Peşin Fiyatına 7 Taksit

Bahçe Şemsiyesi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Açık Alanlarda Konfor Sunan Şemsiye ve Gölgelikler

Balkon, bahçe, teras, havuz başı, sahil gibi açık alanlarda güneşin zararlı etkilerinden korunmak için bahçe şemsiyesi modellerini kullanmanız gerekir. Serin ve hoş bir gölgelik oluşturan bahçe şemsiyeleri bahar aylarının tadını doyasıya çıkarmanızı sağlar. Farklı kumaş türlerinden hazırlanan, her zevke hitap eden tasarımlara sahip bahçe şemsiyesi çeşitleri güneşli günlerde işlevsel kullanım sunar. Her ihtiyaca yönelik tasarlanan ölçüleri sayesinde geniş bahçe mobilyaları üstünde kullanılabilir. Büyük bahçe şemsiyesi, bahar ve yaz aylarında bahçenizde keyif yaparken gölgede serinlemenizi sağlar.

Hava koşullarına karşı hazırlıklı olmanız için üretilen bahçe şemsiyesi seçenekleri bireysel kullanım için de sunulur. Elde taşınabilen modellerle yağmurdan korunurken daha geniş ebatlara sahip modeller ile yaşam alanlarınızı konforlu hale getirebilirsiniz. Sahil ve kumsal etkinliklerinde plaj için özel üretilen modeller sayesinde güneşin yıpratıcı etkisinden kurtulabilirsiniz. Kolay şekilde kurulan ve hafif yapısı ile rahatlıkla taşınabilen büyük plaj şemsiyesi, tüm ailenin gölgede oturması için idealdir. Siz de ihtiyacınıza göre modelleri inceleyerek seçim yapabilir, açık havanın keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Şemsiye Çeşitleri Nelerdir?

Farklı bahçe şemsiyesi modelleri, belli bir alanı hava koşullarına karşı koruma altına almak için üretilir. Bireysel kullanılan el şemsiyeleri sadece sizi yağmurdan, güneşten korurken bahçe ve plaj şemsiyeleri daha geniş alanları kapsar. Kaliteli kumaşı ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre kullanılır. Bahçe, plaj, sahil, teras, havuz başı, piknik alanları gibi mekanlarda farklı modelleri kullanarak konforlu bir gün geçirebilirsiniz.

Plaj ve bahçe şemsiyelerin tasarımı farklı açılardan gelen güneş ışınlarını engelleyebilmek için hazırlanır. Güneş ışınlarının 90 derece dik şekilde geldiği öğlen saatlerinde yere paralel şekilde konumlanan modeller uygun bir koruma sağlar. Plaj için özel tasarlanan modeller alt borusu hareketli olan tasarımlar ise farklı konumlardan gelen güneş ışınlarına göre ayarlanabilir.

Plaj Şemsiyesi Modelleri

Polyester, akrilik ve olefin kumaşlardan üretilen plaj ürünleri sahil kenarında vakit geçirirken güneşin yakıcı etkisinden korunmak için kullanılır. Dayanıklı kumaş yapısı, güneş ve yağmur gibi hava koşullarına karşı koruma sağlar. Kaburgası ve eklemleri kaliteli metalden üretilen ve paslanmaz malzemelerden hazırlanan plaj ürünleri uzun süreli kullanım sunar. Dokuma kumaşlar, su geçirmez özelliği sayesinde yağmurlu günlerde de kullanılır. Farklı renk ve desenlerde sunulan seçenekler her kullanıma uygun olması için değişik ölçülerde üretilir. Ailenize, alışkanlıklarınıza, gölge olmasını istediğiniz alanın büyüklüğüne göre seçim yapabilirsiniz.

