Koçtaş 600 TL ve üzeri kargo bedava600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
22 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Tencere ve Tavalar

Tencere Ve Tavalar

Lezzetli yemeklerin ortaya çıkmasında büyük bir role sahip olan tencere ve tavalar, yemek pişirme işleminin kilit noktasıdır. Bu nedenle kullanım alışkanlıklarınız doğrultusunda doğru seçimler ile şık sunumlara imza atabilirsiniz. 

Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıracak Tencere ve Tavalar

Her mutfağın olmazsa olmazı olan tencere için yapacağınız leziz yemeklere yakışır bir seçimde bulunmanız gerekir. Bunun için de öncelikle yapacağınız yemeğe göre sağlıklı ve de pişirme alışkanlıklarınıza uygun bir tencereye yönelmelisiniz. Az yağlı bir pilav veya yumurta yapacaksanız keyifli pişirme imkanı sunan granit tencere ve tavaları tercih etmelisiniz. Granit özelliği sayesinde homojen ısı dağılımı sağlayan tencere ve tavalar, PTFE yapışmaz kaplamalı iç yüzeyi özelliği ile de yemeklerinizin dibinin tutmasını ve yanmasını engeller. Tencere modellerinde genellikle 22-24-26 santimetre çapında ebatları mevcut iken; tava modellerinde 22-24-26-28 santimetre çapında ebatları mevcuttur. Amacınıza uygun tencere seçimine göre ebatlar değişmektedir. Karnıyarık için özel üretilmiş tencerelerin ebatı 24-26-28 santimetre çapındadır. Aynı zamanda kategoride mevcut bulunan tava çeşitlerinden biri balık tavalarıdır. PTFE kaplamalı iç yüzeyiyle yanma-yapışmayı önler. Polyester curtain dış kaplaması sayesinde de kanserojen madde barındırmaz. Alüminyum gövdesi de uzun süreli kullanıma uygundur. Et yemekleri için bir tava arıyorsanız et pişirmeye elverişli sac kavurma tavalarını tercih edebilirsiniz. Bunun yanında 7 ufak bölmeye sahip mücver ve pankek yapmanıza yardımcı bir adet tava modeli ile de eşsiz bir sofra kurabilirsiniz. Sevdiklerinizi bir araya toplayan kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan leziz krepleri pişirmek için ihtiyacınız olan tek şey krep tavalarıdır. Bunun için granit efektli yanmaz-yapışmaz PTFE kaplamalı krep tavaları tercih edebilirsiniz. 

Tencere ve Tava Fiyatları Neye Göre Değişir?

Tencere seti ve tava seti seçerken fiyat da önemli olacaktır. Hem çapına hem de iç ve dış yüzey kaplamalarına bağlı değişen fiyatlar yanmaz-yapışmaz (PTFE) tava ve tencerelerde daha yüksek seyreder. Dış kaplamaları polyester olan ürünler diğerlerine göre pahalıdır. Ama sağlık için daha doğru seçim olan alüminyum gövde ve polyester dış kaplamalı ürünlerdir. Her bütçeye uygun fiyatlarla tencere ve tavalar şimdi Koçtaş’ta! Seçeceğiniz ürünü online olarak Koçtaş güvencesiyle temin edebilirsiniz. 

Daha fazla göster