750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
9 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Çadırlar

Çadırlar

Outdoor tutkunları için, doğada kamp yapmak paha biçilemez. Siz de doğanın kalbinde kamp yapmak istiyorsanız, çadır ilk gereksinimizdir! Çok farklı seçenekler ve modellere sahip çadırlar arasında seçim yaparken dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz çadır, ne kadar kaliteli olursa tatiliniz de o kadar konforlu ve kusursuz geçer...

Tatilinizi Geçireceğiniz Kamp Çadırını Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çadır fiyatları model ve büyüklüğe göre değişmektedir. Bu nedenle çadır seçiminde değerlendireceğiniz ilk husus kişi sayısı olmalıdır. Kaç kişi çadır kamp yapacaksanız o büyüklükte bir model seçmelisiniz. 1 kişilik2 kişili3 kişilik  ve 4 kişilik kamp çadır seçenekleri bulunduğu gibi daha fazla kişinin kalabileceği çadır tasarımları da mevcuttur. Çadırlar arasında en çok talep gören modeller genelde tek kişilik çadır ya da çift kişilik çadır modelleridir. Üç mevsim, dört mevsim ve daha profesyonel kampçılar için beş mevsim çadır seçenekleri bulunmaktadır. Bunların arasından yaz tatilleri için uygun olanı üç mevsim ve dört mevsim çadırlarıdır. Beş mevsim çadırları ise daha çok dağ tırmanışlarında ve kış tatillerinde kullanılır. Çadır modelleri ise kendi arasında üçgen tip, dome tipi, tünel tipi ve geodezik olarak farklılık gösterir. Ayrıca tek katlı ve çift katlı modelleri de mevcuttur. Çift katlı çadırlar içerideki su buharını muhafaza ederken, ısıyı korur. Tek katlı çadır modelleri ise Gore-tex ya da benzeri kumaşlardan yapılan nefes alabilen malzemeden üretilen modellerdir.

Kamp Çadırlarının Kullanım Alanları Nelerdir?

Kamp çadırları kullanırken öncelikle tatilinizi geçireceğiniz konumu dikkatli belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü bazı kamp alanlarında belirli bir ücret karşılığında kendi çadırınızı kurmanıza müsaade edilirken bazı tesislerde ya çadır kurmanıza izin verilmez ya da çadır kamp tesise ait ve ücrete tabidir. Bunun dışında eğer kendi tercih ettiğiniz bir noktada bireysel olarak ormanlık alanda çadır kurmak istiyorsanız kısa bir araştırma ile tercih ettiğiniz yerde çadır kurmaya izin verilip verilmediğini öğrenmelisiniz. Denize yakın bir yerde kamp çadırı kurmak istiyorsanız gerekli mesafeyi koruduktan sonra kumsalda bile çadırınızı rahatlıkla kurabilirsiniz.

Tatilde Eviniz Olacak Çadırın Kurulumu Nasıl Olur?

Çadırların kumaşına tente denilmektedir ve iç tente ve dış tente olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Öncelikle çadırlar açıldıktan sonra iç tentenin üzerinde pollerin geçeceği delikler bulunmaktadır. Poller çadırın iskeleti olan uzun çubuklardır. Poller bu deliklerden geçirildikten sonra çadırın her köşesinde bulunan vida uzunluğundaki çubuklara takılır. Bu işlem yapıldığı sırada poller yaylandığı için çadır kendiliğinden ayağa kalkmış olacaktır. Sonraki aşamada ise çadırın köşelerinde bulunan halkalardan kazıklar geçirilerek toprağa çakılır. En son aşama ise dış tentenin ortasında bulunan mandal iki polün kesiştiği noktaya takılır. Dış tentenin uçlarında bulunan lastikler ise gerdirilerek kazıklarla toprağa çakılır.
İhtiyacınız doğrultusunda tüm çadırlar şimdi Koçtaş'ta! Gelin ve dilediğiniz çadır modelini bir tıkla sepetinize ekleyin.

Daha fazla göster