Peşin Fiyatına 7 Taksit

Yılbaşı Ağacı Süsleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yeni Yıl Ruhunu Evinize Taşıyın: Yılbaşı Süsleri

Yılın sonuna yaklaşırken sevdiklerinizle bir araya gelmek için yeni yıl kutlamalarından daha güzel bir bahane olamaz!  Siz de gelecek yıla hazırlanırken evinizi birbirinden renkli yılbaşı süsleri ile donatarak bu heyecana ortak edin!

Yeni yıl temasına özel desenler, yeşil ile kırmızının büyülü uyumu, parıldayan ışıklar...  Sevdiğiniz mekâna sıcacık enerji verecek yılbaşı süslerini seçmek için size dolu dolu bir rehber hazırladık!

İç Mekân Yılbaşı Süsleri

Yeni yıl heyecanını evinize taşımanın en kolay yolu onu süslemekten geçer! Siz de evinizin havasını rengarenk ışıldayan yılbaşı süsleri ile değiştirmek istiyorsanız bu dekorasyon fikirleri tam size göre!

Yılbaşı Ağacı Süsleri

Yeni yıla girerken bahçe ve evinizi süslemek, sevdiklerinizle unutulmaz bir yılbaşı geçirmek için yılbaşı süslerinden yararlanabilirsiniz. Evinizde kullanacağınız ışıl ışıl süslerle süsleyerek yılbaşını renkli bir şekilde karşılayacağınızı gösterebilirsiniz. Yılbaşı süslemelerinin en başında yılbaşı ağacı gelir. Etkileyici bir yılbaşı ağacının anahtarı, kullanılan yılbaşı çam süsleridir. Dekorunuzu göz alıcı hale getirmek için; hemen hemen her renk, şekil, boyut ve tasarımı olan süsleri bulmanız mümkün. Çeşitli süsler kullanarak renklendirip süslediğiniz yılbaşı ağacınız yılbaşı temasını evinize taşımanızı sağlarken çekeceğiniz fotoğraflarda da çok daha güzel görüntüler yakalamanıza imkan tanır. Güzel görünümü çok yönlülükle birleştirin ve zarif yılbaşı süslerini istediğiniz yere yerleştirin!

Geleneksel yılbaşı ağacı süsleri şunları içerir:

 • Noel Baba
 • Ren Geyiği
 • Kardan Adamlar
 • Şeker Kamışı Şekilli Çubuklar
 • Kar Taneleri
 • Çanlar
 • Yıldızlar
 • Melek Motifleri
 • Kurdele Fiyonklar
 • Top Süsler
 • Yapay Çiçekler

Yılbaşı Çelengi

Yeni yıl dekorunuza bir çelenk eklemek, eve daha fazla yılbaşı havası getirmenin ve dekorasyonlarınıza uyumlu, iyi düşünülmüş bir görünüm kazandırmanın muhteşem bir yoludur!

Çelenkler, yılbaşı süsleri içinde çok yönlülüğü ile öne çıkan süslemelerdir. Kullanım alanlarından en popüleri, misafirlere sıcak bir karşılama sunmak için dış kapıya asılanlardır. Evin daha giriş bölümünden süslemelere başlanabilir. Yılbaşı kapı süsü evin girişinden tamamına yeni yıla renkli girileceğini ifade eder. Tabii, iç dekorasyonda kullanılıp diğer yılbaşı süslerine tamamlayıcı olarak rol üstlenen çelenk modelleri de vardır. Şimdi yılbaşı çelengi süslemesi için detaylara hızlıca göz atalım!

Yılbaşı Çelenginin Kullanım Alanları

 • Yemek masalarında çarpıcı bir odak noktası oluşturmak için diğer yılbaşı süsleri ile kullanılabilir
 • Mumlarla desteklenerek oturma odalarında herhangi bir köşeye konulabilir.
 • Şömine üzeri kullanımı yaygındır. Çelengi buraya yerleştirirken dikkatli olmalısınız. Gerçek yapraklardan oluşturulmuş çelenkler; doğru şekilde asılmazlarsa yalnızca bir yangın tehlikesi olmakla kalmaz, aynı zamanda iğneler sıcaklıkta hızla kurur. Bu, yeni yıl kutlamanız gelmeden önce çelenklerin kahverengi ve çıplak hale gelmesine neden olabilir.
 • Yılbaşı duvar süsü alternatifi olarak; uygun duvarlara, ayna ve mobilyaların üzerine asabilirsiniz.

