200 TL Üzeri Kargo Bedava

Güneşlik

Filtreler
Özellikler
-

Şık ve Dekoratif Güneşlik Modelleri

Yaşam alanlarını uygun ışıklandırmak için güneşlik perde modelleri kullanılabilir. Güneşlik modelleri, farklı kumaş türleri ve renk seçenekleri ile her ihtiyaca yönelik çözümler sunar. Dekoratif amaçla kullanılan tasarımların yanında işlevsel özellikler sunan modeller de bulunur. Perde güneşlik tasarımları özellikle salon, oturma odası, çalışma alanı ve yatak odası gibi mekanlarda önem taşır. Kaliteli ve kesintisiz bir uyku deneyimi yaşamak isteyenler koyu renklerde hazırlanan güneşlik perde modellerini tercih edebilir.

Dekorasyon stillerinde öne çıkan cam tasarımları mobilyalarla bir bütünlük oluşturur. Evinizi ve ofisinizi dekore ederken seçtiğiniz eşyaların birbiriyle uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz. Sıcak ve huzurlu bir ortam yaratmak için tül ve perde seçiminde dikkatli olmanız gerekir. Gün ışığını ve manzarayı etkili şekilde yansıtabilmek için güneşlik perde modellerine ihtiyacınız vardır.

Güneşlik Perde Modelleri Nelerdir?

Hazır güneşlik perde modelleri, standart ölçüleri ile cam yapılarına uygun olur. Yaşam alanlarında genel olarak kullanılan pencere ölçülerine uygun şekilde üretilir. Farklı kumaşlardan ve renklerden hazırlandığı için her dekorasyona uyum sağlar. Beyaz güneşlik perde, klasik duruşu ile yaşam alanlarında sık tercih edilir. Açık renk tonuna sahip olduğu için güneşi daha az çeker. Bu sayede odanızın ideal sıcaklıkta kalmasına yardımcı olur. Güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan ve çabuk yıpranmayan kumaşlardan elde edilir. Öğle saatlerinde dik açı ile gelen yakıcı güneş ışınlarını engellemek ve yaşam alanlarınızı gölgeli hale getirmek için güneşlik perde modellerini kullanabilirsiniz.

Güneşlik Fon Perde

Dekorasyon stilini vurgulamak için kullanılan güneşlik fon perde modelleri, şık bir görünüm sunar. Kaliteli saten ve keten kumaşlardan üretilir. Minimal desenler veya düz renkler ile hazırlanır. Salon ve oturma odası gibi mekanlarda dekoratif bir etki sunar. İnce, uçuşan tüller veya dantelli tasarımlar ile bütünlük sağlar. Pencerenin iki tarafında veya tek parça olarak kullanılabilir. Dikdörtgen kesimi, güneşi engellemek ve mahremiyet yaratmak amacıyla değil dekor oluşturmak için tasarlanmıştır.

Güneşlik Fon Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fon perde olarak kullanmak için güneşlik seçerken bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekir. Dekorasyon için önemli olan bu parçalar doğru seçildiği takdirde yaşam alanlarınızın daha şık ve konforlu görünmesini sağlar.

 • Ölçülerin doğru alınması önemlidir. Yaşadığınız ortamın dekorasyon stiline uygun olması için fon perdenin uzunluğu doğru şekilde hesaplanmalıdır. Bohem stile sahip yaşam alanlarında yerde sürünen perde uçları tercih edilir. Modern dekorasyonlar için kısa kesimleri tercih edebilirsiniz.
 • Şık ve kaliteli kumaşlardan üretilen fon güneşlik perde modelleri zarif görünür. Seçim yaparken kumaşın kalitesini ve dayanıklılığı göz önünde bulundurmanız gerekir. Bağlama veya duruş tasarımları dekorasyon bütünlüğünü etkiler.
 • Pencere kenarında sabit kalan fon perdeler kolay bir şekilde kirlenir. Bu nedenle temizleme işlemi kolay olan ve yıkanmaya karşı dayanıklı malzemeden üretilen  tasarımları değerlendirebilirsiniz.

Güneşlik Stor Perde Modelleri

Zincirli ve yaylı sistemlerle pratik bir kullanım sunan stor güneşlik modelleri, modern stile kolayca uyum sağlar. Özellikle salon, mutfak ve yatak odası alanlarında sık tercih edilir. Boruya sarılı şekilde olan kaliteli kumaşlar zincir veya ip yardımıyla kontrol edilir. Düz şekilde duran kumaş tasarımları ile zahmetsiz bir kullanım sunar.

