200 TL Üzeri Kargo Bedava

Çocuk Odası Perdesi

Filtreler

Eğlenceli ve Şık Tasarıma Sahip Çocuk Odası Perdeleri

Çocuk odası dekorasyonunda önemli bir yer tutan perdeler şık ve eğlenceli tasarımı sayesinde ön plana çıkar. Çocukların sağlıklı gelişimi için kaliteli uyku deneyimi çok önemlidir. Gece ve gündüz uykusunda kesintisiz bir deneyim yaşaması için çocukların iyi dekore edilmiş odalarda uyuması gerekir. Çocuk odası perde seçimi yaparken bazı detaylara dikkat ederek çocuğunuzun sağlıklı bir uyku uyumasını sağlayabilirsiniz.

Sevimli hayvan figürleri, geometrik desenler, çizgili ve kareli modeller, çizgi film karakterleri ile süslenen çocuk odası perde modelleri her dekorasyona uyum sağlar. Tül, fon, stor, zebra gibi farklı tasarıma sahip olan ürünler pratik kullanım avantajı yaratır. Çocuk odası perdesi hafif ve dayanıklı bir yapıya sahip olmalıdır. Yaşam alanlarınızın dekorasyonuna uyum sağlayan modelleri inceleyebilirsiniz. Bebek ve çocuk odasında tercih ettiğiniz mobilyaların tarzına uygun seçim yaparak yaşam alanlarınızda bütünlük sağlayabilirsiniz.

Kullanım alışkanlığınıza göre çocuk odası perdeleri seçmeniz daha doğru bir yaklaşım olur. Evinizin tüm perdeleri stor şeklindeyse ve temizleme işlemi size zor geliyorsa çocuk odası için tül modellerini düşünebilirsiniz. Çünkü çocuk odası perdeleri daha sık kirlenir ve leke olur. Temizleme açısından size pratik gelen modelleri değerlendirebilirsiniz. 

Çocuk Odası Perde Modelleri Nelerdir?

Çocuk odası tül perde çeşitleri farklı malzemelerden yapılır. Kumaş yapısı ve dokusu çocuk odası perdeleri için önemlidir. Kalın ve ince kumaşlardan üretilen modeller çocukların ilgisini çeken sevimli figürler ile süslenir. Bebek odasında sık tercih edilen pastel tonlar, hayal ürünü desenler ve ince tüller eğlenceli bir görünüm sunar. Çocuk odası perdesi için canlı renkler, sevimli hayvan figürleri ve çizgi film kahramanları sık tercih edilir.

Çift kanatlı fon perde, ince tül, stor perde tasarımları gibi farklı seçenekler her dekorasyona uygun olur. Çocuğunuzun zevkine göre eğlenceli ve renkli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Gündüz uykusu uyuyan çocuklar için gün ışığını engelleyen kalınlıkta çocuk odası perdesi seçmek önemlidir. Geniş renk ve desen seçeneği bulunan modeller çocuk odalarının yapısına uygun olarak tercih edilir.

Çift Kanatlı Fon Perdeler

Yaşadığınız ortamı daha konforlu ve şık hale getirmek için fon perdelerini kullanabilirsiniz. Çocuk odalarında tercih edilen fon modeller hem dekorasyonu tamamlar hem de çocukların öğle uykusu vakitlerinde loş bir ortam yaratır. Çocuğunuzun vakit geçirdiği ortamı güzelleştirmek için yaşına ve karakterine uygun desenler içeren modelleri tercih edebilirsiniz.

Fon modeller genellikle iki parça olarak sunulur. Çocuk odası çift kanatlı fon perdesi kullanmak için uygun genişliğe sahip değilse tek taraflı olarak da değerlendirebilirsiniz. Tül yanında tek bir tarafa fon yerleştirerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu modelleri isterseniz yandan bağlayarak isterseniz düz bir şekilde kullanabilmeniz mümkün. Odanın dekorasyonuna ve atmosferine uygun çocuk odası perdesi seçebilirsiniz.

Çift kanatlı fon modeller çocuk odası dekorasyonunu tamamlarken aynı zamanda güneş ışınlarını engellemek için de kullanılır. Koyu renklerde seçilen modelleri çocuk odasında güneşlik olarak değerlendirebilirsiniz. Öğle uykusu zamanlarında çocuğunuzun uykuya kolay geçiş yapması için ortamı karanlık hale getirmeniz gerekir. Koyu renklerde ve sade desenlerde hazırlanan çift kanatlı çocuk odası perdeleri ortamı loş hale getirmek için idealdir.

Çocuk Odası Stor Perde Modelleri

Çocuk odalarında pratik bir kullanım sunan stor perdeler eğlenceli tasarımları ile sık tercih edilir. Farklı renklerde sunulan çocuk odası zebra perde modelleri dışarıdan gelen ışığa göre ayarlanabilir. Camların ölçüsüne göre hazırlanan stor perdeler, zebra olarak isimlendirilen çizgili tasarımı sayesinde istenilen şekilde ortamı karanlık hale getirebilir. Çocuğunuzun uyku saatlerinde çizgilerin bir bütün oluşturduğu şekli kullanabilirsiniz.

Stor perdelerin temizleme aşaması biraz zahmetlidir. Çamaşır makinesinde yıkanabilen diğer tül perde modellerine göre hijyenik kullanım açısından ebeveynlere sıkıntı yaratabilir. Uygun deterjanlar ile belli aralıklarla silinmesi ve detaylı temizleme işlemi için yerinde çıkarılması gerekir. Çocuk odası perdesi seçerken iyi düşünmek, farklı noktalara özen göstermek ve dikkatli seçim yapmak önemlidir.

Çocuk Odası Stor Perdelerin Özellikleri

Stor modeller zincirli veya yaylı bir sisteme sahiptir. Işık geçirgenliğini yüksek derecede engelleyen kumaşlardan üretilen modeller, gündüz uykusu uyuyan bebek ve çocuklar için idealdir. Kullanılan kumaşlar dayanıklılığı ve kırılganlığı etkili hale getirilen malzemelerden hazırlanır. Bu sayede çocuk odalarında güvenle tercih edilir.

 Çocuk odası perdelerinde antibakteriyel özellikler olması önemlidir. Çocukların sağlıklı bir yaşam sürmesi için model seçerken antibakteriyel özelliği olan kumaşlardan yapılmış tasarımları inceleyebilirsiniz.

Çocuk Odası için Perde Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuk odası dekorasyonunun önemli bir parçası olan perdeler, geniş renk ve desen alternatifi ile ebeveynlerin kararını zorlaştırabilir. Çocuğunuzun yaşadığı ortamı güvenli ve konforlu hale getirmek için çocuk odası perdesi seçiminde bazı noktalara hassasiyet göstermeniz gerekir.

 • Çocuk odası perde çeşitleri arasından seçim yaparken kaliteli kumaşa sahip ürünleri değerlendirmeniz önemlidir. Sentetik kumaşlar yerine organik malzemelerden üretilen seçenekleri tercih edebilirsiniz.
 • Alerjiye meyilli hassas bünyeye sahip çocuklar için toz biriktirmeyen hafif yapılı ürünler kullanılmalıdır. Kolay şekilde temizlenen ve sık yıkanan çocuk odası perdeleri, alerjenlerin kısa sürede yok edilmesi için önem taşır.
 • Öğle uykusu uyuyan küçük çocuklar için koyu renk ve kalın kumaşlı modelleri seçebilirsiniz. Gün ışığını engellemek ve odanın karanlık olmasını sağlamak için koyu renk çocuk odası perdeleri idealdir. Öğle uykusuna kolay geçiş yapabilmesi için çocuğunuzun karanlık bir ortama ihtiyacı olabilir.
 • Çocuk odasının her açıdan güvenli ve konforlu olması gerekir. Bu nedenle ağır ve tehlike yaratabilen çocuk odası perdelerinden uzak durmanız gerekir. Kornişi aşağı çeken ağır modeller, boncuklu ve ipli tasarımlar, sağlam monte edilmeyen storlar çocukların sağlığı için risk oluşturabilir.
 • Çocuk odası perdeleri yere kadar uzanan tasarımlar yerine kısa veya zeminle hizalanmış şekilde sonlanan seçenekleri tercih etmeniz önemlidir. Yerlerde sürünen perdeler çocuk odalarında toz oluşumunu arttırır ve çocukların takılmasına neden olabilir.

Bebek Odası için Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek odasını dekore ederken her detaya önem vermek gerekir. Özellikle yenidoğan bebek bakımı ebeveynleri zorlayan bir süreçtir. Doğumdan sonraki ilk aylarda yoğun ilgi isteyen bebeğinizi rahat ettirmek için odasını en iyi şekilde dekore etmeniz gerekir. Işığı, tozu ve çevresel uyaranları dengeleyen perde seçiminde bebek odası için ekstra özen göstermelisiniz.

 • Bebek odası fon perde seçiminde ışığı yüksek oranda engelleyen seçenekleri tercih etmeniz önemlidir. Yenidoğan bebekler anne karnındaki güvenli ortamı arar. Bu yüzden özellikle kolik bebekler için karanlık ve sakin ortamlar idealdir.
 • Çocuk odası zebra perde modelleri, bebekler için uygun bir seçim olur. Bebekler gece boyunca sık uyanır. Beslenme, gaz şikayetleri ve alt değiştirme gibi sebeplerle gece uykusu bölünen bebeğinizi kolayca uyutmak için zebra perdelerin ışığı engelleme tasarımından faydalanabilirsiniz.
 • Bebeklerin bağışıklık sistemi yetişkinlere göre daha hassas bir yapıdadır. Bu nedenle ev tozu, akar, polen, evcil hayvan tüyü gibi alerjenlere duyarlı olabilirler. Tül ve perde gibi kumaşlar bu alerjenlerin birikmesi için idealdir. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için odasında sık yıkanabilen ve hijyenik kullanım sunan çocuk odası perde modellerini tercih edebilirsiniz.

Her Dekorasyona Uygun Çocuk Odası Perdeleri

Çocuk odasının konseptine uygun perde modellerini inceleyebilirsiniz. Denizci, prenses, astronot, hayvan desenli, doğa unsurları içeren çocuk odası perdeleri kız ve erkek çocukları için idealdir. Çocuğunuzun karakterine, hayal dünyasına, oyun stiline ve zevkine en uygun olan çocuk odası perdeleri tercih edebilirsiniz.

Çocuk odası perdesi seçerken çocuğunuzla birlikte karar vermek önemlidir. Çocuklar kendi seçtikleri dekorasyon parçalarını daha özenli kullanır. Çocuğunuzun odasında eğlenmesi ve mutlu olması için birlikte dekorasyon yapmanız gerekir.

Çocuk odasında kullanılan mobilyalar ile uyumlu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuzun odasında şık, konforlu, eğlenceli ve hayal dünyasını harekete geçiren bir tasarım oluşturmak için farklı konseptte hazırlanan mobilya ve perdeleri kullanmanız önemlidir. 

Dağınıklığı Azaltan Şık Tasarımlar

Çocuk odasında kitaplar, oyuncaklar, battaniye ve yastıklar dağınık bir görüntü oluşturabilir. Çocukların yaratıcı dünyası ve geniş hayal gücü oyun oynama anlarında ortaya çıkar. Oyun alanlarında yaşanılan dağınıklık eğlenceli saatlerin göstergesidir. Çocuk odasında dağınıklığı azaltmak için dekorasyon unsurlarında dikkatli seçimler yapabilirsiniz. Oyuncak dolapları, kitap rafları, oyun halıları gibi parçalar odanın çabuk toplanması için idealdir.

Perde seçimi çocuk odasında dağınıklığı azaltmak için önemlidir. Stor ve çocuk odası zebra modeller yer kaplamayan tasarımı sayesinde dağınıklığı azaltmanız için etkili sonuç verir. Çocuk odası perdeleri arasından seçim yaparken ince yapılı, az katmanlı, hafif tasarımlı modelleri değerlendirebilirsiniz.

Çocuk odası tül perde modelleri, yumuşak ve hafif malzemelerden üretildiği zaman hem kolay temizlenir hem daha şık bir görünüm sunar. Çocukların dağınıklığa müsait olan odasında sade bir duruş sergileyen tasarımlar ön plana çıkar.

Çocuk Odası Perdeleri Nasıl Temizlenir?

Bebek ve çocukların odasında kullanılan tekstil ürünleri sık sık temizlenmelidir. Hijyenik bir kullanım sunan mobilya ve tekstil ürünleri, çocuklar için ideal yaşam alanını sağlar. Alerjenlerden uzak, temiz ve sağlıklı bir ortam yaratmak için çocuk odalarında kullandığınız eşyaları sık sık temizlemeniz gerekir. 

Günlük olarak çocuk odasını havalandırmak, toz almak, süpürmek ve yüzeyleri silmek temiz bir ortam oluşturmak için önemlidir. Çocuk odası perdeleri seçerken pratik şekilde temizlenen modelleri tercih edebilirsiniz.

Tül ve fon perdeler çamaşır makinesinde kumaş yapısına uygun sıcaklıkta yıkanabilir. Stor perdeler tamamen açılarak uygun bir zemine serilir ve hafif forma sahip deterjanlar ile silinebilir. Silerken aşındırıcı deterjanlardan ve sert fırçalardan uzak durmanız gerekir. Yumuşak bir bez yardımıyla ürünü silip kurulayabilirsiniz.

Çocuk Odası Perdeleri Temizlenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk odası perdelerini temizlerken bazı noktalara dikkat ederek uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Temiz, güvenli, eğlenceli, şık ve dayanıklı modeller çocuk odasının konforunu artırır.

 • Bebek ve çocuk odası perdelerini temizlerken yoğun kokulu olan deterjanlardan uzak durmanız gerekir. Hafif yapılı ve kokusuz deterjanlar ile temizlenen ürünler alerjik bünyeli çocuklar için idealdir.
 • Stor modelleri yıkama veya silme işlemi yaptıktan sonra mutlaka iyi bir şekilde kurutmanız gerekir. Uzun süre ıslak kaldığında bazı noktaları paslanabilir. Dayanıklılığı için olumsuz olan bu durum çocukların güvenliği adına risk oluşturabilir.
 • Tül ve kanat perdeler hassas yıkama programında makinede uygun renklerle birlikte yıkanabilir. Çocuk odası perdelerini yıkarken çok yüksek devirde sıkmaması için makineyi doğru programa ayarlamanız gerekir. Hafif nemliyken tüllerinizi asarak kırışıklık görüntüsünden kurtulabilirsiniz.
 • Tül ve perdelerin uzun süre dayanıklı kalması için güneşe uzun süre maruz bırakılmaması önem taşır. Çok fazla güneş alan çocuk odalarında ürünlerinizin yapısını korumak için kalın güneşlik modellerini kullanabilirsiniz. Güneşlikler yıpratıcı güneş ışınlarını önleyerek tülünüzün uzun süre dayanmasını sağlar.

Çamaşır Makinesinde Çocuk Odası Perdeleri Nasıl Yıkanır?

Çocuk odası perdeleri sık aralıklarla yıkanmalıdır. Çocuklar büyüme evrelerinde meraklı ve hareketli olur. Odasında dağınıklıklara, halı ve perdelerde lekelere sebep olabilirler. Hijyenik bir kullanım için çocuk odası perdelerinin belli aralıklarla yıkanması gerekir. Tül ve çift kanatlı fon modeller çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir.

Tül yıkama programı olan çamaşır makinesinde ürünlerinizi temizleyebilirsiniz. Eğer makinenizde tül ayarı yoksa 30 derece sıcaklık ayarında ve hassas yıkama programında tüllerinizi yıkayabilirsiniz. Yıkama işleminde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sıkma işlemidir. Çok yüksek devirde sıkılan tüllerin yapısı bozulabilir ve kırışık bir görüntü oluşabilir. Düşük devirde sıkılan tüller fazla ıslak kalabilir. Doğru devir hızını ayarlamak çok önemlidir. 

Tül ve perde yıkarken deterjan seçimine de ekstra özen göstermeniz gerekir. Renkli ve desenli modeller için renklilerde kullanılan deterjanları tercih edebilirsiniz. Beyaz modelleri ise grileşme karşıtı toz deterjanlar ile yıkayarak daha temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Alerjik bünyeye sahip kişiler için hafif kokusu olan sıvı deterjanlar daha uygun bir seçim olur. Eğer çocuğunuz deterjan kokularından rahatsız oluyorsa ve alerjiye meyilliyse toz deterjanlar yerine sıvı çamaşır deterjanlarını kullanabilirsiniz.

Çocuk Odası Perde Fiyatları

Çocuk odası perde modelleri; kumaşın yapısı, malzemenin dokusu, dikiş detayları ve tasarımı gibi unsurlarla çeşitlilik gösterir. Çocuk odası perde fiyatları tüm unsurlardan etkilenir. Sentetik olmayan ve kaliteli bir dokuya sahip olan çocuk odası perdeleri yüksek fiyat aralığında sunulur. Çizgi film karakterli ve lisanslı çocuk odası perde modelleri erişilebilir fiyat avantajı ile çocukların ilgisini çeker.

Çocuğunuzun yaşadığı ortamı güvenli, eğlenceli ve konforlu hale getirmek için aile bütçenizi zorlamayan modellerini inceleyebilirsiniz. Her bütçeye göre uygun seçenekler sunan çocuk odası perde fiyatları, ebeveynlerin dikkatini çeker. Koçtaş, farklı renk ve desenlerde sunulan çocuk odası perde modelleri ile hem çocukların zevkine hem ebeveynlerin bütçesine hitap eder. Siz de yaşam alanlarınızın dekorasyonuna, çocuğunuzun hayal dünyasına, evinizin yapısına ve bütçenize göre uygun olan modelleri satın alabilir, güvenli alışveriş deneyimi ile hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Çocuk Odası Perdesi Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bebek Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

Bebek odasında kullanılan dekorasyon parçaları kaliteli malzemeden hazırlanmalıdır. Bebeğin sağlıklı gelişimine katkı sağlayan organik kumaşlardan elde edilen ve kısa sürede temizlenen modelleri tercih edebilirsiniz. Bebek odası fon perde seçenekleri pastel tonlarda ve ışığı engelleyebilecek kalınlıkta seçilmelidir. Çok renkli modeller bebeklerin uykuya dalarken dikkatini dağıtabilir. Bu nedenle düz renkler, sade tasarımlar incelenebilir. Gün ışığını yüksek oranda engelleyen ve ideal kalınlıkta kumaşlardan üretilen stor modeller bebek odaları için uygun olur.

Çocuk Odası Perde Modelleri Nasıl Olmalı?

Çocuk odası perdeleri, dayanıklı ve kolay temizlenen malzemelerden üretilmelidir. Dağınıklık görüntüsünü azaltan sade stor tasarımlar, eğlenceli hayvan ve çizgi kahraman desenleri içeren modeller çocuk odası için uygun olur. Çocuğunuzun odasının genişliğine göre seçim yapabilirsiniz. Büyük ve geniş odalar için uzun fon modeller ideal bir duruş sergiler. Küçük ve dar çocuk odaları için stor, zebra desen veya kısa tül modellerini kullanabilirsiniz. Çocuk odası perdeleri pratik şekilde temizlenen ve uzun süre dayanıklılık gösteren tasarımlardan oluşur.

Daha fazla göster
5 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: