500 TL ve Üzerine Kargo Bedava 500 TL ve Üzerine Kargo Bedava

Vitrinler ve Konsollar

Evinin Ustası Olmak İsteyenlere: Hangi Eşyanın Montajı Nasıl Yapılır?

Eskimiş mobilyalarınızı yenilemek güzel fikir ve bu fikrin sizi heyecanlandırdığını biliyoruz. Fakat söz konusu, aldığınız mobilyaların montajı olunca hangi adımları izlemeniz gerektiğinden pek emin değilseniz kafanızın soru işaretleri ile dolduğunun farkındayız. Hiç panik yapmanıza gerek yok, evinize yeni bir mobilya almanın heyecanını sonuna kadar yaşayın! Çünkü mobilya montajı hakkında tüm detayları bu içerikte sizinle paylaşacağız. Haydi, başlayalım!

Devamı...

Evinizin Duvarlarında Anılarınıza Yer Açın! Farklı Çerçeve Asma Şekilleri

Geçmişte yaşadığınız anları çok özleseniz de ne yazık ki geriye dönüp aynı zamanları bir daha yaşama şansınız yok. Fotoğraflar da işte tam olarak bu yüzden önemli. Baktıkça yaşanılan o özel anları hatırlatan, yüzlerde çiçekler açtıran fotoğrafları bilgisayarlardan ya da dijital depo alanlarından çıkarma zamanı sizce de gelmedi mi? Hadi açın klasörleri ve en özel anlarınızın somut kanıtı olan fotoğrafları seçin, bir fotoğrafçıya gidip bastırın. Ardından da Koçtaş’tan evinizin tarzına uygun olduğunu düşündüğünüz fotoğraf çerçevelerini seçin. Anılarınızı duvara asarak evinizde geçirdiğiniz anları daha mutlu kılmaya hazırlanın!

Devamı...

Bugünü Yaşamayı Sevenlere: Modern Dekorasyon Nedir, Nasıl Uygulanır?

Ruh yaşının biyolojik yaştan daha önemli olduğunu düşünüyorsanız ve bunu giydikleriniz, dinledikleriniz ve söylediklerinizle yansıtmaktan çekinmiyorsanız sizi evinizde de bu duruşu sergilemenizi sağlayacak bir dekorasyon tarzı ile tanıştıralım: Modern dekorasyon! Peki; modern dekorasyon nedir, nasıl uygulanır?

Devamı...

Vitrin - Konsol

Evinizin çeşitli bölümlerinde, farklı amaçlarla kullanabileceğiniz özgün vitrin ve konsol tasarımları; depolama ihtiyacınızı karşılamanın yanı sıra iç mekanın karakterini değiştiren önemli dekoratif unsurlar arasında yer alıyor. Yemek odasından koridorlara, oturma odasından gösterişli salonlara, antrelerden yatak odalarına varıncaya kadar evin hemen her köşesine konumlandırılan vitrin ve konsol seçimleriniz; evinizin dekorasyonunda büyük bir önem taşıyor.

Antre ve Koridorları Zenginleştiren Dresuarlar
Geçiş alanlarındaki boşlukları değerlendirmek için; mekan gereksinimlerine uygun, estetik bir görünüme sahip vitrin konsol seçeneklerine göz atmak gerekiyor. Bu anlamda zarif, ince ve uzun ayaklı dresuarlar olduğu gibi bazı konsol modelleri sadece dekoratif birer nesne olarak kullanılıyor. Çok amaçlı mobilya dolapları veya çekmeceli konsol gibi fonksiyonel ürünler ise, kullanıcıların antre ve koridorlardaki depolama ihtiyacını karşılayabiliyor. Şık ve gösterişli bir ayna ile tamamlandığında geçiş alanının atmosferini tamamen değiştirebilen konsol çeşitleri; klasik ve avantgart tasarıma sahip antre ve koridorlarda olduğu kadar modern iç mekanlarda da sıklıkla tercih edilen vitrin ve konsol modelleri arasında yer alıyor.

Yatak Odalarının Vazgeçilmezi Şifonyerler
Farklı özelliklere sahip vitrin ve konsol çeşitlerinden olan bazı konsol takımları komodin ve şifonyer görevini üstlenebiliyor. Örneğin; geniş yatak odalarında sıradan bir şifonyer yerine büfe konsol tercih etmek; daha fazla depolama alanı elde etmenize olanak sağladığı gibi aynı zamanda daha şık bir konsol takımı oluşturmanıza yardımcı oluyor. Yatak odasının sıcak ve samimi atmosferine en çok yakışan vitrin ve konsol seçenekleri arasında ilk sırada ahşap konsol modelleri yer alıyor. Mekanın genel tasarımına uygun olarak tercih edebileceğiniz masif, doğal kaplamalı veya lake boyalı ahşap ürünler; yatak odanızın tasarımını zenginleştiriyor.

Daima Yanı Başınızda Olması Gereken Komodinler
Hemen her mekanda belli başlı fonksiyonları üstlenebilen büfe mobilya çeşitleri arasında en kullanışlı olan nesnelerden biri! Komodin olarak da kullanabileceğiniz vitrin ve konsol seçenekleri; bu anlamda yatak odanızda fonksiyonel çözümler üretirken özgün tasarımlar için de olanak sağlıyor. Özellikle 80’li ve 90’lı yılların dekorasyon trendleri arasında yer alan cam vitrin seçenekleri yatak odasında retro bir görünüm elde etmek isteyenlerin yardımına koşuyor.

Evinizin Her Köşesinde Kullanabileceğiniz Mobilya Dolapları
Büfe modelleri
 evin hemen her bölümünde kullanılabiliyor olmasına karşın en çok da yemek odasına ve salonlara yakışıyor. Yemek odası konsol seçenekleri arasında yer alanyemek odası büfe modelleri sahip olduğu kapaklı dolaplar ile diğer vitrin ve konsol seçeneklerinden ayrılıyor. Konsol modelleri ve fiyatları; ürünlerin sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Örneğin özel tasarıma sahip gümüşlük vitrin seçenekleri standart ve basit bir tasarıma sahip konsol fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek olarak karşımıza çıkıyor. Bazı vitrin modelleri yalnızca saydam kapaklara sahipken bazı vitrin çeşitleri saydam ve opak kapakların bir arada kullanıldığı dış tasarımıyla dikkat çekiyor. Böylece sadece sergileme veya sadece depolama amaçlı olarak kullanılabilen vitrin ve konsol seçeneklerinin yanı sıra hem sergileme hem de depolama amaçlı kullanılan ürünler ortaya çıkıyor. Salon ve yemek odalarında çeyiz takımlarınızı güvenle saklayabileceğiniz gösterişli nesneler arasında yer alan büfe vitrin seçenekleri; çok çeşitli malzemelerden üretilebiliyor. Özellikle marküteri uygulamalı ahşap modeller ile mermer tezgaha sahip modern üniteler alıcıların favorileri arasında yer alıyor. Klasik mekanlarda tercih edilen vitrin ve konsol modellerinde oval formlar ve oymalı ayaklara yer verilirken; modern vitrin ve konsol çeşitlerinde olabildiğince az miktarda desen kullanılıyor. Neoklasik olarak isimlendirilebilecek; hem modern hem de klasik mobilya özelliklerinin harmanlandığı mobilya tasarımları ise son dönem trendleri arasında yer alıyor. Bu çizgide tasarlanan vitrin ve konsol modelleri; etnik ve doğuya ait desenleri modern mobilya formları ile bir araya getirerek kullanıldığı mekanda tasarımsal anlamda fark yaratıyor. 

Evinizin tarzı ne olursa olsun, aradığınız vitrin ve konsol modeline şimdi Koçtaş’tan ulaşabilir, online alışveriş kolaylığı ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.