Peşin Fiyatına 7 Taksit

Rustik Ampul

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Ortama Farklı Bir Hava Katan Rustik Ampul Çeşitleri

Rustik ampul çeşitleri, geleneksel modellerle kıyaslandığında oldukça farklı bir tasarıma sahiptir. Ürünler, ev ya da iş yerlerinde sıcak ve rahat bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur. Canlı ve parlak bir ışığın yerine rahatlatıcı ve davetkar bir ışıltı yayan ürünler, iç mekanlarınızı dilediğiniz gibi dekore etmenize imkan tanır. Ürünleri incelediğinizde enerji tasarruflu LED rustik ampul çeşitlerinden farklı tasarımlara sahip orijinal modellere kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu görebilirsiniz.

 Evinizde nerede kullanacağınızı belirledikten sonra seçenekler arasından tercihte bulunabilir, iç mekanlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Edison, vintage ya da antika ampul olarak da isimlendirilen ürünler, iç mekanlarda orijinal bir görünüm elde etmek isteyenlere hitap eder. Farklı tasarımı sayesinde yerleştirildiği ortamda dikkat çekici bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Genellikle sıcak tonlar sunan ürünler, mum ışığıyla benzer bir yapıya sahiptir. 

Kullanıldığı yere yumuşak bir parlaklık sağlayarak iç mekanların konforunu artırır. Evlerin yanı sıra genellikle restoranlarda, barlarda ya da otel lobilerinde de tercih edilir. Her ortama uyum sağlayabildiği için rustik modeller geniş bir kullanım alanına sahiptir. Rustik ampul fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olanı bulabilir, iç mekanlara farklı bir hava katabilirsiniz. İşletmelerden evlere ya da ofislere kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler arasından aklınızdaki aydınlatmaya anında erişebilir, iç mekanların daha samimi hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Standart ve Rustik Ampul Farkları

Standart ve rustik modeller arasında bazı farklılıklar bulunur. Ürünlerin birbirinden nasıl ayrıldığı hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıda bulunan listeye göz atabilir, aklınızdaki soruların cevaplarını bulabilirsiniz;

 • Rustik modeller, görev aydınlatması için iyi bir seçenek değildir. Genellikle görev aydınlatmasında standart ampuller kullanılırken rustik modeller loş bir ambiyans elde edilmek için tercih edilen ürünler arasında yer alır.
 • Ürünler, standart akkor ampul modelleriyle kıyaslandığında daha şık bir görünüme sahiptir. Ampullerin içerisinde bulunan teller, farklı bir şekilde dizayn edildiği için ürünlere dekoratif bir hava kazandırır. Bazı modellerde bulunan teller ürünlere ateş görünümü verir. Dikkat çekici bir şekilde dizayn edilen teller, ürünlere ilgi çekici bir hava kazandırır.
 • Rustik lamba çeşitleri, standart akkor modellerle kıyaslandığında daha az ışık üretme eğilimine sahiptir. Daha düşük renk sıcaklığına sahip olan ürünler, parlak bir ışıktan ziyade daha loş bir aydınlatma elde edilmesini sağlar.
 • Standart akkor ampuller daha sarıya yakın bir ışık üretirken rustik modeller genellikle turuncuya yakın bir renk üretir. Bu renk, ürünlerin camına ve dış çeperine karakteristik bir hava kazandıran kehribar tonuyla daha da şiddetlenir. Rustik modellerin ışık rengi alev ya da gün doğumu/gün batımına benzer bir tona sahiptir.
 • Rustik lamba çeşitleri genellikle çeşitli objeleri vurgulamak için tercih edilirken standart akkor ampuller odanın tamamını aydınlatmak için tercih edilir. Örneğin, standart lambalarla bütün odayı aydınlatabilir, daha canlı bir ortam oluşturabilirsiniz. Bununla beraber rustik modellerle sevdiğiniz bir tabloyu ya da objeyi odada daha belirgin hale getirebilirsiniz.
 • Rustik ampul gün ışığı ya da gün batımı gibi daha doğal renkler üretirken standart akkor modellerde parlak ve canlı bir aydınlatma bulunur.

Farklı seçeneklere sahip ürünler arasından sizin için uygun olanı bulabilir, daha loş bir ışık istediğiniz yerlerde ürünlerden yararlanabilirsiniz. Rustik ampul fiyatları ve modelleri arasından istediğiniz nitelikleri karşılayan ürüne vakit kaybetmeden erişebilirsiniz.

Rustik Lamba Kullanmanın Faydaları

Rustik ampuller kullanıcılarına birçok fayda sunar. Ürünlerin faydaları genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • İnsan vücudu, akıllı telefon ya da bilgisayarların yanı sıra ampullerin de ürettiği ışığın renginden etkilenebilir. Rustik ampuller, sıcak renklerde üretildiği için gözü yormadan ortama loş bir aydınlatma sağlar. Bundan dolayı rustik lambalar geceleri ışığı açık bırakmayı tercih eden kişilerin uyku kalitesini bozmadan ihtiyaç duydukları aydınlığı elde etmelerini kolaylaştırır.
 • Ürünler, akkor lambalarla kıyaslandığında daha uzun ömürlü olmasıyla öne çıkar. böylece ürünü bir kere satın aldıktan sonra uzun süre boyunca herhangi bir problem yaşamadan kullanabilir, değiştirmekle uğraşmadan istediğiniz aydınlatmayı elde edebilirsiniz.
 • Rustik modeller, kapalı armatürlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Kapalı armatürler için üreticinin onayladığı Watt kısıtlamalarına uyduğunuz sürece ürünleri kullanabilirsiniz. Örneğin, 4W rustik ampul kapalı armatürün değerlerini sağlıyorsa kullanılabilir. Bununla beraber kapalı armatürlerle kullanıldığında ürünlerin çok fazla ışık vermeyeceğini de bilmeniz gerekir.
 • Flamanlı rustik ampul modellerinin iç bölümünde bulunan teller ürünlere çarpıcı bir hava kazandırır. Genellikle LED olan teller, tek başına ampulün zarif bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 • Ürünler, genellikle kehribar benzeri tonlara sahip camlardan üretildiği için aydınlatma ürünlerinde farklı parçalar kullanmak isteyenlere hitap eder. Kendine has tasarımıyla diğer ampul modellerinden ayrılan ürünler, dekoratif amaçlarla kullanılabilmesiyle de birçok kişinin ilgisini çeker.

Restoran ya da ev fark etmeksizin her yerde kullanabileceğiniz rustik lamba çeşitleriyle iç mekanlarınızda farklı detaylar elde edebilir, istediğiniz görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz. Rustik ampul fiyatları ve modelleri arasından istediğiniz tasarıma sahip olana bütçenizi zorlamadan erişebilir, iç mekanlarınızda dikkat çekici detaylar oluşturabilirsiniz.

Rustik Ampul Modelleri

Rustik modeller farklı tasarımlara sahip olduğu için herkesin beğenisini kazanmayı başarır. Ürünlerin sahip olduğu tasarımlar genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Flamanlı modellerde bulunan teller, ürünlerin her birine farklı bir görünüm kazandırır. Dekoratif biçimlerde dizayn edilen flaman, ampullerin kendine has bir doku yakalamasını mümkün hale getirir. Seçenekleri incelediğinizde tellerin birçok farklı biçimde tasarlandığını görebilirsiniz. Örneğin, bazı modellerde teller kalp şeklinde dizayn edilirken bazılarında kıvrık bir kutu görünümüne sahiptir. Her lambaya farklı bir görünüm kazandıran teller sayesinde istediğiniz görünümü kolaylıkla elde edebilirsiniz.
 • Genellikle ürünler turuncu ve sarı arası bir ışık üretse de seçenekleri incelediğinizde beyaz rustik ampul çeşitleri de olduğunu görebilirsiniz. Rustik ampul beyaz renkli olduğunda diğerlerine kıyasla biraz daha fazla ışık üretir. Beyaz renkli modellerde tel detayları daha çok dikkat çekebilir. Sarı camlı modellerden hoşlanmıyorsanız beyaz renkli olanlar arasından seçim yapabilir, geleneksel görünümü rustik detaylarla bir araya getirebilirsiniz.
 • Rustik ampul çeşitleri güçlerine göre de birbirinden ayrılır. Seçenekler arasında 4W ya da 6W rustik ampul modelleri yer alır. Düşük güce sahip olanlar biraz daha az ışık üretir.

Rustik ampul fiyatları ve seçenekleri arasından istediğiniz tasarıma erişebilir, iç mekanlarınızda farklı detaylar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Rustik Ampul Çeşitleri

Ürünler sahip olduğu bazı özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Ürünlerin özellikleri genel olarak şu şekildedir;

 • Ürünler, duy tipine göre de birbirinden ayrılır. Duy, genel olarak lambaların elektrik bağlantısına takıldığı yer olarak özetlenebilir. E27 rustik ampul en çok kullanılan duy tipleri arasında yer alır. Rustik ampul E27 duy tipine sahip olduğunda, bu kod ürünlerin 27 mm’lik kalın vida ile takıldığını gösterir.
 • ST64 rustik ampul çeşitleri ise ürünlerin yansımalı flamanlara sahip olduğunu belirtir. Nostaljik ve farklı tasarımıyla öne çıkan ürünler, birçok kişinin beğenisini kazanır.
 • G125 rustik ampul çeşitlerinde büyük flamanlar yer alır. Ayrıca ürünlerin ebatları da genellikle daha büyüktür.
 • G95 rustik ampul ise gün ışığı ayarına sahip olan ürünlerdir. Genellikle iç mekanlarda tercih edilse de dış mekan kullanımlarına da uygundur.

Farklı özelliklerle birbirinden ayrılan ürünlere Koçtaş avantajlarıyla ulaşabilirsiniz. Koçtaş sayesinde birçok farklı seçenek arasından bütçenize hitap edeni bulabilir, istediğiniz özelliklere kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Rustik Ampul Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Rustik ampul nedir?

Rustik lamba, geleneksel ürünlerle kıyaslandığında etrafına daha loş bir ışık yayan ürünlerden oluşur. Genellikle etrafı kehribar benzeri bir camla kaplı olsa da ürünler arasında beyaz renkli olanlar da bulunur.

Rustik ampul aydınlatır mı?

Ürünler, akkor lambalarla kıyaslandığında daha az ışık verir. Genellikle loş ışık yayan ürünler, ortamı tamamen aydınlatmaz. Bununla beraber kullanıldığı yere huzurlu ve samimi bir hava kazandırmayı başarır. Ürünlerin genel olarak yumuşak bir parlaklık sunduğu söylenebilir.

Rustik ampul kaç Watt olmalı?

Ürünler farklı Watt değerlerine sahiptir. Seçenekleri incelediğinizde 40 Watt, 50 Watt ya da 60 Watt gibi farklı seçenekler olduğunu görebilirsiniz. Daha yoğun bir ışık isterseniz yüksek Watt değerine sahip olanlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Rustik ampul nerelerde kullanılır?

Rustik ampuller, otel lobileri, yatak odaları, bekleme salonları ve oturma odalarında kullanılabilir. Loş bir ışık kullanmak istediğiniz her yerde ürünlerden yararlanabilir, ortama sıcak bir hava katabilirsiniz.

En Çok Satan Rustik Ampul Hangileri?

Koçtaş Rustik Ampul kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Filament Ampul 60 Watt 4000 K
 2. Led Classic Ampul 50W G93 E27 Gold D 1Pf/4
 3. Ampul LEDClassic Gold 7W ST64
 4. Ampul CLA LEDBulb 6-60W ST64
 5. Filament Ampul ST64
Daha fazla göster
183 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: