750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Sadece Online Mağazada
Ürün Açıklaması

Dereotu Yetiştiriciliği Çok kısa ömürlü olduklarından dolayı her yıl dereotu tohumlarını tekrar ekmek gerekiyor. Gerçi bir defa bir bahçede yetiştirilirse ve çiçek açıp tohum vermesine izin verilirse sonraki yıl tekrar tohum ekmeye gerek kalmaz çünkü tohumları her yere dağılmıştır. Tohumların sonraki yıl kendiliğinden kolayca çimlenme özelliği vardır. Tadı oldukça güzel olan dereotu salatalarda, balık yemeklerinde, sebze yemeklerinde vb. kullanılır. 1. Çimlenme tepsisi ya da bardakların içine verimli bahçe toprağı ve torf ile doldurup tohumları içine ekin, dereotu toprak seçmez. Killi, kumlu, humuslu hiç fark etmiyor. Ama süzek, humuslu ve biraz da gübreli olan toprakta daha gür gelişir ve daha fazla ürün alırsınız. Ardından ekeceğiniz yere dereotu tohumlarını aralıklı olarak serpiştirin. Elinizle toprağın üzerine hafifçe vurun ki tohumlar toprağın altında kalsın. Dereotu, çimlenme oranı düşük bir bitkidir. Yani her attığınız tohum çimlenmez. Bu nedenle, ekim aşamasında fazla sayıda tohum atmanız yerinde olur. 2. Tohumların çimlenmesi için sürekli güneş alan bir yer seçin Dereotu ilkbaharda ekilir. Gölgede kalmayan, sürekli gün ışığı alan bir yer seçmeye özen gösterin. Tohumları ektikten hemen sonra sulayın. Ekilen tohumlar genelde 20 gün sonra çimlenir. 3. Dereotu müdahaleyi sevmez. Çapalamaya gerek yoktur. Kendi kendine daha iyi büyür. Ama düzenli sulama yapmaya özen gösterin. 4. Dereotu 2 ay içinde hasat olgunluğuna erişir. Yapraklarını keserek toplayabilirsiniz. Ancak buzdolabında uzun süre dayanmaz. İhtiyacınız kadar toplamanızı öneririz.

Malzeme Tohum
Ölçü Birimi 10 gr
Genişlik 10 mm
Tür 135 mm

Satın almış olduğunuz ürünü kullanım ve kurulum kılavuzunda yer alan talimatlara göre kullanabilirsiniz.Ürün görselinde yer alan aksesuarlar teşhir amaçlıdır.Fiyata dahil değildir.

Satın alacağınız ürün kata teslim edilecektir. Kargonuz teslim edildiğinde, ürünün paketinde deformasyon veya ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise kargo görevlisi ile birlikte paketi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerinizde bir hasar gördüğünüz takdirde, kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve paketi teslim almayınız. Tutanak tutulan ürünler kargo tarafından firmamıza ulaştırılır ve kontrol sonrasında iade işlemleriniz başlatılır. İade işlemleriniz için web sitemizde yer alan yardım alanından ya da Koçtaş Müşteri Hizmetleri 0 850 209 50 50 hattımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Siparişiniz satın alma ekranlarında size gösterilen tarihler arasında kargoya teslim edilecektir.

Üretim ve işçilik hatalarına karşı 2 Yıl

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bankalar Taksit Tutarı Toplam Açıklama
YKB 9 x 5,00 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
HSBC 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
FİNANSBANK 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
GARANTİ 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
AKBANK 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
İŞ BANKASI 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
HALK BANKASI 5 x 9,00 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
ZİRAAT 4 x 11,25 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
FINANSBANK Aidatsız Kartlar 2 x 22,50 ÂTL 44,99 ÂTL