Peşin Fiyatına 7 Taksit

Şarj Cihazı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Elektronik Aletlerin Vazgeçilmez İhtiyacı: Şarj Cihazı

Şarj aleti çeşitleri günlük hayatın oldukça önemli parçalarından biridir. Elektronik aletlerin şarj edilmesini mümkün hale getiren şarj cihazı çeşitleri, günlük hayatta sıklıkla kullanılan telefon ya da bilgisayar gibi aletlerin çalışmak için ihtiyaç duyduğu enerjiye ulaşmasını kolaylaştırır. Telefon, tablet ya da bilgisayar fark etmeksizin her elektronik aletin belirli bir süre kullanılabilmesi için şarj edilmesi gerekir.

Şarj aleti çeşitlerini incelediğinizde farklı uçlara ve cihazlara uyum sağlayacak biçimde özel olarak tasarlanan ürünler olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, MacBook bilgisayarlarda kullanılan şarj aleti çeşitleri farklı uçlara sahipken Windows bilgisayarlarda şarj işlemi için farklı uçlara sahip olan modeller kullanılır.

Telefonları da incelediğinizde her ne kadar çoğu Android modelde benzer uçlar kullanılsa da farklı girişlere ihtiyaç duyan modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece seçenekler arasından sizin elektronik aletiniz için uygun olan uçlara pratik bir şekilde erişebilir, şarj işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Her türlü elektronik aletin batarya ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde kendi içinde çeşitlendirilen şarj aletleri, herkesin aradığı şarj cihazına rahat bir şekilde ulaşmasını mümkün hale getirir. Böylece cihazlarınızın ihtiyaçlarını giderebilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz.

Şarj cihazı çeşitlerine göz attığınızda ürünlerin girişlerinin yanı sıra bazı özellikleri bakımından da birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. 120 Watt ya da 25 Watt şarj aleti gibi farklı özelliklere sahip olan modeller, cihazınızın özelliklerini göz önünde bulundurarak aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok alternatif sunar. Böylece aradığınız ürünlere kısa süre içinde ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı vakit kaybetmeden giderebilirsiniz.

Şarj aleti fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek cihazlarınıza uygun ürünlere anında erişebilir, günlük hayatınızı kolaylaştırmaya başlayabilirsiniz. Uygun şarj aleti fiyatları arasından hem gereksinimlerinize hem de bütçenize uygun olan ürünlere vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz. Samsung ya da Ttec şarj aleti gibi kaliteli markaların ürünleri arasından istediğiniz ürünlere anında erişebilirsiniz.

Şarj Cihazı Kablo Türleri

Şarj aleti çeşitleri incelendiğinde ürünlerin farklı alternatiflere sahip olduğu görülebilir. Farklı elektronik aletlerin pillerini doldurmak için özel olarak tasarlanan ürünler içerisinden hangi markanın ya da hangi elektronik aletin pilini doldurmak için bir ürün alacağımızı göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek genel olarak hangi şarj aleti çeşitleri olduğu hakkında fikir edinebilirsiniz;

 • Telefon gibi elektronik aletlerin şarj aleti çeşitlerini incelediğinizde Type-A, Mini USB, Type-B, Mikro USB, Type-C ya da Lightning olmak üzere ürünlerin genel olarak 6 farklı tipte ürün olduğunu görebilirsiniz. Satın alacağınız girişin türünü göz önünde bulundurarak seçenekler arasından tercihinizi pratik bir şekilde yapabilir, ihtiyaçlarınızı anında giderebilirsiniz.
 • USB Type-A girişine sahip olan şarj aleti çeşitleri en eski standarttır. Genellikle adaptörlere takılan bölüm Type-A ve telefonlara takılan bölüm Type-B olacak şekilde tasarlanır. Bilgisayarınızda Type-A girişleri varsa bir ucu Type-A ve diğer ucu telefonunuza uygun olan seçenekler arasından seçim yapabilir, telefonlarınızı bilgisayarınızın gücü aracılığıyla pratik bir şekilde şarj edebilirsiniz.
 • Type-B girişine sahip olan modeller ise yazıcılar ya da bilgisayara bağlanan cihazların yanı sıra telefonlarda da sıklıkla kullanılır. Genellikle eski tip telefonlarda kullanıldığı için günümüzde çok yaygın olmasa da bazı aletlerde hala Type-B girişleri kullanıldığı da görülebilir.
 • Mini USB eski cep telefonlarında standart olarak kullanılan bir konektör olsa da günümüzde çok yaygın değildir. Bununla beraber evinizde yedek olarak kullandığınız bir telefon varsa onu şarj etmek için ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Mikro USB de geçmişte telefonlarda standart olarak kullanılan bir giriştir. Mini USB’den daha küçük olan Mikro USB, günümüzde de hale uygun fiyatlı cep telefonlarında kullanılır. Eğer sahip olduğunuz cep telefonun girişi Mikro USB ise ürünler arasından yedek şarj aleti edinebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • Şarj aleti Type-C çeşitleri ise yeni standart cep telefonu girişidir. Önceki USB türleri ile kıyaslandığında daha fazla güç çıkışı ve daha yüksek veri aktarım hızları sunmasıyla öne çıkar. Ayrıca USB Type-C aynı anda birden fazla işlevi yerine getirebilmesiyle de öne çıkar. Modern ve yeni nesil bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ve oyun konsollarında sıklıkla kullanılır. Yeni nesil ürünlerde endüstri standardı olan Type-C, birçok farklı marka tarafından kullanılır. Örneğin, seçenekleri incelediğinizde Huawei ya da Samsung Type C şarj aleti çeşitleri olduğunu görebilirsiniz. Böylece istediğiniz markanın ürünlerine pratik bir şekilde alabilir, ihtiyaç duyduğunuz Type C şarj aleti modeline anında sahip olabilirsiniz.
 • Lightning ise iPhone 15 serisi öncesindeki Apple telefonlarda ya da AirPods modellerinde kullanılan markaya özel bir konnektördür. Genel bir standart olmayan Lightning, sadece Apple markaları ürünlerde kullanılan bir giriştir. Bununla beraber iPhone 15 serisinden ve birkaç nesil önceki iPad Pro’lardan itibaren Apple markası da endüstri standardı olan Type-C’ye geçiş yapmıştır. Bundan dolayı sahip olduğunuz Apple etiketli ürünün girişini göz önünde bulundurarak hangi modelin sizin için uygun olduğunu belirleyebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz. Örneğin, MacBook bir bilgisayarınız varsa bir ucu Type-C ve diğer ucu Lightning olan bir şarj aleti kullanarak iPhone 15 serisi öncesindeki telefonlarınızı bilgisayarlarınız üzerinden şarj edebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • Telefon şarj aleti çeşitlerinin yanı sıra seçenekleri incelediğinizde bilgisayarlar için de farklı türler olduğunu görebilirsiniz. Böylece alternatifler arasından bilgisayarınızın modelini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak pratik bir şekilde seçiminizi yapabilirsiniz. Bilgisayarların konektör türleri genel olarak 4.5 mm x 3 mm, 7.4 mm x 5 mm, USB Type-C ya da 4 mm x 1.7 mm gibi farklı seçeneklere sahip olacak biçimde tasarlanır. Örneğin, HP marka laptoplarda genellikle USB Type-C, 7.4 mm ya da 4.5 mm olan modeller kullanılır. Sahip olduğunuz bilgisayarın şarj girişini göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçiminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bununla beraber MacBook cihazlara baktığınızda ise farklı bir şarj girişi olduğunu görebilirsiniz. MagSafe olarak nitelendirilen şarj ucu, manyetik bir yapıya sahiptir. MacBook bilgisayarınızın şarj bölümüne yerleştirdiğinizde otomatik olarak bağlantı kuran şarj aletleri, pratik bir şekilde cihazınızı şarj etmenizi mümkün kılar. Bununla beraber ürünlerin genellikle adaptöre takılan uçları ise USB Type-C girişine sahiptir.

