750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Nem Cihazları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
21 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Nem Cihazları

İnsan bedeni her ortamda nem oranının dengeli bir seviyede kalmasına ihtiyaç duyar. Nem cihazları, nem emici (dengeleyici) ve nem arttırıcı gibi özelliklere göre ikiye ayrılır. Nem emici cihazlar havalandırmanın yetersiz olduğu yerlerde, nemin sağlıklı bir seviyeye inmesini sağlamak için fazla nemi içine çeker. Klima ve kombi gibi ürünlerin kullanımı havadaki ne oranının azalmasına neden olabilir. Nem emici aparatlar nem cihazlarının yardımcı parçaları niteliğindedir. Nem arttırıcı cihazlar ise yaşadığınız alanın ihtiyacı olan nemi artıran; kuru havanın neden olabileceği tüm problemlerin de önüne geçen cihazlardır.

Nem Emici Nedir? Nem Emici Nasıl Kullanılır?

Nem emici cihaz, rutubetin ve bağlantılı olarak nemin meydana geldiği yaşam alanlarında havayı temizlemek ve o alanı kötü kokulardan ve kirli atmosferden arındırmak için kullanılan cihazlardır. Havalandırmanın yetersiz olduğu yerlerde, havada asılı kalan nemi sağlıklı seviyeye indiren ve nemi emen nem emici cihazlar, nemi plastik kabında hapsederek oda içerisinde küf, rutubet ve mantar oluşturmasına engel olur. Özellikle nemin fazla olduğu yaz aylarında, çok nemli iklim bölgelerinde  hayati öneme sahiptirler.

Nem cihazları, nem kontrolünü el değmeden sağlayabilir. Tek bir düğme ile fazla nemi alabilir ve kuru havayı yeteri kadar nemlendirebilir.

Nem Artırıcı Cihazlar

Özellikle kış aylarında ise, evlerdeki radyatörlerin ve diğer ısırıcıların havayı kurutan etkisiyle, yaşanılan alanlarda nem azalır. Bu noktada nemin az olduğu kuru yerlerde, havayı kontrollü bir şekilde nemlendiren hava nemlendirici cihazlar tercih edilebilir. Gece kontrol edilemese dahi, içindeki suyun bitmesi halinde devreye giren otomatik korumaya sahiptir. Nem alma cihazı bebek odası için de bebeklerin ihtiyaç duyduğu nem etkisini de yaratabilir. Nem artırıcı cihazlar gürültü yapmadan çalışma özelliğine sahip olduğu için rahatlıkla bebek odalarına kurabilirsiniz.

Nem cihazı modellerini inceleyebilir, istediğiniz ürüne Koçtaş güvencesi ile sahip olabilirsiniz.

Daha fazla göster