Peşin Fiyatına  7 Taksit
Reklam

Tavan Ürünleri

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Yaşam Alanlarını Her Açıdan Estetik Hâle Getiren Tavan Ürünleri

İç mekân dizaynında sıklıkla geri planda kalan tavanlar, pratik kullanım olanağı sunan estetik malzemelerde dekorasyona dâhil edilebilir. Asma tavan uygulamasının yanı sıra uzman olmayanlar tarafından da rahatlıkla kullanılabilecek tavan ürünleriyle iç mekânları her açıdan bütünlüklü bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Köpük tavan kaplamalarından sticker çeşitlerine kadar oldukça geniş seçenekler sunulan bu kategoride yaşam alanını kendi çabalarıyla baştan yaratmak isteyenler için hemen hemen her ekipman bulunur. Tavanın tüm alanını kaplayacak köpüklerin yanı sıra tavan ve duvarların birleştiği noktaları da şık bir şekilde kamufle edecek köşe aparatları bu kategoride yer alır.

Bu ürünler, basit birkaç ekipmanla kolayca uygulanabilecek kaplama malzemeleridir. Kimi ürünler, köpük yapıştırıcılarla kolayca uygulanırken kimilerini kullanmak için herhangi bir ekipmana bile gerek kalmaz. Ancak asma tavan uygulamalarında iş bundan biraz daha farklıdır. Sıklıkla uzmanlık gerektiren bu uygulamada asma tavan malzemelerini taşıması için tavana asma aparatları ve alüminyum çubuklar monte edilir. Belli bir ölçümleme ve planlama gerektiren bu uygulamada köpük paneller, metal bir çerçeveyle desteklenir. Asma tavan malzemelerinden birkaçı matkap ucu, etek ışık bandı profili, kemer plastik alçıpan profili, agraf, alçıpan müdahale kapağı, duvar ve tavan c profili şeklinde sıralanabilir. Siz de şık bir tavan dekorasyonu için ihtiyacınız olan ürünleri edinerek hemen işe koyulabilirsiniz.

Profesyonel ve Şık Bir Dekorasyon için İhtiyacınız Olan Asma Tavan Malzemeleri

Asma tavan, temel anlamda tavana monte edilen metal çubuklarla desteklenen bir kaplama yöntemi olarak ifade edilebilir. Farklı şekillerde hazırlanan metal profiller, tavana matkapla belli bir düzende asılır. Ardından asma tavanın ana gövdesi olan kartonpiyerler bu destek elemanlarına yine matkapla monte edilir. Son aşamada alçı ile pürüzsüz bir yüzeye kavuşturulan asma tavan, boyama veya gergi yöntemiyle estetik açıdan tamamlanır. Yüzlerce küçük parçanın oluşturduğu bu mükemmel bütünlüğe, bazı durumlarda spot ışıklar ve desenli kumaşlar gibi gergi tavan malzemeleri de dâhil olur. Sıradan tavan görünümünü veya kötü tesisat kablo ve borularını gizlemek için tercih edilen bu asma tavan yöntemi, evlerden iş merkezlerine kadar birçok alanda kullanılabilir.

Yaşam alanlarını daha özenli ve lüks bir görünüme kavuşturan bu uygulama için çeşitli asma tavan malzemelerine ihtiyaç vardır. Alçıpan asma tavan malzemelerinin başında kartonpiyerler gelir. Bir diğer adıyla stropiyerleri güvenli ve uzun ömürlü şekilde monte etmek içinse metal profillere, kılavuzlara, tavan süspansiyonlarına, vidalara, polietilen sızdırmazlık bantlarına, akrilik astara, maskeleme bandına ve macuna ihtiyacınız vardır. Profilleri kesmek ve şekillendirmek içinse demir testeresi, taşlama makinesi ve metal makası gibi ürünlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Estetik ve ihtişamlı bir uygulama için spot ve LED lambalar gibi çeşitli asma tavan malzemeleri satın almayı da tercih edebilirsiniz. 

Asma Tavan Malzemeleriyle Estetik Projeler Yapmanın Püf Noktaları

Şık ve temiz bir tavan görünümü için öncelikle ihtiyacınız olan asma tavan malzemelerini satın alarak işe başlayabilirsiniz. Ardından profesyonel görünen uzun ömürlü bir uygulama için dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar bulunur:

  • 10 metreyi geçen uzunluklarda asma tavan uygulaması yapılacaksa 10 metrede bir dilatasyon boşluğu bırakılması önerilir.
  • Asma tavan içinde havalandırma boşluğu bulunmamalı ancak havanın bu yapı içerisinde sıkışması da önlenmelidir.
  • Havalandırma, asma tavan malzemelerinden biri olan mazgallarla sağlanmalıdır.
  • Banyo asma tavan malzemeleri satın alırken plastik ahşap dübelleri yerine çelik dübeller tercih edilmelidir.
  • Alçıpan tavan malzemelerinden olan askı çubukları, ilerleyen zamanlarda sarkma gibi istenmeyen durumları önlemek için çelik dübel gibi ürünlerle tavana sıkıca monte edilmelidir.
  • Tavan için kullanılan ürünler ile şık bir dekorasyon hayali kurarken basık bir ortama yol açmamak için tavan yüksekliği hesaplanmalıdır. Bu aşamada tavan ve zemin arasındaki mesafenin asma tavan için yeterli olup olmadığından emin olmanız gerekir.
  • Tavan ürünlerini kullanmaya başlamadan önce asma tavan için aydınlatma düzenini önceden planlamak gerekir.

Asma tavan, yapısı gereği hafif ve narin bir dekorasyon ürünüdür. Bu nedenle avize gibi ürünleri asma tavanı monte etmeden önce doğrudan betona takmayı tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda yüksek taşıma kapasitesine sahip kancalar gibi tavan ürünleri satın alarak avize veya salıncak gibi eşyalarınızı daha güvenli şekilde monte edebilirsiniz.

Pratik Uygulama Olanağıyla Öne Çıkan Tavan Ürünleri Koçtaş’ta!

Asma tavan, birçok önemli adımı profesyonelce uygulamayı gerektiren bir dekorasyon çeşididir. Bu açıdan asma tavan malzemelerini doğru şekilde satın almış olsanız bile uygulama adımları sizin için zorlayıcı olabilir. Ancak ev veya iş yerlerinizi daha estetik bir görünüme kavuşturmak için pratik yöntemler de bulunur. Yapışkanlı kartonpiyer ve köpük kaplama gibi ürünler, basit birkaç adımda yaşam alanlarınızı her açıdan şıklığa ve düzene kavuşturmaya yardımcı olur. Bu ürünlerden olan köpük, kartonpiyer veya diğer bir adıyla stropiyer çeşitleri, arka yüzeyine sürülen köpük yapıştırıcıyla doğrudan tavana yapıştırılır. Kare plakalar hâlinde hazırlanan bu ürünler, tamamen kuruduktan sonra uzun yıllar boyunca tavanınızı şık ve hijyenik bir şekilde tutar. Bu asma tavan malzemelerinin üzerine sıva, alçı ve boya da uygulanabilir.

Bu ürünler arasında da yer alan kartonpiyerler, kaplama yapma amacıyla da rahatlıkla kullanılabilir. Ortalama 60 x 60 cm gibi boyutlarda üretilen bu ürünler; kareli, kırçıllı, sıva desenli, ızgara, hasır ve benzeri görünümleriyle her beğeniye hitap eder. Hafifliği ve kolay uygulama imkânıyla kendi evinin ustaları tarafından bile monte edilebilen bu ürünler maliyet açısından da oldukça avantajlıdır. Asma tavan malzemeleri fiyatları, hemen hemen her bütçeye hitap eden aralıklarda seyreder. Siz de bütçenizi korurken şık bir ev dizaynının hayalini kuruyorsanız tavan dekorasyon malzemelerini uygun fiyatlarla Koçtaş’tan satın alabilirsiniz.

Tavan Ürünleri Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Asma tavan Malzemeleri Nelerdir?

Asma tavan dekorasyonu için kullanılan ürünler; kartonpiyer, C profil, U profil, çelik dübel, matkap ucu, taşıyıcı profil, tavan kaplama tavan göbeği, ara aparatı ve askı çubuğudur. Ürünleri çeşitli şekillerde işlemek içinse matkap, borazan vida, profil kesme makası, demir testeresi, taşlama makinesi, su terazisi, maket bıçağı ve zımpara gerekebilir.

Tavan Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Tavan dekorasyonu; asma, yapıştırma, gergi, kartonpiyer, ahşap kaplama, PVC gibi birçok farklı şekilde yapılır. Bunları ortak noktada buluşturan asma tavan uygulaması, çelik askı aparatlarının tavana, kartonpiyerlerin de bu çelik ızgaralara monte edilmesi yöntemiyle yapılır. Tavan ürünlerini profesyonel ve uzun ömürlü şekilde monte etmek için bir uzmandan yardım almak faydalı olabilir.

Tavan Malzemesi Fiyatları Ne Kadar?

Asma tavan malzemeleri fiyatları için belli bir aralıktan söz etmek doğru olmayabilir. Asma tavan malzemeleri, hitap ettiği kullanım amacına göre köpük, plastik, çelik veya alüminyum olabileceği için bu asma tavan malzemeleri fiyatları da birbirinden farklı aralıklarda seyreder. Aynı zamanda bu ürünlerin vidalama veya yapıştırma gibi uygulama şekillerinin farklılaşması da asma tavan malzemeleri fiyatlarını etkileyen unsurlardandır.

Daha fazla göster
28 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: