750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Dış Cephe Boyalar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
28 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Dış Cephe Boyalar

Boya, uygulandığı yüzeyin dış etkenlerden korunmasını ve dekoratif bir görünüm kazanmasını sağlayan ya da yüzeyi örten bir katman meydana getirmek için ince katlar şeklinde yüzeye uygulanan sıvı veya toz üründür. Boyalar daha çok uygulandıkları bölgeye ve içerdikleri çözücülere göre sınıflandırılırlar. Bu sınıflandırmada dış cephe boyası sunduğu avantajlarla önemli bir yer tutar.

Dış Cephe Boyaların Çeşitleri Nelerdir?

Dış cephe boyalar, su bazlı, solvent bazlı ve silikonlu olarak üçe ayrılırlar. Silikonlu dış cephe boyası, dış cepheye uygulanan ve neme karşı çok yüksek bir dirençli oluşturan, yüzeye tutunmalarına katkı veren bağlayıcılarının silikon içeriyor olmasından ötürü bu şekilde tanımlanmışlardır. Solvent bazlı dış cephe boyalar sentetik esaslı olan boyalardır. Su bazlı dış cephe boyalar doğa dostu olarak adlandırılabilirler. Su bazlı boyalar, yüksek su iticiliğine sahip olduğundan dolayı yüzeyin su geçirmesine müsaade etmezler. Dış cephe boyalar, her türden beton, gaz beton, briket, sıva ve tuğla gibi mineral yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilirler. Su bazlı boyaların yanıcı özellikleri yoktur ancak solvent bazlı boyalar gayet yanıcı ve parlayıcı boyalardır.

Dış cephe boya fiyatları özeliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Dış cephe boya renkleri söz konusu olduğunda başta beyaz olmak üzere koyu kiremit rengi, kum rengi gibi renkler ve grenli, dokulu boya seçenekleri öne çıkıyor. 

Dış Cephe Boyalar Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli bir dış cephe boyada olması gereken özellikler arasında kapatıcılık, kolayca uygulanabilir olması, fiziksel etkenlere karşı dayanıklı olması, sabun, deterjan ve yağ gibi kimyasal ve soğuk, sıcak, güneş, yağmur gibi etkenlere karşı dayanıklı olması, renk ve parlaklığının iyi olması sayılabilir. Dış cephe boyalar yüzeye uygulanmadan önce boyanın inceltilmesine dikkat edilmelidir. Boya ambalajının üstünde yer alan yazılar dikkate alınarak inceltme yapılması önemlidir. Her boyanın inceltme oranı değişmektedir. İnceltme oranını kullanılması düşünülen uygulama aletinin özellikleri de etkileyecektir.

Kaliteli ve uygun fiyatlarda dış cephe boyasına ihtiyaç duyuyorsanız Koçtaş’ı şimdi ziyaret edin ve geniş ürün yelpazesinden ihtiyacınız olanı online alışveriş avantajıyla sepetinize ekleyin. 

Daha fazla göster