750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Ahşap Boyaları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
53 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Ahşap Boyaları

Boya ve boya malzemeleri arasında ahşap türü malzemelerde kullanılmak üzere özel ahşap boyaları bulunur. Ahşap boyaları, ahşap ve ahşaptan imal edilen malzemelerin korunması ve renklendirilmesi amacı ile üretilen malzemelerdir. Ahşabın dış etkenlerden kolay şekilde etkilenmesi ve çürümesi sebebi ile ahşap boyaları ve benzeri malzemelerin kullanımı önem arz ediyor. Uzun süreli sorunsuz kullanımın sağlanabilmesi için uygun olan seçenekleri arasında seçimler yapılarak ahşaplara uygulanması tavsiye edilir.

Ahşap Boya Çeşitleri ile Ahşaplarda Fark Yaratın

Ahşap boyaları kullanım amaçlarına ve özelliklerine göre değişik çeşitlere sahiptir. Sadece ahşap boyası ile ahşabın renklendirilmesi değil, korunması ve parlatılması amacı ile de özel ahşap boya çeşitler vardır.

Kapı boyası, ahşaptan üretilmiş olan kapıların boyanması için üretilmiş bir boya çeşididir. Hem iç hem de dış alanlarda kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Günümüzde yoğun olarak kullanılan panel kapıların boyanmasında bu boyalar tercih edilir. Kısa zamanda kuruma ve ahşabı koruma özelliğine sahiptir.

Ahşap verniği, ahşap malzemelerin korunması ve daha uzun süre kullanılması için kullanılan bir vernik çeşididir. Farklı renk seçenekleri bulunan bu vernikler uygun renklere göre ahşaplarda kullanılır. Ağırlıklı olarak iç alanlarda bulunan eşya ve malzemelerin korunması ve parlatılması için kullanılır. Mat, yarı mat veya parlak seçenekleri bulunur. Ahşap üzerinde sert bir kısım oluşturarak güzel bir görüntüye kavuşması sağlanır. Ahşabın su itici özelliğe kavuşmasında etkili olur. Ahşap cilası ise vernik uygulanmış bir yüzeyin kusurlarının giderilmesi ve daha parlak bir görüntüye kavuşması için kullanılır.

Ahşap koruyucu boya seçenekleri ağırlıklı olarak açık alanda kullanılan ahşap ve mobilya ve malzemelerde kullanılır. Ahşabı yağmur, su, güneş ve zararlı canlıların etkilerinden korumak için tercih edilir. Ahşap malzemelerin uzun süre kullanılabilmesi açısından önemlidir. Bu ürünler ile ilgili de renk seçenekleri bulunur. Ahşap koruyucu uygulaması sonrasında istenirse vernik uygulaması yapılabilir.

Parke verniği, yer döşemeleri, ahşap merdiven ve lambri kaplama yüzeyler için kullanılabilen bir vernik çeşididir. Çizilmeye karşı dayanıklı olması için tercih edilir. Ahşap malzemelerin doğal görüntülerinin korunarak ayrıntılarının ortaya çıkmasında etkili olur.

Yat verniği, adını deniz taşıtlarında kullanılmasından alır. Ahşap ile ilgili yüksek koruma sağlaması ile tercih edilir. Ahşabın nefes almasını engellemez. Şeffaf bir yapıya sahiptir. Ahşap boyaları arasında yüksek parlaklığı ile bilinir. İç ve dış alanlarda kullanılan tüm ahşap yüzeylerde kullanılabilir.

Ahşap Boyaları Nereden Satın Alınır?

Ahşap boyaları farklı kullanım alanları için değişik seçeneklere sahiptir. Özelliklerine göre uygulama yöntemlerinin değişmesi nedeni ile bu konuda bilgi sahibi olmak önemlidir. Ahşap boyaları arasından ihtiyaç duyduğunuz boyayı seçmek için şimdi Koçtaş’ın online alışveriş sitesini ziyaret edin ve tek tıkla alışverişinizi tamamlayın.  

Daha fazla göster