65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Testereler
Filtreler Temizle
Özellikler
  125   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Testereler

Testereler

Testereler tamir ve tadilat işlemlerinde her çeşit malzemenin daha hızlı ve düzgün bir biçimde kesilmesini kolaylaştıran el aletlerindendir. Motorlu testere sistemleri ile insan gücü yerine motor gücü kullanılarak yorulmadan kesim yapılabilir. Testereler ile ahşap, metal, beton, doğal taş, seramik ve hatta dondurulmuş gıda çeşitleri dahi kolaylıkla kesilebilir. Farklı türdeki uç ve makineler ile bu işlemler hızlı ve düzgün şekilde gerçekleştirilir.

Birbirinden İşlevsel Testere Çeşitleriyle Artık İşiniz Çok Kolay
Testereler kullanım amaçları ve kesim yöntemlerine göre çeşitlere ayrılmıştır. Daire testereler, yuvarlak şekilde bıçağa sahip olan testere çeşididir. Bu testereler daha çok düz bir hat şeklinde kesilmek istenilen malzemeler için kullanılır. Ağırlıklı olarak ahşap malzemelerin kesilmesi için kullanılır. Ahşap döşemeler, kontrplak ve sunta gibi ahşap ürünlerin kesimi için idealdir. Bıçak çapları ve motor güçlerine göre çeşitleri bulunur. Bıçak çapı olarak 84 mm ile 190 mm arasında seçenekler bulunur. Motor gücü bakımından ise 1000 W ile 1600 w aralığında modelleri mevcuttur. Dekupaj testereler, kullanışlı ve çok yönlü olması ile en çok tercih edilen testere çeşitleri arasında yer alır. Hem düz çizgi halinde hem de farklı şekillerde kesim yapılabilmesi için kullanılabilirler. Değişik bıçak türlerinin uyum sağlayacağı bir sistemi olması sayesinde her çeşit malzemeyi kesebilecek bir testere türüdür. Motor gücü bakımından 400 w ile 1200 w aralığında seçenekleri bulunabilir. Tilki kuyruğu testereler, ağaç budama ya da kabaca kesme işlemleri için kullanılan testere çeşididir. Bu testere çeşitleri ile düz kesim de yapılabilir. Bıçak uzunlukları modellere göre ayarlanabilir olarak sunuluyor. Ahşap ve metal kesim işleri için kullanılabilir. Kullanım amaçlarına göre farklı motor güçleri bulunuyor. Bu tarz testereler, panter testere olarak da adlandırılır. Çok amaçlı testereler, farklı kesim işlemleri için kullanılabilen testere çeşitleridir. Değiştirilen başlık ve bıçakları ile ahşaptan doğal taşlara kadar pek çok malzemede kesim işlemi yapılabilir. Uygun bıçakların seçilmesi ile kesim işlemleri kolaylaşır. Multi testere ismi ile de kullanılır. Testere ve benzeri makineler keskin ve tehlikeli olması sebebi ile kullanım sürecinde gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması gereklidir.

Testere Seçimi İçin Püf Noktaları
Testereler seyyar olarak kullanmak amacı ile tasarlanmış olan elektrikli aletlerdir. Sabit ve tezgâh şeklindeki testere çeşitlerine göre daha kullanışlı makinelerdir. Seyyar testerelerin kullanım kolaylığını artırmak için şarjlı modeller tercih edilebilir. Akü sistemi ile şarj edilen bu makineler motor gücü kadar kullanım süresi sunabilir. Testereler ile ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli konu hangi malzeme için kesim yapılacağıdır.  Testere aksesuarları olarak adlandırılan farklı türdeki bıçaklar kullanılarak ahşap, metal, doğal taş gibi malzemelerin her biri çok fazla emek ve enerji harcamadan kesilebilir. Ayrıca malzemeye uygun bıçak kullanmak, malzemenin sorunsuz şekilde kesilmesini de sağlayacaktır. Düzgün bir kesim işlemi yapılabilmesi için birçok makinede lazer ya da LED ışık sistemi bulunur. Bu ışıklar ile kesim yapılan hattın takip edilmesi ve aydınlatılması sağlanır. Kesim derinliğinin ayarlanabildiği testere seçenekleri çok daha kullanışlı modeller olarak görülür. Bıçak derinlik ayarı yapılarak kesilmek istenilen malzemenin kalınlığına uygun derinliğe getirilebilir. Özellikle kalın malzemeler ile ilgili derinlik ayarı yapılabilmesi etkili sonuç alınmasını sağlayacaktır.
Testereler, kullanım yoğunluğuna göre belli süre sonra performanslarını kaybedebilir. Bıçakların körelmesi durumunda yeni bıçakla değiştirmek aynı performansa tekrar kavuşmasını sağlayacaktır. Bıçakların tasarımlarına uygun malzeme için kullanılması daha uzun süre keskin kalmasını sağlar.

En Uygun Testere ve Malzemeleri Nereden Alınır?
Testereler ve aksesuarları kullanım amaçlarına göre farklı özellik ve sistemleri ile üretilmektedir. Profesyonel amaçlı olarak güçlü makine çeşitleri ve hobi ya da ev işleri için kullanılacak makine çeşitlerinin hepsini Koçtaş’tan üstelik Online alışveriş kolaylığıyla satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey şimdi Koçtaş'ı ziyaret etmek ve beğendiğiniz ürünü alışveriş sepetinize atmak! 

Daha fazla göster
Başa Dön