65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Tezgah Tipi Testereler
Filtreler Temizle
Özellikler
  49   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Tezgah Tipi Testereler

 

Tezgâh Tipi Testereler

Ahşap ve metal kesim işlemlerinde en iyi sonucu olmak için tezgâh tipi testereler en doğru seçimlerden bir tanesidir. Hızlı ve etkili sonuç için ihtiyacınıza farklı testere seçenekleri arasından doğru seçim yaparak işlemlerininiz kolaylaştırabilirsiniz. Tezgâh tipi testereler kendi bünyesinde kesim yapmak üzere kullanılacak olan özel bir tezgâha sahip testerelerdir. Ağırlıklı olarak ahşap ve metal kesme işlemlerinde kullanılırlar. Bu iki malzemede yapılacak kesim işlemlerinde iyi sonuç verecek şekilde tasarlanmaktadır. Makinelerde kullanılan bıçakların değiştirilmesi ile beton ve mermer gibi sert malzemelerin kesilmesi de mümkün olabilir. Kullanım amaçlarına göre farklı özellikler ve tasarımlar bu makinelere ekleniyor. Ayrıca profesyonel ve amatör işlemlerde kullanılan makinelerin de özelliklerinde farklılıklar bulunabiliyor.

Sundukları Avantajlarla Tezgâh Tipi Testere Çeşitleri
Tezgâh tipi testereler, üç farklı grupla kullanıma sunuluyor. Bu gruplarda yer alan her bir makine türünün kesim ve tasarım özellikleri kendi sistemine göre değişiklik gösteriyor. İlk grup tezgâh tipi testereler olarak tezgâh üstü testere çeşitleri bulunuyor. Tezgâh üstü testere makinesi düz bir tezgâha sahip olan ve bunun alt kısmında kesme amaçlı bıçağın bulunduğu makine türüdür. Kesme işlemini tezgâhın alt kısmına yerleştirilmiş olan bıçak sistemi gerçekleştirir. Makinelerin tezgâh genişliği, kesme açısı, motor gücü ve bıçak çapı gibi farklı seçenekleri bulunur. Kullanım şeklinde göre ayaklı modellerde bulunuyor. İkinci grup ise gönye kesme makineleridir. Gönye kesme makinesi,  tezgâh kısmının üzerinde hareket halinde bir motor sistemine ve bıçağa sahiptir. Sabit şekilde durun malzemenin üzerine inen bıçaklar ile kesme işlemini gerçekleştirir. Açılı kesim yapabilmek için en doğru makinelerden bir tanesidir. Alt kısmında yer alan tezgâh istenilen açıya ayarlanarak kesim yapılır. Bazı modellerde tezgâh üstü testere ve gönye kesme aynı makinede olacak şekilde tasarlanmış olabilir. Son grupta ise profil kesmeler yer alır. Bu makineler metal profilleri daha rahat ve doğru şekilde kesmek üzere tasarlanmıştır. Kesme işlemini yapabilmek için özel taşlı diskleri bulunur. Bu tür tezgâh tipi testereler kullanılan bıçakların değiştirilmesi ile farklı türlerde malzemeleri kesebilecek şekilde tasarlanmıştır. Elmas ve benzeri malzemelerden üretilen bıçaklar ile beton gibi sert malzemeleri de kesebilir.

Tezgâh Tipi Testere Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Tezgâh tipi testereler ile ilgili seçimi yapılırken kullanım amaçlarına göre bir tercih yapılması doğru olacaktır. Profesyonel ya da amatör kullanım amacı ile seçilecek olan makinelerde farklı özellikler bulunur. Uzun süre ve yoğun şekilde kullanılacak olan profesyonel makinelerin motor gücü, kesim aralıkları ve tasarımları farklıdır. Bu makine çeşitleri daha etkili şekilde kesim yapabilir. Amatör kullanıcılar için ise daha küçük ve az motor gücü olan makineler tercih edilebilir. Tezgâh tipi testereler ile ilgili en önemli konulardan birisi de yapılacak olan işlemlere uygun olan bıçakları kullanmaktır. Ahşap, metal ya da beton gibi malzemeleri kesmek için tamamen bu işlem için özel tasarlanmış olan bıçakları makineye sağlam şekilde takarak kullanmak gereklidir. Bu şekilde kullanmak hem makinenin zorlanmamasını hem de kullanılan bıçakların daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Tezgâh tipi testereler ve benzeri makineler dikkatli kullanılması gereken, kullanıcıyı yaralama riski taşıyan makinelerdendir. Seri şekilde ve güçlü kesme işlemi yapabildikleri için kullanılırken dikkat edilmesi ve mutlaka gerekli iş güvenlik malzemeleriyle tedbir alınması gerekir. Makine seçimleri yapılırken güvenlik önlemleri sağlanan makinelerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Özellikle bıçak koruma sistemine sahip olması testerelerin daha güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Bu tür testereler ile ilgili olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da makineye tam olarak uyumlu disklerin kullanılmasıdır.
Tezgâh tipi testereler ve aksesuarları en uygun fiyatla, taksit seçenekleri ile ve en kaliteli ürünler ile sizlere Koçtaş’ta sunuluyor.  Koçtaş’ın Online alışveriş sitesini ziyaret ederek uygun fiyata yüksek kaliteyi üstelik Online alışveriş kolaylığıyla satın alabilirsiniz.

 

Daha fazla göster
Başa Dön