Plaj Şemsiyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Plaj şemsiyesi bahar ve yaz aylarında sık kullanılan sahil eşyalarından biridir. Kumsalda ailece vakit geçirirken rahat ve eğlenceli bir deneyim yaşamak için fonksiyonel tasarıma sahip farklı modelleri kullanabilirsiniz. Seçim yaparken bazı detaylara önem vermeniz gerekir:

 • Seçim yaparken önemli nokta kumaşın yapısıdır. Plaj kullanımı için satın alınacak ürünler hem güneşe hem yağmura dayanıklı olan kumaşlardan üretilmiş olmalıdır.
 • Tel ve kaburga kısmında yer alan malzemelerin dayanıklı olması güvenli kullanım için önem taşır. Seçim yaparken paslanmaz metalden üretilen gövdeli plaj ve bahçe şemsiyelerini tercih edebilirsiniz.
 • Plaj şemsiyesi altlığı, su doldurulan depo benzeri tasarımlara sahiptir. Bu sayede rüzgârlı sahil kenarlarında bile sabit durabilir. Kolay şekilde dolup boşaltılan altlıkları seçerek pratik kullanım sağlayabilirsiniz.
 • Katlanabilir plaj şemsiyesi işlevsel tasarımı sayesinde sık tercih edilir. Kamp tatillerinde, deniz kenarı etkinliklerinde, havuz başında, balkon ve teras alanlarında kolay kullanım için katlanabilir modeller uygun olur.
 • Hafif ve dayanıklı olması kullanım anında avantaj sağlar. Malzemelerinin dayanıklı olması önemlidir aynı zamanda hafif bir yapıda olması kolay taşınması için gereklidir.

Bahçe Şemsiyeleri ve Gölgelikler

Yaşam alanlarınızın konforunu arttırmak için bahçe şemsiyeleri ve gölgelikleri kullanabilirsiniz. Koltuk, sandalye, salıncak, şezlong gibi bahçe mobilyalarınızı kullanırken güneşin zararlı etkisinden kurtulmak için gölgelik kullanmak önemlidir. Yağmurlu ve güneşli günlerde bahçede vakit geçirmek, sevdiklerinizle birlikte eğlenceli etkinlikler düzenlemek için bahçe dekorasyonunuza önem vermeniz gerekir. Gölge sağlayan bahçe şemsiyesi modelleri şık bir dekor yaratırken işlevsel kullanım sunar. Farklı renk ve tasarıma sahip seçenekler arasından bahçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Geniş ve büyük bahçeler için ayaklı modeller uygun olur.

Yandan kollu bahçe şemsiyeleri bahçe dekorasyonları için özel olarak hazırlanır. Farklı şekilde eğip bükülebilen bu modeller sayesinde güneşin geldiği yöne doğru koruma sağlayabilirsiniz. Kaliteli malzemesi ve dayanıklı kumaş yapısı sayesinde etkili bir kullanım olanağı sunar. Şık ve modern duruşu bahçenizde konforlu bir atmosfer yaratır.

Bahçe Şemsiyesi Seçerken Önemli Noktalar

Bahçenizin yapısına, dekorasyonuna ve genişliğine uygun şekilde size uygun bahçe şemsiyesi modeli seçebilirsiniz. Piyasada bulunan bahçe şemsiyesi seçenekleri arasından tercih yaparken bazı önemli detaylara dikkat etmeniz gerekir;

 • Bahçe için ürün seçerken mevsim koşullarını ve bahçenizin yapısını göz önüne almanız önemlidir. Rüzgârlı bahçeler için orta gövdeli ve dayanıklı bahçe şemsiyesi modelleri daha uygun bir seçim olur. Ortadan, yandan gövdeli, teleskopik model gibi çeşitler arasından bahçenizin hava koşullarına uyum sağlayan seçeneği tercih etmelisiniz.
 • İpli, mekanizmalı, motorlu, omomatik gibi farklı sistemlere sahip olan bahçe şemsiyeleri arasından kendi kullanım alışkanlığınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Geniş bahçe şemsiyeleri için ipli sistemler uygun olmayabilir. Otomatik mekanizmalı modeller geniş bahçeler için idealdir.
 • Bahçe şemsiyelerinde yere sabit veya tekerlekli modeller bulunur. Bahçenizin dekorasyonuna ve kullanım alışkanlığınıza göre seçim yapabilirsiniz. Sabit bahçe şemsiyeleri için zeminin uygun şartlarda olması güvenli kullanım için önemlidir.
 • Farklı renk ve desenlere sahip bahçe şemsiyesi seçenekleri arasından dekorasyonunuza uygun olanı bulabilirsiniz. Bahçenizin dekorasyonuna ve atmosferine uyum sağlayan modeller daha konforlu bir deneyim sunar.

Bahçe Seperatör Modelleri

Balkon ve bahçe alanlarında rüzgârı ve güneşi engellemek için ahşap seperatör modellerinden faydalanabilirsiniz. Hasır ve örgü görünümü ile estetik bir duruş sergileyen bahçe seperatörü, yazlık evlerde özellikle tercih edilir. Çiçek, ışıklandırma, biblo ve obje gibi süslemeler ile romantik bir atmosfer yaratan balkon seperatörü modelleri sayesinde yaşam alanlarınızı şık bir dekorasyona dönüştürebilirsiniz. Üç tarafı açık alan balkonlar genellikle sürekli bir rüzgâra maruz kalır. Rahatsız edici rüzgârı kesmek için balkon seperatörü ideal bir seçenek olur. Alçı, ahşap, metal, cam gibi farklı malzemelerden yapılan seperatör modelleri arasından dekorasyonunuza uygun olanı satın alabilirsiniz.

Bahçe Seperatörleri için Önemli Noktalar Nelerdir?

Seperatör seçerken bazı kriterlere önem vermek gerekir. Uzun süreli ve güvenli kullanım için seperatör seçiminde dikkatli olmalısınız:

 • Kaliteli malzemelerden üretilen paravan ve seperatör modelleri uzun süreli kullanım sunar. Yaşam alanlarınızın hava koşullarına uygun malzemeden üretilen seçenekleri tercih edebilirsiniz. Yağış alan bölgeler için ahşap paravan kullanırken yapıldığı ağacın özelliklerine önem vermeniz gerekir.
 • Seperatör ve paravanın güvenli kullanımı için dengeli durması önem taşır. Paravan seçerken tasarımın özelliklerine, dengeli duruşuna ve montaj yapısına dikkat etmeniz gerekir. Pratik şekilde kullanılan modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Düz ayaklı veya katlanan paravanlar hem bahçe hem balkon alanlarında kullanılabilir. Balkonunuz eğer dar ise katlanan seperatör modelleri uygun bir seçim olur. Kullanmadığınız zamanlarda katlanarak paravanı ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Açık alanlarda kullanılan seperatörler için kolay temizlenen modelleri tercih ederek zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ahşap seperatörler belli aralıklarla bakım gerektirir. Ahşap boyama ve vernikleme işlemi sayesinde daha uzun ömürlü hale getirebilirsiniz.

Şemsiyeler ve Gölgelikler Nasıl Temizlenir?

Açık alanlarda kullanılan ürünler çabuk kirlenir. Özellikle yağışlı günlerde bahçe mobilyaları daha fazla çevresel etkenlere maruz kalır. Balkon ve bahçe şemsiyenizin uzun süre dayanıklılığını koruması ve ilk günkü gibi etkileyici görünmesi için düzenli temizlenmesi önemlidir. Gerekli bakımı yapılan ürünler daha etkili sonuç verir. Bahçe şemsiyelerini temizlerken yıpratıcı deterjanlardan ve temizlik malzemelerinden uzak durmak gerekir. Yumuşak kıllara sahip bir fırça yardımıyla kumaşta biriken tozları, yaprakları, polenleri süpürebilirsiniz. Sabunlu su ile yoğun kirleri kısa sürede temizleyebilirsiniz.

Bahçe şemsiyelerini temizleme işlemi sonrasında mutlaka açık bırakmanız gerekir. Tam anlamıyla kurumayan ürünlerin malzemesi zarar görebilir. Metal sap ve tel kısımları zamanla paslanabilir. Bahçe şemsiyelerinin dayanıklı kalması için temiz ve kuru kalması önemlidir. Yüksek kirlenme olasılığı olan mekanlarda temizliğin daha sık yapılması gerekir. Kumaşları uzun süre temizlenmediğinde zorlu lekeler oluşabilir. Bu lekeleri çıkarmak için yapılan sert işlemler bahçe şemsiyesinin kumaşının kalitesine zarar verir. Eğer bahçeniz çok fazla çevresel etkenlere maruz kalıyorsa, yağışlı mevsimlerin sonrasında bahçe mobilyalarınızı temizlemeniz gerekir. Bahçe şemsiyesine ve diğer bahçe mobilyalarına bakım yapmak için kendinize bir rutin oluşturabilirsiniz. Metal gövdeye sahip modelleri belli aralıklarla metal boyaları ile boyamak dayanıklılığı arttırır.

Paravan ve seperatör modellerini temizlerken de bahçe şemsiyelerinde olduğu gibi özen göstermeniz önemlidir. Hasır ve örgü gibi girintili çıkıntılı tasarıma sahip olan seperatörler önce tozlardan arındırılmalıdır. Fırça veya bez yardımıyla tozunu aldığınız ahşap seperatörleri boyama ve vernikleme işlemi yaparak yenileyebilirsiniz.

Şemsiye Kumaşı Nasıl Değiştirilir?

Bahçe şemsiyelerini temizlerken kumaşını çıkarabilir, gerektiğinde değiştirebilirsiniz. Bu işlemi uygularken bazı basit adımları takip etmeniz yeterlidir. Bahçe şemsiyesinin üst kısmında ve kollarında bulunan materyalleri yerinden sökebilir, yavaş bir şekilde kumaşı yerinden çıkarabilirsiniz. İskeleti rahat bir şekilde temizledikten sonra yeni kumaşı yerine takabilirsiniz. Bahçe şemsiyesinin kumaşının değişiminde dikkatli olmanız, hızlı ve sert hareketlerden kaçınmanız önemlidir. Kumaşı yırtmamak ve aşındırmamak için nazik hareketlerle işlem yapmanız gerekir. Kumaşı yerine yerleştirdikten sonra ilk başta söktüğünüz kol pabuçlarını ve üst kısımdaki şapkayı takabilirsiniz.

Bahçe şemsiyelerinin kullanım ömrünü uzatmak için basit ama etkili önlemler alabilirsiniz. Kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmak, düzenli aralıklarla temizlemek, saklama koşullarına özen göstermek önemlidir. Bu tedbirlere rağmen çevresel etkenler nedeniyle zamanla aşınan kumaşı yenisi ile değiştirebilirsiniz. İskelet sistemi sağlam olan ürünler için kumaş değişimi yapmak daha karlı bir tercih olur. Aile bütçenizi zorlamadan yaşam alanlarınızı bahçe şemsiyesi ile konforlu ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Şemsiye ve Gölgelikler için Kumaş Yapısı Nasıl Olmalıdır?

Açık alanlarda bulunan bahçe şemsiyeleri kaliteli kumaşlardan üretilmelidir. Uzun süre solmayan ve yıpranmayan kumaşlar daha konforlu bir deneyim sunar. Pamuklu kumaşlar güneş altında daha iyi performans gösterir. Eğer yaz günlerinde kullanmak için bahçe ve plaj ürünleri arasından seçim yapmayı düşünüyorsanız pamuklu kumaşlardan üretilen bahçe şemsiyesi modellerine şans verebilirsiniz.

Polyester malzeme içeren kumaşlar güneş altında çabuk solabilir. Bu nedenle açık renk tonlarında ve daha düz desenli bahçe şemsiyesi modellerini tercih ederek estetik bir görünüm yaratabilirsiniz. Polyester kumaşlar, su geçirmez özelliği sayesinde yağışlı havalarda daha etkili sonuç verir. Mevsim geçişlerinde açık alanların tadını çıkarmak istiyorsanız polyester kumaştan üretilen modelleri tercih edebilirsiniz.

Şemsiyelerin Kumaşı için Bakım Önerileri

Plaj ve bahçe şemsiyeleri özellikle yaz aylarında sık kullanılır. Sezon sonunda ürünlerin zarar görmemesi için kumaşlarını çıkarmak önemlidir. Gece, kullanılmayan zamanlarda kapalı tutmanız dayanıklılığın korunması için gereklidir. Özellikle rüzgârlı mevsimlerde açık kalan bahçe şemsiyeleri hem kendi yapısına ve çevreye zarara verebilir. Bu sebeple kullanılmadığı zamanlarda, rüzgârlı günlerde, gece saatlerinde ve kış aylarında kapatılması ve sıkıca bağlanması gerekir.

Depo, saklama alanı ve garaj gibi alanlarda muhafaza ederken plastik torbalara koymanız bahçe şemsiyesi kumaşının zarar görmemesi için önem taşır. Hava alabilen plastik torbalar, uzun süre kapalı kalan ürünlerin kumaşının zarar görmeden saklanması için idealdir. Satın aldığınız ürünleri saklarken dik konumda olmasına özen gösterebilirsiniz.

Ürünleri temizlerken sıcak su yerine ılık veya soğuk su tercih edilmelidir. Bahçe şemsiyesi kumaşı sıcak suya maruz kaldığında dayanıklılığını kaybedebilir. Temizleme ve bakım aşamasında sert kıllı fırçalar, yıpratıcı deterjanlar kullanılmamalı, aşındırıcı hareketlerden kaçınılmalıdır. Yumuşak sabunlu bir bez yardımıyla kumaşın temizlenmesi yeterlidir.

Doğa içinde kullanılan bahçe şemsiyeleri çevresel etkenlere daha fazla maruz kalır. Çabuk kirlenen ve yıpranan ürünler için kumaş seçiminde renk önem taşır. Ormanlık alanlarda sarı, yeşil gibi renklerdeki bahçe şemsiyeleri tercih edilmemelidir. Bu renk tonları arı, böcek, sinek gibi hayvanları çekerek açık alanlarda geçirdiğiniz vakitleri sıkıntılı hale getirebilir. Renk ve desen seçiminde dikkatli olmanız gerekir.

Bahçe ve Balkon Dekorasyonunda Şemsiyelerin Yeri

Keyifli ve konforlu bahçe dekorasyonları için uygun mobilyaların seçilmesi önemlidir. Bahar ve yaz aylarında güneşin keyfini çıkarmak için yaşam alanlarında açık mekanlar tercih edilir. Balkon ve bahçe alanlarını dekore ederken çeşitli ürünlerden faydalanabilirsiniz. Ahşap ve metal gövdeli bahçe şemsiyeleri yandan uzanan tasarımı ile modern bir duruş sergiler. Bohem, enerjik ve yaza uygun dekorasyonlar oluşturmak için açık renklerde sunulan yandan gövdeli ahşap gölgelik modellerini kullanabilirsiniz.

Küçük ve dar balkonlar için katlanır balkon ve bahçe şemsiyesi modelleri uygun bir seçim olur. Ayarlanabilir gövdeli plaj şemsiyeleri farklı açılardan gelen güneş ışınları için koruma sağlar. Renkli ve desenli plaj şemsiyelerini küçük balkonlarda kullanarak sevimli bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Ahşap ve hasır görünümlü seperatörler led ışıklandırmalar ile romantik bir atmosfer yaratır. Teras katlarında, dar uzun balkonlarda ve havuz başında ahşap seperatör modellerini kullanabilirsiniz. Seperatörler üzerine saksı ve biblo asarak ortamın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Bahçede kullanılan masa ve sandalyeler için üretilen bahçe şemsiyeleri farklı tasarımlar içerir. Masanın ortasında geçen, yandan gövdesi ile sallanan sandalyelerin üzerine uzanan ürünler bahçenizde konforlu alanlar yaratır.

Şemsiyeler ve Gölgeliklerin Fiyatları

Yaşam alanlarınızın açık bölgelerinde kullanılan gölgelikler farklı fiyat aralığı ile sunulur. Bahçe şemsiyesi fiyatları; malzemelerin kalitesine, tasarımına, genişliğine, fonksiyonel özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Ahşap gövdeli, yandan kaburgalı, ayarlanabilir, geniş modeller katlanır plaj modellere göre daha yüksek fiyatlarda satılır. Bahçe dekorasyonunda önemli yer tutan kaliteli kumaşlardan üretilen bahçe şemsiyeleri ile bütçenizi fazla zorlamadan yaşam alanlarınıza konforlu hale getirebilirsiniz.

Plaj kullanımı için sunulan genellikle yuvarlak tasarıma sahip, renkli ve açılır kapanır özellikli modelleri uygun fiyat aralığı sayesinde her bütçeye uygun olur. Bahar ve yaz aylarında kumsalda vakit geçirirken, piknik etkinlikleri düzenlerken, dar balkonunuzu dekore ederken bu modellerden faydalanabilirsiniz. Erişilebilir plaj ve bahçe şemsiyesi fiyatları, dekorasyona çok fazla bütçe ayırmak istemeyen aileler için idealdir.

Paravan ve seperatör modelleri bahçe şemsiyelerine göre daha farklı bir fiyatlandırmaya sahiptir. Düz ve tek parça olan seperatörler katlanan birkaç parçalı modellere göre daha uygun fiyatlarda satılır. Balkon, bahçe, teras gibi alanlarda devamlı olan rüzgârı kesmek için kullanılan paravanların malzemesi ve tasarımı fiyat üzerinde etkilidir.

Siz de yaşam alanlarınızı dekore etmek, açık mekanlarda zaman geçirirken daha konforlu hissetmek, güneşin zararlı ışınlarından korunmak, yağmurlu günlerde bile açık havanın tadını çıkarmak için Koçtaş’ın sunduğu birbirinden farklı tasarıma sahip bahçe şemsiyesi seçenekleri arasından seçim yapabilir, uygun ödeme koşulları ile hemen satın alabilirsiniz.

Şemsiyeler ve Gölgelikler ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Plaj şemsiyesi fiyatları ne kadar?

Plaj şemsiyeleri; tasarımına, kalitesine, pratik kullanımına ve malzemesine göre değişiklik gösterir. Metal gövdeli, katlanabilir, geniş ve kaliteli kumaşa sahip plaj modelleri yüksek fiyat aralığı ile sunulur.

Bahçe şemsiyesi ölçüleri nasıldır?

Bahçe şemsiyeleri ölçüleri her ihtiyaca göre farklılık gösterir. Teleskopik, kare ve klasik modele sahip bahçe şemsiyeleri değişik ebatlarda üretilir. 2 x 2, 2.5 x 2.5 ölçüleri genellikle plaj modellerinde tercih edilir. Bahçe ve teras alanlarında ise 3 metre ve üzerindeki ebatlar kullanılır.

Şemsiye alırken nelere dikkat edilmelidir?

Piyasada bulunan çeşitli bahçe şemsiyeleri arasından seçim yaparken kullanım alışkanlığına, mekânın yapısına, mevsim koşullarına ve malzemenin kalitesine dikkat etmek gerekir. Kaliteli malzemelerden üretilen ve sağlam yapılı modeller kullanım anında avantaj yaratır.

Şemsiye kumaşı nasıl olmalı?

Pamuklu bahçe şemsiyesi kumaşları, güneş ışınlarını engellemek ve serinlik sağlamak için idealdir. Eğer yaz aylarında kullanmak için bahçe ürünleri alıyorsanız pamuklu kumaşları tercih edebilirsiniz. Yağışlı günlerde koruma sağlaması için ise polyester ve sentetik içerikli kumaşları değerlendirmeniz gerekir.

En Çok Satan Bahçe Şemsiyesi Hangileri?

Koçtaş Bahçe Şemsiyesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Şemsiye Sabitleme Aparatı
 2. Plaj Şemsiyesi Sabit 180 cm
 3. Şemsiye Kazığı
 4. Hugo Plaj Şemsiyesi 220 cm Krem
 5. Su Geçirmez 2 Metre Plaj Şemsiyesi Taşıma Çantası Koruma Kılıfı
Daha fazla göster
34 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: