750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Ankastre Fırınlar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
22 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Ankastre Fırınlar

Ankastre fırınlar, mutfaklarda az yer kaplamak üzere tasarlanan, teknolojik özelliklere sahip fırınlardır. Ankastre terimi, belli bir yere gömülerek kullanılan makineler için kullanılan bir terimdir.  Ankastre fırın ise mutfak dolaplarında ya da mutfaklarda özel bir bölüme yerleştirilerek kullanılan fırınları ifade etmek üzere kullanılır. Ankastre ürünler ile mutfaklar daha kullanışlı ve modern bir havaya kavuşur. 

Modern ve Şık Mutfaklar İçin Ankastre Fırın Çeşitleri

Ankastre fırın modelleri, özellikle şık ve modern mutfaklarda tercih edilir. Ankastre fırınlar hacimleri, fonksiyonları, renkleri ve üretilen malzemeye göre değişen seçeneklere sahiptir. Ankastre fırınlar cam ve metal malzemelerden üretilir. Fırın kapaklarının iç yüzeyi neredeyse hepsinde cam malzeme ile kaplıdır. Ancak sadece cam fırınlarda dış alanları da dâhil olmak üzere tüm fırın cam malzemeden tasarlanmıştır. Metal malzemeden üretilen modeller ise daha kullanışlı olarak değerlendirilebilir.  Ankastre fırın ocak çeşitleri, hem fırın hem de ocak şeklinde tasarlanmış olan ürünlerdir. Ocaklar tezgâh üstünde kullanılırken alt kısmında fırın bulunur. Bu model fırın ile kullanışlı ve az yer kaplayan ürünler olarak görülür. Ankastre fırınlar hacimlerine göre de seçenekler sunar. Fırınların içlerindeki kullanım hacmine göre 50 litreden 65 litreye kadar seçenekler mevcuttur. Hacim seçeneklerine göre fırın içerisinde pişirilebilecek olan yemek miktarı da artar. Fırın çeşitleri arasında sahip olduğu fonksiyonlara göre farklı modeller de mevcuttur. Fonksiyon olarak ifade edilen, ızgara yapabilme, fan ile üfleme, döner mekanizmaya sahip olma gibi özelliklerdir. Ankastre fırınlar ile ilgili olarak üç renk seçeneği bulunur. Bu seçenekler beyaz, siyah ve inox renklerdir. İnox renk olarak ifade edilen metalik gri renktir. Mutfak dekorasyonuna göre renk seçimi yapılabilir.  Ankastre fırın fiyatları renkleri, özellikleri ve fonksiyonlarına göre değişiklik gösterir. 

Ankastre Fırın Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ankastre fırınlar arasında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunur. Öncelikle fırının ne yoğunlukta kullanılacağına göre seçim yapmak gerekir. Yoğun olarak fırın kullanan ve fırında yemek pişirmeyi sevenler için hem hacmi yüksek hem de fonksiyonlu ürünler tercih edilebilir.  Elektrikli ankastre fırın modelleri arasında cam malzeme ile üretilmiş olanlar temizlik konusunda hassas modellerdir. Cam yüzey kolay çizilebilmesi ihtimali taşıdığı için daha dikkatli kullanılmalıdır. Fırınların ve diğer ankastre ürünlerin renk seçiminde diğer eşyaların renkleri ile olan uyumuna dikkat etmek gerekir.

Ankastre fırınlar ile ilgili seçenekler için şimdi Koçtaş’ı ziyaret edin ve Online alışveriş ayrıcalığıyla ihtiyaç duyduğunuz modeli sepetinize ekleyin!  

Daha fazla göster