Sahip olduğunuz cihazları göz önünde bulundurarak uygun şarj cihazı modeline pratik bir şekilde ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılayabilirsiniz. Şarj cihazı fiyatları ve seçeneklerini göz önünde bulundurarak gereksinimleriniz doğrultusunda tercihte bulunabilir, elektronik aletlerinizi pratik bir şekilde şarj etmeye başlayabilirsiniz. Şarj aleti fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek cihazlarınızla uyum sağlayan ürünlere erişebilirsiniz.

Kullanım Yerlerine Göre Şarj Aleti Çeşitleri

Şarj aleti çeşitlerini incelediğinizde ürünlerin kullanım yerlerine göre de birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. Böylece seçenekler arasından ihtiyaç duyduğunuz modellere kolay bir şekilde ulaşabilir, aradığınız ürüne kısa süre içinde sahip olabilirsiniz;

 • Seçenekleri incelediğinizde ürünlerin araç içi, taşınabilir ya da ev içi gibi çeşitli alternatiflere ayrıldığını görebilirsiniz. Böylece alternatifler arasından aradığınız nitelikleri sunan ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Araç şarj aleti çeşitlerini incelediğinizde ürünlerin bir bölümünün genellikle çakmaklık bölümüne takılabilecek biçimde tasarlandığını görebilirsiniz. Çakmaklık bölümüne takılabilen ürünlerin diğer ucunda ise USB Type-C ya da Type-A bağlantıları bulunur. Eğer araba kullanırken cep telefonunuzu şarj etmek için ürünler arasından seçim yapacaksanız sahip olduğunuz şarj kablosunu göz önünde bulundurarak alternatifler arasından seçiminizi yapabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Çakmaklık girişi aracılığıyla kullanılabilmesi sayesinde arabanızın markası ya da modeli ne olursa olsun kullanabileceğiniz bir yapıya sahip olan ürünler, bu yönüyle birçok kişiye hitap eder. Arabanızın modeli eski ya da yeni olsa da ürünler sayesinde cihazlarınızı dilediğiniz yerde şarj edebilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • Taşınabilir şarj aleti çeşitleri ise günlük hayatın önemli parçaları arasında bulunur. Taşınabilir bir yapıya sahip olan şarj aletleri, genellikle batarya formunda satışa sunulur. Ürünlerin boyutları markadan markaya değişiklik gösterebilir. Seçenekleri incelediğinizde taşınabilir Samsung şarj aleti modellerinden Huawei’ye kadar birçok alternatif olduğunu görebilirsiniz. Böylece alternatifler arasından istediğiniz özellikleri sunan ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
 • Taşınabilir bir yapıya sahip olan şarj cihazı çeşitleri, cep telefonlarınızı ya da uygun bağlantıya sahip olan bilgisayarlarınızı istediğiniz yerde dilediğiniz gibi şarj etmenize olanak tanır. Kendi gücünüzü gittiğiniz her yere taşımanızı mümkün kılan ürünler, bu yönüyle kullanıcılarının günlük hayatına pratiklik katar. Gün içerisinde telefonda çok fazla vakit geçiriyorsanız ve dışarıda olduğunuzda şarjının bitme tehlikesiyle sıklıkla karşılaşıyorsanız taşınabilir formda olan ürünler arasından seçim yapmanız önerilir. Powerbank olarak da nitelendirilen şarj aletleri, taşınabilir bir güç bankası olarak özetlenebilir. Cihazlarınızın pil ömrünü arttırmanıza yardımcı olmasının yanı sıra her zaman ve her yerde online kalmanızı mümkün kılar. Kompakt bir yapıya sahip olması ve rahat bir şekilde taşınabilmesiyle öne çıkan ürünleri çantanızda rahatlıkla istediğiniz yere götürebilirsiniz.
 • Taşınabilir şarj cihazı çeşitlerini incelediğinizde genellikle ürünlerin üzerinde birden fazla bağlantı olduğunu görebilirsiniz. USB Type-A ve Type-C bağlantılarının bir arada bulunduğu çoklu şarj aleti çeşitleri sayesinde hemen hemen her türlü cihazı rahatlıkla şarj edebilir, dış mekanlarda ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Birden fazla USB bağlantı noktasıyla beraber gelen ürünler aynı zamanda tek seferde iki farklı cihazı da şarj etmenizi mümkün kılar. Örneğin, Bluetooth kulaklığınızı ve telefonunuzu aynı anda şarj etmeniz gerektiğinde ürünlerin sunduğu fonksiyonellikten yararlanabilir, dış mekanlarda şarj ihtiyaçlarınızı zorlanmadan giderebilirsiniz.
 • Taşınabilir modeller aynı zamanda birçok farklı markanın cihazıyla uyumlu bir şekilde çalışabilmesiyle de öne çıkar. Örneğin, cep telefonunuz iOS ya da Android işletim sistemine sahip olsa da uygun kablolara sahip olduğunuz müddetçe ürünler sayesinde şarj işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Taşınabilir modellerde genellikle evrensel olarak uyumlu USB girişleri kullanıldığı için farklı markaların ürünlerini rahat bir şekilde şarj edebilir, pillerinizi dilediğiniz yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hareket halindeyken cihazlarınızı şarj etmek ve pilinizin her zaman istediğiniz seviyede kalmasını sağlamak istiyorsanız ürünler arasından seçim yapabilir, gereksinimlerinizi kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.
 • Ev içi olarak nitelendirilen ürünlerin ise genellikle kablo boyları daha uzundur. Seçenekleri incelediğinizde 1 metreden 5 metreye kadar farklı kablo boylarına sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, cep telefonlarınızı yatakta yatarken şarj etmek istiyorsanız genellikle 3 metre gibi uzun bir mesafeye sahip olan kablolar arasından seçim yapmanız önerilir. Böylece cihazlarınızı rahat bir şekilde şarj edebilir, şarj aleti modellerinin uç bölümlerinde kıvrılma ya da kırılma benzeri problemler yaşamadan rahat bir kullanım elde edebilirsiniz.

Şarj aleti fiyatları ve alternatiflerini inceleyerek aradığınız özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, cihazlarınızı istediğiniz gibi şarj etmeye başlayabilirsiniz. Uygun şarj aleti fiyatları ve alternatifleri sayesinde aradığınız ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz.

Özelliklerine Göre Şarj Aleti Çeşitleri

Şarj aleti çeşitlerini incelediğinizde ürünlerin sahip olduğu özellikler bakımından da birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. Aradığınız bir özellik varsa seçenekler arasından pratik bir şekilde bulabilir, günlük hayatınıza işlevsellik kazandırabilirsiniz. Ürünlerin özellikleri genel olarak aşağıdaki gibidir:

 • Telefon şarj cihazı çeşitlerini incelediğinizde ürünlerin kablosuz ya da hızlı şarj aleti gibi çeşitli özelliklere sahip olacak biçimde birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. Böylece cep telefonlarınızın özellikleri ve gereksinimleriniz doğrultusunda alternatifler arasından sizin için uygun olanlara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Hızlı şarj özelliği yeni nesil telefonlarda da sıklıkla kullanıldığı için şarj aleti arayışında olanlar tarafından sıklıkla aranılan özellikler arasında yer alır. Örneğin, seçenekleri incelediğinizde 67W ya da 120 Watt şarj aleti çeşitleri olduğunu görebilirsiniz. 67W şarj aleti çeşitleri her ne kadar hızlı şarj özelliği sunsa da sahip olduğunuz aletin de benzer aralıkları desteklemesi önemlidir. Samsung 25W şarj aleti çeşitleri de 67W olan modeller ile benzer şekilde hızlı şarj özelliği sunmasına rağmen bataryayı 67W olan modeller kadar hızlı bir şekilde doldurmayabilir. Benzer şekilde 120W şarj aleti çeşitleri arasından satın almak istiyorsanız da sahip olduğunuz modelin bu şarj gücünü destekleyecek kapasiteye sahip olması gerekir. Örneğin, 33 Watt şarj aleti kullanıyorsanız ve sahip olduğunuz cihaz 25W hızlı şarjı destekliyorsa 33 Watt’lık üründen istediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Bundan dolayı 33 Watt ya da 67 Watt şarj aleti çeşitleri arasından seçim yapmadan önce sahip olduğunuz cihazın maksimum kapasitesini öğrenmeniz gerekir.
 • Kablosuz şarj aleti çeşitleri de günlük hayata işlevsellik katan modeller arasında bulunur. Bununla beraber kablosuz cep telefonu şarj aleti modellerini kullanmak için sahip olduğunuz telefonların kablosuz şarj özelliğini desteklemesi gerektiğini bilmeniz gerekir. Kablosuz şarj genel olarak elektromanyetik indüksiyon yolu ile şarj gücünü kablosuz olarak iletmek için bir şarj pedi kullanır. Genel olarak kablosuz şarj cihazları, elektrik akımını radyo dalgaları aracılığıyla ileterek şarj cihazı ve telefon arasında bir elektromanyetik alan oluşturur. Bazı cep telefonu çeşitlerinin arka bölümünde bir alıcı bobin bulunur. Bu alıcı bobin, elektromanyetik dalgaları kullanılabilir elektriğe dönüştürerek cep telefonunuzun kablosuz bir şekilde şarj olmasını mümkün hale getirir.
 • Kablosuz şarj aleti çeşitlerinin menzili genellikle kısa olduğu için ürünleri kullanırken cep telefonlarınızı stantların üzerine yerleştirmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bununla beraber manyetik olarak kilitlenen ürünler, düşme benzeri istenmeyen durumların yaşanmasının önüne geçecek biçimde özel olarak dizayn edilir. Böylece cep telefonlarınızı rahat bir şekilde şarj edebilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde gidermeye başlayabilirsiniz.
 • Kablosuz bir yapıya sahip olan ürünler, herhangi bir kablo kullanımını ortadan kaldırdığı için kullanıcılarının günlük hayatına işlevsellik katar. Bununla beraber bazı modelleri incelediğinizde şarj pedlerinin belirli bir enerji kaynağına bağlı olması gerektiğini görebilirsiniz. Eğer tamamen kablosuz bir model arıyorsanız seçenekleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve alternatifler arasından sizin için uygun olanı bulmalısınız.
 • Kablo endişesini ortadan kaldıran ürünler, aynı zamanda daha güvenli bağlantılar elde etmenizi de mümkün hale getirir. Bazı kullanıcılar kablo kullanırken telefonlarının konnektörlerinin belirli bir zaman sonra tahrip olacağından endişe duyar. Bununla beraber kablosuz bir yapıya sahip olan ürünlerde herhangi bir giriş kullanılmadığı için rahat bir şekilde cihazlarınızı şarj edebilir, gereksinimlerinizi anında karşılayabilirsiniz. Kablolar ile kıyaslandığında daha dayanıklı bir yapıya sahip olan ürünler, bu yönüyle de birçok kişi tarafından tercih edilir. Bununla beraber kablosuz olan modelleri incelediğinizde genellikle kablolu olanlar ile kıyaslandığında şarj işleminin daha uzun sürdüğünü görebilirsiniz. Ayrıca ürünleri kullanabilmek için sahip olduğunuz cihazların da kablosuz şarj teknolojisini desteklemesi gerekir. Aksi takdirde satın aldığınız kablosuz şarj cihazı modellerini kullanamazsınız. Kablosuz şarj aleti fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek her yerde cihazlarınızın pilini doldurabileceğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz.

Koçtaş’taki orjinal şarj aleti çeşitleri arasından seçim yaparak ihtiyaçlarınızı giderebilir, aradığınız özelliklere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kablosuz ya da hızlı şarj cihazı çeşitleri arasından aradığınız nitelikleri sunan ürünlere pratik bir şekilde erişebilirsiniz. B