750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Fenerler

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
14 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Fenerler

Fenerler, içinde bir ışık kaynağı bulunan, dışı cam ve benzeri saydam bir maddeden yapılmış aydınlatma araçlarıdır. Bir çok türü olan  fenerler, özellikle kamp, trekking gibi doğa aktivitelerinde ve ani elektrik kesintilerinde en fonksiyonel ışık kaynağı olarak yardımımıza koşar. 

Karanlıkta Kalmaya Son: Fener Çeşitleri

Bir sebeple elektrik enerjisine ulaşamayıp karanlıkta kaldığınız anlarda, farklı malzemelerle ve boyutlarda üretilen fenerler size yardımcı olacaktır.  Kamp feneri, el feneri, anahtarlık fener ve kamp lambası olmak üzere çeşitli seçeneklere sahiptir. Ayrıca şarjlı ve pilli olarak da ikiye ayırabiliriz. Genellikle, kamp lambası ve anahtarlık fenerin malzemesi plastikken, el feneri, led fener, ve kamp feneri rubber gövdeden oluşur. Metal malzemeden yapılan el fenerleri de mevcuttur. 

Fenerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

İstediğiniz boyutta ve ağırlıktaki seçenekleri sayesinde her ihtiyacınıza uygun  fener kullanabilirsiniz. Şehrin yorgunluğunu atmak için gittiğiniz kamp alanında kullanacağınız  kamp lambası size keyifli bir ortam kurarken, daha ergonomik yapıdaki  anahtarlık  fener modellerinden de tercih edebilirsiniz. Kamp fenerinizi isterseniz masa üstünde kullanabilir, isterseniz de elinizde taşıyabilirsiniz.  El feneri kimi zaman ormandaki gece yürüyüşlerinizde size yardımcı olurken, kimi zaman da tesisat işlerinizde karanlıkta kalıp göremediğiniz yerler için büyük kurtarıcınız olabilir. 

Fenerler aynı zamanda araç arıza durumlarında aracın bulunduğu yeri belli etme ve trafiğin akışını güvenli bir şekilde sağlamak için de kullanılabiliyor. 

Fener Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Genel olarak orta büyüklükte bir alan aydınlatmak için ortalama 200-400 metre aydınlatma kapasitesi yeterlidir ve fenerler 2-3 saat sürekli kullanımda işlev görmektedir. Ancak, avcılar ve kamp kuranlar için daha profesyonel bir el feneri tercih edilmelidir.  Şarjlı kamp lambası, fenerin pili bittiğinde karanlıkta kalma derdine son vermesi açısından iyi bir çözümdür. Yine doğada ihtiyaç duyulan ışık kaynakları için kullanılan  led spot fener ile güçlü aydınlatma kaynağına sahip olabilirsiniz. Led spot fenerler, şarjlı ve pilli modellerinin yanında kolay taşınabilir özellikte üretiliyor. 

Aradığınız fener çeşitleri için Koçtaş’ın zengin ürün skalası size yeter. Online alışveriş ayrıcalığıyla şimdi Koçtaş’ı ziyaret edin ve alışverişinizi tek tıkla tamamlayın. 

Daha fazla göster