Yılbaşı Çelengi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kullanım Alanı: Yılbaşı çelengi satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk noktalardan biri, dekorasyonu içeride veya dışarıda asmak istediğiniz yerdir. Dış  mekân için seçilen çelenkler; kar, yağmur gibi iklim olaylarına dayanıklı olmalıdır.
 • Çelenk Boyutu: İster küçük ve zarif, ister büyük ve gösterişli bir şey arıyor olun; istediğiniz çelenk boyutunu kolayca bulabilirsiniz. Dış kapınız için düşünüyorsanız 30- 50 cm arasında değişen çelenkler arasında seçim yapabilirsiniz.
 • Şekil Seçimi: Klasik halka çelenkler hâlâ en popüler seçenek olsa da, farklı modern yorumlar katılmış şekiller de mevcuttur. Şekil alternatifleri ile birlikte çelenk fiyatları da değişebilir.
 • Stil Seçimleri: Doğru çelengi seçmek tamamen kişisel ihtiyaçlarınız ve tarzınızla ilgilidir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli tasarım türleri, renkler ve özenle yerleştirilmiş dekoratif aksanlar vardır. Kozalaklarla bezeli doğal bir görünüm elde edebilir, metalik detaylarla ışıltı katabilir veya yanıp sönen LED ışıklarla büyüleyici bir tasarım oluşturabilirsiniz. Esnek malzemelerden oluşturulmuş olanlar süsleme esnasında size kolaylık sağlar. Yapay çelenklerin tasarım ve malzeme yönü geliştikçe fiyatları da aynı oranda artış gösterebilir.

Çelengin Bakımı

Diğer yılbaşı süsleri gibi çelenkler de bakım gerektirir. Kullanmadan önce ve sonra hafif nemli bir bezle tozunu alın. Işıklı çelenklerden tercih ettiyseniz ampullerin sağlamlığını, çelengi yerine yerleştirmeden önce kontrol edin. Kullanım sonrasında yerine kaldırırken çelengin üzerinde olan kırılabilir ekstra süslemeleri ayrı bir balonlu naylona koyabilirsiniz.

Yatak Odası Yılbaşı Süsleri

Yılbaşı coşkusunu evinizin her karesine yaymak için pek çok yılbaşı süsleri ile dekorasyon fikri mevcut. Yatak odanız için yaz ve sonbahar temalı çarşaflarınızı yılbaşı temalı olanlarla değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Böylece yatak odanızda eğlenceli bir hava oluşturabilirsiniz. Buna ek olarak şekilli battaniyeler ile evinizdeki herhangi bir bölgeye biraz daha yılbaşı rahatlığı ekleyebilirsiniz. Yeni yıl tatilinde aile ve arkadaşlara ev sahipliği yapıyorsanız bu dekorasyon fikirlerini es geçmeyin!

Oturma Odası Yılbaşı Süsleri

Oturma odaları, evdeki yılbaşı süslerinin ana odak noktasıdır. Oturma odanız için kullanacağınız en temel yılbaşı aksesuarı çam ağacıdır. Ağaç için uygun yeriniz yoksa ya da genel temayı destekleyecek ekstra yılbaşı süsleri arıyorsanız bunun birçok alternatifi vardır. Oturma gruplarının üzerine dekoratif yastıklar ve örtüler ekleyebilirsiniz. Fındıkkıran, Noel Baba, kar tanesi gibi farklı görünümde süs eşyaları ile ambiyansa ahenk getirebilirsiniz. Stilinize farklı vurgular getirecek ekstra yılbaşı süsleri fikirleri için rehberimizi okumaya devam edin.

