750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
21 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Alçı ve Alçı Malzemeleri

Alçı ve Alçı Malzemeleri

Ahşap ve İnşaat kategorisi altında alçı ve derz içerisinde ulaşabileceğiniz alçı ve alçı malzemeleri, binaların duvar ve tavan kaplama malzemesi olarak kullanılır. Doğada bulunan alçı taşının toz haline getirilip, 160 - 190 derecede pişirilmesi ile elde edilen alçıdan, inşaat sektörü başta olmak üzere tıp ve zirai alanlarda da yararlanılıyor. Çok yönlü kullanım alanı olan alçı ve alçı malzemeleri, sunduğu geniş işlevsellik nedeniyle farklı alanlarda kabul görüyor.

Alçı ve Alçı Malzemelerinin Temel Özellikleri Nelerdir?

İnsan hayatı için zararlı olan toksik madde içermeyen alçı taşı, iç mekan yapı malzemesi olarak güvenle kullanılıyor. İnsan cildi ile uyumlu ph oranına sahip olan alçı ve alçı malzemeleri, kimyasal içeriği nedeniyle bakteri oluşumuna engel olmakla beraber, kanserojen madde de içermiyor. Kolaylıkla işlenebilen alçı, içinde bulunan boşluklardan dolayı ısı geçirgenliğini azalttığı için ısı yalıtımına destek oluyor. Bulunduğu mekanı yazın serin, kışın sıcak tutuyor. Isı iletkenliğinin düşük olması, nem oluşumunu da engelliyor. Isı yalıtımı gibi ses geçirgenliğini de azaltan alçı, ses yalıtımına katkı sağlıyor. Döküldükten sonra beton gibi boyut değiştirmeyen alçı, çatlak görünümlerin oluşumunu da engelliyor. İnorganik madde olmasından kaynaklı yangına dayanıklı bir malzeme olan alçı, yangın durumunda diğer yönlere ısıyı azaltarak gönderiyor. Tuğla ve çimento gibi inşaat malzemelerine nazaran üretimde çok daha az enerji harcanan alçı ve alçı malzemeleri tasarruf sunuyor. Üretiminde kullanılan ham maddeler ile paketleme de kullanılan maddeler, doğa dostu olduğu için çevre kirliliği yaratmıyor. Muadil ürünlere nazaran hafif olan alçı ve alçı malzemeleri, bu sayede inşaat malzemelerinin maliyetini azaltmaya yardımcı oluyor. 

Uygulama alanlarına ve türlerine göre alçı ve alçı malzemeleri farklı seçenekler içeriyor. Kolay ve hızlı uygulanan tamir alçısı, alçı yüzeylerdeki tamiratlar için sıva uygulanmasında tercih ediliyor. Fuga alçısı ise alçıpanların birleşme yerlerindeki derz adı verilen ince bölümlerin doldurulmasında kullanılıyor. Fuga alçısı, kullanıldığı yüzeylerde estetik şıklık sağlıyor.
Birçok farklı alanda kullanım imkanı sunan alçı ve alçı malzemeleri için siz de Koçtaş'a gelin, online alışveriş ayrıcalıklarından hemen yararlanın!

Daha fazla göster