150 TL Üzeri Kargo Bedava

Bahçe Şömineleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Dış Mekanları Süsleyen Bahçe Şömineleri

Açık havaları daha iyi bir şekilde değerlendirmek için bazı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Bahçe şömineleri ile dış mekanlarınızı daha hoş alanlar haline getirebilir, istediğiniz görünümü zorlanmadan elde edebilirsiniz. Bahçe şöminesi kullanarak bahçe, balkon ya da verandalarınızda hoş bir ambiyans yakalayabilir, istediğiniz detayları pratik bir şekilde elde edebilirsiniz. Ek olarak bahçe şömineleri modelleri yerleştirildiği ortama zarif bir mimari etki bırakmasıyla da dikkatleri üzerinde toplar. İçinde yakılan odunların dumanı yukarı ve bir bacadan dışarı yönlendirildiği için bulunulan ortamda herhangi bir rahatsızlık hissettirmez. Bununla beraber bahçe şömineleri köşelere yerleştirilebilecek tasarımlara sahip olduğu için dar alanlarda da işlevsel hale gelir. Verandada ya da balkonlarda daha az yer kaplayarak geniş bir oturma alanı elde edilmesini mümkün hale getirir. 

Hazır bahçe şömineleri sahip olduğu boyut çeşitliliği sayesinde her yere rahatlıkla uyum sağlayacak bir yapıya sahiptir. Dar alanlardan geniş köşelere kadar dilediğiniz yere ürünleri yerleştirebilir, istediğiniz görünümü kısa süre içinde elde edebilirsiniz. Dış mekanlarınıza daha samimi ve zarif bir etki katmak istiyorsanız bahçe şömineleri bu konuda size yardımcı olabilir. Bahçe şömineleri fiyatları ve model seçeneklerini inceleyerek aradığınız ürüne vakit kaybetmeden erişebilir, bütçenizi zorlamadan dış mekanlarınıza kaliteli dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Bahçe Şömineleri

Bahçe şömine çeşitleri sunduğu avantajlarla dikkatleri üzerinde toplar. Bahçe şöminesi çeşitlerinin avantajları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz atabilir, aradığınız modele kısa süre içinde erişebilirsiniz:

 • Dış mekanlara yerleştirilen şömineler ilk olarak ortama sıcaklık katmasıyla öne çıkar. Ne tür bir model seçerseniz seçin hepsi hoş detaylara sahip olduğu için açık alanlarınızın daha samimi hale gelmesine yardımcı olur.
 • Bahçe şömineleri, veranda ya da balkonlarda yaşam alanlarını birbirine bağlama konusunda iyi bir performans ortaya çıkarır. Açık alanın odak noktası haline gelen bahçe şömineleri, sevdiklerinizle toplanabileceğiniz ek alanlar elde etmenizi mümkün hale getirir. Ayrıca bahçe mobilyalarını şöminenin etrafına yerleştirerek hoş bir ambiyans yakalayabilirsiniz.
 • Bahçe şömineleri, eve değer katmanın pratik yolları arasında bulunur. Mülkünüzün değerini artırabilir, küçük bir yatırımdan daha fazla getiri elde edebilirsiniz.
 • Bahçe şöminesi modelleri dış mekanlarda daha uzun süre vakit geçirilmesini mümkün hale getirir. Bahçe şöminesi modellerinin sunduğu sıcaklık ve konfor, dış mekanlarınızda daha fazla zaman geçirmenize olanak tanır. Hava serinlediği zaman şöminelerinizi yakarak ihtiyacınız olan sıcaklığı elde edebilir, açık alanlarınızın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca, dış mekanlara yerleştirilen şömineler açık alanlarınızı akşamın geç saatlerine kadar rahat bir şekilde kullanmanızı mümkün kılar. Hem sıcaklık hem ışık sunduğu için geceleri de bahçelerinizde vakit geçirmenize olanak tanır.
 • Herhangi bir havalandırmaya ihtiyaç duymaması da bahçe şömine modellerinin öne çıkan detayları arasında bulunur. Dış mekanlara kurulan şöminelerin havalandırmaya ihtiyacı olmadığı için kurulum ve yerleştirme konusunda kullanıcılarına esneklik sunar. Böylece bahçe, balkon ya da verandanızın istediğiniz köşesine rahat bir şekilde yerleştirebilir, hayalinizdeki görünümü zorlanmadan yakalayabilirsiniz. Bununla beraber dumanın ortama dağılmasını engellemek için boru yerleştirilmesi gerektiğini de dikkate almanız gerekir.

Avantajlarıyla öne çıkan bahçe tipi şömine çeşitleriyle açık alanlarınızda hoş detaylar elde edebilir, hem işlevsel hem de şık bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Bahçe Şömineleri Yerleşimi

Bahçe şömineleri hemen hemen bütün açık alanlarda kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Ürünleri nerelerde ve nasıl değerlendirebileceğiniz hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, sizin için uygun olanı kısa süre içinde bulabilirsiniz;

 • Bahçe şömineleri modellerini nereye yerleştireceğinizi belirlemek vermeniz gereken önemli kararlar arasında bulunur. Şömineleri doğru yere yerleştirerek istediğiniz etkiyi daha rahat bir şekilde elde edebilirsiniz.
 • İlk olarak açık alanlarınızda rüzgarın hangi yönden geldiğini belirlemeniz gerekir. Yılın şömineyi fazla kullanmayı düşündüğünüz zamanı ile rüzgar yönünü hesaba katarak bir yerleşim yapmayı düşünmelisiniz. Şöminenizi rüzgara karşı koruma altına almanız önemlidir. Bununla beraber rüzgara karşı dayanıklı bir model tercih edecekseniz seçiminizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Açık alanlarınızdaki kullanılabilir alan da seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler arasında yer alır. Genellikle bahçe şömineleri bir duvara ya da kenar bölgelere yerleştirilse de alanınıza uygun olacak biçimde bir yerleşim yapmanız önemlidir. Örneğin, şöminenizin önüne bahçe sandalyeleri koymayı düşünüyorsanız ona uygun bir alan seçimi yapmanız gerekir. Bahçe şömineleri çeşitlerinin önünde sandalyeler için yeterli alan bırakarak şöminenin sunduğu ambiyanstan daha iyi bir şekilde yararlanabilirsiniz.
 • Bahçe şömineleri modellerinin sert bir yüzeyin üzerine yerleştirilmesi de oldukça önemlidir. Örneğin, şöminelerin toprak yüzeylerin üzerine yerleştirilmemesine dikkat edilmesi gerekir. Bununla beraber kurulum işlemine başlamadan önce şöminenin zemine iyi bir şekilde tutunduğundan emin olursanız çok yumuşak olmayan yüzeylere de konumlandırabilirsiniz.
 • Açık alanlarınızda mahremiyet elde etmek istiyorsanız bahçe şömineleri bu konuda size yardımcı olabilir. Büyük olan modellerin arkasını komşulara gelecek şekilde yerleştirerek kendinize daha mahrem bir ortam oluşturabilirsiniz. Bununla beraber şöminelerin manzarayı engellemediğinden de emin olunması gerekir.

Bahçe şömine çeşitlerini yerleştireceğiniz yeri belirledikten sonra açık alanlarınızda istediğiniz görünümü yakalayabilir, hoş ve çarpıcı bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz ek alanlar yaratmak istiyorsanız bahçe şömineleri fiyatları ve seçenekleri arasından sizin için uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Pratikliğiyle Öne Çıkan Bahçe Şömineleri Kullanımı

Bahçe şömineleri pratik bir kullanıma sahip olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Evlere hem karakter hem de değer katmasıyla öne çıkan bahçe şömineleri, kolay kullanımı sayesinde geniş bir kitleye hitap eder. Bahçe şöminesi modellerinin üretildikleri malzemeler birbirinden farklılık gösterse de hepsi hemen hemen benzer bir şekilde kullanılır. Serin bir sonbahar akşamında şöminenin etrafında toplanarak sevimli bir atmosfer yaratmak oldukça kolaydır. Bununla beraber ürünleri kullanmadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bahçe şöminesi çeşitlerinin genel olarak nasıl kullanıldığı hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan maddelere göz atmaya başlayabilirsiniz;

 • Ürünleri kullanmaya başlamadan önce odun parçaları edinmeniz gerekir. Ayrıca şöminenin alt bölümünün kül ya da kum tabakasıyla kaplayarak yangın riskini azaltabilirsiniz. Kül ya da kum tabakası, sonrasında ekstra odun ihtiyacını da azaltır.
 • Yalnızca kuru odun kullanmanız önerilir. Cilalı ya da ıslak olmayan odunlar, istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Cilalı odunlar, kimyasal yayabilir. Bununla beraber ıslak kütükler yanmadığı için istediğiniz verimi elde etmenizi zorlaştırır.
 • Şöminenin arka tarafında büyük bir kütük yerleştirerek başlayabilirsiniz. Ardından üzerine daha küçük olan bir kütük yerleştirin. İki kütüğün de daha uzun süre yanmasını sağlamak için alt tabakaya koyduğunuz küle doğru bastırmanız gerekir.
 • Küçük ve büyük kütük arasındaki boşlukları gazete kağıdı ya da küçük tahta parçalarıyla doldurabilirsiniz. Dal ve çıra da aralara koyabileceğiniz malzemeler arasında bulunur. Dalları ve gazeteyi kibrit ya da çakmak yardımıyla yaktıktan sonra ateşin durumunu kontrol etmeniz gerekir. Eğer ateş sönmeye başlıyorsa biraz daha çıra, gazete ya da odun eklemeniz gerekir.
 • Yanan odunlara ek malzeme ekleyecekseniz bunun için özel olarak üretilen eldivenlerden kullanmanız önerilir.
 • Şömineyi kullanmayı bitirdikten sonra ateşin söndüğünden tamamen emin olmanız gerekir. Üzerine kül atmanız ateşin söndüğünü göstermez. Ateşin iyice söndüğünden emin olduktan sonra oradan uzaklaşabilirsiniz.

Pratikliğiyle öne çıkan bahçe şömineleri ile istediğiniz ambiyansı kolaylıkla yaratabilir, sevdiklerinizde daha keyifli vakit geçirebileceğiniz alanlar yaratabilirsiniz. Bahçe şömineleri fiyatları ve seçenekleri sayesinde alanınıza uygun pratik ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Bahçe Şömineleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bahçe şömineleri hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler vardır. Aşağıdaki listeyi inceleyerek ürünler hakkında önemli bilgilere erişebilirsiniz:

 • İlk olarak bahçe şömineleri kesinlikle evlerin içinde kullanılmaması gereken ürünler arasında yer alır. Bununla beraber ev ile balkon karışımı kış bahçelerinde kullanabileceğiniz ürünler de bulunur. Kış bahçesi şömine modellerini inceleyerek kapalı balkonlarınızda değerlendirebileceğiniz şık parçalara kolaylıkla erişebilirsiniz.
 • Bazı modeller aynı anda hem şömine hem de mangal olarak kullanılabilir. Sizin nasıl bir ürüne ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra seçenekler arasından aradığınıza kolaylıkla erişebilir, açık alanlarınızda daha işlevsel bir kullanım elde edebilirsiniz.
 • Ürünleri incelediğinizde hafif ve taşınabilir yapıda olan seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. Hafif olanları kullandıkça ortaya çıkarabilir, kullanmadığınız zamanlar farklı yerlerde saklayabilirsiniz.
 • Evinizde yaşayan evcil hayvanlarınız varsa sabit bir şekilde duracak olan modellerden birini almanız önerilir. Aksi halde istenmeyen kazalar yaşayabilirsiniz.
 • Ürünleri kullanırken herhangi bir sallantı olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Örneğin, zeminde yamuk duran bir şöminede çeşitli kazalar meydana gelebilir.

Açık alanlarınızı nasıl değerlendirmek istediğinizi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, hayalinizdeki ürüne kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Bahçe şöminesi fiyatları arasından bütçenize uygun şık parçaları anında bulabilirsiniz.

Bahçe Şömineleri Modelleri

Bahçe şömineleri, herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çeşitlendirilir. Böylece aklınızdaki modeli rahat bir şekilde bulabilir, dış mekanlarınızda zarif ve işlevsel alanlar yaratabilirsiniz. Bahçe, balkon ve veranda gibi açık alanların daha uzun süre kullanılmasını sağlayan bahçe şömineleri, kullanıcılarına birçok avantaj sunar. Genel olarak ürünler hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilir, modeller hakkında daha detaylı bir şekilde fikir alabilirsiniz;

 • Açık şömine, şık ve nostaljik görünümüyle dikkatleri üzerinde toplar. Bahçenizi, terasınızı, verandanızı ya da bahçelerinizi bir sığınak haline getirir. Hem sabit hem de taşınabilir şekilde dizayn edilen modeller, herkesin aradığını kolaylıkla bulmasını mümkün hale getirir.
 • Odun yakabileceğiniz şekilde dizayn edilen açık şömineler, ateşi izlemekten hoşlanan kişiler için iyi bir seçim haline gelir. Doğal bir atmosfer oluşturması da açık şöminelerin öne çıkan detayları arasında yer alır.
 • Taşınabilir açık şömine modelleri ise kolay kullanımıyla öne çıkar. Yerden bağımsız ve hafif olması sayesinde istediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Isıyı ve aydınlatmayı dış mekan çevresinde istediğiniz gibi hareket ettirmenize imkan tanıyan bahçe şömineleri, özgürlük ve esneklik sunmasıyla dikkat çaker. Ayrıca kullanılmadıkları zaman ürünleri kaldırabilir, ekstra yer kaplamalarının önüne geçebilirsiniz. Bununla beraber taşınabilir ürünlerin gözetimsiz bir şekilde bırakılması önerilmez.

Aklınızdaki tasarımı belirledikten sonra seçenekleri inceleyerek aradığınız özellikleri karşılayan modeli kolaylıkla bulabilir, dış mekanlarınızı dilediğiniz gibi değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Hazır bahçe şömine fiyatları ve seçenekleri sayesinde sizin için uygun olana kısa süre içinde erişebilir, bahçe ya da verandalarınızda hoş bir ambiyans oluşturabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Bahçe Şömineleri

Açık ya da taşınabilir tasarımlarının yanı sıra ürünler üretildikleri malzemelere göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Her malzeme, şöminelere farklı bir özellik kazandırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Dış mekan şömineleri için en çok kullanılan malzemeler arasında tuğla, taş, döküm ve beton gibi materyaller yer alır. Malzeme detayları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Bahçe taş şömine modelleri genellikle sabit olacak şekilde üretilir. Geleneksel ve rustik bir görünümden hoşlanan kişiler için iyi bir seçenek haline gelir. Şık görünümünün yanı sıra pratik kullanımıyla da öne çıkan bahçe şömineleri, dış mekanlarda istenilen işlevselliğin elde edilmesini kolaylaştırır. Genellikle dışarıdaki rüzgarı kesecek şekilde tasarlanan taş modeller, işlevsel ve ağır bir şömine arayışında olanlar için iyi bir seçenek haline gelir.
 • Döküm bahçe şöminesi modelleri, hem modern hem de vintage bir görünüme sahip olmasıyla dikkat çeker. Zamansız tasarımları, döküm modelleri birçok kişi için tercih sebebi kılar. Bununla beraber sağlam yapısı sayesinde döküm olanlar uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca içerisinde odunla beraber kestane gibi yiyecekleri de pişirmenize imkan tanıyan tasarımı, döküm modellerin işlevselliğini artırır.
 • Tuğla olan modeller de taşlarla benzer bir tasarıma sahiptir. Bununla beraber daha geleneksel bir görünüme sahip olan tuğla bahçe şömineleri, genellikle bahçelerde tercih edilir. Yeşillikle iç içe hoş bir ambiyans yaratmak isteyen kişiler tuğla olanları inceleyebilir.
 • Beton, modern bir görünüm isteyen kişilerin tercih ettiği malzemeler arasında yer alır. Kendine has zarafeti ve şık detaylarıyla yaşam alanlarına çağdaş bir hava kazandırır.

Sizin için hangi görünümün daha iyi olduğunu belirledikten sonra bahçe şömine fiyatları ve malzeme seçeneklerine göz atabilir, açık alanlarınızı istediğiniz gibi döşemeye başlayabilirsiniz.

Boyutlarına Göre Bahçe Şömineleri

Malzeme çeşitliliği ile beraber ürünler sahip olduğu boyut çeşitliliğiyle de kullanıcılarına birçok alternatif sunar. Böylece yaşam alanlarınıza uygun olan modeli kolaylıkla bulabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılayabilirsiniz. Ürünlerin boyutları hakkında daha ayrıntılı bir biçimde bilgi sahibi olmak istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz gezdirebilirsiniz;

 • Bahçe şömine ölçüleri incelendiğinde 64 cm ya da 120 cm genişliğinde farklı modeller olduğu görülebilir. Ürünleri yerleştireceğiniz yerin ölçülerini göz önünde bulundurarak seçenekler arasından rahatlıkla tercihte bulunabilirsiniz.
 • Taşınabilir yapıda olan bahçe şömineleri arasından seçim yaparken daha esnek davranabilirsiniz. Ürünlerin etrafına sandalye yerleştireceğinizi göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Taşınabilir yapıda olan şömineler, kompakt olmasının yanı sıra daha kolay bir kullanıma sahiptir. 64 cm yüksekliğe ve 54 cm genişliğe sahip olan bahçe şömineleri, yaşam alanlarında herkesin ihtiyaçlarına yanıt verebilecek boyutlara sahiptir.
 • Şömineyi nereye koyacağınızı iyi bir şekilde belirledikten sonra ölçüleri inceleyebilir, yaşam alanlarınızı iyi bir şekilde tamamlayacak ürüne vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz. Bahçe şömine fiyatları ve ölçüleri arasından sizin için uygun olanı bulabilirsiniz.

Bahçe Şömineleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe şömineleri arasından seçim yaparken bazı kriterlere dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıda yer alan listeye göz atabilir, açık alanlarınıza zarafet ve işlevsellik kazandırabilirsiniz:

 • Ürün satın almadan önce elektrikli mi yoksa odun yakmalı mı istediğinizi belirlemeniz gerekir. Her ne kadar bahçe şömineleri genellikle odunlu olacak şekilde dizayn edilse de alternatifleri incelediğinizde elektrikli modeller de olduğunu görebilirsiniz. Hangisinin sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra aradığınız anında bulabilirsiniz.
 • Şömineyi kurmayı planladığınız yerin ölçüleri de seçiminizi doğrudan etkileyen faktörler arasında bulunur. Alanınıza uygun boyuttaki alternatifler arasından seçim yaparak açık alanlarınızı daha iyi bir biçimde değerlendirebilirsiniz.
 • Boyutun yanı sıra seçim de dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. Farklı tasarımlara sahip olan ürünler arasından kişisel stilinize uygun olana kolaylıkla erişebilirsiniz.
 • Malzeme seçimi de şömine satın alırken önemlidir. Hangi malzemenin size hitap ettiğini belirledikten sonra alternatifler arasından seçiminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.
 • Satın alacağınız ürünün taşınabilir yapıda mı yoksa sabit mi olmasını istediğinize de karar vermeniz gerekir. Her iki tipteki şömine de kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar. Alanınız darsa taşınabilir yapıda olanlardan birini almayı düşünebilirsiniz.

Koçtaş’taki bahçe şömine fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek istediğiniz niteliklere sahip olan modele kısa süre içinde erişebilirsiniz. Koçtaş fırsatları sayesinde aradığınız ürüne bütçenizi zorlamadan sahip olabilir, açık alanlarınızda hoş bir oturma yeri oluşturabilirsiniz. Malzeme, boyut ve tasarım gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan modeller sayesinde hayalinizdeki görünümü kısa süre içinde oluşturabilir, dış mekanlarınızda hoş detaylar yakalayabilirsiniz.

Bahçe Şömineleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bahçe şömine ölçüleri nelerdir?

Bahçe şömine ölçüleri modelden modele değişiklik gösterir. Ürünleri incelediğinizde eninin 64 cm ya da 135 cm olduğu seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Şömineyi koymayı düşündüğünüz alanın ölçülerini göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçiminizi kolay bir şekilde yapabilir, alanınızın ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Bahçe şöminesi çeşitleri nelerdir?

Bahçe şömineleri, taşınabilir, sabit, gazlı ve elektrikli olmak üzere genel anlamda dört farklı kategoriye ayrılır. Her ürün, kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar. Alanınızı ve ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra ürünler arasından sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilir, bahçelerinizde istediğiniz görünümü elde etmeye başlayabilirsiniz.

Bahçe şöminesi nasıl yakılır?

Bahçe şömineleri içerisine odun atılarak yakılır. Genel olarak barbekülerle benzer bir kullanıma sahip olsa da şömineleri yakarken dikkatli olunması önemlidir. Ateş sönmeye başladığında çırayla destekleyerek şöminenin sönmesinin önüne geçebilirsiniz. Bununla beraber ateşle doğrudan temas etmemeye özen göstererek şömineler üzerinde işlem yapmaya özen göstermeniz gerekir.

Kış bahçesi şöminesi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Kış bahçesi için şömine satın almadan önce alanınızın genel dekorunu göz önünde bulundurmanız önemlidir. Kış bahçesinde bulunan bahçe mobilyalarıyla uyumlu bir bahçe şöminesi seçiminde bulunarak daha hoş ve sıcak bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ayrıca boyut da kış bahçesi için şömine seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler arasında yer alır.

En Çok Satan Bahçe Şömineleri Hangileri?

Koçtaş Bahçe Şömineleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Metal 4 Parça İthal Katlanabilir Ve Taşınabilir Ateş Çukuru-mangal Şömine Bahçe Isıtma Kamp 54 Cm
Daha fazla göster
11 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: