750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Mikrodalga Fırınlar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
Fırsatlar
Fırsatlar
5 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Mikrodalga Fırınlar

Mikrodalga fırınlar, son zamanlarda mutfak teknolojisinin daha da ilerlemesiyle her evde bulunmaya başlayan ürünler arasında yer alıyor. Çeşitli markaların farklı sistemlerde, farklı ayar düzenlemelerinde üretimini gerçekleştirdiği mikrodalga fırın modelleri, bu sayede farklı fiyat aralıklarına da kapı açmış oluyor. Her bütçeye uygun gelebilecek mikrodalga fiyatları, boyutlarına ve ısı üst seviyesine göre farklılık gösteriyor. 

En Çok Talep Gören Mikrodalga Fırınlar Nelerdir? 

Mikrodalga fırınlar teknolojik donanım, güvenlik özellikleri gibi birçok konuda değişen özelliklere sahiptir. Bunlar arasında Beko’nun çocuk kilidi özelliğine sahip, ankastre tipli mikrodalga fırın modeli özellikle çocuklu aileler için idealdir. Güvenlik açısından da bu yönde diğer ürünlerden sıyrılan mikrodalga fırınlar, düşük enerjide yüksek performans sergilemesi ile de ön plana çıkıyor. Ortalama 20 lt hacmi bulunan mikrodalga fırınlar, geniş iç hacimleri, fırın içi aydınlatmaları ve 30 dakikaya kadar varan ısıtma seçenekleri ile üst düzey performans ve güç sergiliyorlar. Bu özelliklere göre değişen mikrodalga fırın fiyatları arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygununu seçebilirsiniz.

Mikrodalga Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her elektronik üründe olduğu gibi mikrodalga fırında da dikkat edilmesi gereken belli başlı şeyler vardır. Bunlardan en önemlisi, ısıtılacak olan şeyin içeriğine göre bir ısı süresi ayarlamaktır. Ayarlanması gerekenden fazla veya az ısıtıldığı takdirde yeterli verim alınamayabilir. Bunun için alınan mikrodalga fırının kullanım kılavuzu mutlaka incelenmelidir. Mikrodalga fırınların, içi boş bir şekilde çalıştırılmaması gerekir. Boş çalıştırıldığında fırın zarar görür. Bu fırınlar mikrodalga enerjisiyle çalışan elektronik ürünler olduğu için suya yakın yerlerde bulundurulmamasına dikkat edilmelidir. Isıtma işlemlerinde derin kaplar yerine daha sığ kaplar kullanılmalı ve yiyecek türü her ne ise mevcut kaba eşit bir şekilde dağıtılmalı ve öyle ısıtılmaya verilmelidir. 

Mikrodalga Fırınlar Nasıl Temizlenir? 

Mikrodalga fırınların temizliğinin yapılması da önemli noktalardan birisidir. Detaylı bir temizlik için, bir limonu ikiye bölüp, suyunu mikrodalgaya sığacak bir kabın içerisine dökmek gerekiyor. Bir miktar su ile karıştırılan limon suyunun içine limon kesildiği kısımlar aşağıya bakacak şekilde yerleştirilmelidir. Kasedeki su kaynayana kadar fırını çalıştırılmalı, fırın kapağı ise işlem sonlandırıldıktan 5 dakika sonra açılmalıdır. Bu sayede mikrodalga fırın içerisindeki kirler, limon aracılığıyla daha fazla yumuşamış ve çözünmüş oluyor. Islak bir bez yardımıyla mikrodalga fırının içi, bu işlem sonrasında kolayca temizlenebilir. 

Siz de birçok açıdan kolaylık sağlayan mikrodalga fırınlar arasından bir seçim yapmak için Koçtaş’ı ziyaret edebilir ve hızlı bir şekilde siparişinizi verebilirsiniz!

Daha fazla göster