500 TL ve Üzerine Kargo Bedava 500 TL ve Üzerine Kargo Bedava

Çocuğunuzun Odasını Yaratın

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ona Özel Bir Alan Yaratın: Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bazı zamanlarda sadece odanıza gitmek ve orada vakit geçirmek istediğiniz oluyor mu? Eminiz ki oluyordur. Çocuklarınızın da zaman zaman bunu istediğine emin olabilirsiniz. Yani onlara özel bir alan yaratmanız şart! Eve gelen arkadaşlarıyla daha keyifli bir şekilde oyun oynayabilmesi, daha verimli bir şekilde ders çalışabilmesi için kendine ait bir çocuğunuzun kendine ait bir odasının olması büyük önem taşıyor. Hatta “Çocuğunuzun Odasını Sahiplenmesini Sağlayacak 5 Öneri” yazımızda da bahsettiğimiz gibi bir odaya sahip olan çocukların öz güvenleri daha yüksek, bireyselliğe verdikleri önem daha büyük oluyor. Eğer siz de çocuğunuz için bir oda oluşturmayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz! Çünkü çocuk odası dekorasyonu nasıl yapılır konusunda ihtiyacınız olan detaylara bu yazıda yer veriyoruz.

Devamı...

Farklı Bir Dünya, Farklı Bir Aydınlatma: Çocuk Odası Aydınlatmaları

Farklı Bir Dünya, Farklı Bir Aydınlatma: Çocuk Odası Aydınlatmaları

“Çocuğum odasında zaman geçirmek istemiyor, ders çalışmıyor.” gibi serzenişlerde bulunuyorsanız hemen çocuğunuzun odasının kapısını açın ve bu alanı onun gözünden incelemeye başlayın. Belki de çocuğunuzun odası onu yansıtmıyordur ve biliyorsunuz ki çocuklar, kendilerini ait hissetmedikleri yerlerde olmaktan pek hoşlanmazlar...

Devamı...

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çocuğunuzun Odasını Sahiplenmesini Sağlayacak 5 Öneri

Çocuklar hızla büyüyor ve onların fiziksel gelişimine olduğu kadar kişiliklerinin oluşumuna da katkı sağlamanız gerekiyor. Bunu sağlamak için yapılması gerekenlerin başında da ona bir birey olduğunu hissettirmek geliyor. Mesela çocuğunuzun kendine ait bir odası varsa onun gelişimi için önemli bir adım attığınızı söyleyebiliriz. Çünkü kendi odaları olan çocukların bireysellik anlayışları ve öz güvenleri olumlu yönde gelişiyor. Bu duyguları kazanabilmeleri için 2-3 gibi erken yaşlarda onlara özel bir oda kurmanız önem taşıyor. Ne de olsa onlar bugünün küçükleri, yarının büyükleri! Hayatları boyunca imza atacakları başarılar onları bekliyor ve çocuğunuzun odası da bu başarıların doğmasına yardımcı olan alanlardan biri oluyor.

Devamı...

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

2. Dönemde Notlarını Düzeltmek İsteyenlere: Çalışma Odası Nasıl Dekore Edilir?

Çocuğunuzun ya da kardeşinizin notları düşük geldiyse, onun zeki ama çalışmıyor olduğunu düşünüyorsanız ve notları düzeltmek için 2. dönemin es geçilemeyecek kadar önemli olduğunun farkındaysanız şimdi dekorasyon için çalışma sırası sizde! Çünkü derslerdeki başarısızlığın nedeni, çalışma alanlarının doğru dekore edilmemesi olabilir. Bu arada bu sözlerimiz, notları düşük gelen üniversite öğrencileri için de geçerli! Şimdi, çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı birlikte bakalım. Size verdiğimiz önerileri gerçekleştirdiğiniz takdirde daha verimli bir yıl geçireceğinize eminiz!

Devamı...

Çocuk Odası

Çocukların hayal gücünden esinlenen birbirinden kullanışlı ve yaratıcı çocuk odası modelleri evinize renk katıyor. Çocuk odası dekorasyonunda en az tercih ettiğiniz çocuk odası takımı kadar kullanılan aydınlatma elemanları ve ev tekstili ürünleri de önem taşıyor. Seçilen mobilya ve aksesuarlara göre değişiklik gösteren çocuk odası fiyatları, her bütçeye uygun farklı alternatiflere sahip. İlginizi çeken çocuk odası dekorasyon fikirleri arasından siz de beğendiğiniz birini seçip uygulayarak, çocuğunuzun yaşam alanını daha kullanışlı ve estetik hale getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan birbirinden şık çocuk odası ranza modelleri, gardırop, çalışma masasıçocuk odası duvar süsleriçocuk odası tül perdeleri gibi farklı ürün seçenekleri sizi bekliyor.

Fonksiyonel Mobilya Seçenekleri ile Yapılan Özgün Tasarımlar
Çocuk odası
 dekore ederken klişelerin sizi kısıtlamasına izin vermeyin. Çocukların dünyasında sınırların ne kadar esnek olduğunu hatırlayarak, yaşam alanlarını bu esnekliğe uyum sağlayacak şekilde dizayn edin! Seçmiş olduğunuz yatak, çocuğunuzun beğendiği gardırop ile aynı tasarım diline sahip olmayabilir. Ancak bu farklılıklardan ortaya çıkacak özgün tasarımlar için kendinize şans verin. Çocuk odanız küçük boyutlardaysa ve birden çok çocuğunuz varsa ranza seçeneklerine göz atabilirsiniz. Ayrıca mekanı daha geniş göstermek için duvarlarda veya dolap kapaklarında ayna kullanmayı deneyebilirsiniz. 

Farklı Modlara Uygun Aydınlatma Elemanları 
Çocuk odasında kullanılan aydınlatma elemanları ve ışık türü, çocukların psikolojisi üzerinde etkili oluyor. Evinizdeki çocuk odası, hem dinlenme, hem oyun hem de çalışma alanı olarak kullanılıyorsa çocuk odası aydınlatma elemanlarında da farklı alternatiflere yer vermek gerekiyor. Örneğin uyku öncesi aktivitelerde oda içinde uygun bir köşeye konumlandırabileceğiniz bir lambader yeterli ışık sağlarken çalışma anında avize veya masa lambasına ihtiyaç duyuluyor. Komodin üzerine yerleştirebileceğiniz bir abajur, geceleri loş ışık yayarak çocuğunuzu uykuya geçişini kolaylaştırıyor. Karanlıkta uyuyamayanlar ise gece lambası arayışına giriyor. Konsantrasyon gerektiren oyunlarda veya giyinme sırasında ortamı bütünüyle aydınlatan bir lamba kullanmak istiyorsanız, çocuk odasına uygun farklı renk ve desenlerde üretilen avize modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Çocuk Odalarına Renk Katan Ev Tekstili Ürünleri
Çocuk odasında kullanılan başlıca ev tekstili ürünleri arasında halı, perde, yatak örtüsü, yastık, kilim seçenekleri yer alıyor. Çizgi film karakterlerinden hayvan figürlerine, arabalardan çiçeklere farklı desenlerde satışa sunulan bu ürünler, hem çocukların hem de ebeveynlerin ilgisini çekiyor. Dekorasyonda sadelikten yana olanlar, renkli nevresim takımları ile çocuk odasına hareket katmayı tercih ediyor. Daha küçük dokunuşlarla çocuk odası dekorasyonunda fark yaratmak istiyorsanız, çeşitli desenlerdeki canvas tabloseçenekleri sizi bekliyor. Çocuk odası halı modelleri arasında ise oyun halısı şeklinde kurgulanan tasarımlar ön plana çıkıyor. Her ne kadar tekstil ile ilişkili olmasa da çocuk odası aksesuarları arasında önemli bir role sahip olan çocuk ve genç odası duvar stickerları da mekâna renk katan en kullanışlı detaylar arasında yer alıyor. 

Siz de çocuk odası tasarımında en güncel trendlere uygun, en kullanışlı ürün seçeneklerine ulaşmak istiyorsanız seçiminizi Koçtaş’tan yana yapın, ihtiyacınız olan çocuk odası takımına uygun fiyatlarla sahip olun! Bunun için online olarak beğendiğiniz ürünleri sepete atıp, tükenmeden hemen satın almanız yeterli!