750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Şofbenler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
2 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Şofbenler

Banyo ve mutfaklarda suyu ısıtmak için kullanılan şofbenler, özellikle kış aylarında sıcak suya ihtiyacın artmasıyla doğru orantılı şekilde popülerliğini artırıyor. Şofben seçiminizde kalitesine ve servis hizmetlerine yüzde yüz güvendiğiniz markaları seçmeniz, dikkat etmeniz gereken en önemli husustur.

Şofben Nedir?

Evinize gelen şebeke ya da hat suyuna bağlanarak çalışan şofbenler hem gazlı hem de elektrikli su ısıtma sistemi olarak üretilir. Ev yapısına ve kullanım tercihine göre tüpe ya da elektrik sistemine bağlanabilir. Doğalgazlı evlerde de kombi yoksa şofben tercih edilebilmektedir. Banyo için çakmaklı ya da elektrikli sistemler ile suyunuzu isteğinize göre ısıtabilirsiniz. Seçenekler arasından size en uygun şofben hakkında bilgi sahibi olmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Şofben Modelleri Nelerdir?

Şofben modelleri öncelikle enerji aldığı kaynağa göre belirlenir. Gaza bağlanan ya da elektrik sisteminize bağlı şofbenler vardır. Bunlardan biri olan hermetik şofben LPG gazlı sistem ile çalışan bir çeşittir. Hermetik baca sistemiyle emniyetli bir şekilde hem doğalgaz hem de LPG kullanımına uygundur. Fanlı şofben ise elektrik ile kullanıma uygundur. Dijital kullanım seçeneği de bu şofbenlerde vardır.

Şofben Çok Elektrik Yakar mı?

Şofbenler arasında yaygın kullanıma sahip olan elektrikli modellerde harcanan enerji miktarı en çok merak edilen durumdur. LPG kullanımında tüp değiştirme vb. durumlarla uğraşmak istemeyen kullanıcıların tercihi olan bu sistem diğer ısıtıcı ürünler kadar enerji harcamaktadır. A++ sınıfı üretilebilen elektrikli şofben tasarruf sağlayarak çok fazla elektrik harcamamaktadır.

Şofben Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Rahatça sıcak su kullanabilmek için en kullanışlı ürün şofbendir. Ani su ışıtımı sağlar. Kullanışlı ve zahmetsizdir. Ayrıca uygun şofben fiyatları ile ekonomik su ısıtma avantajını kullanabilirsiniz.

Şofben Havası Nasıl Alınır?

Suyun açılmasıyla devreye giren şofbenler suyu taşımak için belirli bir basınç ile çalışmaktadır. Bu basıncın fazla olduğu durumlarda ürün hava yapmaktadır. Eğer tüplü şofben kullanırken fazla hava olursa, kullanım kılavuzunda gösterildiği şekilde hava boşaltma vanalarından havayı kolayca boşaltabilirsiniz.

 

Şofben Bakımı Nasıl Yapılır?

Evinize aldığınız şofben Koçtaş güvencesi ile ilk bakımları yapılarak montaj edilir. Fakat düzenli olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Bunun için kullandığınız ürünün servisini arayarak düzenli bakım yaptırabilirsiniz. Bakımı yapılmayan ani su ısıtıcıları arasında yer alan şofbenler eviniz için sorun çıkartacaktır.

Daha fazla göster