200 TL Üzeri Kargo Bedava

Köpek Tasmaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Köpeklerin Vazgeçilmez Aksesuarı: Köpek Tasmaları

Köpek tasması çeşitleri genel olarak evcil hayvanlarınızı dışarı çıkarttığınızda rahat bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olur. Yavrulardan yetişkin köpeklere kadar her yaştaki evcil hayvanınız için kullanabileceğiniz ürünler, şık detaylarıyla da dikkatleri üzerinde toplar. Fonksiyon, renk ve tasarım gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan köpek tasması modelleri arasından istediğiniz nitelikleri sunan parçalara ulaşabilir, evcil hayvanlarınızı dışarıda dilediğiniz gibi gezdirmeye başlayabilirsiniz. 

Köpek tasması çeşitleri genel olarak eğitim, yürüyüş ve bazı durumlarda moda gibi amaçlar için kullanılan ürünlerden oluşur. Günlük ya da eğitim amaçlı gibi çeşitli özellikler bakımından birbirinden ayrılan köpek tasması modelleri arasından aradığınız parçalara kolay bir şekilde ulaşabilir, evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını tamamlamaya başlayabilirsiniz. Bu ürünler yalnızca bir kontrol aksesuarı değildir. Aynı zamanda köpeklerinizin davranışlarını kontrol altına almanıza yardımcı olan bir aksesuardır. 

Ürünler sayesinde evcil hayvanlarınızla daha rahat bir şekilde iletişim kurabilir, onları istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. Bununla beraber ürünleri evcil hayvanınızla beraber dışarı çıktığınızda onu korumak için de değerlendirebilirsiniz. Köpeklerin girmemesi gereken yerlere kaçmasının önüne geçen ürünler, aynı zamanda farklı bir köpekle karşılaştıkları zaman uğrayabileceği saldırıları da engellemenize yardımcı olabilir. Köpeklerin günlük hayatının önemli bir parçası olan ürünler, hemen hemen her köpek sahibi tarafından tercih edilir. 

Farklı seçeneklere sahip olduğu için birkaç adet ürün alarak evcil hayvanlarınızı kontrol edebilir, ürünleri istediğiniz amaçlar ile kullanabilirsiniz. Yetişkin ya da yavru köpek tasması çeşitleri arasından istediğiniz özellikleri sunan parçalara ulaşabilir, evcil hayvanlarınızın vazgeçilmez aksesuarlarına kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Köpek tasması fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız renk ve tasarıma sahip olan ürünlere ulaşabilirsiniz. Uygun köpek tasması fiyatları sayesinde istediğiniz özelliklere bütçenizi zorlamadan sahip olabilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz.

Köpek Tasması Kullanmanın Önemi

Bu ürün her köpek sahibinin edinmesi gereken önemli aksesuarlar arasında bulunur. Ürünleri kullanmadan neden önemli olduğu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, aklınızdaki soruların çoğunun cevaplarına anında erişebilirsiniz;

 • Ürünler ilk olarak evcil hayvan sahibi ile köpek arasında bir bağ kurulmasını sağlayabilir. Evcil hayvanlarınızla olan ilişkinizi sağlamlaştırmak ve onların üzerinde bir etkiye sahip olmak istiyorsanız ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.
 • Ürünler genellikle eğitim amaçlı da tercih edilir. Bazı temel komutları evcil hayvanlarınıza daha rahat bir şekilde öğretmenize imkan tanır. Ayrıca köpek tasması çeşitleri evcil hayvanlara komutlara yanıt vermeyi öğretmek için de etkili bir yöntem olarak kullanılır. Örneğin, ürünleri öne doğru çekerek köpeklerinizin oturmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede dışarıda evcil hayvanlarınızı gezdirirken komutlarınızı sadece bu ürünler aracılığıyla verebilir, pratik bir şekilde istediklerinizi yaptırabilirsiniz.
 • Köpek tasması çeşitleri evcil hayvanlarınızın davranışlarını daha rahat bir şekilde kontrol altına almanıza yardımcı olur. Bazı modellerde uzaktan kumandalı butonlar yer alır. Hatta bazı modellerin mesafesi 300 metreye kadar ulaşabilir. Örneğin, köpeklerinizi açık bir alanda gezdirmeye çıkardığınızda onlara ihtiyaç duydukları özgürlüğü verebilirsiniz. Köpeklerinizi doğru bir şekilde eğitirseniz kumanda üzerinden sinyali verdikten sonra onların size geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Böylece açık alanlarda hem köpekleriniz hem de sizin için daha rahat ve keyifli bir deneyim oluşturabilirsiniz.
 • Yeni doğmuş ya da yeni sahiplendirilmiş bir evcil hayvanınız varsa ürünler sayesinde onların size daha kolay bir şekilde alışmasını sağlayabilirsiniz. Genellikle yeni tanıştığınız köpekler ile köpek tasması aracılığıyla yürüyüşlere çıkmanız ve evcil hayvanlarınıza yaşadığınız bölgeyi tanıtmanız önerilir. Köpekler rutinlerini öğrendikçe ve gezdiğiniz rotalara alıştıkça size de daha kolay bir şekilde güvenebilir. Bununla beraber bu dolaşmalar sırasında ürünleri kullanmalı ve köpeklerinizi kontrol ederek onlara çevreyi tanıtmanız önemlidir.
 • Ürünler evcil hayvanlarınızın ve sizin güvenliğinizi artırmanıza da yardımcı olur. Ürünler, köpeklerinizi gezdirirken onları potansiyel tehlikelerden kurtarmanıza imkan tanır. Köpeğiniz potansiyel bir saldırgan köpek ile karşılaştığında onu daha rahat bir şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Ayrıca ürünler sayesinde köpeklerinizin gitmemesi gereken yerlere gitmesini engelleyerek daha güvenli bir ortamda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Köpeğinizle olan ilişkinizi güçlendirmek, onların ve kendinizin güvenliğini garanti altına almak ve pek çok farklı nedenden dolayı birçok kişi köpek tasması kullanılmasını önerir. Köpek tasması fiyatları ve alternatifleri arasından aradığınız özellikleri sunan ürünlere kısa süre içinde erişebilir, kendinizin ve evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını karşılamaya başlayabilirsiniz.

Köpek Tasması Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Köpek tasması önemli bir aksesuar olmasının yanı sıra hem evcil hayvanlarınız hem de sizin için birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin olumlu tarafları ve fonksiyonelliği hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin fonksiyonelliğine dair fikir edinebilirsiniz;

 • İlk olarak ürünler çeşitleri evcil hayvanlarınızı güven altına almanıza yardımcı olmasıyla öne çıkar. Köpekler dışarı çıktıkları zaman farklı yerlere koşabilir, arabaların peşinden gidebilir ya da bir köpek gördükleri zaman onun etrafında olmak isteyebilir. Bununla beraber ürünler, evcil hayvanlarınızı gitmemesi gereken yerlere gitmekten alıkoyar. Örneğin, yolda bir çalışma varsa ve siz o alanın etrafından geçmeniz gerekiyorsa evcil hayvanlarınızın o çalışmaya girmeden etrafından dolaşmasını köpek tasması çeşitleri sayesinde sağlayabilirsiniz.
 • Köpek tasması çeşitleri evcil hayvanlarınızı dolaştırmaya çıkarttığınızda kaybolma olasılıklarını azaltır. Eğer ürünleri sıkı bir şekilde elinizde tutarsanız evcil hayvanlarınızın kaybolma ihtimali oldukça azdır. Ayrıca doğru köpek tasması çeşitleri arasından seçim yaparsanız köpekleriniz yürürken boyunlarında baskı oluşmaz. Böylece hem rahat hem de güvenli bir yürüyüş elde edebilirsiniz.
 • Bazı köpek tasması çeşitleri evcil hayvanlarınızın kimliğini üzerine yazmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanır. Örneğin, ürünlerin orta bölümlerine isim, adres ya da telefon numarası gibi bilgileri yazabilirsiniz. Böylece köpekleriniz kaçsa bile onları kolay bir şekilde bulabilir, bulan kişilerin size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz. Kimlik etiketi için yeri olan ürünler sayesinde köpekleriniz kaybolsa bile birilerinin size erişmesi mümkün hale gelir.
 • Köpek tasması çeşitlerini evcil hayvanlarınıza kolay bir şekilde takabilirsiniz. İhtiyaç durumunda ürünleri evcil hayvanlarınıza takarak dışarı çıkabilirsiniz. Bununla beraber bazı modelleri sürekli olarak evcil hayvanlarınızın üzerinde taşımasını sağlayacak şekilde dizayn edilir. Böylece sadece bir zincir ya da ilgili parçayı takarak evcil hayvanlarınızı kolay bir şekilde dışarı çıkarabilir, herhangi bir zorlamayla karşılaşmadan köpeklerinizi dolaştırmaya çıkabilirsiniz.
 • Köpek tasması çeşitleri birçok farklı seçeneğe sahip olmasıyla öne çıkar. Renk, kullanım amacı ve tasarım bakımından birbirinden ayrılan ürünler arasından aradığınız modele kolay bir şekilde ulaşabilir, köpeklerinizin ve sizin ihtiyaçlarını karşılamaya başlayabilirsiniz.
 • Evcil hayvanlarınızın görünürlüğünü artırmak ya da daha şık bir görünüm elde etmelerini sağlamak için köpek tasması çeşitlerinin sunduğu özelliklerden yararlanabilirsiniz. Bazı modeller hava karardığı zaman köpeklerinizi ortaya çıkaracak yansıtıcı özelliklere sahiptir. Böylece hava karardığında evcil hayvanlarınızı dışarıda dolaştırırken onları rahat bir şekilde görebilirsiniz.
 • Konfor da köpek tasması çeşitlerinin öne çıkan tarafları arasında bulunur. Evcil hayvanlarınızın için özel olarak dizayn edilen ürünler, onların kendilerini rahat hissetmelerini sağlar. Farklı tipte dizayn edilen seçenekler arasından evcil hayvanlarınız için ideal olan parçalara erişebilir, onların ihtiyaçlarını vakit kaybetmeden giderebilirsiniz.
 • Yastıklı yaka tasarıma sahip olan köpek tasması çeşitleri evcil hayvanlarınızın kendilerini iyi hissetmesine yardımcı olur. Boyunda sürtünmelere neden olmayan ürünler, işlevselliği ve konforuyla dikkatleri üzerinde toplar. Özellikle köpeklerinizin cildi hassas bir yapıya sahipse yastık benzeri bir parçaya sahip olan modeller arasından seçim yapabilir, onlar için uygun parçalara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Köpek tasması çeşitleri işlevselliğinin yanı sıra şık duruşuyla da dikkatleri üzerinde toplar. Ürünleri incelediğinizde pek çok renk ve tasarım alternatifine sahip olan parçalar olduğunu görebilirsiniz. Özel olarak aradığınız bir tasarım varsa seçenekler arasından kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Köpeklerinizin daha sevimli gözükmesini ya da şık detaylar elde etmesini istiyorsanız birçok farklı alternatif arasından kişisel zevkleriniz doğrultusunda tercihte bulunabilirsiniz.
 • Köpek tasması çeşitleri her ırk ve boyuttaki köpeğin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çeşitlendirilir. Farklı ölçü alternatiflerine sahip olan ürünler sayesinde köpeklerinize uygun olan parçaları kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Köpeklerinizin boynunu ölçerek onlar için uygun olan ürünlere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.
 • Bazı köpek tasması çeşitleri akıllı olarak nitelendirilir. Akıllı olan modellerde GPS benzeri çeşitli fonksiyonlar yer alır. GPS özellikli modeller sayesinde köpeğinizi yürüyüşe çıkarırken kaybetseniz bile kısa süre içinde bulabilirsiniz. Ayrıca akıllı olarak nitelendirilen modeller köpeklerinizin yaptığı hareketleri de inceler. Aktivite verilerine göz atarak köpeklerinizin ne kadar egzersiz yaptığını ve hareketliliğini kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Köpek tasması fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Küçük ya da büyük ırk köpek tasması seçenekleri sayesinde evcil hayvanlarınıza uygun olan aksesuarlara vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz. Uygun köpek tasması fiyatları ve alternatifleri sayesinde bütçenizi zorlamadan ihtiyaçlarınıza uygun olan parçalara erişebilir, köpeklerinizin ve sizin günlük hayatına kolaylık katabilirsiniz.

Köpek Tasması Takılışı

Köpek tasması çeşitleri her ne kadar hem evcil hayvanınız hem de sizin için pek çok farklı avantaj sunsa da ürünleri doğru bir şekilde takmanız gerekir. Ürünlerin nasıl takılacağı ve evcil hayvanlarınızı rahatsız etmeden nasıl kullanılacağı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, aklınızdaki soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz;

 • Köpek tasması çeşitleri herhangi bir evcil hayvan sahibinin ilk olarak satın alması gereken ürünler arasında bulunur. Bununla beraber bu aksesuarların doğru bir şekilde takılması oldukça önemlidir. Ürünler sevimli dostlarınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olmasının yanı sıra onlara farklı bir hava katmanıza da imkan tanır. Rahat ve şık parçalar arasından seçim yaparak köpeklerinizin ihtiyaçlarına pratik bir şekilde yanıt verebilirsiniz.
 • İlk olarak köpeklerinizin bedenine uygun olan parçayı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Çok büyük bir köpek tasması evcil hayvanlarınızın boynundan kayabilir ve istediğiniz verimi almakta zorlanabilirsiniz. Benzer şekilde dar bir yapıya sahip olan ürünler ise köpeklerinizin kendilerini huzursuz hissetmelerine neden olabilir ve onları sıkabilir. Ayrıca dar olan modeller köpeklerin hareket kabiliyetini de kısıtlayabilir. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçmek için köpek tasması seçiminde bulunmadan önce evcil hayvanlarınızın boyun bölgelerini iyi bir şekilde ölçmelisiniz. Ayrıca bir kural olarak taktığınız modelin altından iki parmağınızın da geçebilmesi önerilir. Aksi takdirde ürün çok dar ya da bol olarak nitelendirilir.
 • Doğru boyutta bir köpek tasması seçimi yaptıktan sonra aldığınız ürünü evcil hayvanınıza geçirmeniz gerekir. Her ne kadar takma yöntemi modelden modele değişiklik gösterse de klasik köpek tasması çeşitlerinin açık ucunu köpeğinizin boynuna doğru tutarak işe başlayabilirsiniz. Ardından ürünü köpeğinizin başının üzerinden geçirdikten sonra boynuna doğru kaydırmanız gerekir. Takma işlemini tamamladıktan sonra iki parmağınızı köpek tasması ve evcil hayvanınızın boynu arasına sokarak ürünün sıkılığını test etmelisiniz.
 • Takma işleminin ardından ürünün köpeklerinizle uyumunu ayarlamanız gerekir. Eğer köpek tasması modelini evcil hayvanınıza taktıktan sonra iki parmağınızı arasından geçiremiyorsanız bu ürünün köpeğiniz için çok sıkı olduğunu gösterir. Benzer şekilde iki parmaktan fazla boşluk varsa da bu durum ürünün köpeğiniz için bol olduğu anlamına gelir. Parmağınızla test ederek ürünü gevşetip sıkabilir, köpekleriniz için ideal hale getirebilirsiniz.
 • Yakanın doğru bir şekilde ayarlandığından emin olduktan sonra tekrardan parmağınızı arasından geçirerek kontrol edebilirsiniz. Köpek tasması takmak her ne kadar basit bir işlem gibi gözükse de evcil hayvanlarınızın kendilerini güvende ve rahat hissetmeleri için bu işlemi dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Dar ya da bol olan ürünler köpeklerin kendilerini güvensiz ya da kısıtlanmış hissetmelerine neden olabilir. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçmek için ise ürünlerin duruşunu kontrol ederek doğruluğundan emin olmalısınız.

Köpek tasması fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek evcil hayvanlarınız için ideal parçalara ulaşabilirsiniz. Ardından birkaç basit adımı takip ederek ve ürünün boyundaki duruşunu kontrol ederek köpek tasması çeşitlerini doğru bir şekilde takabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı ve aklınızdaki soruları belirledikten sonra alternatifleri inceleyebilir, evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını giderecek parçalara anında ulaşabilirsiniz.

Köpek Tasması Çeşitleri

Köpek tasması çeşitleri farklı durumlarda kullanılacak şekilde özel olarak tasarlanır. Ürünlerin özellikleri ve türleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz;

 • Dikenli köpek tasması çeşitleri isminden de anlaşılabileceği gibi iç bölümlerinde diken benzeri parçalar olan ürünlerden oluşur. Ürünler, evcil hayvanlarınızın boynundaki gevşek deriyi kıstıran bir yapıya sahiptir. Sivri metal uçlara ya da tırnaklara sahip olan ürünler, köpeklerdeki istenmeyen davranışları düzeltmek için kullanılır. Caydırıcı bir yönü olduğu için bu ürünler eğitim amaçlı sıklıkla tercih edilir.
 • Her ne kadar dikenli köpek tasması çeşitleri zararlı ve korkunç parçalar gibi gözükse de işlevselliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Ayrıca ürünler, doğru bir şekilde kullanıldığında köpeklerinizin ürünleri boyunlarından çıkarmasının önüne geçer. Dikenli olan köpek tasması çeşitleri evcil hayvanlarınızın başka bir köpek saldırmaya çalışması durumunda köpekleri koruma altına alma işlevini yerine getirir. Dayanıklı bir yapıya sahip olan ürünleri evcil hayvanlarınızı eğitmek için kullanabilir, istemediğiniz davranışların önüne geçebilirsiniz. Örneğin, köpeğinizi yürüyüşe çıkardığınızda sıklıkla kaçmaya çalışıyorsa ürünler sayesinde bu davranışları ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Uzatmalı köpek tasması çeşitleri makaralı modeller olarak da isimlendirilir. Ürünler genel olarak uzatılabilir makaralara sahip olan modellerden oluşur. Bir düğmeye basarak ürünleri rahat bir şekilde uzatabilir, köpeklerinize hareket özgürlüğü tanıyabilirsiniz. Örneğin, köpeklerinizi parkta gezdirirken oturmak istediğinizde ürünlerin sunduğu uzatılabilir yapının avantajlarından yararlanabilirsiniz. Siz otururken ayağa kalkmadan köpeklerinizin uzak noktalara gitmesini sağlayabilir, sadece bir tuşa basarak köpek tasması modellerinin ipini uzatabilirsiniz. Farklı uzunlukta parçalar içeren ürünler, köpeklere özgürlük tanımasıyla da birçok kişi tarafından tercih edilir. Ayrıca sürekli olarak köpeklerinizin peşinde koşmadan onların da diledikleri gibi hareket etmelerini sağlayabilir, kendinizi yormadan onların ihtiyaç duydukları egzersizi yapmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Makaralı köpek tasması olarak da nitelendirilen ürünler, fonksiyonelliğiyle birçok evcil hayvan sahibi tarafından tercih edilir. Özellikle hareketli bir köpeğiniz varsa ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz.
 • Çivili köpek tasması çeşitlerinin dış tarafında diken benzeri teller yer alır. Aynı zamanda bazı modellerde bu çiviler daha kısa bir yapıya sahiptir. Çivili modeller, köpeklerinize başka köpeklerin saldırmasının önüne geçer. Boyun bölgelerinde ek bir koruma elde edilmesini sağlayan ürünler, dışarıda köpeğiniz saldırıya uğrasa bile boyun bölgesinden herhangi bir zarara uğramasını engeller.
 • Işıklı köpek tasması çeşitleri isminden de anlaşılabileceği gibi üst bölümlerinde LED parçalar yer alır. Örneğin, köpeklerinizi sabahın erken saatlerinde dolaştırmayı seviyorsanız ürünlerin parlaklığından yararlanabilirsiniz. Ayrıca LED ışıklara sahip olan modeller, köpeklerinizi akşamları da karanlıkta rahat bir şekilde gezdirmenizi mümkün hale getirir. Bununla beraber gece karanlıkta arabaların da köpeklerinizi kolay bir şekilde görmesini sağlayan ışıklı modeller, yaşanabilecek kazaların önüne geçer.
 • Köpek pire tasması çeşitleri evcil hayvanlarınızı pirelerden korumanıza yardımcı olan bir yapıya sahiptir. Ayrıca bazı modeller evcil hayvanlarınızı sadece pirelerden değil görülemeyecek kadar küçük olan bakterilere karşı da koruma altına alır. Ürünler özel bir malzemeden üretilir ve evcil hayvanlarınızın boynuna taktığınız anda aktif hale gelir. Bazı modeller özel titreşimler yayarak pireleri evcil hayvanlarınızın boynundan uzaklaştırmayı başarır. Bazı modeller pireleri öldürmek bazıları ise uzakta tutmak için tasarlanır. Böylece köpeklerinizin pire problemleriyle uğraşmasının önüne geçerek hem onun hem de sizin günlük hayatınıza konfor katar.
 • Zincir köpek tasması zarif tasarımıyla birçok kişinin ilgisini çeker. İsminden de anlaşılabileceği gibi ürünler tamamen zincirden üretilir. Bununla beraber bazı modellerin bazı bölümlerinde deri parçalar da bulunur. Köpek tasması zincir modelleri aynı zamanda agresif ya da çok hareketli köpekleri sakinleştirmek ve daha kolay bir şekilde kontrol altına almak için de kullanılır. Zincir görünümünden hoşlanıyorsanız ürünleri inceleyebilir, uygun köpek tasması modelleri arasından kişisel zevklerinize uygun olan parçaları kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
 • Zilli köpek tasması çeşitlerinin üzerinde evcil hayvanınız hareket ettiğinde ses çıkaran ziller yer alır. Böylece evcil hayvanınızın her an nerede olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Büyük bir evde oturuyorsanız evcil hayvanınızın istemediğiniz odalara geçmesinin önüne geçebilir, bulunduğu noktayı kısa süre içinde tespit edebilirsiniz. Ayrıca bahçeli evde oturuyorsanız ya da dışarı çıktığınızda köpeğinizi köpek tasması olmadan salmaktan hoşlanıyorsanız zilli modeller sayesinde onların nerede olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • İsimlikli köpek tasması hem zarif hem de işlevsel olmasıyla öne çıkar. Üzerinde evcil hayvanınızın isminin yazdığı modellere ulaşarak daha zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. İsimlikli modeller hem büyük hem de küçük ırk köpek tasması çeşitleri arasında bulunur. Böylece köpeğinizin cinsi ya da boyutu ne olursa olsun aradığınız ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Flexi köpek tasması çeşitleri şerit ve ip olmak üzere iki farklı tipte satışa sunulur. Flex İngilizcede esnek anlamına gelir ve bu modeller de esnek olmasıyla öne çıkar. Köpeğinize hareket kabiliyeti sunan ürünler, daha rahat bir kullanım elde etmenizi mümkün hale getirir.
 • Köpek vücut tasması çeşitleri de fonksiyonelliğiyle öne çıkar. Ürünleri evcil hayvanlarınızın boynuna takmak istemiyorsanız vücut köpek tasması çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ürünler, genel olarak köpeklerin vücutlarının etrafına doğru takılır ve böylece boyunlarında herhangi bir oluşmaz. Bununla beraber bu ürünler günlük hayatta değil genellikle köpeklerinizi yürüyüşe çıkarırken kullanılır. Boyuna takılan modeller ise takıldıktan sonra genellikle çıkarılmaz.
 • Köpek gezdirme tasması ya da eğitim modelleri arasından istediğiniz özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, evcil hayvanlarınız için ideal parçalara ulaşabilirsiniz. Birçok farklı seçeneğe sahip olan ürünler arasından istediğiniz nitelikleri sunan modele kolay bir şekilde ulaşabilir, evcil hayvanlarınızı rahat bir şekilde kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Köpek tasması fiyatları ve seçenekleri arasından istediğiniz özellikleri sunan modellere ulaşabilir, aradığınız ürünlere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra alternatifleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Köpek Tasması Çeşitleri

Köpek tasması modellerini incelediğinizde ürünlerin malzemeleri bakımından birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. Ürünlerin malzemeleri ve malzemelerin sunduğu özellikler hakkında bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Deri köpek tasması çeşitleri, uzun ömürlü ve dayanıklı olmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Diğer modeller kadar sık sık değiştirilmeye ihtiyaç duymayan ürünler, köpeklerin cildini tahriş etmeyecek bir yapıya sahiptir. Yumuşaklığı sayesinde köpeklerin kendilerini rahat hissetmelerini mümkün hale getirir. Ek olarak şık ve kendine has bir parlaklığa sahip olan deri, köpeklerin sevimli bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • Aşınmaya karşı dirençli bir yapıya sahip olduğu için deri olan modeller birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Hareketli ve keşfetmeyi seven köpekler için deri iyi bir seçenek haline gelir. Ayrıca derinin temizlenmesi ve bakımı oldukça kolaydır. Deriden üretilen modelleri incelediğinizde küçük ya da büyük köpek tasması modelleri de olduğunu görebilirsiniz. Deri olan modelleri incelediğinizde suni ve gerçek olmak üzere genel anlamda iki farklı seçenek olduğunu görebilirsiniz. Alternatifler arasından istediğiniz özellikleri sunan modellere kolay bir şekilde ulaşabilir, hayalinizdeki görünümü köpeklerinize kazandırabilirsiniz.
 • Plastik olan köpek tasması çeşitleri daha fazla renk çeşitliliğine sahip olmasıyla öne çıkar. Köpeklerinize eğlenceli bir model satın almak istiyorsanız plastikten üretilen modeller arasından kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Genellikle dekoratif amaçlı da kullanılan ürünler, deri modeller ile kıyaslandığında daha uygundur. Ayrıca plastikten üretilen modeller genellikle su geçirmeyen bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Bununla beraber ürünleri takarken köpekleriniz için uygun olduklarına dikkat etmeniz gerekir. Deriler gibi esneme payına çoğunlukla sahip olmayan plastik modeller köpeklerinizi rahatsız edebilir. Doğru boyutları belirledikten sonra alternatifler arasından kolay bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

Köpek tasması fiyatları ve alternatifleri arasından istediğiniz özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, Koçtaş’ın sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Birçok farklı alternatife sahip olan modeller arasından aradığınızı bulabilir, uygun köpek tasması fiyatları sayesinde bütçenizi zorlamadan kaliteli ürünlere sahip olabilirsiniz.

Köpek Tasmaları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Köpek Tasması Nasıl Takılır?

Ürünlerin nasıl takıldığı modelden modele değişiklik gösterir. Örneğin, vücuda takılan modelleri köpeklerinizin yanından takabilir, vücutlarını pratik bir şekilde kaplayabilirsiniz. Boyuna takılan modelleri ise iyi bir şekilde açtıktan sonra köpeklerinizin boyun bölgesine yerleştirebilirsiniz. Ürünleri taktıktan sonra köpek tasması ile köpeklerinizin boynu arasında iki parmağınızın sığabileceği bir boşluk olmasına dikkat etmelisiniz.

Köpek Tasması Nasıl Olmalı?

Ürünler köpekleri sıkmayacak ve rahatsız etmeyecek bir yapıya sahip olmalıdır. Bununla beraber satın alacağınız ürünün ölçülerinin evcil hayvanınıza uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Büyük ya da küçük ırklar için özel olarak tasarlanan modeller arasından seçim yapabilir, köpekleriniz için uygun aksesuarlara kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Köpek Sırt Tasması Nasıl Takılır?

Sırta yerleştirilen modelleri takmak için ilk olarak ürünlerin halkalarını evcil hayvanlarınızın ayaklarına geçirmeniz gerekir. Ardından ürünü köpeğinizin belini tamamen saracak şekilde yerleştirmelisiniz. Son olarak sabitledikten sonra ürünleri kullanmaya başlayabilir, ihtiyaçlarınızı gidermeye başlayabilirsiniz.

Köpek Tasma Ölçüsü Nasıl Alınır?

Her ne kadar ayarlanabilir bir yapıya sahip olan modeller de olsa ürünler arasından seçim yapmadan önce köpeklerinizin boyunlarının ölçülerini doğru bir şekilde almanız gerekir. Örneğin, köpeğinizin boyun ölçüsü 33 cm ise satın alacağınız modelin 36 cm gibi bir genişliğe sahip olması gerekir. Ayarlanabilir modeller arasından seçim yaparsanız köpeğiniz büyüdükçe genişletebilirsiniz.

En Çok Satan Köpek Tasmaları Hangileri?

Koçtaş Köpek Tasmaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Makaralı Otomatik 5 Metre Tasma
 2. Makaralı Otomatik 5 Metre Tasma
Daha fazla göster
108 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: