200 TL Üzeri Kargo Bedava

Taharet Borusu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Tuvaletleri İşlevsel Hale Getiren Taharet Borusu Modelleri

Taharet borusu çeşitleri, tuvaletlerin daha fonksiyonel hale gelmesine yardımcı olan ürünlerdir. Kişisel hijyeninizi sağlamanıza yardımcı olan taharet borusu çeşitleri, klozetlerinizin daha rahat bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur. Önemli bir armatür olan taharet musluğu, hemen hemen her tuvalette bulunan önemli parçalar arasında yer alır. Taharet borusu ucunda bir musluk bölümü yer alır ve musluk, ürünlerin kullanımını kolaylaştırır. Ürünler, işlevsel tasarımı sayesinde tuvalet kağıdı tüketimini de azaltarak temizliğinizi daha iyi bir şekilde yapmanıza imkan tanır. Su ile sağlıklı temizliği destekleyen ürünler, kullanan kişilerin günlük hayatına konfor kazandırır. Taharet borusu, genel olarak tuvaletlerin iç kısmında sadece uç bölümünün göründüğü ürünlerden oluşur. Uzun olmasına rağmen tesisat sisteminin içine gizlenen ürünler, çok fazla yer kaplamadan tuvaletlerin daha fonksiyonel hale gelmesini sağlar. Taharet musluğu hortumu fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, günlük hayatınıza konfor katabilirsiniz. Eski tip taharet borusu modeline sahipseniz yenileriyle değiştirerek daha rahat bir tuvalet deneyimi elde etmeye başlayabilirsiniz.

Sunduğu Avantajlarla Taharet Borusu

Günlük hayatın önemli parçaları arasında bulunan tuvaletlerin daha işlevsel hale gelmesini sağlayan borular, sahip olduğu özellikler sayesinde kullanan kişilere birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin avantajları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Klozet taharet borusu çeşitleri, suyla beraber kişisel temizliğinizi yapmanıza yardımcı olan ürünlerden oluşur. Tuvalet kağıdıyla beraber su kullanarak kişisel hijyeninizi sağlayabilir, daha rahat bir kullanım elde edebilirsiniz.
 • Taharet borusu çeşitleri, genel olarak tuvalette ihtiyaçlarınızı giderdikten sonra özel bölgelerinizi temizlemenize yardımcı olmak için su püskürten bir cihazdır. Farklı şekil ve formlarda olan borular, herkesin aradığı ürüne pratik bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getirir.
 • Ürünler, tuvalet deneyimini geliştirmesiyle dikkatleri üzerinde toplar. Hassas ciltlere sahip olan kişilerin kişisel hijyenini daha rahat bir şekilde gidermesine yardımcı olur.
 • Taharet hortumu, sadece tuvalet kağıdı kullanmakla kıyaslandığında çok daha hijyeniktir. Kapsamlı bir temizlik yapmak için ihtiyaç duyulan suyun elde edilmesini sağlayan ürünler, daha rahat bir kullanım elde edilmesini sağlar.
 • Ürünler, tuvalet kağıdı kullanma miktarını azaltır. Böylece çevreye daha az zarar verilmesini mümkün hale getirir.
 • Ürünler, daha hijyenik bir temizlik elde edilmesine olanak tanır. Tuvalet kağıdı kaynaklı yaşanabilecek tahrişi azaltarak daha rahat bir şekilde temizliğinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Özel bölgelerinizi daha iyi bir şekilde temizlemenize yardımcı olan ürünler, nazik bir temizlik elde etmenizi mümkün kılar.
 • Kişisel temizliğin yanı sıra taharet borusu tuvaletlerinizin içini de daha kolay bir biçimde temizlemenize yardımcı olur. Ürünler, klozetin içine doğrudan herhangi bir işleme gereksinim duymadan su püskürtmenize yardımcı olduğu için temizlenmesini de kolaylaştırır.

Kurulumu da oldukça kolay olan ürünler, hemen hemen her armatürün en önemli parçaları arasında yer alır. Taharet musluğu hortumu fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin avantajlarından yararlanabilir, daha hijyenik bir kullanım elde etmeye başlayabilirsiniz.

Taharet Borusu Kurulumu

Taharet musluğu borusu pratik bir şekilde kurulabilmesiyle öne çıkar. Ürünlerin kurulumu hakkında daha ayrıntılı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, ürünlerin fonksiyonelliği hakkında fikir edinebilirsiniz;

 • Başlamadan önce eski borunuzu sökmeniz gerekir. Her ne kadar klozetin içinden bakıldığında boru küçük gibi gözükse de arka tarafa doğru uzanan uzun bir yapıya sahiptir.
 • İlk önce mevcut borunuzu klozetinizin arka tarafında bulunan musluk hortumundan ayırmanız gerekir. Bunun için de ilk olarak musluk hortumunu ingiliz anahtarı kullanarak gevşetmelisiniz.
 • Ardından ara bağlantı aparatını elinizle kendi etrafında çevirerek çıkarmalısınız. Sonrasında klozete yapışık bir şekilde borunun içinden geçtiği plastik bir somun olduğunu görebilirsiniz. Bu somunu da ingiliz anahtarı yardımıyla yerinden çıkarabilirsiniz.
 • Boruyu klozete tutan bütün parçaları çıkarttıktan sonra klozetin içinden eski boruyu çıkarabilir, yenisini takmak için alan açabilirsiniz.
 • Taharet borusu ucu musluk başı, pul ve conta olmak üzere üç parçadan oluşur. Bu bölümleri sökmenize gerek yoktur. Bununla beraber boruların arka tarafında ara bağlantı aparatı, delikli bir somon, plastik bir pul ve conta yer alır. Arka tarafında bulunan parçaları boruyu iyi bir şekilde takabilmek için çıkarmanız gerekir.
 • Parçaları çıkarttığınız sırayı unutmadan bir kenara yerleştirdikten sonra montaj aşamasına geçebilirsiniz. Eğer set halinde taharet borusu almadıysanız önceki borunun parçalarını da kullanabilirsiniz.
 • Boruyu klozetin içindeki deliğe yerleştirdikten sonra arka tarafından borunun çıkması gerekir.
 • Borunun arka bölümüne ilk önce contayı takmalısınız. Contayı, klozete değecek şekilde iyi bir şekilde sıkmanız gerekir. Ardından plastik pulu ve delikli somonu takmalısınız. Somonu ingiliz anahtarı yardımıyla iyi bir şekilde sıkıştırmalısınız. Son olarak ara bağlantı aparatını takmalısınız. Ara bağlantı aparatının boruya iyi bir şekilde bağlandığından emin olmalısınız.
 • En son musluk hortumu ara bağlantı aparatına takarak ingiliz anahtarıyla beraber iki parçayı birbirine sıkıştırabilirsiniz.
 • Kurulum işleminin ardından musluğu açarak herhangi bir noktada damlama olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Damlama olması yapılan bağlantıların daha iyi bir şekilde sıkılması gerektiği anlamına gelir.

Birkaç adımı takip ederek taharet musluğu borusu bağlantısını pratik bir şekilde yapabilir, tuvaletlerinizin eksikliklerini tamamlayabilirsiniz. Taharet borusu fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek takacağınız ürünü kolaylıkla bulabilir, günlük hayatınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Taharet Borusu Çeşitleri

Teknoloji ilerledikçe eski tip klozet taharet borusu çeşitlerini daha sağlam ve kaliteli ürünler alır. Korozyona karşı dayanıklı olacak şekilde özel olarak tasarlanan ürünler, yoğun su kullanımında herhangi bir problem yaşanmasının önüne geçer. Ürünlerin neler olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki listeye göz atabilir, sizin için hangisinin daha uygun olduğunu belirleyebilirsiniz;

 • Ürünleri incelediğinizde duvara monte ya da asma klozet taharet borusu gibi çeşitler olduğunu görebilirsiniz. Klozetinizin modelini göz önünde bulundurarak seçenekler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
 • Ürünlerin bazılarının uç bölümü çelik bazılarının plastiktir. Sizin için hangi malzemenin daha uygun olduğunu belirledikten sonra alternatiflere göz atmaya başlayabilirsiniz.
 • Bakır taharet borusu şık görünümüyle öne çıkar. Klozetlerinizin içine farklı bir renk katmak istiyorsanız bakır olanlar arasından tercihte bulunabilirsiniz.
 • Taharet musluğu borusu çeşitlerini incelediğinizde ürünlerin uzunluk bakımından da birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. Klozetinizle duvar arasındaki mesafeyi göz önünde bulundurarak alternatifler arasında size uygun olanı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Koçtaş’taki taharet borusu fiyatları arasından bütçenize uygun olanı bulabilir, tuvaletlerinizi daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Taharet musluğu hortumu fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız ürüne kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Taharet Borusu Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Taharet borusu nedir?

Taharet borusu, hemen hemen bütün klozetlerde ihtiyaç duyulan suyun elde edilmesini sağlayan ürünlerdir. Suyun klozetin içine ulaşmasını sağlayarak kişisel hijyeninizi kolaylaştırır.

Taharet borusu nasıl takılır?

Ürünler, klozetin deliğine pratik bir şekilde takılır. Arka tarafında bulunan aparatları sırasıyla çıkarıp taktıktan sonra tesisat musluğuna bağlayarak kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Pratikliğiyle öne çıkan ürünler, her tuvalete kolay bir şekilde yerleştirilebilir.

Taharet borusu fiyatları ne kadar?

Ürünlerin fiyatları malzeme ve uzunluk gibi çeşitli özellikler bakımından farklılaşır. Bununla beraber Koçtaş’ta bulunan ürünler geniş bir fiyat aralığında olduğu için her bütçeye hitap eder. Aradığınız ürüne avantajlı fiyatlardan ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz.

En Çok Satan Taharet Borusu Hangileri?

Koçtaş Taharet Borusu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Taheret Borusu Alüminyum 100 cm
 2. Krom Uçlu Taharet Borusu
 3. Taharet Borusu
 4. Taharet Çubuğu Ucu Paslanmaz Eca Serel Tipi Taharet Borusu Ucu
 5. Taharet Borusu Çubuğu Krom Görünümlü
Daha fazla göster
7 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: