750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Sadece Online Mağazada
Ürün Açıklaması

Tere Yetiştiriciliği Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler; tohum, saksı ya da plastik bardak, toprak, gübre ve su. Tere tohumlarını süper marketlerden veya bahçe malzemeleri satan dükkânlardan uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Tere; ilkbaharda daha iyi yetiştiği için tohumunun bu mevsimde ekilmesi tavsiye edilir. 1. Tohumları bir gece suda veya nemli bir bez içinde bekletin. Tere tohumlarının bir gece boyunca suda veya nemli bir bez içinde bekletilmesi çimlenme oranını arttıracaktır. 2. Saksı ya da bardakların içine verimli bahçe toprağı veya torf + toprak + gübre karışımı hazırlayıp tohumları içine ekin. Saksının veya bardakların içini verimli bahçe toprağı veya torf + toprak + gübre karışımı ile doldurun, doldurduğunuz toprağın üst kısmını fısfıs yardımıyla veya normal şekilde çok az nemlendirin. Tere tohumlarınızı içine yerleştirin ve üzerini yaklaşık 1 cm kadar toprakla kapatın. Üstüne kapattığınız toprağı avucunuzla hafif bastırıp; toprağını dağıtmadan can suyunu verin. Bu aşamada fısfıs ile sulamak da işinize yarayacaktır. Ayrıca tere tohumları çok incedir, bu nedenle çıkmaz diye düşünüp fazla serpmeyin, hepsi çimlenir çok sık olur. 3. Tohumların çimlenmesi için onları güneş görmeyen, sıcak bir ortamda bekletin ve toprağı sürekli nemli tutun. Saksı ya da bardakların içine ektiğimiz tohumların üzerini naylon veya streç film ile kapatmak, sera etkisi yaparak çimlenmeyi hızlandıracaktır. Üstünü kapattıktan sonra da ara ara naylonu açarak toprağı nemli tutmayı unutmayın. 4. Çimlenen tere tohumlarını güneşten koruyun. Tere tohumlarının tahmini çimlenme süresi 6-10 gün arasındadır. Tere tohumları çimlenmeye başladığında şeffaf naylonu kaldırın ve direkt güneşten koruyun. 5. Fideleriniz 4-5 cm olduğunda; saksınızın içini biraz bahçe toprağı ve gübre ile veya torf +toprak + gübre karışımı doldurup, fideleri dikkatlice aktarın. Saksınıza temin ettiğiniz bahçe toprağı ve gübreyi ilave edin. Daha sonra tere fidelerinizin kök boyuna uygun olacak şekilde 2-3 santimetrelik delikler açın, çimlenen fideleri dikkatlice, köklerine hiç zarar vermeden bu deliklerin içine bırakın ve üzerini yeniden 2-3 santimetre toprakla örtün. Bu aşamada üzerine örttüğünüz toprağı çok gevşek ya da çok bastırılmış olarak bırakmamaya özen gösterin ki fideleriniz ve kökleri zarar görmesin. 6. Diktiğiniz tere fidelerini düzenli olarak sulayın ve yeterli güneş ışığı almasını sağlayın. Tere fidelerinizi saksılarına ektikten sonra, toprak hep nemli kalacak şekilde sulama işlemine devam edin. Tohumların çimlenmesi aşamasında korumamız gerekse de güneş tere fidelerinin yeterli şekilde gelişmesi için şarttır. Bu nedenle yeterli güneş ışığı almasına dikkat edin. 7. Yenecek büyüklüğe geldiklerinde, bitkiyi kökünden sökmeyin! Tere yaprakları yeteri kadar büyüdüğünde, dalları kökünden sökmeden; kırarak ya da keserek, ihtiyacınız olduğu kadar toplayın. Kökünü bıraktığınız takdirde bitki, 1-1,5 haftada yeniden yapraklar verecektir.

Malzeme Tohum
Ölçü Birimi 10 gr
Genişlik 10 mm
Tür 135 mm

Satın almış olduğunuz ürünü kullanım ve kurulum kılavuzunda yer alan talimatlara göre kullanabilirsiniz.Ürün görselinde yer alan aksesuarlar teşhir amaçlıdır.Fiyata dahil değildir.

Satın alacağınız ürün kata teslim edilecektir. Kargonuz teslim edildiğinde, ürünün paketinde deformasyon veya ürüne zarar verebilecek bir durum söz konusu ise kargo görevlisi ile birlikte paketi açarak ürünlerinizin durumunu kontrol ediniz. Ürünlerinizde bir hasar gördüğünüz takdirde, kargo yetkilisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve paketi teslim almayınız. Tutanak tutulan ürünler kargo tarafından firmamıza ulaştırılır ve kontrol sonrasında iade işlemleriniz başlatılır. İade işlemleriniz için web sitemizde yer alan yardım alanından ya da Koçtaş Müşteri Hizmetleri 0 850 209 50 50 hattımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Siparişiniz satın alma ekranlarında size gösterilen tarihler arasında kargoya teslim edilecektir.

Üretim ve işçilik hatalarına karşı 2 Yıl

Yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bankalar Taksit Tutarı Toplam Açıklama
YKB 9 x 5,00 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
HSBC 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
FİNANSBANK 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
GARANTİ 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
AKBANK 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
İŞ BANKASI 6 x 7,50 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
HALK BANKASI 5 x 9,00 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
ZİRAAT 4 x 11,25 ÂTL 44,99 ÂTL 100 TL üzeri tüm alışverişlerde geçerlidir.
FINANSBANK Aidatsız Kartlar 2 x 22,50 ÂTL 44,99 ÂTL