750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Çamaşır Makineleri

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
Fırsatlar
Fırsatlar
4 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Çamaşır Makineleri

Çamaşır makineleri çamaşırların elde yıkamaya oranla çok daha temiz ve hijyenik olmasını sağlayan, çevreye duyarlı enerji tüketimi gerçekleştiren ve en önemlisi de bireyler için ciddi anlamda güç ve vakit kazancı sağlayan bir buluştur. Günümüzde evlerimizin olmazsa olmazı haline gelen  çamaşır makineleri, farklı özelliklere sahip birçok modelden oluşur. Bu modeller arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilir; çamaşırlarınızı teknolojinin olanaklarını kullanarak oldukça kısa sürede tertemiz hale getirebilirsiniz.

Kapasiteleri ve Teknolojik Özellikleriyle Çamaşır Makinesi Modelleri

Çamaşır makinesi modelleri sahip olduğu belli başlı özelliklere göre sınıflandırılır. Bunlardan ilki makinenin yıkama kapasitesidir. Genellikle kilo ile belirtilen maksimum kapasite, tek seferde makinede yıkayabileceğiniz çamaşırların toplam ağırlığını kısıtlayan bir özelliktir. Az kişinin yaşadığı evlerde 6 kg’lık kapasiteye sahip  çamaşır makineleri yeterli olurken, çocuklu aileler için 9-10 kg yıkama kapasitesine sahip makineler  önerilir. Beyazların ve renklilerin ayrı ayrı yıkandığı  çamaşır makineleri sahip olduğu ekstra programlar sayesinde bir arada yıkayacağınız çamaşırları daha kapsamlı bir sınıflandırmaya tabi tutar. Pamuklu çamaşırlarınızı yıkayabileceğiniz programlarla, ipek ve saten tarzı kumaşlardan oluşan çamaşırları yıkayabileceğiniz hassas programlar bu tip makinelerde birbirinden ayrılır. Bu tip farklı programlar çamaşırlarınızın kumaş özelliklerini korumak ve yıpranmalarını önlemek için oluşturulur. Bazı çamaşır makineleri kısıtlı sayıda program seçeneğine sahipken bazıları çok sayıda program seçeneğine sahiptir. Bu da çamaşırlarınızın her birinin kendi özelliğini korumasını destekleyici bir özelliktir. Benzer şekilde çamaşır makineleri üzerinde bulunan kumanda paneli üzerinden kendiniz de sıcaklık ve süre ayarını yapabilirsiniz. Ayırt edici bir diğer özellik ise dahil oldukları enerji sınıfıdır. A ++ enerji sınıfı çevreye en duyarlı ve minimum enerji tüketimini sağlayan makinelerin bulunduğu sınıftır. Bunu takiben A+, A, B gibi daha alt enerji sınıflarında bulunan çamaşır makineleri de mevcuttur. 

Çamaşır Makinesi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Çamaşır makinesi fiyatları ürünlerin sahip olduğu teknik özelliklere ve ait olduğu markalara bağlı olarak değişiklik gösterir. Genellikle program sayısı fazla olan ve yüksek enerji sınıfına dahil olan  çamaşır makineleri standart ürünlere nazaran biraz daha yüksek fiyatlardan satışa sunulur. Benzer şekilde maksimum yıkama kapasitesi de ürünlerin fiyatlandırılmasında belirleyici bir etmendir. Ayrıca Beko gibi yıllar içinde başarısını ve ürün kalitesini kanıtlamış markalara ait ürünlerin fiyatları da tanınmayan markalara ait ürünlere oranla biraz daha yüksektir. Ancak bu durum kalite farkını ve uzun süreli kullanım avantajını da beraberinde getirir.

Son derece fonksiyonel  çamaşır makineleri arasından siz de ihtiyacınız olan ürünü Koçtaş'ın online alışveriş sitesinde kolaylıkla bulabilir; dilediğiniz ürünü tek tıkla sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

Daha fazla göster