750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
8 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Elektrikli Testereler

Elektrikli Testereler

Bahçe testereleri, ev ve bahçelerinizde, ahşap ve bitki kesmek için kullanılan ve benzinli ve elektrikli olarak ikiye ayrılan testerelerdir. Toplu olarak motorlu testere de denen bu testere modelleri arasında bir tercih yaparken kullanım alanı ve kullanım sıklığınız, elektrik prizine olan uzaklığınız ve bütçeniz önemlidir. Motorlu bahçe testerelerinin en önemli iki parçası motor ve testere zinciridir. Benzinli testereler daha ziyade, daha hızlı zincir devri ile daha pürüzsüz kesim yapmak için kullanılsalar da özelliklerine göre bazen daha maliyetli ve ağır olmaları dolayısıyla tercih ederken kullanım koşulları göz önünde bulundurulmalıdır. Elektrikli testereler bir elektrik prizine bağlı şekilde, kolayca kullanılabilmektedir.

Hangi Elektrikli Testereyi Tercih Etmelisiniz?

Elektrikli zincir testere de denen elektrikli testereler genellikle ağaç ve bitki budamada, odun kesme gibi işlemlerde kullanılırlar. Bahçenizde işlerinizi oldukça kolaylaştıracak bu elektrikli testereler ile kısa sürede bahçenizin genel bakımını yapabilirsiniz. Elektrikli testereler farklı kesme uzunluğu ve devir hızına sahiptir. Bahçe işlerinizde kullanacağınız elektrikli testereler arasında, yüksek kesme performansına sahip pek çok farklı marka ve model bulunmaktadır. Daha yüksek devir hızı daha pürüzsüz kesim anlamına gelebileceğinden seçim açısından önemli bir kriterdir. Ayrıca uzun süre çalışacağınız durumlarda elektrikli testerelerin ağırlıkları daha da önem kazanır. Hafif elektrikli testereler, bedeninizde minimum yorgunluğa sebep olarak uzun süre çalışabilmenizi sağlar. Bazı modellerde bulunan otomatik yağlama özelliği de işinizi kolaylaştırabilir. Yine bazı modellerde yer alan ve anında devreye giren geri tepme fonksiyonu, güvenli çalışma ortamı yaratarak olası kazaların önüne geçer. Bu özelliğe sahip olsa dahi, elektrikli testerelerin kullanımı sırasında belirtilen talimatlara uyulması ve dikkatli kullanılması önemlidir. Elektrikli testere fiyatları marka ve model özelliklerine göre değişmekte ve her bütçeye uygun ürün bulunabilmektedir. Satın aldığınız elektrikli testerenizi uzun yıllar kullanabilmek için zincirinin iyi yağlanmış ve gergin olması ve testerenin genel temizliğinin yapılması önemlidir.
Siz de ihtiyacınıza uygun elektrikli testere modelleri arasından seçim yapmak üzere Koçtaş’ı online alışveriş kolaylığıyla ziyaret edin! Birbirinden kaliteli ürünleri uygun fiyat garantisiyle sepetinize ekleyin.

Daha fazla göster