Yılbaşı Masa Süsleri

Yeni yılın vazgeçilmezi yılbaşı yemeğidir. Bir yeni yıl kutlama yemeğine ev sahipliği yapmayı planlıyorsanız, günlük yemeklerinizi, servis takımlarınızı, masa örtülerinizi ve Amerikan servis altlıklarınızı yılbaşı temalı alternatiflerle değiştirmek, yemek masasına neşe getirmenin kolay bir yoludur. Yılbaşı sofra süsü çeşitleri yemek masalarının çok daha eğlenceli görünmesine katkı sağlar. Süsler yemek masasını ve kutlama alanını daha sıcak ve renkli hale getirir. Yemek masanıza evinizin diğer taraflarında kullandığınız mini yılbaşı süslerini taşıyarak masanızın görünümünü tamamlayabilirsiniz. Davet ettiğiniz misafirlerinizi özenle kuracağınız ve yılbaşı temasına uygun olarak süsleyeceğiniz bir yemek masası ile mutlu edebilirsiniz.

Banyo İçin Yılbaşı Süsleri

Banyonuza yeni yılın heyecanını katmanın basit bir yolu, günlük havlu takımlarınızın yerine büyüleyici yılbaşı temalı banyo havluları asmaktır. Banyo aynasının önüne koyacağınız çam kozalakları, mini figürler, mumlar ve diğer yılbaşı süsleri de ambiyansı destekleyecektir. Yılbaşının en önemli figürlerinden olan Noel babanın asılan modellerinden birini banyo havluluğuna asıp sevimli bir görüntü oluşturabilirsiniz. Son olarak genel görünüme uygun bir banyo paspası ekleyip banyonuzun dekorunu bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz.

Dekoratif Vurgular Sunan Yılbaşı Süs Malzemeleri

Dekorunuza ekstra katman kazandıracak yılbaşı süslerine geldi sıra. Süsleme yaptığınız ortamın boş kalan kısımlarına, bakışları odaklamak istediğiniz merkezlere, dekorasyonu desteklemesini istediğiniz alanlara yerleştirebileceğiniz yılbaşı süslerini inceleyelim.

Yılbaşı Mumları

Yeni yıl kutlaması sıcaklığını evinize getirmenin dekoratif çözümlerinden biri de mumlardır. Kış akşamında renkli yılbaşı ışıklarına eşlik edecek mumları mutlaka alınacak yılbaşı süsleri listenize ekleyin.  Evcil hayvanınız ya da küçük çocuğunuz varsa alevsiz dekoratif mumlar tercih ederek bu etkiyi elde edebilirsiniz. Bulunduğu ortama loş bir tat katan mumları, isterseniz şamdanlarla birlikte isterseniz de alevsiz olanları pencere kenarlarına yılbaşı ışıkları eşliğinde kullanabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Kurdeleler

Kurdeleler, yılbaşı süslemeleriniz için harika bir alternatiftir. Yeni yıl dekorunuzun renk düzenini tamamlayan ve diğer yılbaşı süslerine kolayca uyum sağlayan kurdeleler seçip uygun yerlere yerleştirebilirsiniz. Hatta yılbaşı süslerini asmak için ipler yerine renkli kurdeleler kullanabilirsiniz. Altın, yeşil ve kırmızı renklerini kullanarak evinizin dekorasyonuna ivme kazandırabilirsiniz.

Atatürk Çiçeği

Yılbaşı süslerinin özellikle yurtdışında vazgeçilmez öğelerinden biri Atatürk çiçeğidir. Zamansız olarak her mevsimde sıklıkla tercih edilen ve dekoratif etkisiyle ev dekorasyonlarında muazzam bir görünüm sunan Atatürk çiçeği, kırmızı, beyaz ya da pembe renkleri ile yılbaşında da bulunduğu konumda ikonik bir görünüm yaratır. Muhteşem renkleriyle Atatürk çiçeği yeni yıl ruhuna kusursuz uyum sağlar. Siz de şömine kenarlarına, konsol masasının üzerine, sunum sehpalarınıza ya da ağacınızın dibine birkaç Atatürk çiçeği yerleştirmeyi düşünebilirsiniz. Severek dekorasyonda kullanacağınız Atatürk çiçeği ile misafirlerinizin beğenisini kazanarak onlardan tam not alabilirsiniz.

Yılbaşı Çorapları

Şöminenin üzerine asılan çoraplar fonksiyonel olduğu kadar dekoratiftir. Şömineniz yoksa konsol üzerine dizerek de aynı havayı yakalayabilir, oluşturduğunuz tasarım ile misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Yeni yıl kutlaması öncesi çorabın içine sevdikleriniz için mini hediyeler koyabilirsiniz. Minik hediyeleri sevdiklerinizle paylaşarak unutulmaz yeni yıl gecenizi küçük hediyelerle taçlandırabilirsiniz. Çoraplarınızı tutturmak ve taşırken herhangi bir aksilik yaşamamak için uygun kancayı seçtiğinizden de emin olun. Kancalar sayesinde dilerseniz çorapları çam ağacı dallarına da asabilir, yılbaşı ağaç süslemesine katkı sağlayabilirsiniz. 

Doğal Yılbaşı Süsleri

Yaprak dökmeyen, kızılcık ve çam kozalakları gibi dokunuşlar, yılbaşı süsleri listenize eklemek için mükemmel doğal unsurlardır. Çevrenizden bunları toplayacak şansınız varsa, bu dekoratif eşyalara ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz! Bu sayede daha az masrafla etkileyici yılbaşı süslemesi oluşturabilirsiniz. Bunun dışında tarçın çubukları ve portakallar hem görünüm hem de hoş koku yönünden diğer yılbaşı süslerine eşlik edebilir. Kokusuyla misafirlerinizi mest ederken görünümüyle de ilgi uyandıran bu doğal yılbaşı süslerini şömine veya çam ağacının etrafında konumlandırarak oluşturduğunuz konsepte katkı sağlayabilirsiniz.

LED Yılbaşı Aydınlatmaları

Yılbaşının sıcak atmosferini yansıtan en önemli öğelerden biri ışık zincirleridir. Ağacı örten ışıkların yanında; şömine raflarınızı, merdiven tırabzanlarını, duvarları, yemek masasının çevresini, sunum sehpalarını, duvardaki fotoğraf çerçevelerini ve birçok yeri LED aydınlatmalarla donatıp yılbaşı süslerinize vurgu kazandırabilirsiniz.  Zincir ışıklar sadece yılbaşında değil, yıl boyunca farklı alanlarda kullanılabilir. Bu yönüyle ve uygun fiyatlarıyla gerçekten yararlı bir yatırım dekorasyonudur!

Fındıkkıranlar

Fındıkkıranlar, oyuncak askerlere benzeyen yaygın yılbaşı süsleridir. Alman folkloruna göre, onlar iyi şansın işaretidir ve evin koruyucusu olarak hizmet ederler. Amerikan Noel kültüründe sağlam yeri olan bu dekoru parlak renkleri ile evinizin bir köşesine dahil edebilirsiniz. Varsa çocuklarınızın da ilgisini çekecek olan fındıkkıranlar yılbaşı dekorasyonun ardından çocuk odalarında da hoş bir dekor ürünü olarak da kullanılabilir.

Kar Küreleri

Yılbaşı hediyesi denilince akla ilk olarak kar küresi gelir. Yalnızca hediye vermek için değil yeni yıl süslemeleri için de dekorasyonda kar kürelerine yer verilebilir. Tasarımınıza masalsı bir manzara eklemek için kar küresi şeklindeki yılbaşı süslerini hazır edin. Salladığınızda uçuşan kar taneleri görüntüsü ile sıcacık atmosfere hafif bir kış serinliği sunabilirsiniz. Yeni yıl hayallerinizi kar küresinin alta dökülen tanelerini izlerken düşünebilirsiniz. Verdiği huzur ve dinginlikle kar küresine süslemelerinde yer vermelisiniz.

Yılbaşı Pencere Çıkartmaları

Pencere, ayna ya da dolap kapaklarınıza eğlenceli bir dokunuş yapmak için yılbaşı temalı çıkartmalardan daha pratik bir seçenek yoktur. Burada dikkat etmeniz gereken tek nokta, çıkartmalarla işiniz bittiğinde kolayca olduğu yerden kaldırabilmenizdir. Diğer yılbaşı süslerine kıyasla fiyatları daha uygundur. Özellikle çocukların odasını süslemek için iyi bir seçenektir. Genel ambiyansa uygun olarak portmanto, TV ünitelerinin camlı ve aynalı kısımlarında hatta banyoların aynalarında bile yılbaşı temalı pencere çıkartmalarına yer verebilirsiniz.

Pelüş Noel Cüceleri

Popülerliği gittikçe artan Noel cüceleri, herhangi bir ev için harika bir masa üstü, raf veya şömine dekorasyonudur. Bu sevimli figürler evinizde bir yeni yıl kutlaması sahnesi oluşturur. Yalnızca çocuklar değil yetişkinlerin de ilgisini ve beğenisini kazanan pelüş cüceler, dekorunuzu tamamlamak için çeşitli renk ve boyutlarda mevcuttur. Hangisini seçerseniz seçin, misafirleriniz tarafından sevilecektir.

Noel Baba Figürleri

Neşeli gülümsemesiyle Noel Baba, yılbaşının en temel simgesidir. Figür olarak yılbaşı süslemelerinde evinizde olması gereken başlıca bir bir süsleme aksanıdır. Aynı zamanda yılbaşı ağacı süsleri arasında da en popüler seçenekler arasında yer alır. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı stil, boyut ve renklerdeki Noel Baba yılbaşı süsleri ile evinize eğlenceli bir dekor getirebilirsiniz. Son yıllarda hareketli Noel Baba figürlerine rağbet daha da fazladır. İpli bir düzenek ile tırmanan, müzik ile dans eden gibi farklı modeller 7’den 70’e herkesin ilgisini çekerken süslemelerde kullanıldığında ortama daha sıcak ve sevecen bir hava katar.

Dış Mekân Yılbaşı Süsleri

Evinizin iç cephesini birbirinden renkli yılbaşı süsleri ile donatıp kutlamalara hazırladınız. Sıra dış mekân dekorlarında! Dış mekan için birbirinden farklı yılbaşı süs seçenekleri bulunur. Bunlardan bazılarını tercih ederek dışarıdan yeni yıla renkli ve eğlenceli bir şekilde adım atacağınızı gösterebilirsiniz.

Çelenk Yılbaşı Süsleri

Çelenk çeşitleri ve doğru çelenk seçimi hakkındaki detaylara daha önceki satırlarda yer vermiştik.  Çelenkler ile o mükemmel yeni yıl ruhu görüntüsünü yaratabilirsiniz. Geleneksel görünümünü yakalamak istiyorsanız, gerçeğe yakın yeşil çam kullanmayı deneyin. Karlı bir görünüm hedefliyorsanız bir başka popüler seçenek de beyaz çelenk. Noel Baba, zil, kozalak, çam ağacı, kar gibi yılbaşının temel figürlerinin yer aldığı çelenkler tercih edebilirsiniz. Kısaca tarzınız ne olursa olsun, kapınız için kolayca çelenk bulabilirsiniz!

Bahçeniz İçin Yılbaşı Figürleri

Evinizin dışını şişirilebilir plastik karakterler, ışıklı ren geyiği figürleri, büyük boy fındıkkıranlar, gerçek boyutlu kızaklar, led ışıklar, süslü ağaçlar, renkli ve ışıklı figürler gibi bahçe dekorasyonlarıyla süsleyerek donatın. Bu yılbaşı süsleri sayesinde eviniz yeni yıl kutlamalarında daha davetkâr görünecek!

Yılbaşı Işıkları Her Yeri Sarsın

Evinizin iç dekorunda olduğu gibi dışarıda da ışıkların gücünden faydalanabilirsiniz. Mini LED zincir lambalarla dış dekorunuzda ışıltı katmak istediğiniz yerleri kolayca süsleyebilirsiniz. LED şeritleri merdiven korkuluklarına, çitlere, bahçe dekorasyon ürünlerinde konumlandırabilirsiniz. Doğru alanlara yapacağınız ışık eklemeleri ile bahçeye eklediğiniz yılbaşı süslerine dikkat çekebilir, karanlıkta kalan yerleri loş bir atmosferle aydınlatabilirsiniz. Bu sayede yılbaşı kutlamalarına hazır olduğunuzu gösterirken yeni yıla ışıltılı bir adım atabilirsiniz.

Yılbaşı Süslerini Depolama

Süslemenizin, kutlamanıza eşlik etme görevini yerine getirip kaldırılma zamanı geldiğinde, onları uygun saklama kutuları ve torbalarında muhafaza ettiğinizden emin olun. Süslerin çoğu kırılgan malzemeden yapılmıştır. Onları kırılmaz ve darbelere dayanıklı saklama kutularında muhafaza edebilirsiniz. Dekor ürününe eşlik eden minik materyaller varsa (çelenkler üzerindeki çam kozalakları gibi) bunları ayrı bir balonlu naylona yerleştirerek depolamada zarar görmelerini engelleyebilirsiniz. Bu hamleler size uzun yıllar boyunca yılbaşı süslerinin ve ağacının keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Güvenle muhafaza ettiğiniz süsler her yeni yılda dekorasyon süslemelerinize eşlik edebilir.

Bonus: Kendin Yap Yılbaşı Süsleri

Yeni yıl heyecanını yaratıcılığınızla birleştirerek yılbaşı için süsler hazırlayabilirsiniz. Örneğin kardan adam yapmak için kar yerine örgü malzemeleri edinmeniz yeterli. Örgüden yılbaşı süsleri yaparak evinize sıcak bir hava katabilirsiniz!

Topladığınız dallar ve kozalaklardan eşsiz bir çelenk, ekose örtü ile çevrilmiş çiçeklerle tasarlanan rustik bir buket, farklı şekilleriyle keçeden yılbaşı süsleri ve daha fazlası...

Siz de yeni yıl kutlamanıza eşlik edecek birbirinden renkli yılbaşı süslerini, geniş ürün alternatifleri ve kolay ödeme koşullarıyla Koçtaş'ta bulabilirsiniz!

Yılbaşı Süsleri Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yılbaşı Ağacına Hangi Süsler Takılabilir?

Tasarım hedefinizi temel alarak, stilinize uyan ve üzerindeki yılbaşı süslerini düzgün bir şekilde sergileyebilecek çam ağacını seçtiniz. Sıra onu süslemede! Geleneksel olarak ağacınızı zil, melek, Noel Baba, şeker kamışı, fiyonk kurdele, çorap ve yıldız şeklindeki yılbaşı süsleri ile süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda LED zincir ışıklar ile ağacınızı çevreleyip kutlamalarınıza ışıltılı bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

Yılbaşı Aksesuarları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dekoratif aksesuarlar seçilirken, süslerin konulacağı  mekânın gereksinimleri ve genel teması önemlidir. Ortamın dekorasyon çizgisine uyan, yeni yıl heyecanını yaşatacak renk ve dokuda yılbaşı süsleri almaya özen gösterin. Aynı zamanda bu ürünleri yılın belli bir dönemi kullanıp kaldırsanız da, uzun yıllar sizinle kullanılabilir halde kalmasını istiyorsanız yüksek kaliteli yılbaşı süsleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Yılbaşı Süsü Çeşitleri Nelerdir?

Yılbaşı süsleri, mekânı yeni yıl havasına  hazırlamada en önemli adımlardan biridir. Ev dekorasyonunuzda kullanmak için en popüler yılbaşı süsleri ise şunlardır; mumlar, çelenkler, kurdele fiyonklar, çam ağacı ve süsleri, yılbaşı temalı figürler, şömine önüne asmak için çorap çantalar, dış  mekân tasarımınız için mini LED zincir ışıklar ve daha fazlası... Siz de bu yılbaşı süslerini kullanarak evinizi kutlamalara hazır hale getirebilirsiniz!

En Çok Satan Yılbaşı Ağacı Süsleri Hangileri?

Koçtaş Yılbaşı Ağacı Süsleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. 60 cm Işıklı Kapı Süsü
Daha fazla göster
210 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: