Peşin Fiyatına 7 Taksit

Banyo Aplikleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şıklığıyla İçinizi Işığıyla Yaşam Alanınızı Aydınlatacak Banyo Aplikleri

Kusursuz fotoğrafların püf noktası denince akla ilk gelen tabii ki ortamın aydınlatması olur. Durum böyle olunca ayna pozlarının da vazgeçilmez eşlikçisinin banyo apliği olduğu söylenebilir. Aplik veya diğer adıyla duvar şamdanı, ışığın sıradan aydınlatma ürünlerinin aksine aşağı değil yukarı ve karşı yönde iletildiği bir armatür olarak tanımlanabilir. Tam da tanımında olduğu gibi ışığı daha geniş bir alana daha kısa mesafeden yayan bu aydınlatma türü, uzun bir geçmişe sahiptir. Duvar şamdanı olarak da anılan bu ürün, tasarlandığı ilk yıllarda çerçeve içine yerleştirilen bir mumdan ibarettir. Ancak günümüzde banyo apliklerinin şapkalısından kristaline metalinden ahşabına sonu gelmeyen bir kategoriye ulaştığını söylemek mümkündür.

Genel anlamda hem iç hem de dış mekân aydınlatması olarak tercih edilebilen ürünlerin banyoda kullanılan modellerini diğerlerinden ayıran birçok unsur bulunur. Özellikle duvarda, ayna veya dolap üstünde görmeye alıştığınız bu şık banyo apliği modelleri, ana aydınlatmaya ek olarak tercih edilir. Özellikle geniş banyolarda ışığı ihtiyaç alanına yoğunlaştırmak ve kişisel bakımı daha kolay hâle getirmek için tercih edildiği söylenebilir. Ürünlerin az metrekareli banyo ve tuvaletlerde ise tek başına kullanılması da mümkündür. Dar alanlarda enerjiden tasarruf etmek ve aynayı odak hâline getirmek için banyo duvar aplikleri vazgeçilmezdir. Siz de banyonuz için ürün arayışındaysanız kullanım alanınızın özelliklerini ve size hitap eden dekorasyon stilini belirleyerek yaşam alanlarınızı aydınlatabilirsiniz.

Kullanım Şekline Göre Binlerce Seçeneğe Ayrılan Banyo Aplik Modelleri

Banyo için ürün arayışında olanlar, binlerce banyo aplik fiyatları ve modelleri seçenekleri arasından kendi yaşam alanına uygun olan ürünü bulmak için çeşitli unsurları göz önünde bulundurur. Bunlardan ilki de tabii ki yüzlercesi içinden seçilen bu üründen maksimum verim alabilmektir. Hem işlevsel hem de şık bir seçim yapmak için banyo apliği modellerinin kullanım yani monte edilme şeklini de göz önünde bulundurmak gerekir. Yaygın kullanım şekli duvara monte tarzında olsa da bu aydınlatma türünün dolap veya ayna üstlerine ve hatta tavana yerleştirilen modelleri de bulunur. Eğer banyonuzu baştan yaratmayı düşünüyorsanız seçim yapmakta özgürsünüz. Ne kadar aydınlık bir alan yaratmak istediğinize göre tavana, duvara, aynaya veya dolaba takılan banyo apliği modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. 

Ürün modelleri, ışığın yeterince dengeli dağıtılamadığı alanlarda kurtarıcı rol üstlenebilir. Yaşam alanınızı yeniden dekore etmeyecekseniz pratik bir şekilde her dolaba veya aynaya monte edilebilen ürünlerden birini tercih etmeniz mümkündür. Özellikle dolaba veya aynaya takılan banyo apliği modelleri, taşınma esnasında da favori eşyalarınızı geride bırakmanızın önüne geçer. Bunun yanı sıra eğer yaşam alanınıza ekstra bir aydınlatma yerleştirmek için uygun tesisat bulunmuyorsa dolaba monte edilen banyo apliği modelleri, temiz ve bütünlüklü bir görünüm için de idealdir. Özellikle neme karşı tamamen korunarak taşınan açık elektrik tesisatı nedeniyle kablo kirliliği oluşmasını engeller.

Modern Hatlarıyla Banyolarınızı Tamamlayacak Banyo Aynası Aplikleri

Banyo apliği modelleri, kolay kullanımı ve şık görüntüsüyle hemen hemen her dekorasyon stilinde kendine yer bulabilir. Yalnızca uygun bir destek duvarı belirleyerek yaşam alanınıza biraz daha ışık ve tarz katabilirsiniz. Tabii ki banyoda ürün kullanımı için elektrik tesisatını da unutmamak gerekir. Özellikle nemli ortamlarda tesisat nedeniyle problem yaşamamak adına duvar apliğini kullanacağınız noktada sıva altı elektrik tesisatı bulunmalıdır. Ardından modern hatlarıyla yaşam alanlarını aydınlatan banyo duvar aplikleri arasından seçim yapabilirsiniz. Duvara monte edilen banyo apliği modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ihtiyaç duyulan aydınlatma miktarıdır. Özellikle kişisel bakımınız için sürekli banyo aynasını kullanıyorsanız aydınlatma gücü yüksek bir armatür veya iki ürün tercih edebilirsiniz.

Banyo aynası aplikleri, makyaj yaparken ihtiyaç duyulan aydınlığı tek başına sağlayabilir. Örneğin ayna üzerine yerleştirilen geniş bir LED model, doğru açıyla ayarlandığında kişisel bakımınıza harcadığınız süreyi de kısaltabilir. Işığı dengeli bir şekilde hem yüzünüze hem de aynaya yansıtan banyo apliği, tüm yüzünüzdeki tüm detaylara hakim olmanızı sağlayacaktır. Bu ürünler, ayna üstüne konumlandırıldığında ışığı yansıttığı için ortamın da daha geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur. Tek modellerin yanı sıra daha fazla ışığa ihtiyaç duyulan ortamlarda aynanın iki yanına yerleştirmek üzere bir çift armatür de tercih edilebilir.

Yaşam Alanlarını Yenilemek İsteyenler için Tavan Aplikleri

Banyonuz için bu üründen almayı düşünüyor ancak elektrik tesisatını taşımakla uğraşmak istemiyorsanız bu şıklıktan mahrum kalmak zorunda değilsiniz. Hem görünümü hem de işleviyle duvar armatürlerinin yerini aratmayan tavan aplikleri aradığınız ürün olabilir. Üstelik klasik modelden tek farkı tavana monte edilmesi olan bu aydınlatma ürünün kullanım alanının da daha geniş olduğu söylenebilir. Banyo tavan apliklerinin ana aydınlatmayı desteklemek amacıyla kullanılması mümkündür. Sıklıkla metal kasa ve retro lamba kombinasyonundan oluşan bu ürün modeli, modern ve genç bir dekorasyon yaratmak için oldukça idealdir.

Banyonuzda bile enerjik bir stüdyo havası yaratmak isterseniz başlık kısmı hareketli siyah metal tavan apliklerini tercih edebilirsiniz. Hatta bu modelden birkaç adet alarak aynanızın tam üzerine kısa aralıklarla monte etmeyi deneyebilirsiniz. Böylece hem kişisel bakımınız sırasında detaylı uygulamaları maksimum hâkimiyetle gerçekleştirirsiniz hem de şıklığıyla göz kamaştıran banyonuzda hoş ayna fotoğrafları çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra yine başlık kısmı hareketli eskitme metal armatürler de avangart bir hava yaratmak için birebirdir. Böylece alışılmış beyaz tavanları daha detaylı ve şık bir hâle getirebilir, tepe ışığını artırarak tüm banyonuzun daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığıyla Öne Çıkan Banyo Dolap Aplik Çeşitleri

Kolay montaj imkânı ve minimal tasarımlarıyla öne çıkan dolap aplikleri, hemen hemen her banyoya uyum sağlayabilecek modellerdir. Özellikle yaşam alanlarındaki tüm detayların birbiriyle bir bütünlük içinde olmasını tercih edenler için dolaba monte edilen ürünler oldukça idealdir. Banyo dolap aplikleri, elektrik tesisatı bağlandıktan sonra sadece birkaç vidayla mobilyaya monte edilebilir. Dolabın üst kapağına bağlanan modeller, tepe lambasına benzer c modelli tasarımıyla ışığı doğrudan karşıya ve aynaya yansıtır. Bu tarz banyo aplikleri genellikle ince uzun bir LED lambadan oluşur. Metal kasa ve şerit LED lambanın modern uyumunu gözler önüne seren modeller, şıklığın ve sadeliğin mükemmel dengesini ortaya koyar.

Dolap aplikleri, ışığın yeterli olmadığı banyolarda depolama alanlarını aydınlatmak için de tercih edilebilir. Ürünleri yalnızca aynalı dolapların üzerine değil raflı dolapların üzerine monte etmek de mümkündür. Böylece banyo dolabını açtığınızda eşyalarınızı dakikalar boyunca aramak yerine bu ürün sayesinde kolayca bulabilirsiniz. Banyo dolap apliklerini çamaşır dolaplarını aydınlatmak için de kullanabilirsiniz. Özellikle uzun ve geniş dolap kapaklarının açılmasıyla tavandan gelen ışığın önü kesilebilir. Bu nedenle daha da karanlık bir ortama dönüşen iç bölmeler, dolabın üst kapağına monte edilen ürün sayesinde aydınlatılabilir. Üstelik bu modern banyo aplikleri sayesinde sade ve sıradan banyo dolaplarını bile yaşam alanlarının ilgi odağı hâline getirmek mümkündür.

Tasarımıyla Göz Dolduran Banyo Aplikleri

Binlerce modeliyle hem göz kamaştırıcı ayna pozlarına hem de şık yaşam alanlarına eşlik eden banyo aplikleri, klasikten moderne birçok dekorasyon stiline uyum sağlar. Özellikle üretiminde kullanılan materyaller ve bunların işlenme şekilleriyle sayısız tarzda banyo apliği ortaya çıkar. Durum böyle olunca banyonuzu daha aydınlık ve ferah bir ortama dönüştürmek için dekorasyon tarzınızı ezip geçmenize de gerek kalmaz. Klasik bir tarza sahipseniz kristalli veya cam küreli banyo apliklerini, yaşam alanınızda modern dokunuşlara ihtiyaç duyuyorsanız metal veya LED modelleri tercih edebilirsiniz.

Renkleri, materyalleri, desenleri, boyutları, ışık kaynakları ve daha birçok özelliğiyle bu banyo aplikleri; hemen hemen her tarza hitap eder. Banyosu için bu ürün modelleri arayanlara hitap edebilecek birkaç armatür çeşidi şöyle sıralanabilir;

 • Sade ve minimal tasarımıyla LED banyo aplikleri
 • Gold, krom, bronz, eskitme ve daha birçok rengiyle metal modeller
 • Doğanın sıcaklığını ve ferah notalarını banyolara taşıyan ahşap çeşitler
 • Tarihin tozlu sayfalarını yeniden renklendiren kristal modeller
 • Şatonuzun sıcacık banyosuna şamdan modeller
 • Natürel tasarımıyla öne çıkan halat modeller
 • Avangart dekorasyona gönül verenlerin vazgeçilmezi şapkalı modeller
 • Endüstriyel mimariye göz kırpan kafes modeller

Banyolar, lambalarla daha ferah ve aydınlık bir atmosfer kazanırken kapılarını misafirlerinize öz güvenle açabileceğiniz dekoratif alanlara dönüşür. Özellikle ıslak zemin olması nedeniyle soğuk bir atmosferin hakim olduğu bu alanları sıcacık bir havaya kavuşturur.

Banyo Selfielerinin Sadık Dostu: LED Aplikler

Siz de modern, aydınlık ve şık banyolar görünce fotoğraf çekinmekten kendini alamayanlardansanız ayna apliklerinin kıymetini bilirsiniz. Özellikle alışveriş merkezlerindeki, kafe ve restoranlardaki lavabolar, şık dekorasyonları ve ayna aplikleriyle beğeni garantili pozların açık konumudur. Ancak tarzınızı yansıtan banyo apliği sayesinde eğlenceli fotoğraflar için dışarıda şık lavabolar kollamaya da gerek kalmayabilir. Kendi evinizin banyosunu da modern banyo aplikleriyle bir fotoğraf stüdyosuna dönüştürebilirsiniz. Aynanızın tam üzerine yerleştirdiğiniz ince uzun bir LED aplikle tüm karelerde net ve şık çıkmanız kolaylaşacaktır. Özellikle enerji tasarrufu yaparken maksimum aydınlatma sağlayan LED banyo aplikleriyle hem fotoğraf çekimlerini hem de kişisel bakımınızı zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Türkçe açılımı “ışık yayan diyot” olan LED, farklı form ve renkleriyle genç ve enerjik dekorasyonların olmazsa olmazıdır. Diyot temelli olan bu aydınlatma, banyo apliklerine farklı form ve renklerle destek sağlar. Metal kasa, mini veya şerit LED ışıkların uyumundan meydana gelen ayna üstü banyo aplikleri bunların ilk örneğidir. Yüksek ışık yayma gücüyle ortamı kolayca aydınlatan LED banyo aplikleri; siyah, beyaz, krom, bronz, gold ve eskitme gibi farklı görünümleriyle hemen hemen her dekorasyon stiline uyum sağlayabilir. Üstelik LED aplikleri diğerlerinden ayıran bir özellikleri de yaydıkları ışığın renginin de seçilebilir olmasıdır. Yaşam alanınızda yaratmak istediğiniz atmosfere göre beyaz, sarı veya gün ışığı LED aplikler arasından seçim yapabilirsiniz. İstediğiniz LED banyo aplik fiyatlarına ve modellerine kolayca ulaşabilir, banyonuzun atmosferini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Klasik Dekorasyon Akımlarını Soğuk Zeminlere Taşıyan Parçalar: Kristal Aplikler

Aile büyüklerinizin evlerini gözünüzde canlandırdığınızda aklınıza gelen ilk unsur kristal avizelerse siz de klasik dekorasyonun büyüsüne kapılmışsınız demektir. Ziyaret ettiğiniz her mekânda gözünüz ilk olarak taşlı, kristal kesme camlı aydınlatma elemanlarına çarpıyorsa bu ihtişamlı atmosferi evinize de taşıyabilirsiniz. Hatta kristal modeller sayesinde evinizin banyosunda bile saray havası estirmeniz mümkündür. Kimi zaman kesme camlı kimi zaman ise birbirine çeşitli elemanlarla bağlanmış sallantılı kristal taşlardan oluşan bu banyo aplikleri, içinizdeki retro aşkını da alevlendirecektir. Üstelik ışığı kırarak yansıtan bu taşlar sayesinde yalnızca elinizi yıkarken bile kendinizi özel hissedebilirsiniz. Kristal banyo aplik fiyatlarını inceleyebilir, zevkinize ve mekanınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Banyo apliği çeşitleri arasından seçim yaparken yaşam alanınızı daha ışıltılı, ferah ve gösterişli bir atmosfere dönüştürmek istiyorsanız cam detaylı armatürleri tercih edebilirsiniz. Metal ve camın uyumundan meydana gelen bu banyo apliği modelleri; farklı kesimleri, sallantı tipleri ve renkleriyle oldukça seçeneğe ayrılır. Özellikle geometrik şekillerden oluşan kristal camlar; sıklıkla bronz, gold veya eskitme detaylı metal aparatlarla kombinlenir. Kadeh formunda tasarlanan kristal modellerin yanı sıra şamdan görünümündeki sallantılı armatürler de banyolarınıza bir şato havası kazandırabilir. Küçük detaylarla daha sade ve şık bir görünüm arayanlar için özellikle tek başlıklı kristal banyo apliği modelleri idealdir. Ancak daha geniş alanlarda ışığı artırmak ve gösterişli bir dekorasyon yaratmak için iki veya üç başlıklı banyo apliği modelleri de tercih edilebilir.

Banyolarda Modern ve Genç Rüzgârlar Estirmek için Metal Aplik Çeşitleri

Banyonuzda genç ve enerjik bir atmosfer yaratmak istiyorsanız metal detaylı renkli aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Kimi zaman küçük bir vazoyla kimi zaman metal bir havlulukla kimi zaman da şık hatlarıyla ortamı aydınlatan bir modelle modern bir banyo dekorasyonu yaratmak mümkün olabilir. Bu noktada özellikle işlevselliği ve şıklığı bir araya getirmesiyle metal banyo apliği modelleri son derece kurtarıcıdır. Hatta banyosunda bile lüks ve şık bir hava yaratmak isteyenler, gold ve bronz metal modeller sıkça tercih eder. Apliğin şık kesimli metal aparatlarına çoğu zaman kadeh, küre veya silindir formlu cam şapkalar eşlik eder. Amber, füme, sarı veya beyaz renkli cam şapkalar; ürünlerin ışığını küçük bir miktarda kırarken daha huzurlu ve şık bir aydınlık sağlar. Bu şekilde metal banyo aplik fiyatları ve modellerine göz atabilirsiniz.

Yaşam alanlarınızı küçük detaylarla canlandırmak istiyorsanız banyonuzda hâkim renkleri göz önünde bulundurarak uygun tonlarda metal modelleri tercih edebilirsiniz. Aydınlatma elemanlarında öne çıkan gold, bronz ve krom renklerin yanı sıra metal aksamı siyah ve beyaz gibi kontrast renklerle hazırlanan banyo apliği modelleri de bulunur. Özellikle sade ve minimalist mimariden esinlenenler için siyah banyo apliği modelleri son derece gözdedir. Siyah metal gövdeye zaman zaman şeffaf cam şapkaların, kristal sallantılı taşların ve retro ampullerin eşlik ettiği görülebilir. Ampul üzerinde yer alan şapkalar, bazı modellerde ise metal kafes formunda görülebilir.

Soğuk Mekânlara Sıcacık Bir Dokunuş için Ahşap Banyo Aplik Modelleri

Banyolar, günün büyük bir bölümünde nem ve ısıya maruz kaldıkları için bu alanda kullanılan aksesuarlar suya maksimum dirençli materyallerden üretilir. Bu noktada metal, plastik, cam, seramik ve porselen gibi materyaller banyoda kullanım için ideal görülen ürünlerin başında gelir. Ancak yaşam alanlarında doğadan esinlenerek huzurlu ve ilham verici bir ortam yaratmak isteyenler banyolarında ahşap detaylara da yer vermeyi tercih edebilir. Küçük aksesuarların yanı sıra bulunduğu alanı odak noktası hâline getiren banyo apliği modelleri de ahşap detaylı olanlardan seçilebilir. Ahşap banyo aplik fiyatları ve modelleri her kullanıcıya uygun şekilde bulunabilir. Ahşap banyo lavabo aplikleri ayrıca neme ve buhara karşı gösterdikleri maksimum dayanıklılık sayesinde yaşam alanınızda aydınlığı ve doğayı bir araya getirmeye yardımcı olabilir.

Özellikle İskandinav, rustik ve bohem dekorasyon stillerinde kendine bolca yer bulan ahşap detaylar, banyoları da sıcacık bir havayla sarar. Banyonuzu da evinizin geri kalanına uyumlu bir hâle getirmek için ahşap detaylı banyo apliği modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bu tarz banyo apliği çeşitleri, sıklıkla ahşap bir çerçeve içine yerleştirilen mum benzeri retro ampullerden meydana gelir. Kare, üçgen, beşgen, daire gibi çeşitli ahşap çerçeveler, doğadaki gibi gerçekçi ağaç renkleriyle banyolarda natürel esintiler yaratır. Üstelik açık, orta veya koyu tonlu ahşap çerçevelerin ortamdaki herhangi bir renge uyum sağlaması da gerekmez. Ahşap banyo apliği modellerine zaman zaman halat, metal, cam gibi detaylar da eşlik edebilir.

Banyoda Aplik Kullanımının Avantajları

Kişisel bakımınız, güzel fotoğraf karelerini yakalama çabanız veya sadece aynada kendinizi dakikalarca izlemeniz nedeniyle banyoda uzunca vakit geçirenlerdenseniz bu alanın atmosferi de sizin için son derece önemlidir. Burada zamanın nasıl geçtiğini bile unutmanıza neden olacak banyo apliği modellerinin avantajlarını ise şöyle sıralamak mümkündür;

 • Modern esintiler sunar: Banyo aplikleri, estetik zevkler açısından kimi zaman arka planda kalan bu alanları daha özenli ve modern bir görünüme kavuşturur.
 • Maksimum aydınlık sağlar: Ana aydınlatma elemanının yanında kullanılan banyo aplikleri, ortamın daha ferah ve temiz görünmesine yardımcı olabilir. Üstelik ayna çevresinde kullanılan banyo aplikleri, kişisel bakım sırasında tüm detaylara hakim olarak güzelliğinizi kısa sürede ortaya çıkarmanıza destek olur.
 • Geniş alan etkisi yaratır: Aynanın üzerinde veya iki yanında kullanılan banyo apliği, ışığın ortama yeniden yansıması sayesinde geniş alan etkisi yaratır.
 • Enerji tasarrufu sağlar: Ürünlerin çoğunda LED kullanılması sayesinde elektrik enerjisinden tasarruf ederek ortamı aydınlatmak mümkündür. Üstelik banyo aplik fiyatlarının da ana aydınlatma elemanlarına oranla daha uygun aralıklarda olduğu söylenebilir.
 • Şık sergi alanları oluşturur: Banyo aplikleri, yalnızca ayna veya dolap çevresinde değil bu alandaki tablo ve fotoğraf çerçeveleri gibi çeşitli aksesuarları ön plana çıkarmak için de kullanılabilir.

Hemen hemen her alana uyum sağlayan banyo apliklerini yaşam alanlarınıza dâhil ederek kişiliğinizi dekorasyonla harmanlayabilir, kapılarını misafirlerinize özgüvenle açabileceğiniz banyolara imza atabilirsiniz.

Banyonuza Uygun Aplik Modelini Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo aplikleri, aydınlatma açısından sağladığı maksimum verimin yanı sıra şıklığıyla da estetik zevklere hitap eder. Özellikle evinin tüm detaylarında kişiliğinden bir imza bırakmak isteyenler, yalnızca küçük biblolar veya vazolarla değil duvar dekorasyonuyla da yakından ilgilenir. Durum böyle olunca işlevselliği ve şıklığı bir araya getiren banyo aplikleri, tüm dekorasyon stillerinde kendine yer bulabilir. Tarzınız ister klasik olsun ister modern, banyonuza uyum sağlayan bir model bulabilirsiniz. Banyonuza uygun apliği seçerken dikkat etmeniz gereken diğer unsurlar ise şöyle sıralanabilir;

 • Neme ve ısıya karşı dayanıklı materyallerden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Daha dar ortamlar için tek değil birkaç kollu banyo aplikleri daha verimli aydınlatma sağlayabilir.
 • Banyo aplik fiyatlarını da göz önünde bulundurarak bütçenizi zorlamayan seçimler yapabilirsiniz.
 • Montaj aşamasında uzman birinden yardım almayacaksanız kolay kurulum özelliğine sahip ürünler arasından seçim yapmanız daha faydalı olabilir.
 • Pratik bir kullanımı hedefliyor ve hijyen açısından daha hassas olduğunuzu düşünüyorsanız bol kristal taşlı modeller yerine kolay temizlenebilen banyo apliklerine yönelebilirsiniz.

Beklentilerinize ve estetik zevklerine uygun olan tasarımların hangileri olduğuna karar verdiyseniz çok sayıda banyo apliği çeşidini bir arada görmek için Koçtaş’a gelebilirsiniz. Uygun aralıklarda seyreden banyo aplik fiyatlarını, üstün kaliteyi ve her tarza hitap eden tasarımları Koçtaş mağazalarında ve Koçtaş web sitesinde bulabilirsiniz.

Banyo Aplikleriyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Banyo Apliği Nedir?

Banyo aplikleri, dekoratif ve işlevsel amaçla kullanılan duvar aydınlatması elemanlarından biri olarak açıklanabilir. Özellikle dar ve karanlık banyolarda ana aydınlatmaya ek olarak tercih edilir. Ürünler, standart aydınlatma elemanlarının aksine ışığı doğrudan karşıya ve yukarı yöneltir.

Banyo Apliği Nerelere Takılır?

Gün boyunca çok kez ziyaret edilen banyolarda aydınlığın ve estetiğin önemini ortaya koyan ürünler, beğeni ve ihtiyaçlara göre çeşitli alanlara takılabilir. Özellikle aynaların üzerine veya iki yanına takılarak dekorasyonu canlandırır. Bunun yanı sıra ürünler, banyo dolaplarının ve bu alanda kullanılan çerçevelerin üzerine de takılabilir.

Banyo Apliği Çeşitleri Nelerdir?

Banyo aplikleri; öncelikli olarak tekli, ikili ve çoklu olmak üzere kol sayısına göre farklı seçeneklere ayrılır. Bunun yanı sıra metal, ahşap, kristal, cam, seramik, LED gibi banyo aplikleri de bulunur. Işık yönü açısından düşünüldüğünde ise yukarı, aşağı, çift yönlü ve çevresel aydınlatma açılarına sahip çeşitler bulabilirsiniz.

Banyo Apliğinin Yerden Yüksekliği Ne Kadar Olmalı?

Banyo apliklerinin aydınlatma açısından maksimum verim sağlaması için yerden yüksekliğinin ortalama göz hizasında olması önerilir. Özellikle ayna çevresinde kullanılan ürünlerin yüzünüzün tamamını aydınlatması için yerden yüksekliğinin 170 cm olmasına özen gösterebilirsiniz.

En Çok Satan Banyo Aplikleri Hangileri?

Koçtaş Banyo Aplikleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Adal Md7003 Yildiz Glop Armatür
 2. Cata Ct-5212 Kuğu Ledli Aplik: Modern Ve Verimli Aydınlatma Çözümü
 3. K2 Ksl150 Modern Ledli Aplik - Aydınlatmanızı Yenileyin
 4. Nova Kapalı Aplik Beyaz Ar09
 5. Elvin Beyaz Küre Banyo 2'li Aplik Seti
Daha fazla göster
26 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: