200 TL Üzeri Kargo Bedava

Köpek Maması

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Kaliteli ve Lezzetli Köpek Maması Çeşitleri

Evcil hayvanlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlamak için doğru köpek maması çeşitleri arasından seçim yapmanız gerekir. Köpek maması çeşitlerini incelediğinizde çıtır bir kıvama sahip olan kuru ürünlerden teneke kutuda gelen nemli seçeneklere kadar geniş bir ürün yelpazesi olduğunu görebilirsiniz. Böylece köpeklerinizin hoşuna gidebilecek ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilir, onların günlük hayatlarını güzelleştirmeye başlayabilirsiniz. 

İnsanlar gibi her köpeğin beslenme ihtiyaçlarının da birbirinden farklı olduğunu bilmeniz gerekir. Omnivor olan köpekler, farklı besin gruplarına ihtiyaç duyar. Hem et hem de sebze ile beslenen köpeklerin diyetlerini doğru bir şekilde düzenleyerek onların daha sağlıklı kalmalarını sağlayabilirsiniz. 37 temel besine sahip olan evcil hayvanlarınızı doğru bir şekilde besleyerek onların gereksinimlerini pratik bir şekilde giderebilirsiniz. 6 ana gruba ayrılan besinleri yetişkin ya da yavru köpek maması çeşitleri aracılığıyla evcil hayvanlarınıza verebilirsiniz. 6 ana besin grubu genel olarak protein, yağ, karbonhidrat, vitamin, mineral ve sudan oluşur. Doğru ürünler satın alarak evcil hayvanlarınızın vücutlarının ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılayabilir, onların daha sağlıklı kalmalarını sağlayabilirsiniz. 

Markalar evcil hayvanlarınızın beslenme gereksinimlerini gidermek için et, sebze, balık, tahıl, vitamin ve mineraller gibi bileşenleri ürettikleri ürünlerin içine katar. Evcil hayvanlarınızın beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak üretilen ürünler, köpeklerinizin kendilerini daha iyi ve sağlıklı hissetmelerini sağlayabilir. Bununla beraber Enjoy köpek maması gibi kaliteli markaların ürünlerin satın almanız gerekir. Aksi takdirde istediğiniz besinleri evcil hayvanlarınıza vermekte zorlanabilirsiniz. 

Standartların üzerinde kalitesiyle öne çıkan Pedigree köpek maması gibi markalar, evcil hayvan sahiplerinin güvenle tükettiği isimler arasında yer alır. Güvenilir markalar, doğru besin miktarlarını ürünlerinin içinde kullanarak evcil hayvanlarınızın gereksinimlerini pratik bir şekilde gidermeyi başarır. Köpek maması fiyatları 50 kg ya da 15 kg’lik seçeneklerini inceleyerek evcil hayvanlarınız için doğru ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Uygun köpek maması fiyatları ve alternatifleri arasından evcil hayvanlarınızın günlük ihtiyaçlarını giderecek ürünlere pratik bir şekilde sahip olabilir, aradığınız aromalara kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Köpek Maması Çeşitleri Nasıl Olmalı?

Köpekler için üretilen ürünler bazı özellikleri sahip olmalıdır. Böylece evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılayabilir, onların günlük hayatta almaları gereken besinleri aldıklarından emin olabilirsiniz. Ürünlerin nasıl olması gerektiği genel olarak aşağıdaki maddeler ile özetlenebilir:

 • Eksiksiz olması ürünlerin önemli faktörleri arasında bulunur. Gerekli tüm besin maddelerinden yeterli miktarda bulunan ürünler, evcil hayvanlarınızın günlük hayatta ihtiyaç duyabileceği besinleri aldığından emin olmanızı sağlar. Böylece sağlıklı ve mutlu bir köpek sahibi olabilirsiniz.
 • Ürünler dengeli bir şekilde üretilmelidir. İçerisinde bulunan besinler doğru oranlarda olmalıdır. Örneğin, karbonhidrat, yağ ve proteinler evcil hayvanınızın ihtiyaçlarınız karşılayacak şekilde dağıtılmalıdır.
 • Ürünlerin sindirilebilir olması da oldukça önemlidir. Köpekler de insanlar gibi sindirim sorunları ile boğuşabilir. Bu tip istenmeyen durumların önüne geçecek şekilde üretilen ürünler sayesinde köpeklerinizin rahatlıkla sindirebileceği köpek maması çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Besinler emilebilir oranlarda olmalı ve evcil hayvanınızın yediği yiyecekleri rahat bir şekilde sindirebilmeli. Eğer satın aldığınız ürün çeşitli problemlere yol açıyorsa onu değiştirmeniz gerektiğini bilmelisiniz.
 • Lezzet de köpekler için önemli bir kriterdir. İnsanlar gibi köpekler de yedikleri yiyeceklerden keyif almayı ister. Bundan dolayı satın alacağınız ürünün yenmesi için yeterince çekici olması gerekir. Her ne kadar mineral miktarı besinler için önemli bir yere sahip olsa da satın alacağınız ürünün evcil hayvanınızın sevebileceği bir yapıya sahip olması gerekir.
 • Güven de önemli faktörler arasında bulunur. Satın alacağınız ürünün toksin ya da zehre sebebiyet verebilecek herhangi bir içeriğe sahip olmaması gerekir. King köpek maması gibi markalar bu tip durumları dikkate alması sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilir. Evcil hayvanlarınızın sağlığını tehlikeye atacak herhangi bir içeriğe sahip olmayan köpek mamaları arasından seçim yapmalısınız.

Köpek maması fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek evcil hayvanlarınız için ideal besinlere ulaşabilirsiniz. Onların sevebileceği ve keyif alabileceği ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilir, seçenekler arasından aradığınız besinlere kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Köpek maması 25 kg ya da 50 kg’lik alternatiflere göz atarak evcil hayvanınız için ideal besine anında ulaşabilirsiniz.

Farklı İçeriğe Sahip Köpek Maması Çeşitleri

Farklı içeriklere sahip olacak şekilde üretilen köpek mamaları, evcil hayvanlarınızın hoşuna gidebilecek alternatiflere pratik bir şekilde ulaşmanızı mümkün hale getirir. Köpek maması markaları ve içeriklerini inceleyerek aradığınız ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ürünlerin içerikleri genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Seçenekleri incelediğinizde balık, et, süt ürünleri, sebze, tahıl, vitamin, mineral ya da katı ve sıvı yağlar gibi farklı içeriklere sahip olan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Böylece evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • Et içeriğine sahip olan ürünler genellikle iyi bir protein kaynağı olmasıyla öne çıkar. İçerisinde esansiyel yağ asitleri, demir ve bazı B grubu vitaminleri bulunabilir. Ayrıca et, lezzeti artırmasıyla da birçok köpek tarafından tercih edilir. Sığır eti, kuzu eti, kümes hayvanları ya da balık gibi içeriklere sahip olan köpek mamaları arasından evcil hayvanınızın sevebileceği lezzetlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Balık da et gibi yüksek kaliteli protein kaynağı olmasıyla öne çıkar. Ayrıca balık içerikli ürünler hazırlanırken kemikler öğütüldüğü için iyi bir kalsiyum ve fosfor kaynağı da sunabilir. Kalsiyum ve fosfor sayesinde ise evcil hayvanlarınızın kas gücünü artırabilir, yaşanabilecek kemik problemlerinin önüne geçebilirsiniz. Yağlı balık eti A vitamini, D vitamini ve Omega 3 içermesiyle de birçok evcil hayvan sahibi tarafından tercih edilir. Omega 3, yaşı ilerleyen köpeklerde yaşanabilecek hafıza problemlerinin de giderilmesinde etkili bir şekilde rol oynar. Balıklar ise genel olarak iki gruba ayrılır. İlk grupta mezgit ve dil balığı gibi seçenekler bulunurken ikinci kategoride uskumru, ton balığı, somon ya da alabalık gibi yağlı balıklar bulunur.
 • Süt ürünleri ve yumurta içeren ürünler de köpekler için pek çok farklı avantaj sağlar. Genel olarak yumurta ve süt ürünlerinde köpekler için yüksek kaliteli ve sindirilebilir proteinler bulunur. Ayrıca süt ürünleri ve yumurtada kalsiyum ve birçok farklı vitamin bulunur. Böylece evcil hayvanlarınızın sağlığını kontrol altına almanıza yardımcı olur. Genel olarak köpekler için üretilen ürünlerde peynir gibi süt ürünleri yer alır.
 • İnsanlar gibi köpeklerin de belirli aralıklarla sebze tüketmesi gerekir. Sebzeyi tüketilebilir ve köpekler tarafından sevilebilir hale getiren ürünler sayesinde evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz. Sebzelerde mineraller, vitaminler ve lif kaynakları yer alır. Lif kaynaklarını rahat bir şekilde sindirebilen köpekler, kendilerini daha iyi hissedebilir. Soya fasulyesi gibi protein, enerji kaynağı, Omega 6, B vitamini, lif ve mineraller sağlayan sebzeler ile evcil hayvanlarınız için lezzetli ve sağlıklı bir besin elde edebilirsiniz. Farklı sebze türlerinin yer aldığı ürünleri inceleyerek aradığınız içeriğe kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Tahıllar da köpekler için önemli bir enerji kaynağı olma özelliği gösterir. Protein, niasin ve tiamin gibi önemli besin maddelerini içeren tahıllar, köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olur. Kolay bir şekilde sindirilebilir bir formda olması da bu enerji kaynaklarını evcil hayvan sahipleri için tercih sebebi haline getirir. Genellikle iyi bir karbonhidrat miktarı olarak ürünlerin içerisinde mısır, buğday, arpa ya da pirinç gibi malzemeler kullanılır. Satın alacağınız ürünlerin içeriğini inceleyerek aradığınız lif kaynaklarına pratik bir şekilde ulaşabilir, evcil hayvanlarınıza enerji vermeye başlayabilirsiniz.
 • Kat ıve sıvı yağlar da iyi bir enerji kaynağı olduğu için ürünlerin içeriklerinde sıklıkla kullanılır. Üreme, böbrek fonksiyonu ya da sağlıklı tüyler için iyi bir kaynak olan malzemeler, ürünlerin içerisinde belirli bir miktarda olduğunda birçok farklı fayda sağlar. Ayrıca bazı yağlarda A, D, E ve K vitaminleri de yer alır. Böylece evcil hayvanlarınızın vitamin ihtiyaçlarının da karşılanmasını mümkün hale getirir.
 • Bazı ürünleri incelediğinizde içlerinde ekstra vitamin ve mineral takviyeleri olduğunu görebilirsiniz. Köpeklerin günlük alması gereken belirli bir miktarda oranlar vardır ve ürünler ek takviyeler ile evcil hayvanlarınızın ihtiyaç duyduğu besinleri almasına yardımcı olabilir.
 • Sodyum da köpekler için temel bir besin kaynağıdır. Klorür ile birlikte evcil hayvanlarınızın vücutlarında sıvı dengesini daha rahat bir şekilde tesis etmelerini mümkün hale getirir. Ürünlerin içerisinde soydum kaynağı olarak genellikle et, kümes hayvanları, balık ve yumurta bulunur. Sodyum ise tadı arttırmak için sofra tuzu şeklinde dahil edilebilir.

Somonlu köpek maması ya da etli köpek mamaları arasından istediğiniz içeriğe sahip olan seçeneğe kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tahıllı ve tahılsız köpek maması çeşitleri arasından evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını karşılayacak alternatiflere kısa süre içinde erişebilir, köpeklerinizin günlük diyetini olması gerektiği gibi düzenleyebilirsiniz. Köpek maması fiyatları ve içeriklerini inceleyerek aradığınız ürüne anında ulaşabilir, evcil hayvanlarınız için doğru seçimi yapabilirsiniz. Uygun köpek maması fiyatları ve içerikleri sayesinde evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını gidermeye başlayabilirsiniz.

Köpek Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ürünler ırk ve yaşa göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılabilir. Bazı ırklar daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarken bazılarında ek vitamin takviyeleri gerekebilir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek nasıl seçim yapabileceğiniz hakkında fikir edinebilir, evcil hayvanlarınızın için doğru malzemelere ulaşabilirsiniz;

 • İlk olarak kaliteli köpek maması çeşitleri arasından seçim yapmanız gerekir. Örneğin, içeriğinde melamin bulunan ürünlerden uzak durmalısınız. Melamin, ürünlerin içerisinde daha fazla protein olmasını sağlayan bir plastik türüdür. BHA ve BHT gibi koruyucuların da ürünlerin içeriğinde olmaması gerektiğine dikkat etmelisiniz. BHA ve BHT, köpekler için zehirli olabilir. Ürünleri yapay olarak renklendirmek için kullanılan boyaların da aldığınız ürünün içeriğinde olmaması gerektiğine dikkat etmelisiniz.
 • Evcil hayvanınız kiloluysa onun için diyet olarak üretilen köpek mamaları arasından seçim yapmayı düşünmelisiniz. Örneğin, Gastrointestinal köpek maması diyetetik tam yem olarak nitelendirilir. Evcil hayvanların beslenme düzenini düzeltecek şekilde özel olarak üretilen ürünler, köpeklerinizin kendilerini daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Bağırsaklardaki emilim sorunlarının giderilmesine yardımcı olan, geçirilen operasyon ya da hastalıkların ardından iyileşme sürecini destekleyen diyetetik köpek mamaları arasından aradığınız özellikleri sunanlara ulaşabilirsiniz.
 • Evcil hayvanlarınız için dengeli ve kaliteli ürünler seçmeye dikkat etmeniz gerekir. Proline köpek maması gibi kendini kanıtlamış olan markaların ürünleri arasından seçim yaparak evcil hayvanlarınızın beslenme düzenini dengeleyebilirsiniz. Evcil hayvanlarınızın günlük alması gerekenleri içerecek şekilde özel olarak formüle edilen köpek mamaları arasından aradığınız besinlere ulaşabilirsiniz. Seçim yaparken evcil hayvanlarınızın yaşını, cinsini ve sağlık durumunu göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz.
 • Yaş köpek mamaları arasından seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken önemli kriterler arasında bulunur. Örneğin, köpekleriniz yavru dönemindeyken kemiklerini, organlarını, kaslarını ve büyümelerini destekleyecek köpek mamaları arasından seçim yapmanız gerekir. 6 ile 12 haftalık olan evcil hayvanlarda yaş köpek maması kullanılması önerilmez. Eğer evcil hayvanlarınızı yaş formda olan ürünler ile beslemek istiyorsanız büyük köpek ırklarında 9 ya da 10 haftalıkken, küçük ırklarda ise 12 ya da 13 haftalıkken bu beslenme düzenine geçmeniz tavsiye edilir. Köpek maması yavru çeşitleri arasından evcil hayvanlarınız için uygun olan besinlere ulaşabilirsiniz.
 • Evcil hayvanlarınızın 3 ya da 6 aylıkken onların gelişim gösterdiklerini gözlemlemeniz gerekir. Eğer vücutlarının olgunlaştığını fark etmiyorsanız yavru porsiyonlarına devam etmeniz önerilir.
 • 6 ile 12 aylık arasında olan köpekler genellikle kısırlaştırılır. Köpeğin kısırlaştırılması ise hayvanların enerji seviyelerine düşüşe neden olur. Bundan dolayı evcil hayvanlarınızın beslenme düzenini tekrardan oluşturmanız önerilir. Kısırlaştırılmış köpek maması çeşitleri evcil hayvanlarınızın ihtiyaç duyacağı enerjiyi elde etmesini kolaylaştırır.
 • Küçük ırk köpek maması çeşitleri genel olarak yavruların besinlerine de ihtiyaç duyabilen ırklar için üretilir. Köpeğiniz büyümeye devam ederken ekstra besinlere ihtiyaç duyabilir. Bazı küçük ırkların vücutlarının olgunluğa ulaşması daha uzun sürdüğü için onlar için özel olarak üretilen köpek mamaları arasından seçim yapmanız gerekir.
 • Yetişkin olan köpeklerin vücutlarının ihtiyaçları yavrular ile kıyaslandığında oldukça farklıdır. Bundan dolayı evcil hayvanınız büyümeye başladığında onların beslenme düzenlerini değiştirmeniz gerekir. Yavrular için üretilen köpek mamaları genellikle kalori miktarı daha fazla olacak şekilde formüle edilir. Çünkü yavruların vücut gelişimini sağlamalarına yardımcı olur. Bununla beraber yetişkin dönemine geçmiş olan bir köpek için bu türdeki köpek mamaları obezite benzeri istenmeyen durumlara yol açabilir. Yetişkin Thunder köpek maması gibi markaların ürünleri arasından seçim yaparak büyümüş evcil hayvanlarınızın doğru bir şekilde beslenmelerini sağlayabilirsiniz.
 • 20 kilodan daha az olan köpekler küçük ve orta ırklı olarak nitelendirilir. Küçük ve orta ırktaki köpekler ise 9 ile 10 aylıkken olgunluğa geçme eğilimi gösterir. Örneğin, pug, chihuahua, maltese ya da pomeranyalı gibi ırklar küçük olarak nitelendirilir. Köpeğinizin cinsini göz önünde bulundurarak seçenekler arasından daha kolay bir şekilde tercihte bulunabilirsiniz.
 • Büyük ırkların ise tam olarak olgunlaşıp gelişmesi küçük olanlar ile kıyaslandığında daha uzun sürebilir. Labrador ya da golden retriever büyük ırklara örnek olarak verilebilir. Köpeğinizin tam olarak geliştiğinden ve olgunlaştığından emin değilseniz yavrular için üretilen ürünlerle devam edebilirsiniz. Ya da veterinere başvurarak evcil hayvanınızın hangi aşamada olduğunu tespit edebilirsiniz.
 • Yaşlı köpek maması çeşitleri de evcil hayvanlar için oldukça önemli özellikler sunar. Beslenme, bir köpeğin hayatının her aşamasında önemlidir ve onu doğru bir şekilde beslemeniz gerekir. Sağlığını korumak, olabilecek hastalıkları önlemek ve evcil hayvanınızı rahat ettirmek için kaliteli köpek maması çeşitleri arasından seçim yapmanız gerekir. Yetişkinler için üretilen ürünlerde protein yüzdesi %18 ile %30 arasında değişebilirken yaşlılar için üretilenlerde %18 ile %23 arasında değişebilir. Köpeğinizin yaşlılık evresi için özel olarak formüle edilen köpek mamaları, onun günlük ihtiyaçlarını karşılama konusunda size yardımcı olur. Besin içeriği ve oranları değişkenlik gösteren köpek mamaları, evcil hayvanlarının her yaşında ihtiyaç duyduğu besinleri almasını kolaylaştırır.
 • Eğer evcil hayvanlarınızın diş hastalığı, obezite sorunları, bilişsel işlevsel bozukluğu, böbrek hastalığı, artrit, cilt hastalığı ya da bazı kanser türleri varsa onun için doğru olan köpek mamaları arasından seçim yapmanız gerekir. Örneğin, diş hastalığına sahip olan evcil hayvanlarda plak oluşumunu azaltmak için belirli bir mama şekli, boyutu ve dokusu iyi gelebilir.
 • Artritli olan köpeklerde ise eklemlere fayda sağlamak için glukozamin hidroklorür, uzun zincirli Omega 3 yağ asitleri ya da DHA içerikli ürünler iyi gelebilir. Evcil hayvanınızda böbrek problemleri varsa düşük ama kaliteli protein içeren ürünler tercih edilebilir. Bununla beraber satın alacağınız ürünün hangi özelliklere sahip olması gerektiğini veterinerinize başvurarak daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 • Yaşlanma süreci insanlarda olduğu gibi her köpekte de farklıdır. Yaşlılık dönemlerinde köpeklerde farklı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bundan dolayı evcil hayvanınızın kilosunu ve ırkını göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçim yapmanız gerekir. Profesyonellerin fikirlerini alarak hangi ürünler ile beslenmeleri gerektiğini detaylı bir şekilde öğrenebilir, evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını pratik bir şekilde giderebilirsiniz.
 • Evcil hayvanınızın çeşitli alerjileri varsa hipoalerjenik köpek maması çeşitleri arasından seçim yapmalısınız.

15 kilo köpek maması ya da 20 kg olan ürünler arasından evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını karşılayacak ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. King köpek maması gibi kaliteli ürünler aracılığıyla evcil hayvanlarınızı olması gerektiği gibi beslemeye başlayabilirsiniz. Köpek maması fiyatları ve alternatifleri arasından istediğiniz içeriğe sahip olanları bulabilir, evcil hayvanlarınızın yaşına ve cinsine bağlı olarak onlar için ideal besinlere anında erişebilirsiniz.

Farklı Boyuttaki Köpek Maması Çeşitleri

Ürünleri incelediğinizde farklı boyut seçeneklerine sahip olan alternatifler olduğunu görebilirsiniz. Köpek maması 15 kg ya da 20 kg gibi farklı boyutlarda olabilir. Evcil hayvanınızın gün içinde ne kadar besin tükettiğini ve almak istediğiniz ürünün ne kadar sürelik olmasını istediğinizi belirledikten sonra seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz. Örneğin, küçük ırklarda 10 kg köpek maması büyük ırklara göre daha uzun süre gidebilir. Küçük ırklar için köpek maması 50 kg alındığında ise uzun süre durabilir ve sonunda bayatlama benzeri istenmeyen durumlar yaşanabilir. 20 kg köpek maması çeşitleri ise ideal miktarı ile birçok kişi tarafından tercih edilir. Birçok farklı seçeneğe sahip olan 10 kg köpek maması ya da 25 kg’lik ürünler arasından aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Koçtaş’taki köpek maması fiyatları 50 kg ya da 20 kg’lik seçenekleri inceleyerek aradığınıza kısa sürede erişebilirsiniz.

Köpek Maması Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Köpek Neler Yer?

Köpekler kuzu etinden dana etine, balık etinden patatese kadar birçok farklı gıdayı tüketebilir. Ürünler de evcil hayvanlarınızın günlük besin ihtiyacı göz önünde bulundurularak özel olarak üretilir. Böylece evcil hayvanlarınıza hem besleyici hem de keyif verici gıdalar verebilirsiniz.

Köpek Mamasını Kedi Yerse Ne Olur?

Kısa süreli tüketimde problemler ortaya çıkmasa da bir kedi uzun süre boyunca köpekler için üretilen besinlerden tüketirse ileride çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Her evcil hayvan için özel olarak üretilen ürünleri kullanmalı ve istenmeyen problemlerden kaçınmalısınız.

Köpek Neden Mama Yemez?

Evcil hayvanınızda yemeğe karşı bir isteksizlik olduğunu fark ettiyseniz bu çeşitli sağlık problemlerinin habercisi olabilir. Örneğin, diş hastalıkları ya da karaciğer problemleri bu hastalıklar arasında bulunur. Köpeğinizin yeme sorunları yaşadığını fark ettiyseniz onu veterinere götürmeniz önerilir.

Köpek Maması Ne Kadar Verilmeli?

Evcil hayvanınız 6 - 12 haftalık ise günde dört defa uygun besinlerle beslemeniz önerilir. 3 - 6 aylık olan köpeklerin ise beslenmelerini üçe düşürebilirsiniz. 12 aylıktan büyük olan köpeklere günde 2 defa besin vermeye geçebilirsiniz. Genellikle ürünlerin nasıl verilmesi gerektiği köpeğinizin yaşına ve cinsine göre değişiklik gösterebilir.

Köpek Maması Nasıl Verilir?

Köpeğinizin yaşı ilerledikçe çoğunlukla günde 2 defa beslenmeleri önerilir. Sabah ve akşam şeklinde iki öğüne ayırabilir, evcil hayvanlarınızın günlük ihtiyaçlarını pratik bir şekilde giderebilirsiniz.

Köpek Mamasının İçinde Neler Var?

Ürünlerin içerisinde mısır, et, balık, tavuk, et unu ya da tavuk yağı gibi besinler yer alır. Satın alacağınız ürünün paketini inceleyerek içeriği hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

En Çok Satan Köpek Maması Hangileri?

Koçtaş Köpek Maması kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Kuzu Etli Yavru Köpek Konservesi 400g
 2. Patiyum Sığır Etli Köpek Konserve x24
 3. Promama Gag Yetişkin Kuzu Etli Eklem Destekli Köpek Maması 15 Kg.
 4. Patiyum Sığır Etli Köpek Konserve-15 Adet
 5. Patiyum Kuzu Etli Yetişkin Köpek Konserve x24
Daha fazla göster
138 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: