Peşin Fiyatına 7 Taksit

Yılbaşı Aydınlatmaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yılbaşı Işıklandırmaları ile Işıl Işıl Bir Yeni Yıl

Yılbaşı dendiğinde aklımıza ilk gelen görüntülerden biri de ışıklarla süslenmiş ağaçlar, pencereler ve kapılardır. Yılbaşı akşamlarının vazgeçilmez unsurlarından olan yılbaşı ışıklandırmaları, yeni yıl ruhunu evlerinize taşırken aynı zamanda misafirleriniz için mest edici görüntüler ortaya çıkarabilir. Aralık ayının gelmesiyle her yerde gördüğümüz yılbaşı ağacı ışıklandırmaları yılın diğer dönemlerinde de dekoratif amaçlarla kullanılabilir.

Yılbaşı coşkusunu doyasıya yaşamamızı sağlayan yılbaşı ışıklandırmaları, kullanıldıkları mekanları biraz yaratıcılıkla bambaşka bir havaya sokabilir. Özellikle görselliğe önem veren kişiler için geniş bir ürün yelpazesi vardır. Kablolu, kablosuz, sarı ya da beyaz ışığa sahip, kendinden kancalı ya da yapışkanlı, elektrikle ya da pille çalışan çok sayıda farklı yılbaşı ışıklandırması vardır. Ayrıca bu ağaç ışıklandırmalarının biçim ve büyüklükleri de çok çeşitlidir. İsterseniz led yılbaşı ışığı isterseniz de yıldız, küre, kar tanesi ya da kalp gibi farklı formlarda haznelere sahip ışıklar tercih edebilirsiniz.

Sevdiklerinizle bir araya geleceğiniz bu güzel gecede kullanacağınız yılbaşı ışığı fiyatları ışıkların elektrikle ya da pille çalışmasına, boyutuna ve tasarımına göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple yılbaşı aydınlatmaları fiyatları ile ilgili net bir bilgi verilemez. Ancak her bütçeye uygun yılbaşı ışıklandırması bulmak mümkündür. Bunun yanı sıra yılbaşı ışığı fiyatlarını etkileyen bir diğer etken de ışıkların kullanım alanlarıdır. Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan aydınlatma ürünleri kullanım alanlarına göre sınıflara ayrılır.

Kullanım Alanlarına Göre Yılbaşı Aydınlatmaları

Yeni yıl ruhunu ışıl ışıl yaşamak için kullanabileceğiniz birbirinden farklı ışık renklerine ve modellerine sahip yılbaşı ağacı ışıklandırmaları bulunur. İster elektrikli ister pilli olarak seçilebilecek ağaç ışıklandırmaları evlerde, restoran ve kafelerde, alışveriş merkezlerinde ve hatta sokaklarda kullanılarak yeni yılın dinamikliğini iç ve dış mekanlara taşımanızı sağlar. Gelin size ilham verebileceğini düşündüğümüz kullanım alanlarına birlikte bakalım.

 • Yılbaşı ışıklandırmalarının kullanıldığı yerlerden biri tabii ki çam ağaçlarıdır. Ağaç aydınlatma amacıyla kullanılan yılbaşı ışıklandırması genellikle ağaca bir led ışık zinciri şeklinde sarılır. Yılbaşı konseptli minik dekorların asılı olduğu ağaçlar yılbaşı ışığı ile tamamlanarak adeta bir görsel şölene dönüşür.
 • Ağaçların yanı sıra yılbaşı ışıklandırmaları  evlerinizdeki ya da ofislerinizdeki dekoratif nesneleri süslemek için de kullanılabilir. Biblolar, cam fanus ve kavanozlar, masanızdaki çerçeveler gibi birçok dekoratif nesne, süsleme ışıkları sayesinde çok daha etkileyici hale gelebilir.
 • Yılbaşı ışıklandırmalarının kullanım alanlarından bir diğeri duvarlar ve mobilyalardır. Yılbaşı ledleri kullanarak duvarlarınıza ya da kitaplık, dolap gibi mobilyalarınıza ışıklı yazılar yazabilir veya ışıkları düz şeritler halinde yapıştırabilirsiniz.
 • Buna benzer şekilde kapı ve pencerelerinizi de süsleyerek yılbaşı gecesi evinize gelecek misafirleri daha evin girişinde aydınlık ve sıcak bir ambiyansla karşılayabilirsiniz.
 • Yılbaşı ağacı ışıklandırmalarının diğer bir kullanım alanı ise dış mekanlardır. Yeni yıl enerjisini kapılarınızdan ışıl ışıl caddelere ve sokaklara taşırabilirsiniz.

Odalarınıza Renk Katın: Renkli Yılbaşı Işıklandırmaları ile Konseptinizi Tamamlayın

Yılbaşı için mekanları süslerken oluşturulan yeni yıl konseptinde çeşitli figürler kullanılır. En çok kullanılan figürlerden biri de yeni yıl dendiğinde hepimizin aklına ilk gelen figür olan Noel Baba figürüdür. Buna ek olarak yine yeni yılı çağrıştıran geyik, kardan adam ve kar taneleri gibi figürler de hem çam ağaçlarında hem de farklı yerlerde süsleme için kullanılır. Bu süsleme elemanlarının en önemli eşlikçisi de tabii ki yılbaşı ışıklandırmalarıdır.

Kırmızı renk yılbaşı gecelerinin en çok tercih edilen rengidir. Yeni yıl konseptine uygun olarak kırmızı ve yeşil renklerde yılbaşı ışıklandırmaları seçebileceğiniz gibi kendi oluşturacağınız konsepte uygun farklı renk tonlarında ışıklar da tercih edebilirsiniz. Örneğin daha dinamik ve eğlenceli bir parti ortamı yaratmak için daha hızlı ve hareketli ışıklar tercih ederken daha romantik bir ortam için loş ve yavaş ışıklar seçebilirsiniz.

Farklı ışık tonlarına sahip, birbirinden farklı mod ayarları olan yılbaşı ağacı ışıklandırmalarını seçerek, sırayla yanma, kesik kesik yanıp sönme veya aynı anda yanma gibi farklı ayarlarıyla iç ve dış mekanlarınıza renk katabilirsiniz. Ayrıca farklı zamanlarda farklı ışık modlarını kullanarak bir aydınlatma ürünü ile birden fazla konseptte ortam oluşturabilirsiniz. Dilerseniz loş bir ışıkta sakin bir akşam yemeği yiyip gecenin ilerleyen saatlerinde daha hareketli ışık modlarıyla parti havasına bürünebilirsiniz.

Yılbaşı Işıklarının Enerjisi Yılbaşından Sonra da Sizinle Olsun

Tüm Aralık ayı boyunca sizinle olan ve ışıl ışıl bir yılbaşı gecesi geçirmenizi sağlayan yılbaşı ışıklandırmalarını, yeni yıl gecesinden sonra da çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz. Böylece içinizi sıcacık yapan ve size huzur veren o atmosfer yıl boyu sizinle kalabilir ve satın aldığınız ürünleri yılın sadece bir döneminde kullanıp bir kenara kaldırmak yerine tüm yıl göz önünde tutabilirsiniz. Yılbaşı ışıklarınızı tekrar kullanabilmeniz için size bazı öneriler hazırladık.

 • Yılbaşı ağaçlarını süslemek için kullandığınız led ışık zincirini evinizde bulunan lambader gibi uzun objelere ya da mobilyalara sararak kullanabilirsiniz.
 • Led ışıkları duvara çivi ya da çift taraflı bant yardımıyla sabitleyerek üzerine sevdiğiniz fotoğrafları mandallarla asarak dekoratif ve romantik bir anı köşesi oluşturabilirsiniz. Böylece anılarınız hep ışıldar!
 • Işıkları evinizde bulunan cam fanus, kavanoz gibi nesnelerin içine yerleştirerek kendi aydınlatma elemanlarınızı oluşturabilir ve bunları bir abajur gibi değerlendirebilirsiniz.
 • Çocuk odalarınızın kapılarına renkli ışıklar ile çocuğunuzun ismini yazarak onun bol renkli ve ışıklı dünyasını kapısına taşıyabilirsiniz.

Rengarenk ağaç ışıklandırmaları, bir sonraki yıla kadar kapalı kutularda tekrar ışıldayacağı günü beklemesin. Yaşam alanlarınıza ufak dokunuşlarla nasıl ışıl ışıl yeni yıl havası getirebileceğinizi anlattık. Eğer fikirlerimiz hoşuna gittiyse ama henüz herhangi bir aydınlatma ürünü almadıysanız şimdi sıra size en uygun ürünü belirlemekte! Her bütçeye ve tarza uygun birbirinden çeşitli yılbaşı ışıklandırmaları Koçtaş'ta sizi bekliyor!

Yılbaşı Aydınlatmaları Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yılbaşı Aydınlatmaları Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğru aydınlatma seçimi için öncelikle ağaç ışıklandırmalarını nerede kullanacağınıza karar vermelisiniz. Dekore edeceğiniz yere göre gerekli lamba adetleri ve uzunluklarını belirlemelisiniz. Ayrıca seçeceğiniz renklerin belirlediğiniz konsepte uygun olmasına da dikkat ediniz. Son olarak yılbaşı ışıklandırma fiyatlarını inceleyerek geniş ürün yelpazesindeki seçenekler arasından bütçenize uygun modelleri tercih edebilirsiniz.

Yılbaşı Işıkları Ne Kadar Elektrik Harcar?

Yılbaşı ışıklarının harcadığı elektrik miktarı ışıkların enerji kullanım çeşidine göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı yılbaşı ışıkları elektrikle çalışırken bazılarının çalışması için piller gereklidir. Harcanan elektrik miktarını etkileyen bir diğer faktör ise ışıkların aydınlatma gücüdür. Mekânlarınızda ne kadar güçlü aydınlatma isterseniz yılbaşı ışıklandırmalarının harcayacağı elektrik miktarı da ışığın gücüne paralel bir şekilde o kadar artış gösterir.

Yılbaşı Ağacı Işıklandırması Nasıl Yapılır?

Ağaç ışıklandırmalarında genellikle led ışık zincirleri ağaca sarılarak kullanılır. Bunun yanı sıra çeşitli objelerle de süslenen ağaçlara led ışıklardan başka yıldız, kar tanesi ya da küre şeklinde ışıklar da asılabilir. Burada seçim tamamen size kalmış olmakla birlikte hem led ışıkların hem de onu tamamlayıcı çeşitli şekillerdeki ışık toplarının ağaçlarda kullanılması en yaygın durumdur.

En Çok Satan Yılbaşı Aydınlatmaları Hangileri?

Koçtaş Yılbaşı Aydınlatmaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Orbus Renkli Top Led Işık Zinciri Orb-rnkltpled Küçük Toplar
 2. Peri Led Işık 10 Metre Günışığı Dekoratif Yılbaşı Aydınlatmaları Ev Süsleme Parti Malzemesi
Daha fazla göster
55 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: