200 TL Üzeri Kargo Bedava

Yastık Kılıfı

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Şık ve Kullanışlı Yastık Kılıfı Çeşitleri

Yatak örtüsüyle beraber yastık kılıfı çeşitleri yatak odalarının önemli parçaları arasında bulunur. Bir koruyucu görevi gören yastık kılıfı ürünleri, kullanan kişilerin daha steril bir ortamda uyumasını mümkün hale getirir. Bununla beraber bazı yastık kılıfı çeşitlerini incelediğinizde dekoratif amaçlarla kullanabileceğiniz ürünler olduğunu da görebilirsiniz. İşlevselliği şık dokunuşlarla bir araya getiren yastık kılıfı ürünleri, kullanıcılarına pek çok ihtiyacına yanıt vermeyi başarır. 

İşlevselliği ve şıklığıyla günlük hayatın önemli parçaları arasında bulunan yastık kılıfı ürünleri kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olur. Yastık kılıfı ürünleri, rahat ve sağlıklı bir uykunun elde edilmesinde önemli bir rol oynadığı için hemen hemen her evde kullanılır. Genel olarak ürünler, yastıkları kir, ter ve yağdan koruyarak kullanıcılarına ekstra bir konfor katmanı sunar. Bununla beraber kılıfı ürünleri belirli aralıklarla değiştirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Yastık kılıfı çeşitlerini her hafta değiştirerek alerjik reaksiyonları önleyebilirsiniz. Özellikle hassas bir yapıya sahip olan kişiler birkaç adet yedek yastık kılıfı bulundurmalı ve her hafta ürünlerin değişimini sağlamalıdır. Birkaç adet yedek ürüne sahip olarak hijyeni artırabilir, uyku için daha sağlıklı bir ortam oluşturabilirsiniz. Bununla beraber yastık kılıfı çeşitlerini kullanarak yastıklarınızın ömrünü uzatabilir, ürünlerden daha uzun süre faydalanabilirsiniz. 

Ürünler, yastıkların aşınmaya ve yıpranmaya karşı korunaklı hale gelmesini sağladığı için yatak odası tekstil ürünleri içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Ek olarak ürünleri sıklıkla değiştirerek yatağınızın sürekli olarak taze kalmasını sağlayabilir, daha konforlu bir uyku deneyimi elde edebilirsiniz. Yastık kılıfı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, istediğiniz ürünlere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Pek çok farklı seçeneğe sahip olan modeller arasından istediğiniz özelliklere sahip olanları kolaylıkla bulabilir, yatak odalarınızın ya da oturma odalarınızın istediğiniz görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Yastık Kılıfı Kullanmanın Önemi ve Sunduğu Avantajlar

Yastık kılıfı ürünleri, sahip olduğu özellikler sayesinde kullanıcılarına pek çok farklı avantaj sunar. Ürünlerin önemi ve sunduğu avantajlar hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, aklınızdaki soruların cevaplarına pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz;

 • Ürünlerin en önemli avantajları arasında yastıkları dış etkenlere karşı koruma altına alması gelir. Bu sayede sahip olduğunuz ürünleri daha uzun süre kullanabilirsiniz.
 • Yastık kılıfı çeşitleri daha hijyenik ve rahat bir ortamda uyumanızı mümkün hale getirir. Belirli aralıklarla ürünlerin değişimini gerçekleştirdikten sonra sürekli olarak taze bir yatağa yatabilir, daha konforlu bir uyku deneyimi elde edebilirsiniz. Ek olarak yastık kılıfı ürünleri, saçlarda gün içinde biriken tüm kirlerin yastığa geçmesinin önüne geçerek daha steril bir ortam oluşturmanıza olanak tanır.
 • Farklı malzemelerden üretilen ürünler sayesinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolay bir şekilde seçim yapabilirsiniz. İpek, pamuk ya da polyester gibi farklı kumaşlardan üretilen ürünler arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Ek olarak farklı malzemelerden üretilen modelleri yılın farklı mevsimlerinde değerlendirebilir, soğuk ya da sıcak havanın olumsuz etkilerinden kurtulabilirsiniz. Örneğin, nefes alabilen bir yapıya sahip olan pamuklu modeller sayesinde terleme kaynaklı yaşayabileceğiniz istenmeyen durumların önüne geçebilir, yılın her günü kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz.
 • İşlevselliğinin yanı sıra ürünleri dekoratif bir parça olarak değerlendirebilirsiniz. Seçeneklere göz attığınızda farklı renk, desen ve şekil alternatiflerine sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, oturma odalarınızda farklı bir görünüm yakalamak istiyorsanız ürünlerin sunduğu dekoratif detaylardan yararlanabilirsiniz. Bununla beraber yatak odalarınızda yataklarınızın üzerine renk katmak için de ürünlerin fonksiyonelliğinden faydalanabilirsiniz. Kendine has detayları ve şık görünümüyle öne çıkan yastık kılıfı çeşitleri sayesinde yaşam alanlarınızı pratik bir şekilde renklendirebilirsiniz. Yatak odalarınızın estetiğini iyileştirebilir, yaşam alanlarınıza farklı detaylar kazandırabilirsiniz.
 • Yastık kılıfı çeşitlerine göz attığınızda anti alerjik gibi çeşitli özelliklere sahip olan modeller olduğunu görebilirisiniz. Böylece ihtiyaçlarınızı giderecek ve uyku kalitenizi artıracak ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Yastık kılıfı fiyatları ve seçenekleri arasından istediğiniz özelliklere sahip olanı bulabilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz. Ürünler sayesinde yaşam alanlarınızın görünümünü iyileştirebilir, uyku kalitenizi kayda değer ölçüde artırabilirsiniz.

Herkesin İhtiyaçlarını Karşılayan Yastık Kılıfı Çeşitleri ve Özellikleri

Yastık kılıfı modelleri incelendiğinde farklı özelliklere sahip olan birçok seçenek olduğu görülebilir. Nasıl bir ürün istediğinizi belirledikten sonra seçenekler arasından tercihte bulunabilir, ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde giderebilirsiniz. Ürünlerin sunduğu özellikler genel olarak şu şekilde özetlenebilir:

 • Ürünler arasında anti alerjik, antibakteriyel, hipoalerjenik ya da anti mite gibi çeşitli özelliklere sahip olan modeller bulunur. Her model, kendine has bir avantaj sunmasıyla kullanan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamayı başarır.
 • Antibakteriyel yastık kılıfı çeşitleri, özel bir teknolojiyle üretilir. Cildinizin nemi tutmasına yardımcı olarak gece uyurken ihtiyaç duyabileceği bakımı elde etmesine olanak tanır. Bununla beraber toz akarlarını uzak tutacak şekilde özel olarak üretilen antibakteriyel yastık kılıfı ürünleri, elektriklenme önleyici bazı özelliklere de sahip olabilir. Ürünlerden bazıları antiviral özelliklere sahip yenilikçi teknolojilere sahiptir. Akne ve lekeleri önlemek için bakterilerin çoğalmasını engelleyerek istenmeyen durumların yaşanma olasılığını düşürür. Geleneksel yastık kılıfı ürünleri, gece yatmadan önce cildinize uyguladığınız kremleri ya da serumları emerek onların etkilerini azaltır. Bununla beraber antibakteriyel olan yastık kılıfı ürünleri, yüze uygulanan ürünleri zar zor emer ve böylece yüz bakımı rutininizin etkinliğini artırır. Geceleri yatmadan önce yüz bakımı yapıyorsanız ve etkilerini uzun süre görmek istiyorsanız antibakteriyel yapıya sahip olan modeller arasından seçim yapabilir, cildinizi istediğiniz gibi koruyabilirsiniz.
 • Anti alerjik yastık kılıfı çeşitleri, hassas bir cilde sahip olan kişiler için iyi bir seçenektir. Cilt alerjenlerinin olası etkilerini azaltmak için özel olarak üretilen ürünler, cildinizi toz akarlarına karşı koruma konusunda da iyi bir performans ortaya çıkarır. Anti-alerjik modelleri toz akarlarının yanı sıra diğer kirleticilerin vücutta yayılmasını ve büyümesini de engeller. Böylece optimum bir koruma elde edilmesini mümkün kılar. Ek olarak anti-alerjik yastık kılıfı ürünleri, hapşırma ya da kaşıntı gibi ani alerjik reaksiyonlara yakalanma ihtimalini sınırlayarak daha rahat bir uyku deneyimi elde etmenizi mümkün kılar. Özellikle anti-alerjik ürünlerle çocuklarınızın sağlığını koruyabilir, onların da daha rahat bir şekilde uyumasını sağlayabilirsiniz. Çoğunlukla nefes alabilen kumaşlardan üretilen ürünler, konforlu bir uyku deneyimi sunmak için de oldukça rahattır.
 • Anti mite olarak nitelendirilen ürünler, toz akarlarını önleyici yastık kılıfı olarak da bilinir. Karanlık ve nemli ortamda üreyen toz akarlarına karşı koruma elde etmek istiyorsanız anti mite olan modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Yoğunlaştırılmış mikrofiber gibi malzemelerden üretilen ürünler, nefes alabilen bir yapıya sahiptir. Bununla beraber alerjisi olanlar için uygun olmasının yanı sıra genellikle su geçirmez bir yapıdadır.
 • Hipoalerjenik olanlar da popüler tercihler arasında yer alır. Yataklarınızda yaşınıza bağlı olarak 10 milyon toz akarı bulunabilir. Bu canlılar yastıklarda ve battaniyelerde yaşamasına rağmen çok küçük olduğu için çıplak gözle görünmez. Ölü cilt hücreleri ve nem üzerinde gelişerek sabah kalktığınızda tıkalı hissetmenize neden olur. Toz akarlarından uzaklaşmak ve muhtemel alerjik etkilerinden kurtulmak için hipoalerjenik olanlar arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Bununla beraber ürünler arasında cilt ve saç sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olan ürünler de yer alır. Bu ürünler, daha az sürtünme üreterek ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşmasında engellemede iyi bir performans ortaya çıkarabilir. Ayrıca cilt tahrişini ve sivilcelenmeyi de azaltabilir.

Farklı özelliklere sahip olan ürünler arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, uyku kalitenizi artırmaya başlayabilirsiniz. Yastık kılıfı fiyatları ve seçenekleri arasından aradığınız niteliklere sahip olan modele kolaylıkla ulaşabilir, kaliteli ürünleri yatak odalarınıza taşıyabilirsiniz.

Malzemelerine Göre Yastık Kılıfı Ürünleri

Yastık kılıfı ürünleri incelendiğinde farklı malzemelerden üretilen modeller olduğu görülebilir. Böylece seçenekler arasından istediğiniz görünüme ve özelliklere sahip olanı pratik bir şekilde bulabilirsiniz;

 • Yastık kılıfı ürünleri arasında pamuk, keten, mikrofiber, polyester, ipek, bambu ya da saten gibi farklı kumaşlardan üretilen modeller yer alır. Her kumaş, ürünlere farklı bir özellik kazandırmasıyla dikkat çeker. Bu sayede kullanan kişilerin gereksinimlerini giderecek ürünlere ulaşmasını kolaylaştırır.
 • Pamuk yastık kılıfı çeşitleri sıklıkla tercih edilen ürünler arasında bulunur. Pamuk, nemi emen ve hava sirkülasyonu sağlayan doğal bir kumaş olduğu için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Yumuşak olması ürünlerin öne çıkan detayları arasında bulunur. Yumuşaklığı sayesinde uyurken kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Ek olarak pamuk, hipoarlerjenik yapısıyla da birçok kişi tarafından tercih sebebi haline gelir. Doğal yapısı ve sıkı bir dokumaya sahip olmasıyla hipoalerjenik olan pamuk, hassas cilde ya da alerjik bir yapıya sahip olan kişilerin tahriş ya da reaksiyon konusunda endişelenmeden rahat bir şekilde uyumasına imkan tanır. Doğallığı ve hipoalerjenik yapısı sayesinde pamuk çocuklar için de ideal bir kumaş haline gelir.
 • Keten yastık kılıfı modelleri, uyku kalitenizi iyileştirme konusunda size yardımcı olabilir. Pamuk gibi antibakteriyel bir yapıya sahip olan keten, küçük tüyleri nedeniyle hafif masaj etkisi sunar. Bununla beraber bakterileri, mikro florayı ve mantarları baskılama yeteneğine sahip olduğu için daha hijyenik bir ortam elde edilmesini mümkün hale getirir. Diğer modellerle kıyaslandığında nispeten daha pürüzlü bir yüzeye sahip olduğu için kan durumunu değiştirmeyi ve iyileştirmeyi başarabilir. Pamuk gibi nefes alabilen bir yapıya sahip olması da ürünlerin öne çıkan özellikleri arasında yer alır. Yazın serinlik ve kışın sıcaklık sunması sayesinde her mevsim kullanabileceğiniz başarılı modeller arasında bulunur. Fazla nemi emen bir yapıya sahip olduğu için gece terleseniz bile olumsuz etkilerinden kurtulmanıza imkan tanır. Ayrıca dayanıklılığıyla öne çıkan keten, uzun yıllar boyunca rahat bir şekilde kullanılabilir.
 • İpek yastık kılıfı oldukça popüler malzemeler arasında bulunur. Emici olmayan doğası sayesinde gece yatmadan önce uyguladığınız ürünleri cildinizde ve saçınızda daha uzun süre kalmasını sağlar. Böylece bakım rutinlerinizden daha iyi bir şekilde faydalanabilirsiniz. Pürüzsüz yapısı sayesinde kırışıklıkları önlemeye yardımcı olabilir. Ek olarak ipek, nemi emdiği için sıcak havalarda aşırı ısınma problemi yoktur. Siz terledikçe ıslanma olasılığı daha düşük olduğu için daha rahat bir şekilde uyumanızı mümkün hale getirir. Akneye meyilli ve hassas ciltler için nazik bir yapıya sahip olduğu için birçok kişinin ilgisini çeker. Temiz tutmasının ve bakımının kolay olması da ürünlerin önemli özellikleri arasında bulunur. İpek, sıkı dokunduğu için saçın kumaş telleri arasında sıkışmadan yüzeyinde rahat bir şekilde hareket etmesini sağlar. Bu durum, saçın daha az kırılmasına neden olur ve sağlığınızı muhafaza etmenizi destekler. Özellikle kıvırcık ya da uzun saçlı olan kişiler için elektriklenme önleyici yapısıyla kullanışlı hale gelir. Sürtünmeyi azaltan özel dokuma şekli sayesinde ipek, saçlar için de oldukça fonksiyonel hale gelir.
 • Saten yastık kılıfı çeşitleri de sunduğu avantajlardan dolayı pek çok kişi tarafından tercih edilir. İlk olarak dolaşmaları azaltan bir yapıya sahip olduğu için saçlarınızın kalktıktan sonra karışmasının önüne geçer. Böylece uyku sırasında kırılma benzeri istenmeyen durumların yaşanma olasılığını azaltır. Bununla beraber saten modeller dekoratif parçalar olarak da değerlendirilebilir. Kendine has bir parlaklığa sahip olan modeller sayesinde yaşam alanlarınıza derinlik katabilirsiniz. Yatak odalarınızda canlı bir görünüm yakalamak istiyorsanız ürünlerin parlaklığından yararlanabilir, hayalinizdeki görünümü pratik bir şekilde yakalayabilirsiniz. Saten yastık kılıfı fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapabilir, istediğiniz görünümü yakalamaya başlayabilirsiniz.
 • Mikrofiber de oldukça popüler olan seçenekler arasında yer alır. Genellikle yumuşak bir yapıya sahip olan ürünler, geceleri daha rahat bir şekilde uyumanızı teşvik eder. Geliştirilmiş dayanıklılığı sayesinde uzun süreli bir kullanım sunar. Bununla beraber mikrofiber, genellikle anti alerjik bir yapıya sahip olduğu için güvenle kullanabileceğiniz kumaşlardan biridir. Nefes alabilen yapısı sayesinde geceleri terleme kaynaklı yaşayabileceğiniz olumsuz durumların önüne geçer. Ek olarak pratik temizliğiyle öne çıkan mikrofiber, kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırır. Örgü yapısı sayesinde kiri ve alerjenleri uzaklaştıran ürünler, kullanım talimatları dikkate alınacak şekilde yıkandığında pratik bir şekilde temizlenebilir.
 • Bambu, doğallığıyla öne çıkan malzemeler arasındadır. Bambu da cilt bakım ürünlerini emmemesiyle öne çıkan modellerdendir. Böylece gece rutinlerinizin sunduklarından daha uzun süre yararlanmanıza olanak tanır. Bununla beraber sadece cilt için değil bambu modeller saçlar için de idealdir. Saç kırılmalarını önleyecek şekilde özel olarak üretilen bambu, uyurken saçlarınızın birbirine dolanmasının da önüne geçer. Yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olan bambu, cilt ile yastık kılıfınız arasındaki sürtünmeyi azaltır. Böylece cildinizin elastikiyetini olumlu yönde etkileyerek daha az kırışıklığın oluşmasına neden olur. Hipoalerjenik bir yapıya sahip olan bambu, geceleri uyurken bakterilerin sizden uzak kalmasını sağlar.

Her biri kendi içinde bazı avantajlar sunan ürünler arasından gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yapabilir, istediğiniz özelliklere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Yastık kılıfı fiyatları ve seçenekleri arasından sizin için uygun olana vakit kaybetmeden erişebilir, uyku kalitenizi iyileştirebilirsiniz.

Renk ve Şekillerine Göre Yastık Kılıfı Çeşitleri

Ürünler, tasarım detaylarıyla da birbirinden ayrılır. Yastık kılıfı renk ve şekilleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilirsiniz;

 • Ürünleri incelediğinizde tek renkli ya da birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller olduğunu görebilirsiniz. Nevresim takımlarınızın, koltuklarınızın ya da yatak odalarınızın genel renklerini göz önünde bulundurarak alternatifler arasından sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz.
 • Koltuk yastık kılıfı çeşitleri arasından seçim yapacaksanız oturma alanınızın genel renklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bununla beraber koltuğunuzun tonları da oldukça önemlidir. Örneğin, tek renkli bir koltuğa sahipseniz desenli yastık kılıfı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Bununla beraber hareketli koltukları tek renkli modellerle dengeleyebilir, daha uyumlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.
 • Renk seçeneklerine göz attığınızda mavi, krem, kırmızı, bej, siyah, pembe, sarı, yeşil, turuncu, pudra ya da mor gibi birbirinden farklı pek çok alternatif olduğunu görebilirsiniz. Yatak odalarınızda ya da oturma alanlarınızda yakalamak istediğiniz görünümü belirledikten sonra alternatifler arasından seçim yapabilirsiniz. Dekoratif yastık kılıfı olarak da kullanabileceğiniz ürünler sayesinde yaşam alanlarınıza istediğiniz görünümü kazandırabilirsiniz. Bununla beraber koltuklar için bir ürün arayışı içindeyseniz fermuarlı yastık kılıfı çeşitleri arasından tercihte bulunmanız önerilir. Fermuar sayesinde ürünleri rahatlıkla çıkarıp takabilir, günlük hayatınızı pratikleştirebilirsiniz.
 • Ürünler, boyut ve şekillerine göre de birbirinden ayrılır. Seçenekler arasında yuvarlak, kare ya da dikdörtgen yastık kılıfı çeşitleri olduğunu görebilirsiniz. Yastık kılıfı ölçüleri arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, aradığınız ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 50 x 70 cm, 40 x 40 cm ya da 35 x 45 cm gibi farklı boyut seçenekleri arasından aradığınızı zorlanmadan bulabilirsiniz.

Tekli ya da 2’li yastık kılıfı çeşitlerini inceleyerek istediğiniz renge, şekle ve malzemeye sahip olan ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Koçtaş’taki avantajlı yastık kılıfı fiyatları sayesinde aradığınız ürünlere bütçenizi zorlamadan sahip olabilirsiniz.

Yastık Kılıfı Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yastık kılıfı kaç derecede yıkanır?

Ürünlerin kaç derecede yıkanacağı üretildiği malzemeye göre değişiklik gösterebilir. Bununla beraber genellikle ürünlerin 30 derecede yıkanması önerilir. Bununla beraber saten ya da ipek olanlar 30 derecenin altında da yıkanabilir. Satın aldığınız ürünün kullanım talimatlarını inceleyerek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yastık kılıfı ürünleri hangi programda yıkanır?

Ürünlerin genellikle makinelerin kısa ya da hassas programlarında yıkanması önerilir. Bununla beraber makinede sıkmadan kılıfı ürünleri asarak kurutmalısınız.

Yastık kılıfı kaç günde bir değiştirilmeli?

Ürünlerin genellikle haftada en az 1 defa değiştirilmesi önerilir. Bundan dolayı her zaman yedekte kullanabileceğiniz bir ya da iki adet yastık kılıfı bulundurmanız gerekir.

Yastık kılıfı alırken nelere dikkat edilmeli?

Seçim yaparken ürünleri kullanacağınız yeri ve ortamdaki renkleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Ardından hangi özelliklerin sizin için uygun olduğunu ve hangi malzemeyle daha rahat edeceğinizi belirlemelisiniz. Nasıl bir ürün istediğinizi belirledikten sonra alternatifler arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

En Çok Satan Yastık Kılıfı Hangileri?

Koçtaş Yastık Kılıfı kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Varol 2 Adet Zeus Serisi Pamuk Saten Otel Yastık Kılıfı 50x70
 2. Pamuklu 50x70 Beyaz İç Astar, Fermuarlı Yastık Kılıfı, Yastık Şiltesi
 3. Pamuklu 2'li Yastık Kılıfı 50x70 Cm Düz Renk
 4. Pamuklu 50x70 Beyaz İç Astar, Fermuarlı Yastık Kılıfı, 5'li Yastık Şiltesi
 5. Pamuklu 50x70 Beyaz İç Astar, Fermuarlı Yastık Kılıfı, 10'lu Yastık Şiltesi
Daha fazla göster
92 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: