750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Ütüler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
14 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Ütüler

Ütüler, kıyafet ve tül perde, masa örtüsü gibi çeşitli ev eşyalarının kırışıklıklarını gidermek için kullanılan küçük ev aletleridir. Taban kısımlarında gözenekli yapıya sahip olan ütüler, ısı ile birlikte oluşturduğu buhar gücüyle eşyaların yüzeyindeki kırışıklığı düzeltir. Ütüler, farklı tasarım ve modelleriyle geniş ürün yelpazesine sahiptir. Buharlı ütü, kazanlı ütü, seyahat ütüsü gibi kullanım alanları ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösteren  ütü modelleri mevcuttur.

Sundukları Kullanım Olanaklarına Göre Ütü Modelleri

Buharlı ütüler, buhar kazanlı ütülere oranla daha küçük su haznesine sahip ancak çabuk ısınan bir yapıya sahiptir. Tek seferde hızlı ısınma özelliği ile ütü işleminin hızlıca karşılanmasını sağlayan buharlı ütü, aileler tarafından en çok tercih edilen modelileridir. Pek çok marka ve modele sahip olan buharlı ütüler hızlı ütüleme, buhar gücü, taban teknolojisi, kumaş hassasiyeti, kireç önleyici gibi teknik özellikler konusunda da farklılık gösterir. Teknolojinin ilerlemesi ile akıllı ütüler de son zamanların en çok tercih edilen modelleri arasına girmiştir. Kumaş türünü algılayarak ısı ayarını kendi kontrol edebilme özelliği ile ütüleme işlemini kolaylaştırır. Buhar kazanlı ütüler, daha geniş su kapasitesi imkanı ile tek seferde pek çok kumaşı ütüleme imkanı sunar. Su kapasitesinin yüksek olmasına bağlı olarak çok daha yoğun buhar gücüne sahiplerdir. Buhar gücü kırışıklıkların çok daha kolay açılmasını sağladığı için bu modellerle ütü yapmak çok daha pratiktir. Seyahat ütüleri, suya ihtiyaç duymadan ütülemeye olanak sağlayan, boyutu normal ütülere göre daha küçük olan ve aksamları iç içe geçebildiği için az yer kaplayan ütülerdir.

Ütü Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Ütü fiyatları, ütülerin modeline, markasına ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Buhar kazanlı ütü, buharlı ütü, kazanlı ütü ve seyahat ütüsü modelleri, özellikleri ve fiyat farklılıkları ile birbirinden ayrılır. Fakir, Arzum, Beko ve Tefal gibi markalar sundukları zengin ütü çeşitleri ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. 
Siz de ütü modellerini karşılaştırmak ve ihtiyacınız olana karar vermek için Koçtaş’ı, online alışveriş konforuyla hemen şimdi ziyaret edin. Dilediğiniz ürünü tek tıkla sepete ekleyin. 

Daha fazla göster