750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Silinmiş Keresteler

Filtreler
Özellikler
0 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Aradığınız kriterlerde ürün bulunamadı.

Silinmiş Keresteler

Kullanım amaçları çok farklı olan inşaatlık keresteler birçok ölçüde üretilirler. Kalıp çıkarma, çatı yapımı gibi birçok alanda ihtiyaç duyduğumuz keresteler vardır. İnşaat kerestelerinin yanı sıra silinmiş keresteler de kullanım alanı yaygın olan kereste çeşididir. Silinmiş keresteler kesme, biçme ve kurutma işlemlerinden geçirilirler. İsteğe bağlı olarak su bazlı ahşap boya uygulanarak da satışa sunulabilirler. Silinmiş kereste ahşap uygulama ve diğer her türlü işlerinizde kullanabileceğiniz kullanım amacı geniş bir kereste çeşididir. İnşaat kerestesi gibi farklı ölçü çeşitleri vardır.

İhtiyacınıza Göre En Uygun Silinmiş Keresteler

Çatı yapımı, bahçe düzenlemesi gibi çeşitli işlerde kullanabileceğiniz farklı yükseklik ve genişlikte birçok silinmiş kereste seçenekleri bulunmaktadır. Yapacağınız işe göre silinmiş kereste, planyalanmış kereste, inşaat kerestesi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Genel olarak keresteler pürüzlüdür. Fakat planyalanmış keresteler de kerestenin kabası alınır. Bu işlem sonucunda elinizde daha düzgün ve şekillendirilmiş bir kereste bulabilirsiniz. Kesme işlemi sırasında ıslanan keresteler kurutulduktan sonra satışa sunulurlar. Silinmiş keresteden imal edilmiş silinmiş paletler ile yük taşıyabilir, isterseniz bu paletler ile kendinize bir masa yapabilirsiniz. 

Silinmiş Keresteler ile Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Kereste insanlığın kullandığı en eski yapı malzemesidir. Ahşap evler yapılabileceği gibi döşemelerde, kapı, pencere kasalarında kereste kullanılır. Her gün kullandığımız, kibrit çöpleri, mobilyalar, sandıklar, oyuncaklar, hatta demir yolunda bile kereste kullanılmaktadır. Keresteler çeşitli ağaçlardan elde edilebilir. Keresteler yapıldıkları ağaçlara göre sert ve yumuşak keresteler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Ceviz, huş ağacı, karaağaç, meşe, akçaağaç gibi ağaçlardan üretilen keresteler sert kerestelerdir. Müzik aletlerinin yapımı ve iç dekorasyon gibi ince işlerde kullanılan keresteler sert kerestelerdir. Çam, ladin, köknar, sedir ağaçlarından elde edilen kerestelere ise yumuşak kerestelerdir. Yapı malzemesi olarak ve kapı, kutu gibi şeylerin yapımında kullanılan keresteler yumuşak kerestelerdir. Hayatımızın her alanında olan keresteler ile sadece inşaat değil pek çok dekorasyon da gerçekleştirebilirsiniz. Eski silinmiş keresteler veya silinmiş paletlerden kahve masası, saksı yapabilir hatta kendi bahçenizi bile oluşturabilirsiniz. Kendinize el yapımı bir raf yapıp bardaklarınızı ve tabaklarınızı koyabilirsiniz. Hatta kendi koltuğunuzu, yatağınızı, televizyon ünitenizi bile yapabilir, bu ürünleri istediğiniz renklerde boyayıp yaşam alanınızı renklendirebilirsiniz. İster inşaat ister dekorasyon için olsun siz de silinmiş keresteler arıyorsanız Koçtaş’ın ürünlerine göz atabilir, beğendiğiniz ürünleri anında satın alabilirsiniz. 

Daha fazla göster