65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler Temizle
Özellikler
  66   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Çocuk Odası Aydınlatma

Çocuk Odası Aydınlatma

Çocuk odası aydınlatma, çocuğun uyku düzeni, göz sağlığı ve ders çalışma motivasyonu için oldukça önemlidir. Çocuklarınız oyuncaklarıyla oynarken, kitap okurken ya da ödevlerini yaparken gözlerinin yorulmaması için yeterli ışık veren aydınlatıcıları tercih etmelisiniz. Çocuk odaları için çok düşük ya da çok yüksek olmayan, ihtiyacı karşılamaya yönelik hazırlanmış aydınlatmalar ideal olacaktır.

Hem Eğlenceli Hem de Göz Sağlığına Uygun Aydınlatma Mümkün

Çocuk odası için avizeler renkli ve eğlenceli tasarımlarıyla insanın ilk görüşte gönlünü çeliyor. Tabii seçim yaparken çocuğunuzun fikrini almanız çok önemli. Çocuk odası aydınlatma ürünleri arasından çocukların çok beğeneceği ve odanın dekorasyonu ile de uyum sağlayacak bir ürünü tercih etmeniz onların odalarında geçirecekleri zamandan aldıkları keyfi aynı oranda artırır. Çocuk odası aydınlatma fiyatları üzerine yapacağınız titiz bir araştırma ile ideal aydınlatmaya uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Çocuk odası duvar aydınlatma modelleri ise çocuğunuzun odasının havasını değiştiricektir. Hareket algılayan sensörler sayesinde çocuklarınız karanlıkta kalmaz.

Çocuk Odaları İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Okul çağındaki çocukların göz sağlığını korumak ve yorulmadan uzun süre çalışmalarını sağlamak için çalışma masalarının aydınlık olmasına ve ışığın yansıma yapmamasına dikkat ediniz. Çocuk odası avizeler söz konusu olduğunda LED sistemli bir ışık kaynağı seçmenizi öneririz. LED ampüller aydınlatma yaparken etrafa fazla ısı vermeyeceğinden çocuğunuz için herhangi bir rahatsızlık oluşturmayacaktır.

Odada masa lambası, tepe ışığı gibi çeşitli alternatiflere yer vermeniz olumlu etkide bulunacak ve odanın doğru aydınlatılmasını sağlayacaktır.

Klasikleşmiş tavandan direkt aydınlatmanın yanı sıra, köşelerden ayarlanabilir dekoratif aydınlatma seçeneklerimiz ile de hem çocuğunuzun odasına hava katabilir hem de ışıktan rahatsız olmasının önüne geçmiş olursunuz. Seçiminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle birlikte çocuk odası avize fiyatları, oturma odası ya da misafir odasında kullanılan avizeler kadar yüksek olmayacaktır.

Bebeğinizin Göz Sağlığı Her Şeyden Önemli: Bebek Odası Aydınlatması İçin Öneriler

Piyasadaki çok sayıda farklı modeli düşününce bebek odası aydınlatması için sınırsız seçeneğe sahip olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bebek odası için ürünün cezbedici görünüşünden ziyade bebeğinizin gözlerine zarar vermeyecek yumuşak ışık kaynakları tercih edilmelidir. Bunun için yumuşak ışık veren avize,  masa lambası ve aplikler kullanabilirsiniz.

Konu savunmasız ve bizim korumamıza muhtaç bebekler olduğunda onların uyuyacağı odanın her ayrıntısına azami özen göstermemiz gerekir. Bebeklerin gözleri güçlü ışık kaynaklarına karşı hassas olacağı için bebek odalarında yüksek güçte aydınlatmalar yerine düşük güçte aydınlatmalar seçilmelidir. 0,5 w ya da 10 Watt yumuşak ışık veren küçük gece lambaları bebeklerinizin göz sağlığını etkilemeyecektir.

TSE belgeli ürünlerimiz çocuklarınız için güvenli şekilde üretilmiştir. En değerlileriniz için en uygun bebek odası aydınlatmaları geniş fiyat seçeneği ile Koçtaş’ın Online alışveriş sitesinde seçiminizi yapmanızı bekliyor!

Daha fazla göster