Stor tasarımlar tavana veya duvara monte edilen bir boruya bağlıdır. Bu nedenle montaj işlemi yeterli bilgi ve donanıma sahip kişiler tarafından yapılmalıdır. Storların açılıp kapanmasında kullanılan zincir ve ipler çocukların erişemeyeceği şekilde konumlandırılmalıdır. Çocuklar bu zincir ve ipler ile oynarsa istenmeyen kazalara neden olabilir. Güvenli bir kullanım için storların dikkatli şekilde montajının yapılması, sağlamlığının kontrol edilmesi ve zincirlerinin yüksek bir noktaya yerleştirilmesi önemlidir.

Zebra storlar son dönemlerde sık tercih edilir. Şeritler halinde farklı renk ve desenlerde hazırlanan bu stor modelleri özellikle güneşlik perde olarak ideal bir kullanım sunar. Zebra desenlerinin doğru şekilde ayarlanması sayesinde güneş ışınlarının odaya girmesine engel olur. Karanlık bir ortam oluşturmak için uygundur. Özellikle çalışma ve yatak odası alanlarında zebra stor modellerini kullanabilirsiniz. Çocuk odasında tercih edilen renkli ve eğlenceli desenler miniklerin hayal dünyasına hitap eder.

Stor tasarımları tercih ederken ve kullanırken bazı önemli detaylara dikkat etmek gerekir. Ölçülerin doğru alınması ve yeterli deneyime sahip kişilerin montaj işlemini yapması önem taşır. Ölçü yanlış alındığı takdirde pencereye stor tasarım uygun olmayacaktır. Dekorasyon oluştururken ölçüleri teyit etmeniz ve doğru başlangıç noktalarından ölçü almanız gerekir.

Stor tasarımları ikili veya tekli olarak tercih edebilirsiniz. Tek pencerede iki parça şekilde hazırlanan stor modelleri, işlevsel bir kullanım sunar. Pencerelerin açılıp kapanmasını engellememek adına ikili tasarımlar kullanılabilir. Tek parça stor modelleri özellikle klimalı evlerde iyi bir seçim olur. Ortamın havalandırma ve serinletme ihtiyacını karşılayan klima pencerelerin sık açılmasını önler. Bu sayede stor tasarımlar şık bir görünüm sunabilir.

Stor Güneşlik Modellerinin Öne Çıkan Özellikleri

Güneşlik olarak seçilen stor tasarımlar farklı özelliklere sahiptir. Modern tasarım unsurları arasında yer alan storlar yaşam alanlarında şık ve pratik bir kullanım sunar.

 • Polyester ve keten kumaş türlerinden elde edilirler.
 • Black - out özelliğine sahiptir. Yani dışarının ışığını ve gölgelerini iç mekanlara taşımazlar. Bu sayede tam anlamıyla karanlık bir ortam elde etmenize yardımcı olurlar.
 • Üretim aşamasında özel bir makine sayesinde sertleştirilen kumaşlar dayanıklıdır. Stor perdelerde kullanılan bu kumaşlar kırılmalara ve kaymalara karşı dirençlidir.
 • Antibakteriyel ve ısıya dayanıklı şekilde hazırlanan kumaşlar yaşam alanlarında güvenli bir kullanım sunar. Güneş ışınlarının kumaşa zarar vermesini önlemek için dayanıklı bir tasarım hazırlanır.
 • Kumaşın arka kısmında PVC kaplama yer alır. Bu kaplama sayesinde daha dayanıklı hale gelen güneşlik perde yaşadığınız ortamın tam anlamıyla izole edilmesini sağlar.

Kısa Güneşlik Perde Modelleri

Pencere boyuna kadar olan ve yere uzanmayan güneşlik perde modellerine kısa tasarımlar denir. Geleneksel şekilde dekore edilmiş yaşam alanlarında sık kullanılır. Saten, pamuk, polyester ve keten kumaşlardan üretilir. Düz ve sade tasarımı her ortama uyum sağlar. Tül ve fon tasarımlarının altında yer alır. Güneş ışınlarını engellemek ve odanın akşam saatlerinde dışarıdan görünmesini önlemek için kullanılır. Mahremiyet sağlamak amacıyla işlevsel bir tasarıma sahiptir.

Gece ve akşam saatlerinde yapay ışıklandırma objelerini kullanırken güneşlik perdenin kapalı olması mahremiyet için önemlidir. Özellikle evlerin birbirine yakın konumda olduğu şehir yaşamında kişisel hayatınızın gizliliğini korumak için kısa güneşlik perde modellerini kullanabilirsiniz.

Güneşlik Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaşam alanlarınızı dekore ederken pencerelerinizde kullandığınız parçalar önem vermeniz gerekir. Dekorasyon stilinizi ortaya çıkaran fon ve güneşlik perdeler şık bir duruş sergiler.

 • Seçim yaparken en önemli nokta, doğru ölçü alınmasıdır. Pencerenin ve duvar ölçülerinin doğru alınması kritik öneme sahiptir. Perdenin kusursuz bir şekilde durması için ne büyük ne küçük olmaması gerekir.
 • Kısa ve uzun güneşlik perde modelleri arasında karar verirken dekorasyon stilinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun seçim yaparak işlevsel bir tasarım elde edebilirsiniz. Mahremiyet sağlamak için kısa tasarımlar yeterli olur. Pratik kullanım ve ideal ışıklandırma için stor perdeler uygundur.
 • Kolay monte edilen pencere tekstil ürünleri seçilebilir. Kornişe takılan güneşlikler kısa sürede kullanıma hazır hale gelir. Stor perdeler için montaj işlemi yaptırmanız gerekir. Duvara sabitlenen stor perde borusu sağlam ve güvenilir olmalıdır.
 • Pencerelere yakın olduğu için tül ve perde modelleri çabuk kirlenir. Özellikle seçim yaparken sık yıkanmaya uygun olan kumaşları incelemeniz önemlidir. Güneş ışınları bazı kumaş türlerinde yıpratıcı etki yaratır. Kalın ve dayanıklı kumaşlar uzun ömürlü kullanım sunar.
 • Siyah güneşlik, uyku kalitesini yükseltmek için iyi bir seçim olur. Yoğun çalışanlar, gece mesaisi yapanlar gün ışığında uyurken zorlanabilir. Yatak odası ve çalışma alanlarında dışarının yansımalarını engellemek için koyu renk güneşlikler kullanılmalıdır.
 • Her bütçeye uygun tül ve perde modelleri bulunur. Bütçenizi zorlamadan yaşam alanlarınızı dekore etmek ve evinizi daha konforlu hale getirmek için erişilebilir güneşlik perde fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

Güneşlik Perde ile Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarını dekore ederken tüm parçaların birbiriyle uyumlu olmasına özen göstermek gerekir. Pencere tasarımlarını öne çıkarmak ve dekorasyon stilini vurgulamak için perde seçimi önemlidir. Pencere tekstil ürünleri hem yaşam standardını yükseltmek hem şık bir ortam oluşturmak için işlevseldir.

Güneş ışınlarının ortama girmesini engellemek için koyu renk fonlar kullanılabilir. Koyu renk fonlar karanlık bir ortam oluşturduğu için uyku kalitesini yükseltir. Kesintisiz bir uyku uyumak için yatak odasında siyah güneşlik perde modellerini tercih edebilirsiniz. Fon olarak kullanılan koyu tonlar odanın modern bir dekorasyon stili yansıtmasını da sağlar. Minimal tasarıma sahip yatak odası takımları ile koyu renk fonları bir arada kullanabilirsiniz.

Oturma odası ve salon gibi alanlarda baharın enerjisini yansıtan renkli ve desenli güneşlik perde tasarımlarını değerlendirebilirsiniz. İskandinav tarzı yaşam alanlarında ahşap mobilyalar, beyaz ve yeşil tonlar, canlı bitkiler öne çıkar. Eğer sade bir ortam oluşturan bu dekorasyon stilini yansıtmak isterseniz koyu yeşil ve beyaz tonlardaki fon perdeleri kullanabilirsiniz. Ahşap korniş boruları, fon perdeleri bağlama aparatları ve canlı saksı bitkileri ile salonunuzu huzurlu bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Klasik dekorasyonlar için yere kadar uzanan tüller uygun bir seçim olur. Otantik desenler, kalın kumaşlar, işlemeli bağlama kemerleri klasik tarza sahip evlerde sık tercih edilir. Pamuklu ve keten kumaşlar el dokuması halılar ile birleşerek şık bir stil yaratır. 

Güneşlik Perde Nasıl Temizlenir? 

Evinizde kullandığınız tekstil ürünlerini sık yıkamanız gerekir. Toz ve akarların birikmesi için uygun ortam oluşturan yatak ürünleri, koltuk kırlentleri ve fon perdeler alerjik bünyeye sahip olan kişiler için risk yaratır. Pamuklu ve keten kumaşlardan üretilen güneşlik perde modellerini çamaşır makinesinde düşük sıcaklıkta yıkayabilirsiniz. Kornişe takılan, klasik kesime sahip kumaş perdeler düşük devir sıkma programında rahatlıkla temizlenebilir.

Stor perdeleri temizlerken ise daha farklı işlemler yapmanız gerekir.

Stor Perdeler Nasıl Temizlenir?

Stor güneşlik perde modellerini iki şekilde temizleyebilirsiniz. Yerinden çıkarmadan temizlemek için silme işlemi yapmanız uygun olur. Stor tasarımları silerken öncelikle tamamen açmanız gerekir. Ilık bir sabunlu su temizleme işlemi için yeterlidir. Yumuşak bir bez yardımıyla stor tasarımın her alanını silebilirsiniz. Toz ve kiri temizledikten sonra sabunu durulamak için soğuk sudan destek alabilirsiniz. Üst kısımlara ulaşmak için ev içinde kullanılan merdivenler veya tabureler idealdir. Ancak basamak kullanırken can güvenliğinize ekstra özen göstermelisiniz. Sabunu duruladıktan sonra kuru bir bez yardımıyla storu silip kurumaya bırakabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, tamamen kurumadan storu toplamamanızdır. Aksi halde iç kısımlarda kalan perde alanları küflenebilir, kötü koku oluşturabilir.

Storu yerinden çıkarıp temizlemek için öncelikle balkon ve teras gibi geniş bir alana ihtiyacınız vardır. Balkon ve terasın temiz olması önemlidir. Storu borudan çıkardıktan sonra alt kısmı gidere gelecek şekilde zemine yayabilirsiniz. Yumuşak kıllı bir fırça ile iyi şekilde köpürtüp sonrasında çekçek ile suyu akıtabilirsiniz. Storu yıkarken sabundan tamamen arındırmaya özen göstermeniz gerekir. Aksi hale perdenizin üzerinde beyaz sabun lekeleri kalabilir. Balkon ve terasta yüksek bir alana asarak storun kurumasını sağlayabilirsiniz. Kendi sağlığınız ve çevrenizin güvenliği için yıkama, kurutma, asma işlemlerinde dikkatli olmanız büyük önem taşır.

Leke oluşumlarını önlemek için tüllerin kumaşına göre işlem yapılması gerekir. Çocuklu ailelerde ev tekstil ürünleri sık lekelenebilir. Zorlu lekeleri çıkarmak için kullanılan deterjanlar kumaşın kalitesine zarar verebilir. Yaşam alanlarınızda bulunan tekstil ürünlerini temizlemek için doğal maddelerden elde edilen deterjanları kullanabilirsiniz. Doğal sirkeli su ve beyaz sabun ev tekstil ürünlerini temizlemek için idealdir.

Beyaz tonlardaki güneşlik perde modellerini yıkarken rendelenmiş beyaz sabunu kullanabilirsiniz. Perdeler için özel olarak üretilen deterjanlar derinlemesine temizlik sağlarken aynı zamanda göz alıcı bir beyazlık sağlar. Özellikle ince tüllerin bu deterjanlarla yıkanması bembeyaz bir görüntü elde etmek için önemlidir.

Güneşlik Perde Ütülerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneşlik perde ve tülleri ütülerken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Ev tekstil ürünleri içinde çabuk kirlenen ve sık yıkananlar tüller şık bir görünüm sunması için doğru şekilde ütülenmelidir.

 • Öncelikle tül veya perdenin uygun sıcaklıkta yıkanması gerekir. Kurutma makineleri pencere tekstil ürünleri için uygun değildir. Düşük sıcaklıkta ve devir hızında yıkanan tüller kornişe takılarak kurumaya bırakılabilir. Eğer kırışıklar yoğunsa ve ütülenmesi gerekiyorsa önce açık alanda tülün kuruması sağlanmalıdır.
 • Islak tül ütülenirken yıpranabilir. Bu nedenle tülün tamamen kuruması ütüleme işlemi için önem taşır. Tülün kumaş türü ve yapısı ütülenmeden önce dikkatle incelenmelidir.
 • Dikey şeklinde ütüleme yapmak zamandan kazanmanızı sağlar. Hızlı bir şekilde ütüleme işlemini bitirmek için tülleri boylamasına ütüleyebilirsiniz. Buharlı ütüler, kırışıkları daha kolay açar. Bu nedenle buhar ayarını tülün kumaş türüne göre ayarlayarak uygulama yapabilirsiniz.
 • Pileli tüller ütülenirken kıvrımlı noktalara ekstra hassasiyet göstermek gerekir. Kornişe asıldığında tülün şık ve zarif durması için pilelerin doğru ütülenmesi gerekir. Piledeki kırışıklıkları çözmek için buhar basıncından faydalanabilirsiniz.

Güneşlik Fiyatları

Güneşlik perde fiyatları; malzemesine, kumaş türüne, ölçülerine ve tasarımına göre değişiklik gösterir. Güneşlik stor perde fiyatları klasik modellere göre daha yüksek seçenekler arasında yer alır. Saten kumaşlardan üretilen klasik tasarımlar pamuk türlerine göre daha dayanıklıdır. Bu nedenle fiyat olarak keten ve pamuk perdelere göre daha üst segmentten sunulur. Kısa güneşlik perde modelleri uzun tasarımlara göre uygun fiyatları ile öne çıkar. Özellikle mutfak ve çalışma alanlarında sık tercih edilen kısa güneşlik perde modelleri pratik kullanımı ile zahmetsiz bir seçenek olur.

Koçtaş, her zevke uygun olan ev tekstil ürünleri ile dekorasyon stilinizi en iyi şekilde yansıtmanızı sağlar. Farklı kumaş türlerinden üretilen ev tekstil ürünleri geniş desen ve renk seçeneği ile öne çıkar. Koçtaş’ın sunduğu dayanıklı ve kaliteli güneşlik perde modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Güvenli alışveriş deneyimi ve uygun ödeme seçenekleri ile hemen satın alabilirsiniz. Erişilebilir güneşlik perde fiyatları bütçenizi zorlamadan şık bir dekorasyon oluşturmanızı sağlar.

Güneşlik Perde Modelleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Güneşlik perde nasıl yıkanır?

Ev tekstil ürünlerini temizlerken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. Kornişe takılan kumaş perdeler çamaşır makinesinde düşük sıcaklıkta yıkanabilir. Stor perdeleri temizlerken isterseniz montajı çıkarmadan silme işlemi yapabilir, isterseniz yerinden çıkarıp balkon ve teras gibi alanlarda yıkama yapabilirsiniz. Temizleme uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, perdelerin iyi şekilde kurumasıdır.

Güneşlik perde kaç derecede yıkanır?

Tül ve perde kumaşları kırışmaya müsaittir. Bu nedenle yıkama işleminde doğru program seçilmesi gerekir. Güneşlik perde modellerini yıkarken 30 veya 40 derece gibi sıcaklık ayarları kullanılmalıdır. Saten kumaşlar 30 dereceden fazla sıcaklıkta yıkanmaması gerekir. Çamaşır makinesinde yıkama işlemi yaparken sıkma devir hızını düşük tutmanız önem taşır.

Güneşlik perde hangi programda yıkanır?

Hassas yıkama programı, güneşlik perde modellerini yıkamak için idealdir. Genellikle 30 derece sıcaklığa ve yaklaşık 600 - 800 arası sıkma devir hızına sahip olan hassas yıkama programları perdelerinizin zarar görmeden temizlenmesi için uygundur. Özellikle saten kumaşa sahip modelleri dikkatli yıkamanız gerekir.

Güneşlik perde nasıl ütülenir?

Tül ve perdeleri ütülerken sıcaklık ayarına, buhar seviyesine ve ütü masası yüksekliğine özen göstermeniz gerekir. Yüksek ütü masası güneşlik perdelerinin kırışmasını engellemek için önemlidir. Düşük sıcaklıkta saten perdeleri ütüleyebilirsiniz. Ütünün susuz kalmaması sıcaklığı doğru seviyede tutmak için gereklidir. Bu nedenle ütü yaparken yanınızda su bulundurabilir, gerektiğinde ütü haznesini suyla doldurabilirsiniz.

En Çok Satan Güneşlik Hangileri?

Koçtaş Güneşlik kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Brillant Beyaz Saten Güneşlik
 2. Brillant Beyaz Saten Güneşlik
 3. Brillant Beyaz Saten Güneşlik
Daha fazla göster
1 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: