Peşin Fiyatına 7 Taksit

Şişme Yatak

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Her Ortamda Evinizin Konforunu Sunan Şişme Yataklar

Doğa gezilerinde, kamp günlerinde, yaşam alanlarınızda konforlu bir deneyim yaşamak için şişme yatak modellerini kullanabilirsiniz. Kolay bir şekilde şişirilen yataklar, evinize gelen konuklarınızı ağırlamak için idealdir. Özellikle küçük evler için kullanışlı olan şişme yatak çeşitleri, tek ve çift kişilik seçenekleriyle avantaj sağlar. Çadır içinde, oturma odasında, çocuk odalarında şişirilmiş yatak kullanabilirsiniz.

Doğa ile iç içe olmayı seven kampçılar için çadır içinde kullanılan yataklar önemlidir. Çadır içinde uyurken konforlu bir zemin hazırlamak için kauçuk malzemeden üretilen ve içi hava ile doldurulan yataklardan faydalanabilirsiniz. Sert, pürüzlü, çakıllı toprak zeminler üzerinde rahatsız bir uyku deneyimi yerine şişirilmiş yatak modellerini kullanarak yatağınızın konforunu çadırınıza taşıyabilirsiniz.

Şişme Yatak Modelleri Nelerdir?

Şişme yatak modelleri her ihtiyaca yönelik hazırlanan tasarımları ile fonksiyonel bir kullanım sunar. Arabanın arka koltuğunda kullanılan yataklar, uzun yolculuk zamanlarını daha rahat geçirmenizi sağlar. Günlerce süren kara yolculuklarında şişirilmiş yataklarla konforlu uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. Özellikle çocukların araba içinde rahat uyumasını sağlayan arka koltuk yatakları, seyahat etmeyi seven aileler için uygundur.

Kamp ve çadır tatilini sevenler için kamp şişme yatak modelleri idealdir. Çadır içine sığabilecek şekilde tasarlanan bu yataklar, hem tek hem çift kişilik hazırlanır. Şişme yatak çift kişilik modeller, iki yetişkin insanın rahat bir şekilde uyumasına yardımcı olan ebatlarda üretilir. Eşinizle birlikte kamp tatili yaparken sıcak ve konforlu bir gece geçirmek için çift kişilik şişme yatak modellerini kullanabilirsiniz.

Dış Alanlar için Şişme Yatak Modelleri

Bahçe, teras, havuz kenarı, orman, kumsal gibi dış mekanlarda şişme yatakları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek ve çift kişilik olan şişirilmiş yataklar ekstra şilte içeren tasarımları ile yüksek konfor sunar. Dış mekan için hazırlanan şişirilmiş yataklar daha kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilir. Çevresel etkenlere maruz kalan yatakların çabuk yıpranmaması ve kolay delinmemesi için dayanıklı malzemelerden üretilmiş olması önemlidir. Hava ile şişirilmiş yatakları seçerken kullanacağınız ortamın yapısına ve zemin özelliklerine göre değerlendirme yapmanız doğru karar vermeniz için gereklidir.

Dış mekanlarda kullanılan yataklar sağlam olması için kalın ve sert kauçuktan üretilir. Dış yüzeyinde terletmeyen kumaş dokusuna sahiptir. Açık alanlarda kullanılan yatakları şişirmesi ve havasını boşaltması diğerlerine göre daha zordur. Şişirilmiş yatakları dış mekanlar için tercih ettiyseniz mutlaka elektrikli veya otomatik hava pompası almanız gerekir.

Şişirilmiş yatakların temizleme ve bakım rutinleri açık alanlarda kullanılan modeller için biraz daha farklıdır. Çadır içinde ve evde kullandığınız yataklar çok fazla kirlenmeyebilir. Ancak toprak zeminde, kumsalda, havuz kenarında bulunan şişme yataklar sık sık temizlenmelidir. Yatakları temizlerken hassas davranmak, sert ve yıpratıcı işlemlerden uzak durmak önemlidir.

İç Alanlarda Kullanılan Lateks Yataklar

Tek kişilik şişme yatak modelleri, dar ve küçük evlerde özellikle tercih edilir. Yatıya gelen misafirleriniz için rahat bir yer hazırlamak için şişme yatak tek kişilik modellerini tercih edebilirsiniz. Normal yataklar kadar rahat olan şişirilmiş yataklar kaliteli malzemelerden üretilir. Elektrikli ve manuel olarak şişirilen yataklar kısa sürede kullanıma hazır hale gelir. 

Şişme koltuklu yatak modellerini ister yaşam alanlarınızda ister çadır tatillerinizde isterseniz de karavan gezilerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Oturma, uzanma, uyuma, dinleme gibi aktiviteler için uygun tasarıma sahip olan koltuklu şişirilmiş yataklar, işlevsel bir kullanım sunar. 

Ortopedik özelliği olan kauçuk yataklar, iç tasarımında bulunan özel bölmeleri sayesinde standart bir yatağın sağladığı konforu sunar. Yaşam alanlarınızda ve yatak odanızda çift kişilik şişme yatak modellerini kullanabilirsiniz. 

Şişme Yataklar için Yedek Parçalar ve Aksesuarlar

Şişme yataklar geniş yüzeye sahip olduğu için hava üfleyerek şişirme işlemine uygun değildir. Pompa ile şişirilmesi pratik olan bu yataklar için el ve ayakla çalıştırılan pompaları kullanabilirsiniz. Belli bir efor harcayarak şişme yatağınızı kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Elektrikli veya otomatik olarak çalışan hava pompaları sizin yorulmanızı önler. Kısa sürede yatağın içini hava ile doldurarak ideal şişkinliğe ulaştırır. Araç çakmaklığı ile çalışabilen bu pompa modellerini değerlendirebilirsiniz.

Özellikle kamp alanlarında ve çadır tatillerinde şişme yatakların malzemesinde hasar oluşabilir. Toprak zeminde bulunan taş, ağaç dalları ve kökleri, cam ve plastik parçalar şişme yatağı delebilir. Böyle durumlarda kullanmak için ayrı olarak sunulan onarım yaması seçeneklerini düşünebilirsiniz. Ufak bir delinme yatağın performansını olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle onarım yamasını kullanarak bu deliği kapatmanız gerekir. Çadır tatillerinde mutlaka yanınıza bu yamayı almanız önemlidir. 

Şişme Yataklar Nasıl Şişirilir?

Şişme yataklar modellerine göre farklı şekilde şişirilebilir. Koltuk olabilen yatak modelleri iki üç bölmeli şekilde şişirilmesi gerekebilir. İçine hava üfleyerek, el ve ayak pompasıyla veya elektrikli şişme yatak pompası ile kısa sürede şişme yatağı kullanılır hale getirebilirsiniz. Araç çakmaklığında kullanılabilen hava pompaları kamp ve karavan tatillerinizde yatakları kısa sürede şişirmenizi sağlar.

İçine hava üfleme işlemi yataklar geniş iç hacme sahip olduğu için sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle özellikle 2 kişilik şişme yatak modellerini pompalar ile şişirmeniz gerekir. Farklı giriş başlıkları bulunan şişme yatak pompası modelleri her türlü yatak tasarımında kullanabilmeniz için idealdir. Şişme havuz, deniz yatağı, büyük deniz topu gibi farklı eşyalarınızı da yatak pompası ile kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Kamp ve çadır tatillerinde araç çakmaklığına takarak elektrikli pompaları kullanabilirsiniz. Doğa içinde yaptığınız seyahatlerde şişme yatağınızı kolay bir şekilde şişirmek için araç çakmaklığı ile çalışabilen otomatik pompalardan destek alabilirsiniz. Şişirme aparatını kullanım sonrasında şişme yatağınızı indirmek için de kullanabilmeniz mümkün. Şişme yatağın içindeki havayı boşaltmak için otomatik pompayı ters yönde çalıştırabilirsiniz.

Şişme Yataklar Şişirilirken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Şişme yataklar dayanıklı ve kaliteli malzemelerden elde edilir. Uzun süreli kullanım için üretilen bu yatakları şişirirken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir.

 • Yatakları şişirirken çok fazla zorlamamaya özen göstermeniz önemlidir. Aşırı şişme emniyeti olan yatakları tercih ederek olası kazaları önleyebilirsiniz.
 • Aşırı şişme emniyeti olmayan yatakları hava ile doldururken sürekli kontrol etmek gerekir. Otomatik pompaları bu yataklarda takılı bırakıp başka bir işle meşgul olmak yatağın fazla şişerek patlamasına neden olabilir.
 • Yatağı ideal şekilde şişirmelisiniz. Az şişirilmiş yataklar istenilen konforu vermediği gibi zemindeki pürüzleri hissetmenize sebep olabilir. Vücut ağırlığınız nedeniyle çöken az şişirilmiş yataklar zarar görebilir.
 • Şişirme işleminde sonra tıpasının sağlam şekilde kapatılması önemlidir. Gevşek kapatılan tıpalar gece içinde açılabilir ve siz uyurken yatağı n hava kaçırmasına neden olabilir.
 • Yatakları kullandıktan sonra havasının söndürülmesi önemlidir. Az yer kaplayan şişirilmiş yatakları indirirken acele etmemek gerekir. Havanın çabuk boşalması için baskı uygulamak ve sağa sola çekiştirmek yatağın dokusuna zarar verebilir.

Şişme Yatak Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Şişme yataklar farklı alanlarda rahat bir deneyim yaşamanızı sağlar. Evinizde yatak, çocuk odanızda oyun alanı, çadırda yumuşak zemin oluşturmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yaşam alanlarınıza gelen konuklarınızı gece ağırlamak için kısa sürede kullanıma hazır hale getirilen yatakları değerlendirebilirsiniz.

Küçük ve dar alanlarda yerden tasarruf etmenizi sağlayan şişirilmiş yataklar, çadır ve karavan tatilleri için idealdir. Çadırınızın veya karavanınızın içinde şişime yatakları uyku tulumu olarak kullanabilir, açık alanlarda güneşlenme alanı şeklinde değerlendirebilirsiniz. Çadır ve kamp alanlarında zemini yumuşak hale getirmek, böceklerden korunmak, yumuşak ve rahat bir yatak oluşturmak için tercih edilen yataklar tek ve çift kişilik olarak üretilir.

Yoğun iş temposuna sahip kişiler ofislerinde şişme yatak bulundurabilir. Gecenin geç saatlerine kadar çalışması gereken iş insanları kısa bir uyku molası için ofis ortamında hava ile doldurulan yataklardan faydalanabilir. Yastıklı ve koltuklu olan yatak tasarımları her ortamda yüksek konfor yaşamanıza yardımcıdır.

Çocuk odasında oyun alanı olarak şişirilmiş yatakları kullanabilirsiniz. Çocuğunuzun ve oyun arkadaşının soğuk ve sert bir zeminde vakit geçirmesini istemiyorsanız yatak modellerini değerlendirebilirsiniz. Hava pompası ile kısa sürede hazır hale getirilen yataklar, çocuklar için eğlenceli bir ortam yaratır. 

Bahçe ve teras gibi açık alanlarda güneşlenirken şişme yatakları kullanabilirsiniz. Terlemeyen kumaş özelliği olan şişirilmiş yatak modelleri, yaz aylarında kullanmak için idealdir. Şezlongların kış aylarında saklanması ve muhafaza edilmesi zorlayıcı olabilir. Havası kolayca boşaltılan yataklar ise kısa sürede toplanıp dolap raflarına kaldırılabilir. Saklama alanlarında yerden tasarruf etmenizi sağlayan şişme yatak modellerini havuz, deniz ve göl kenarında bahçe ve teras etkinliklerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Şişme Yatak Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şişme yatakları seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz daha verimli kullanmanızı sağlar. Uzun süreli kullanım ve yüksek dayanıklılık için tercih ettiğiniz şişme yatağın kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına ekstra hassasiyet göstermeniz gerekir.

 • Şişme yatak seçerken en önemli nokta kalitesidir. Yapıldığı malzemenin dayanıklı olması, işlevsel şekilde tasarlanması ve güvenlik önlemlerine dikkat edilmesi konforlu bir kullanım deneyimi yaratır.
 • Şişme yatak alırken valf kısımlarının tıkalı değil vidalı olmasına özen gösterebilirsiniz. Uyku sırasında vücut ağırlığınız nedeniyle tıkaçlar açılabilir ama vidalı şekilde tasarlanan valf kısımları daha dirençli olur.
 • PVC ve sentetik malzemelerden üretilen içi hava ile doldurulan yatakların dış yüzeyi kadife ve pamuklu kumaşlar ile yumuşak hale getirilir. Yatak seçerken cildinizle temas eden dış yüzeyin kaliteli bir kumaş dokusuna sahip olmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Şişirilmiş yataklar kullanım amacına uygun olarak tercih edilmelidir. Çadır içinde uyumak için değerlendirilen yataklar daha küçük ebatlarda seçilir. Karavan önünde güneşlenmek, çadır tatillerinde açık alanlarda ailece oturmak için koltuklu yataklar incelenmelidir.
 • Şilteli şişirilmiş yataklar, vücut ağırlığının eşit şekilde dağıtılmasını sağladığı için yüksek konfor sunar. Beden ağrıları gibi şikayetleriniz varsa yatak seçerken ekstra rahatlık sunan şilteli modelleri değerlendirebilirsiniz.
 • Yaşam alanlarınızda yatak olarak şişme yatakları düşünüyorsanız ortopedik etki sunan modelleri kullanmanız gerekir. Yatağın iç yüzeyinde ek çerçeveler ve özel bölmeler bulunan ortopedik etkili lateks yataklar uzun süreli kesintisiz uyku deneyimi için idealdir.
 • Koltuklu veya deniz üzerinde kullanılan yataklar farklı bölmelerden oluşur. Her bir bölmeyi ayrı şekilde şişirmeniz gerekir. Şişme yatağı hangi ortamda kullanmayı düşünüyorsanız ona uygun malzemelerden üretilen modelleri tercih etmeniz gerekir. Yatak olarak ev içinde kullanmak için ortopedik özelliğe sahip yatakları tercih edebilirsiniz.

Hava ile Doldurulan Yataklar Nasıl Temizlenir?

Şişme yataklar temizlenirken kumaşının yapısına ve malzemenin kalitesine önem vermek gerekir. Terlemeyen yumuşak kumaşa sahip yataklar hafif forma sahip deterjanlar ile silinebilir. Kadife gibi kumaşları temizlerken dikkatli olmak, yapısının zarar görmesini engellemek için önemlidir. Aşındırıcı ve sert temizleme araçları ile işlem yapmamanız gerekir. Yumuşak bir bez veya sünger ile şişme yatağı belli aralıklarla silebilirsiniz. Silme işleminde sağa sola çekiştirmemek ve çok baskı uygulamamak önemlidir. Aksi halde yatağınızın dokusunda delinmelere neden olabilirsiniz. 

Doğa içinde, açık alanlarda ve toprak zeminlerde kullanılan yatakların zamanla silinmesi yeterli olmayabilir. Hijyenik bir kullanım için şişime yatakları belli aralıklarla yıkamanız gerekir. Şişme yatak modelleri yıkanabilir kumaşlardan üretilir. Elde veya çamaşır makinesinde temizlenebilen yataklar bakım ve kullanım talimatlarına göre yıkanmalıdır. 

Şişme Yatakları Temizlemek için Püf Noktalar

Şişme yatakları temizlerken mutlaka kullanma kılavuzu veya etiketini kontrol etmeniz gerekir. Uzun süreli kullanım sunan kauçuk yatak modelleri doğru şekilde temizlendiğinde dayanıklılığını korur. Genellikle şişirilmiş yatakları sadece silmeniz yeterli olur. Hafif bir deterjan ve yumuşak bezle silebilir sonrasında kuruması için hava alan bir yere bırakabilirsiniz.

Hava ile doldurulan yatakların temizleme işleminde sonra yeterli şekilde kuruması önem taşır. Uzun süre ıslak kalan yatakların malzemesi zarar görebilir. Dirençli yapısını kaybeden lateks yataklar kullanım anında sorun yaşamanıza neden olabilir.

İçi hava ile doldurulan şişirilmiş yatakları kullanırken zeminin pürüzlerden arındırılmış olması önemlidir. Şişme yatağınızı yerleştireceğiniz alanın yoğun sıcaktan, sivri aletlerden, çakıl ve taş gibi pürüzlerden uzak olması gerekir. Aksi halde yatakta delik oluşabilir. Temizleme işleminde sert kıllı fırçalar, aşırı baskı uygulanan hareketler ve aşındırıcı deterjanlar şişme yatağın malzemesine zarar verebilir.

Bestway şişme yatak modelleri, kaliteli malzemesi ve pratik kullanımı sayesinde her ortamda yaşam alanlarınızın konforunu hissetmenizi sağlar. Koçtaş aracılığı ile Bestway şişme yatak modellerini erişilebilir fiyat ayrıcalıklarıyla satın alabilirsiniz. Yatakları kullanırken ihtiyaç duyduğunuz tüm ekipman ve yedek parçalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Şişme Yatak Fiyatları

Şişme yataklar; malzeme kalitesine, ebatlarına, tasarımına göre çeşitlilik gösterir. Alt ve üst segmentlerde bulunan şişme yatak fiyatları tercih ettiğiniz modelin yapısına göre değişebilir. Koltuklu yataklar ve çift kişilik modeller daha yüksek fiyatlarda sunulurken tek kişilik tasarımlar uygun fiyat aralığı ile satılır. Şişme yatak fiyatlarını incelerken malzeme kalitesine, kumaş dokusuna ve kullanım kolaylığına ekstra özen göstermeniz çok önemlidir.

Uygun ve erişilebilir yatak fiyatları sayesinde bütçenizi fazla zorlamadan çadır tatillerinizi daha konforlu hale getirebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza gelen konuklarınızı ve yatıya kalan misafirlerinizi ağırlamak için 2 kişilik şişme yatak modellerini tercih edebilirsiniz. 

Evinizde yatak olarak kullanmak için düşündüğünüz ortopedik özelliklere sahip şişme yataklar ise ekstra bölümler içerdiği için daha farklı bir fiyat aralığına sahiptir. Koçtaş, kaliteli malzemelerden üretilen şişme yatak modellerini güvenli alışveriş deneyimi ve erişilebilir fiyat avantajı ile size sunar. Siz de ihtiyacınıza ve yaşam alışkanlıklarınıza göre seçim yapabilir, hemen uygun olan modeli satın alabilirsiniz. Yüksek konfor sunan şişirilmiş yatakları pratik şekilde kullanarak bulunduğunuz her ortamı daha rahat bir hale dönüştürebilirsiniz.

Şişme Yatak Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Şişme yatak nasıl şişirilir?

Şişme yataklar farklı şekilde şişirilebilir. İçine hava üfleyerek şişirmek sizin için rahatsız edici olabilir. Bu nedenle elle ve ayakla kullanılan hava pompalarını kullanabilir, elektrikli otomatik şekilde çalışan yatak pompasından faydalanabilirsiniz. 

Şişme yatak alırken nelere dikkat etmeli?

Şişme yatak alırken kalitesine, malzemesine, garanti süresine ve kapsamına, ebatlarına dikkat edebilirsiniz. İç ve dış mekanlarda kullanılan şişme yatakların malzemesi farklı olur. 

Şişme yatak fiyatları ne kadar?

Şişme yatak fiyatları kalitesine, ebatlarına, kullanım amacına, yapısına, tasarımına göre değişkenlik gösterir. Ortopedik yatak özelliği taşıyan ve çift kişilik olan şişirilmiş yataklar yüksek fiyat aralığı ile satışa sunulur.

En Çok Satan Şişme Yatak Hangileri?

Koçtaş Şişme Yatak kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Şişme Yatak 185x76x22 cm 67000
 2. Açılır Koltuk 188x152x64
 3. Çift Kişilik Şişme Yatak+Pompa 67403
 4. Çift Kişilik Şişme Yatak+Pompa 67287
 5. Onarım Yaması 62068
Daha fazla göster
43 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: