Peşin Fiyatına  7 Taksit

Yatak Odası

Salon ve Oturma Odası

Antre ve Hol

Ofis ve Çalışma Mobilyaları

Yemek Odası

Genç Odası

Çocuk Odası

Bebek Odası

Mobilya Aksesuarları

Mobilya

Mobilya dekorasyon denilince akla gelen en önemli unsurdur. Mobilyalar her türlü mekân için istenilen atmosferi yakalamakta kullanılan işlevsel ve dekorasyon amaçlı ürünlerdir. Mobilya çeşitleri arasında yemek odalarından banyo mobilyalarına, bahçe mobilyalarından bebek odalarına kadar birçok alanda kullanılan modeller bulunur.

Mobilya markaları çeşitli mobilya takımları üretir ve modelleri kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanır. Kullanılan aksesuarlar dekorasyonu daha da güçlendirmek adına tercih edilirken mobilya mağazaları çeşitli tasarımlara sahip ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunar. Mobilya fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Fiyatlar; kullanım alanları, kullanım amaçları ve ürün tasarımlarından etkilenir.

Mekânların atmosferini belirleyen bu ürünler çeşitli tarz ve formlarda beğeni toplar. Tasarım olarak klasik, modern, geleneksel, endüstriyel ve neoklasik tarzlardan söz etmek mümkündür. Farklı kategorilerde çeşitli fonksiyonları ve işlevselliği ile öne çıkan modellere ulaşılabilir. Bu ürünler işlevselliği kadar tasarımı ile de dikkat çeker. Çeşitli modeller arasından kişisel beğenilere hitap eden ürünler ile evler baştan aşağı yenilenebilir.

Hediyelik mobilya ürünleri ile sevdiklerinize uzun yıllar kullanabilecekleri kullanışlı eşyalar hediye edebilirsiniz. Hediye olarak en çok tercih edilen ürünler; aynalar, kitaplıklar, zigon sehpalar, askılıklar, fotoğraf askıları ve saksı gibi çeşitlerdir. Ev hediyesi olarak alınabilecek tüm bu ürün çeşitleri hem işlevsel hem estetik tasarımlara sahiptir. Daha çok aksesuar kategorisinde sayılan ürünler, ev dekorasyonunu güçlendirir. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen salonda ayna kullanımı bu ürünün hediye olarak tercih edilmesinde etkili olmuştur.

Mobilya, konfor ve tasarımı kadar renkleri ile de ön plana çıkan ürünleri kapsar. Kullanılacak ürünlerin odayı sıkışık göstermemesi ve aydınlık bir görünüme kavuşturması önemlidir. Bu ürünlerin renk seçimini etkileyecek ilk faktör kişisel zevklerdir. Bununla birlikte seçilen ürünlerin diğer eşyalarla, perde, duvar boyası gibi durumlarla uyumlu olması gerekir. Duvar ve zemin rengi açık tonlarda ise koyu renklerdeki ürünler ön plana çıkarılabilir. Eşyalar üzerinde tercih edilecek kontrast renkli aksesuarlar ile renkli ve canlı bir ortam oluşturulabilir. Mobilya aksesuarları arasında yer alan kulplar sık temas edilen alanlardır ve düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Aksesuarlar zamanla yerinden oynayabileceği için düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir. Parçalar ihtiyaç ya da istek durumunda yedek ürünlerle değiştirilebilir.

Birbirinden Şık ve Kaliteli Mobilya Modelleri

Farklı ihtiyaçlara ve tarzlara hitap eden mobilya modelleri hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra yaşama renk katar. Klasik, geleneksel, retro, modern, eskitme, vintage, gösterişli, sade mobilya ürünleri farklı kitlelerin ilgisini çeker. Kitaplık, sandalye, masa, gardırop, TV ünitesi, sallanan sandalye, orta sehpa, komodin, vestiyer, mutfak rafı, askılık, bebek yatağı ve hamağı, çiçek standı gibi yüzlerce alanda binlerce çeşit mevcuttur.

Özel ilgi alanlarına uygun olarak tasarlanan ürünler kullanıcıların beğenisini kazanır. Sade ve basit tasarımlı ürünlerin yanı sıra işlevselliği ile öne çıkan çok fonksiyonlu ürün modelleri de vardır. Pratik duvar rafları, TV üniteleri, çalışma masalı kitaplıklar fonksiyonelliği ve çok amaçlı kullanımı ile dikkat çeker. Bir alanı dekore ederken bütünüyle ele almak oldukça önemli olduğundan seçilen ürünlerin diğer eşyalarla tam bir uyum içerisinde olması gerekir.

Oturma odaları evde en çok vakit geçirilen alanlarda biridir. Bu nedenle seçilen ürünlerin işlevsel ve konforlu olması gerekir. Çalışma odaları ürünleri hem çocuklar hem yetişkinler için üretilir. Yatak odası ürünleri kişisel zevklerin ön plana çıktığı alanlardır. Hem kullanışlılık hem de odanın genel ambiyansı önemlidir. Mutfak mobilyaları alanın kullanımına uygun şekilde tercih edilir. Ofis ürünleri ise daha çok işlevselliği ile ön plana çıkar. Evin çeşitli odaları ve ofis gibi iş yerleri için özel olarak tasarlanan ürünler çeşitli ihtiyaçları karşılar.

Kaliteli Seçenekleri ile Uzun Yıllar Kullanılabilen Mobilya Çeşitleri

Evlerde tercih edilecek eşyaların genellikle uyum içerisinde olmasına dikkat edilir. Eşyalar satın alınırken uzun ömürlü kullanım amacı gözetilir. Ürünlerin kullanım süresini uzatan önemli özellikler vardır. Bu özelliklerin en başında ürün kalitesi gelir. Kaliteli malzemelerden üretilen eşyalar zamana ve dış etkenlere karşı dayanıklılık göstererek uzun yıllar kullanılabilir.

Mobilya çeşitleri farklı materyallerden üretilir. Kullanılan malzemelerin kalitesi mobilyanın dayanıklılığını ve kullanım kolaylığını etkiler. İşlevsel açıdan önemli ürün çeşitlerinden bir tanesi ofis mobilyaları arasında bulunan kitaplıklardır. Kitaplıklar genellikle ahşap malzemelerden üretilir ve kullanılan ahşabın kalitesi oldukça önemlidir. Esneyebilme özelliğine sahip ahşap malzemeler sayesinde bu ürünler yüksek ağırlıklara karşı oldukça dayanıklıdır. Birçok kitap bir araya geldiğinde çok fazla yük oluşturduğundan kalitesi düşük malzemelerden üretilen kitaplıklar tehlikeli durumlara yol açabilir. Masaların da ağırlıklara karşı dayanıklı olması beklenir. Mobilya ayakları, özellikle masa ve sehpa gibi ürünlerde dikkat edilmesi gereken önemli parçalardır. Yemek odaları tasarımlarında bulunan masa ve sandalye ayakları yeterince dayanıklı olmazsa çökebilir ve tehlikelere yol açabilir.

Renk de kaliteden etkilenen unsurdur. Ürünler çok farklı renk seçenekleri ile karşımıza çıkar. Renklendirmek için kullanılan boyaların kaliteli olması ürünlerin kullanım sürelerinin uzaması için önemli detaylardandır. Kalitesiz boyalarla boyanan ürünlerin boyaları bir süre sonra eskimeye başlar ve bu da estetik açıdan kötü görünüme yol açar. Uzun süreli kullanım açısından bu gibi özellikler göz önünde bulundurularak ürün tercihinde bulunulmalıdır.

İşlevsel Özellikleri ile Dikkat Çeken Mobilyalar

Mobilya, dekorasyon bakımından önemli tasarımsal özelliklere sahip ürünlerdir. İşlevsel özellikler de oldukça önemlidir. Bu özellikler farklı alanlarda tercih edilen ürünler için çeşitlilik gösterir. Yataklar, yatak odasının en önemli parçalarıdır. Yatakların işlevsel özelliklerine dikkat edilmelidir. Uyku düzeni gün içerisinde konsantrasyonu koruyabilmek ve verimli gün geçirmek adına etkilidir. Sağlıklı bir uyku düzeni için yatak seçiminin dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Yatakların çeşitli özellikleri uyku sağlığı açısından değerlidir.

Bazalar yatak odası ürünleri içerisinde işlevsel özellikleri ile öne çıkan ürünlerdir. Bazalar üzerinde tercih edilen yatakların iskelet sağlığını destekleyen ortopedik olması gerekir. İşlevsel açıdan önemli olmasını sağlayan özellik geniş depolama alanı sunmalarıdır. Yatağın açılarak depolama görevi görmesi eşyalarını düzenli bir şekilde saklamak isteyen kişiler için oldukça avantajlıdır. Yatak odalarında bulunan gardıroplar da işlevselliği ile kullanışlı hale gelir. Kıyafetlerin düzenli bir şekilde saklandığı gardıroplar çarşaf takımı gibi diğer ev tekstil ürünleri için de toparlayıcı bir alan oluşturur.

Konsollar da ev içerisinde işlevsel özellikleri ile önemli yere sahiptir. Özellikle yemek alanlarının olmazsa olmaz parçalarındandır. Yemek takımları ve çeşitli sofra aksesuarlarının saklanabilmesi için konsollar oldukça idealdir. Çekmece özelliğine sahip konsollar eşyaların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesine yardımcı olur. Çekmeceler istenilen ürünlere bir düzen içerisinde ve rahatlıkla ulaşabilmeyi sağlar. Çeşitli işlevsel özelliğe sahip ürünler ile evler daha kullanışlı hale getirilebilir.

Tasarımları ile Dikkat Çeken Salon Mobilya Modelleri

Yaşam alanlarının dekorasyonu işlevsel olduğu kadar estetik özellikleriyle de kullanıcıların üzerinde etkiye sahiptir. Kişisel zevklere hitap etmeyen ürünler zamanla enerji düşüklüğüne ve memnuniyetsizliğe yol açar. Bu sebeple ev dekorasyonu yapılırken kişisel zevklere hitap eden ürünlerin tercih edilmesi önemlidir.

Mobilya çeşitleri arasında en çok dikkat çeken ürünlerden birisi oturma gruplarıdır. Oturma grupları daha çok salonlarda kullanılır. Bu alanlar yalnızca kişilerin kendilerinin değil misafirlerinin de zaman geçirdiği dekorasyonu önemli alanlardır. Oturma grupları arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar tasarım özellikleri ve ürün boyutlarıdır. Salonun şekline uyum sağlamayan ürünler düzensizliğe ve estetik görünümden uzaklığa neden olur.

Oturma gruplarındaki koltukların renkleri ve dokuları tasarım açısından önemlidir. Renk ve desen seçenekleri oldukça fazladır. Tek renk modeller klasik görünümleri ile dikkat çeker. Tek renk oturma grupları arasında bej ve gri tonlar öne çıkar. Bununla birlikte canlı renk ve çeşitli desenlerde ürün modelleri de mevcuttur. Bu tür tasarımlar dinamik ve genç görüntüsü ile dikkatleri üzerlerine toplar. Oturma grupları ile kontrast oluşturan yastıklar ortama yenilikçi bir hava katar. Ayrıca kadife, deri, keten gibi kumaş dokuları ile kaplanan oturma grupları ile salonda istenen görünümler elde edilebilir.

Farklı Alanlar İçin Mobilya Aksesuarları

Çeşitli alanlarda kullanılan ürün modelleri mobilya aksesuarları ile daha işlevsel hale getirilebilir ve farklı tasarımlar oluşturmaya yardımcı olur. Bu aksesuarlar bebek ve çocuk odaları içerisinde hem eşyaların hem çocukların güvenliğini sağlamak hem de gelişimlerine katkıda bulunmak için tercih edilebilir. Diğer alanlarda tercih edilen aksesuarlar ise daha çok dekorasyon amaçlıdır.

Çocukların ihtiyaçları yetişkinlerden farklı olduğundan genç odaları için üretilen mobilya ürünleri farklı özellikler barındırmalıdır. Çocukların gelişimine katkı sunabilecek yatak ve eşya seçimlerinden sonra sevdikleri renk ve tasarımlar öne çıkarılmalıdır. Bu noktada animasyonlar, çizgi filmler ve çeşitli spor takımlarından yararlanılabilir.

Nefes aldıran özellikleri ile bahçe ve balkon mobilyaları bu alana özel olarak tasarlanır ve üretilir. Masa, sandalye gibi ürünler bahçe ve balkonun dekorasyonuna uyumlu olacak şekilde seçilir. Bununla birlikte bu gibi alanlara hava katan sallanan sandalye, hamak gibi işlevsel aksesuarlar da mevcuttur. Özellikle yaz aylarında sevdikleriyle keyifli vakit geçirmek isteyenler bahçe ve balkon mobilya çeşitleri arasından zevkine göre tercih yapabilir.

Bebek odaları ürünleri teker teker alınabilir veya set şeklinde de tercih edilebilir. Özellikle karyola, komodin veya beşiklerin çekmece gibi özel alanlar sunması önemlidir. Bununla birlikte bebek alt değiştirme masası, cibinlik gibi ürünler bu alanlarda oldukça işlevseldir. Evlerin olmazsa olmaz eşyalarını temizlerken kaydırma aparatı gibi aksesuarlar yardımcı roldedir. Bununla birlikte kulp, kapak tutacakları gibi yedek parça aksesuarları meydana gelen bozulmaları gidermek için kullanılır ve bu aksesuarlara kolaylıkla ulaşılabilir.

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler

Mobilya ürünleri çok çeşitli seçeneklere sahip olduğundan seçim öncesinde bazı kriterler belirlemek oldukça önemlidir. Bu kriterler sayesinde kişisel zevkler ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tercih yapılabilir. Böylelikle memnuniyet içerisinde uzun yıllar kullanım imkânı sağlanmış olur. Konfor, bu seçimi etkileyen en önemli başlıklar içerisindedir. İşlevsel ve konforlu ürünler her zaman popüler seçimler arasındadır.

Ürünleri satın almadan önce dikkat edilmesi gereken özellikler genel olarak; tasarım, işlevsel özellikler, kullanılacak alan, boyut ve diğer eşyalarla uyumu gibi niteliklerdir. Ürün tasarımı başta gelen özellikler arasındadır. Tasarımından memnun olunmayan mobilyalar zamanla mutsuzluk oluşturabileceğinden tarzınızı yansıtan ürünleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Renk uyumu da estetik açıdan önemlidir. Birbiriyle uyumlu olmayan renkler bütüncül görünümü bozar.

Ürünlerin boyutlarının odaların genişliğine uygun olması alan kullanımı açısından oldukça önemlidir. Çok geniş alanlarda az sayıda minimal yapılı eşyaların tercih edilmesi çok fazla boş alan olmasına ve kötü görünüme sebep olabilir. Bununla birlikte küçük alanlar için tercih edilecek büyük yapılı eşyalar kullanışsız bir ortam oluşmasına neden olur. Bu yüzden de ürün biçimlerinin diğer eşyalarla uyum içerisinde olması önemlidir. Yuvarlak tasarımların hâkim olduğu bir odada sert hatlı eşyalar göze batabilir. Farklı markaların çeşitli ürün grupları öne çıktığından gerekli karşılaştırmaları ve değerlendirmeleri yapılarak seçimde bulunulması istenilen görünümü yakalamak için gereklidir.

Her Bütçeye Uygun Seçenekleri ile Mobilya Fiyatları

Mobilya fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Bu geniş aralık içerisinde bulunan tüm ürünler birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Ürünlerin fiyatları; kullanım alanları, kullanım amaçları ve tasarımlarından etkilenir.

Banyo mobilyaları fiyatları ile çalışma odası mobilyalarının fiyatları farklılık gösterir. Banyoda kullanılacak dolap yatak odasında kullanılmayacağı gibi yemek odası için tasarlanmış sandalyeler çalışma odasına geçildiğinde farklılaşır. Yemek odasındaki sandalyeler kısa süreli kullanım gerektirdiğinden daha ağır tasarımlara sahip olabilirken çalışma odasındaki sandalyede daha fazla vakit geçirileceğinden daha ergonomik bir yapıya sahiptir. Yatak odasındaki gardıroplar kıyafetleri düzenli bir şekilde saklama amacıyla tasarlandıkları için antrelerde bulunan vestiyerlere göre farklı tasarım ve fiyatlara sahiptir. Ürünlerin renkleri, formları, detay tasarımları da fiyatlar üzerinde etkilidir. Tek bir ürün çeşidinin sayısız tasarımı mevcuttur. Çalışma masaları ile birleşik dolaplar oldukça kullanışlı ve fiyat bakımından avantajlıdır. Kullanıcılar ürün seçimi yaparken hem fiyat karşılaştırması yapar hem de kişisel beğenileri ile hareket eder. Ürünlerin malzeme kalitesi kullanım süresini de etkiler. Kaliteli ürünler uzun vadede büyük avantaj sağlar.

Koçtaş; ihtiyaçlarınıza göre tercih edebileceğiniz, farklı özellikleri ile pratik kullanım imkânı sağlayan mobilya modellerini satışa sunar. Bu ürünlerin özelliklerine dikkat ederek modeller arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Farklı alanlarda konfor ve estetiği bir arada kullanabilmek için Koçtaş mağazalarında ve internet sitesinde sunulan mobilya modelleri ve fiyatları hemen inceleyebilirsiniz. Mobilya fiyatları arasından bütçenize en uygun olanı tercih edebilir, dönemsel kampanyaları takip ederek avantaj sağlayabilirsiniz.

Mobilya Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mobilyalar ne ile silinmeli?

Ürünlerin temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken husus hangi materyalin kullanıldığıdır. Kitaplık, gardırop, TV ünitesi gibi ürünler genellikle ahşap malzemelerden üretilir. Bu gibi ürünlerin temizliğinde ahşap malzemelerin temizliği için özel olarak üretilmiş temizleyiciler kullanılabilir. Temizlik bezinin yüzeyleri çizmeyen bir forma sahip olması gerekir. İz bırakmaması açısından ıslak bezle silinen yüzeyler kuru bezle kurulanmalıdır.

Mobilya alırken nelere dikkat edilmeli?

Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta konfordur. Ürünlerin hem kullanışlı ve işlevsel olması hem de konfor sunması çok önemlidir. Bir başka dikkat konusu ürünlerin kaliteli malzemelerden üretilmiş olması gerektiğidir. Kalitesiz ürünler kısa kullanım süresi içerisinde yıpranmaya başlar, değişim gerektirir. Ürünlerin boyutu kullanılacak alana uygun olmalı, sıkışık bir görünüm oluşturmamalıdır. Mobilya fiyatları da alışverişi gerçekleştirmeden önce dikkat edilmesi gereken bir kriterdir.

Mobilya çeşitleri nelerdir?

Mobilya çeşitleri; yatak odası takımları, gardıroplar, baza ve karyolalar, yataklar, şifonyerler, takı dolapları, koltuk ve kanepeler, TV ünitesi ve sehpası, kitaplık, masa ve masa takımları, sandalyeler, dekoratif raflar, portmanto ve askılık, ayakkabılık, çok amaçlı dolap, mobilya aksesuarları, genç odası takımları, bebek mobilyaları, komodin, bilgisayar ve çalışma masası, ofis koltuğu ve sandalyeler, oyuncu koltukları gibi ürünlerdir.

En iyi mobilya modelleri hangileridir?

En iyi mobilya modelleri kaliteli malzemelerden üretilen, yüksek konfor sağlayan, kişilerin dekorasyon tarzını yansıtan ürünlerdir. Pek çok marka farklı tasarım ve özelliklere sahip ürün çeşitleri ile öne çıkar. En iyi ürünlerin belirlenebilmesi kişisel ihtiyaçların karşılanıp karşılanmamasına göre değerlendirilir. Kullanım alanı ve amaçlarına uygun ürünler doğru tercih olacaktır. Kullanıcı sayısı göz önünde bulundurularak bütünlük oluşturan parçalar seçilmelidir.

Daha fazla göster