Peşin Fiyatına  7 Taksit

Tablo Aplikleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Birbirinden Şık Tablo Aplikleri

Günümüzde aydınlatma sistemlerinin karanlık bir ortama ışık sağlamanın yanı sıra dekoratif amaçlı kullanımları da oldukça artmıştır. Ortamda oluşturdukları atmosfer sayesinde birçok alanda kullanılan ve ilgi gören tablo aplikleri da bu dekoratif amaçlı aydınlatma türlerinden biridir. Dekoratif ve şık bir tasarıma sahip olmalarından dolayı hem işlevsel olarak hem de estetik açıdan kullanıcıları memnun ederler.

Evlerden müzelere çok sayıda mekandaki tabloları aydınlatmak için kullanılan bu ürünler kullanıldıkları mekanın adeta ruhunu belirler. Birçok farklı çeşidi bulunan tablo aplikleri modelleri genellikle duvara monte edilerek kullanılır. Duvara monte edilen tablo aplik modellerinin ışığı aydınlatılmak istenen tabloya yönlendirilir. Tablodaki renklerin daha doğru görülebilmesi ve gölgenin tabloya doğru şekilde düşebilmesi için doğru tablo aydınlatmalarını seçmek ve bunları doğru konumlandırmak oldukça önemlidir. Genellikle tablo üstü aydınlatma tercih edilerek ışık tabloya yukarıdan verilir. Ayrıca aydınlatmanın tabloya zarar vermemesi için tablo apliklerinde kullanılacak ışığın seçimine de özellikle dikkat etmeniz gerekir.

Tablolarla dekore ettiğiniz duvarlarınıza yeni bir soluk getirerek ortamın havasını değiştirebileceğiniz ürünlerin neredeyse her dekorasyon tarzına uygun modelleri bulunur. Evinizin dekorasyon tarzı ister modern, ister klasik, ister gösterişli isterseniz de sade olsun, uygun modelleri ile tarzınızı yansıtmaya devam ederek dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Tablo aplik fiyatları seçeceğiniz tarza, modele ve apliğin ışık türüne göre değişiklik gösterebilir. Tablo aplik modelleri arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız modellerin kullanım alanlarına ve ürün seçimi yaparken dikkat etmeniz gerekenlere gelin hep birlikte bakalım.

Tablo Aplikleri Çeşitleri

  • Led Modeller: Led ışığın sahip olduğu bazı avantajlar sebebiyle led tablo aydınlatmaları sıklıkla tercih edilirler. Led ışıklar ısı yaymadıkları için tablonuzun ısıdan zarar görmesini engellerler. Aynı zamanda led ışıklar özellikle yağlı boya tablolara zarar veren ultraviyole ışınlar ya da kızılötesi ışık yaymadıkları için de tablolarınız için oldukça güvenli bir seçenektir. Bunların yanı sıra led ışık uzun ömürlü olduğu ve enerji tasarrufu da sağladığı için led modeller bu açılardan da kullanışlıdır.
  • Standart Akkor Ampul Modeller: Çok fazla ısı ürettikleri için pek tercih edilmeyen standart akkor ampuller bazı durumlarda ışığı ve ısıyı biraz absorbe edebilecek aplik başlıkları ya da UV filtreleri ile kullanılır.
  • Floresan Modeller: Floresan ışıkların yaydığı yüksek ultraviyole ışınlar tablonun rengini soldurabilir ya da renklerin farklı algılanmasına neden olabilir. Bu sebeple genellikle bu amaç için için önerilmezler.
  • Spot Modeller: Spot ışıklar tek bir noktaya odaklanmayı sağladığı için bu amaç için oldukça kullanışlı bir tercihtir. Genellikle tavana yerleştirilen spot aydınlatmalar bazı durumlarda ray üzerinde ya da duvarlarda uzantı olarak da kullanılabilir.
  • Sensörlü Modeller: Sensörleri sayesinde sadece tablonun yanına yaklaştığınızda tabloyu aydınlatan ve daha sonrasında tekrar sönen sensörlü tablo aydınlatmaları enerji tasarrufu sağlamak için iyi bir seçenektir.
  • Tablo Aplikleri: Duvar tablo aydınlatmalarında kullanılan ve içerisine çeşitli ışık kaynakları takılan apliklerin genel ismidir. Farklı model ve biçimlerde üretilebilen bu apliklerden krom ve metal başlıklı olanlar oldukça popülerdir.

Tablo Apliklerinin Kullanım Alanları

Kullanıldığı ortamı daha dekoratif hale getirirken aynı zamanda tablolarla birlikte daha estetik bir görüntü oluşturulmasını sağlayan bu ürünler birçok alanda kullanılabilir. Bu alanlardan biri de tabii ki müzelerdir. Bu ürünler müzelerde genellikle eserlerin aydınlatılarak ziyaretçilerin görüşünü kolaylaştırmak amacıyla kullanılırlar. Müzeler daha profesyonel ortamlar olduğu için ve sergilenen eserlerin tümünün sanat değeri olduğu için burada kullanılan bu ürünler konunun uzmanı kişiler tarafından aydınlatılacak esere uygun şekilde seçilir.

Tıpkı müzelerde olduğu gibi siz de evlerinizde sizin için değerli olan tablolarınızı uygun modeller ile aydınlatarak tabloların daha estetik gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için özellikle hol ve antre alanları çok uygundur. Genellikle evlerde uzun bir koridor şeklinde tasarlanan hollerinizin duvarlarına asacağınız tablolarla birlikte konumlandıracağınız bu ürünler sayesinde uzun ve iç karartıcı koridorlarınızı adeta birer sanat sergisine dönüştürebilirsiniz.

Salonlarınızdaki tablolar için salon dekorasyonunuza uygun modeller seçerek kendi tarzınızı devam ettirip dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca bu aydınlatmaları sadece dekoratif olarak değil, salonunuzda loş, samimi ve sıcak bir hava yaratmak için de kullanabilirsiniz.

Çalışma odalarınızdaki okuma köşelerine yerleştireceğiniz şık bir tablo ve onu aydınlatan modeller ile okuma keyfi yaptığınız köşenizi çok daha şık hale getirebilirsiniz. Bu köşede kullanacağınız antika parçalar ile birlikte çalışma odalarınızı adeta bir müzeye dönüştürebilirsiniz.

Çocuk ve bebek odalarında oda dekorasyonuna uygun tabloları çocukların hoşuna gidebilecek sevimli figürlere sahip aplikleri olan tablo aydınlatmaları ile aydınlatarak çocuk ve bebek odalarına yakışır bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Tablo Aplikleri Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evleriniz için özenle seçtiğiniz tablolarınızın değerini daha fazla ön plana çıkarmak için tablonuza uygun aydınlatma ürünü seçmeniz gereklidir. Bu yüzden tablo aydınlatmaları seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey aydınlatma yapacağınız tablonun niteliğidir. Örneğin yağlı boya tablolarda yoğun bir ışığın direkt olarak tabloya yönlendirilmesi durumunda tablodaki renklerin algılanması zorlaşabilir. Bu nedenle yağlı boya tablolarınız varsa direkt ve tek noktadan aydınlatma yapan modeller yerine geniş tabanlı tablo aydınlatmaları aplikleri tercih edebilirsiniz.

Seçeceğiniz ışık türü tablolarınızın korunabilmesi için oldukça önemlidir. Özellikle standart akkor ampuller ve floresan ışıklar çok fazla ısı ve ultraviyole ışık yaydığı için zamanla tablonuza zarar verebilir. Bu sebeple özellikle korumak istediğiniz değerli tablolarınızı aydınlatmak için standart akkor ampul ya da floresan yerine led ışık tercih edebilirsiniz.

Işığın türü kadar önemli bir diğer husus ise tablo aydınlatmaları apliğinin modelidir. Çok sayıda farklı tablo aydınlatmaları apliği modeli bulunur. Bu modeller biçim, renk, tasarım ve boyut olarak birbirinden ayrışır. Tablo aplik fiyatları da apliğin modeline, rengine ve boyutuna göre farklılık gösterebilir. Birbirinden farklı modeller arasından bütçenize ve evinizin genel dekorasyonuna uygun bir modeli tercih edebilirsiniz.

Tablo aydınlatmaları apliği satın alırken apliği kullanacağınız alanı dikkate alarak apliğin güç kaynağına dikkat etmelisiniz. Elektrik bulunmayan ortamlar için pilli tablo aydınlatmaları çeşitlerine bakmanız gerekir. Eğer bu ürünü kullandığınız yüzeyde görüntü kirliliği olmaması açısından kablo görüntüsü istemiyorsanız kablosuz tablo aydınlatmaları modellerinden tercih edebilirsiniz.

Koçtaş'ın zengin ürün çeşitliliği sayesinde birbirinden farklı tablo aydınlatmaları modelleri içerisinden ihtiyacınıza uygun olana farklı fiyat seçenekleri ile zahmetsizce ulaşabilirsiniz!

Tablo Aplikleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Tablo Apliği Çeşitleri Nelerdir?

Sadece işlevsel olarak değil dekoratif amaçla da kullanılan tablo apliklerinin ışık kaynağı olarak led, standart akkor ampul, floresan, spot ve sensörlü ışık çeşitleri bulunur. Güç kaynağı bakımından pilli, elektrikli, kablolu ve kablosuz modeller vardır. Biçim olarak ise neredeyse her dekorasyon tarzına uyum sağlayacak klasik, şık, gösterişli, sade ve benzeri birçok çeşidini bulmak mümkündür.

Tablo Apliği Yüksekliği Kaç Cm Olmalı?

Tablo apliği yüksekliği aydınlatılacak tablo boyutlarına, tablonun cinsine ve apliğin kullanıldığı alana göre farklılık gösterebilir. Kullandığınız ışık türüne bağlı olarak tablonuzun renklerini ideal şekilde gösterecek ve tabloya herhangi bir zarar vermeyecek tablo apliği yüksekliğini ihtiyacınıza uygun bir biçimde kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Tablo Aplikleri Fiyatları Ne Kadar?

Tablo aplikleri fiyatları aydınlatma ürününün markasına, modeline, güç kaynağına ve ışık türüne göre farklılık gösterir. Farklı modeller arasından her bütçeye uygun tablo aplikleri bulmak mümkündür. Siz de Koçtaş'taki farklı markalara ait onlarca seçenek arasından bütçenize uygun olan modeli kolaylıkla seçerek tablolarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilir ve evlerinizin havasını değiştirebilirsiniz.

En Çok Satan Tablo Aplikleri Hangileri?

Koçtaş Tablo Aplikleri kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. 6w Krom Flüt Aplik 6500k (beyaz Işık)
  2. Joy Aplik Krom Gün Işığı
  3. Simaavize Modern Spot Aplik
Daha fazla göster
14 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: