Peşin Fiyatına 7 Taksit

Fotoselli Batarya

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Enerji Tasarrufu Sağlayan Fotoselli Bataryalar

Temas gerektirmeyen,sensörlü yapısı ile tek hareket yardımıyla açıp kapatılabilen musluklar fotoselli batarya olarak adlandırılır. Farklı markaların sunduğu bu batarya modelleri özellikle toplu kullanım alanlarında sık tercih edilir. Hijyenik bir kullanım sunan fotoselli bataryalar modern görünüme sahiptir. Her banyo dekorasyonuna anında uyum sağlar. Minimalist tasarımı ile sade bir duruş sergiler. Sıcak ve soğuk su akışı sağlayan fotoselli batarya çift su girişli tasarımlar konforlu bir deneyim sağlar. İhtiyaca yönelik şekilde suyun sıcaklığını ayarlayabilmenize imkan verir.

ECA fotoselli batarya, güven veren marka vizyonu ve uzun sektör tecrübesi ile kullanıcılarından tam not almayı başarır. Yaşam alanlarınızda tercih ettiğiniz musluklar için erişilebilir fiyat aralığı sağlayan ECA, tesisat parçalarında öne çıkan markalar arasında yer alır. Sensörlü musluk tasarımları modern görünümü ile beğeni toplar. Her zevke hitap eden geniş seçenekleri ile yaşam alanlarının konforunu üst noktalara taşır.

Fotoselli Batarya Modelleri

Sensörlü batarya olarak bilinen fotoselli musluklar farklı alanlarda kullanılabilir. Kullanım amacına, monte edildiği yere, mekanik özelliklerine göre farklı modelleri bulunan sensörlü bataryalar işlevsel bir tasarıma sahiptir. Basmalı ve çevirmeli bataryalara göre üstün özellikleri bulunur. Bu nedenle son dönemlerde ev dekorasyonlarında genellikle sensörlü bataryalar tercih edilir. Özellikle hastane, ofis, kütüphane, okul, AVM gibi alanlarda kalabalık kullanıcı düzeyine sahip olduğu için sensörlü bataryalar hijyen açısından önem taşır.

Fotoselli Banyo Bataryaları

Banyolarda bataryaları sensörlü olarak tercih edebilirsiniz. Fotoselli banyo bataryası su tasarrufu sağlamak için idealdir. Özellikle klozet pisuvarlarında fotoselli bataryalar tercih edildiğinde hijyenik bir kullanım sunar. Kullanıcının hareketi ile aktif hale gelen fotoselli pisuvar su tahliyesini belli bir süre yaparak durur. Bu sayede gereksiz yere su harcanması önlenir. Temas gerektirmediği için toplu kullanım alanlarında değerlendirilmelidir. Çabuk kirlenmediği için sürekli temizlik ihtiyacı yaratmaz. Kalabalık ortamlar için ideal bir çalışma mekanizmasına sahiptir.

Fotoselli Lavabo Batarya Modelleri

Kalabalık ortamlarda hijyenik bir kullanım yaratmak için sensörlü lavabolar tercih edilmelidir. El yıkamak için tek bir hareketle musluğun çalışması sağlanabilir. Sensör yardımıyla faaliyete geçen batarya belli bir süre sonra kendiliğinden durur. Suyun açık unutulması, gereksiz yere harcanması ve fazla su kullanımı sensörlü bataryalar sayesinde önlenebilir. Yaşam alanlarında kullanılan fotoselli lavabo batarya modelleri şık ve zarif tasarımı ile banyo dekorasyonuna uyum sağlar. Farklı renk ve şekillerde üretilen lavabolar ile bütünlük yakalar. Kolay şekilde monte edilir ve sağlam yapısı ile uzun süreli kullanım sunar.

Fotoselli Bataryaların Özellikleri Nelerdir?

Yaşadığınız ortamda fotoselli batarya tercih etmek için öncelikle özelliklerini iyi bilmeniz gerekir. Su tesisatının düzgün ve sorunsuz işlemesi için tercih edilen parçaların dayanıklı olması gerekir.

Fotoselli bataryaların öne çıkan özellikleri şu şekildedir;

 • Sensörlü bataryalar elleri yaklaştırınca çalışır ve uzaklaştırınca kendiliğinden kapanır. Bu sayede suyun gereksiz yere akmasını önler. Tasarruflu bir kullanım sunar.
 • Fotoselli batarya çift su girişli tasarımlar ideal su sıcaklığını yaratmak için etkilidir. Dört mevsim ılık suyun akması için uygun ayarlama yapılabilir.
 • Temas gerektirmeyen çalışma mekanizması sayesinde bakterilerin yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Bulaşıcı hastalıkların azaltılması için etkili bir tasarıma sahiptir. Toplu kullanım alanları için idealdir.
 • Akıllı çalışma sistemleri sayesinde ellerin hareket mesafesini iyi şekilde ayarlar. Bu sayede yanlış zamanlama ile boşa su akmasını önler.
 • Pilli çalışma sistemi az enerji harcadığı için dayanıklı bir kullanım sunar. Enerji tasarrufu sağlayan yapısı ile hem bütçeye hem doğaya dosttur.
 • Mikro bilgisayar kontrol sistemi sayesinde çok yer kaplamadan konfor yaratır. Suya karşı dayanıklı olan çalışma sistemleri ile işlevsel bir tasarıma sahiptir.
 • Fiziksel engelli bireyler ve çocuklar için sensörlü batarya modelleri uygun bir seçim olur. Fotoselli bataryalar hareketleri algıladığı için herhangi bir temasa veya güç uygulamasına gerek kalmaz. Küçük çocuklar veya fiziksel kısıtlılığı bulunan kişiler bu muslukları rahatlıkla kullanabilir.

Fotoselli Bataryaların Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sensörlü bataryaların montaj işlemi dikkatli şekilde yapılmalıdır. Monte edilme sırasında dikkat edilmeyen bazı noktalar kullanımın konforlu olmasını engelleyebilir. Fotoselli batarya modelleri hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle fotoselli batarya montajı yeterli bilgiye ve donanıma sahip kişiler tarafından yapılmalıdır;

 • Fotoselli bataryaların yer aldığı alan güneş ışığından ve kuvvetli ışık kaynaklarından uzak olmalıdır. Aksi halde sensör kısmı hasar alabilir, hareketleri algılamakta zorluk çekebilir.
 • Standart tek delikli lavabolar sensörlü bataryalar için uygundur. Elektrik sisteminin sorunsuz çalışması için lavabo altında yer alan kabloların rahat bir konumda olması gerekir.
 • Tesisat borularının temiz olması önemlidir. Fotoselli bataryaların montajında boru temizliği gerekli bir işlemdir. Aksi durumda düzgün çalışması mümkün olmayabilir. Sorun yaşamamak adına montaj öncesinde borular temizlenmelidir.
 • Pilli çalışan fotoselli bataryalar ışık yanıp sönme uyarı sistemine sahiptir. Bu uyarı ile pilin bittiğini anlatmaya çalışır.
 • Pratik şekilde pil değişimi yapılabilir. Süzgeç temizliği verimli kullanım için önemlidir. Genellikle senelik olarak süzgeçlerin temizlenmesi gerekir. Temizlenmediği takdirde suyun akışı azalır.
 • Algılayıcı ekranı her zaman temiz kalmalıdır. Ekran temiz olmadığında sensör doğru şekilde çalışmayabilir. Doğru bir çalışma sistemi için sensör alan ekran temiz ve pürüzsüz bir yapıda olmalıdır.

Fotoselli Batarya Kullanımında Önemli Noktalar

Sensörlü bataryalar kullanılırken sert hareketlerden kaçınmak gerekir. Plastik ve metal parçalar içeren sensörlü musluk tasarımları narin bir sisteme sahiptir. Hasar almaması için özenli davranmalısınız.

Sensör kısmının algılama alanı içinde yer alan farklı objeler suyun akışını etkiler. Sabunluk, havlu, peçete gibi lavaboda bulunan eşyaların sensörü etkilememesine dikkat etmeniz gerekir.

Banyolarda lavabonun doğru yere konumlandırılması dekorasyon ve kullanım açısından önem taşır. Sensörlü bataryaların sorunsuz şekilde çalışması için ışık kaynaklarının ve hareketlerin uygun şekilde hesaplanmış olması gerekir. Yoğun ışık alan bölgeler sensörün hasar görmesine neden olabilir. Hareketli noktalar sensörün yanlış algılama yapmasına ve boşa su akıtmasına sebeptir. Doğru hesaplama ve etkili montaj ile verimli kullanım sunan fotoselli bataryalar son dönemlerin çok sık tercih edilen musluk modelleri arasında yer alır. Artema fotoselli batarya, kaliteli malzemesi ve şık tasarımı ile banyo konforunu üst düzey taşır. Her zevke hitap eden, pratik kullanım sunan musluk modelleri ile uzun süreli kullanım sağlar.

Fotoselli Batarya Modelleri Nasıl Temizlenir?

Sensörlü bataryaların temizliğinde tercih edilen materyal ve deterjanlar önem taşır. Yoğun kimyasal içeren deterjanlar sensörün bozulmasına neden olabilir. Hafif forma sahip temizlik ürünleri ile fotoselli bataryaları silebilirsiniz. Doğrudan suya maruz bırakmak yerine nemli bir bez yardımıyla temizleme işlemi yapmak önemlidir. Paslanmaya karşı dirençli malzemelerden üretilen bu batarya modellerini doğal malzemelerle temizleyebilirsiniz.

Fotoselli bataryaların sensör ekranını çizmemek için sert kıllı fırçalardan uzak durmanız gerekir. Yumuşak ve mikrofiber bez yardımıyla silmek etkili sonuç verir. Kurulama işlemi parlaklığını koruması ve sensörün doğru çalışması için gereklidir.

Fotoselli Batarya Fiyatları

Fotoselli lavabo bataryası fiyatları, çevirmeli ve basmalı musluklara göre daha yüksektir. Temas gerektirmediği için hijyenik bir kullanım sunan sensörlü musluklar üst düzey fiyat aralığında satışa sunulur. Kaliteli malzemeden üretilen ve güvenilir markaların garanti kapsamında yer alan sensörlü bataryalarla yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Koçtaş, erişilebilir fotoselli batarya fiyatları ile her zevke hitap eden tasarımlar sunar. Siz de yaşam alanlarınızı dekore ederken bu batarya modellerini tercih edebilirsiniz.

Fotoselli Batarya Modelleri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Fotoselli batarya nedir?

Sensör yardımıyla temassız şekilde çalışan musluk tasarımlarına fotoselli batarya denir. Elektrik veya pille çalışan özel mekanizması sayesinde suyun tasarruflu kullanılmasına yardımcı olur. Elin hareketini algılayarak belli bir süre suyun akmasını sonra durmasını sağlar. Bu sayede boşa akan suyun hemen kesilmesi için etkilidir.

Fotoselli batarya nasıl çalışır?

Batarya üzerinde yer alan sensör alanı eli algıladığında belli bir süre su akıtır. Sonrasında durur ve tekrar aktif hale gelmesi için birkaç saniye geçmesi gerekir. Aradaki bekleme süresi sensörün farklı cisimleri algılaması nedeniyle suyun boşa akmasını önlemek içindir. Yaklaşık  bir dakika kadar suyun akmasını sağlar. Bu sürede kullanıcı kolaylıkla ellerini yıkayabilir.

Fotoselli batarya fiyatları ne kadar?

Fotoselli batarya fiyatları; kalitesine, tasarımına, malzemesine göre değişiklik gösterir. Pille çalışan sensörlü bataryalar elektrik sistemli olanlarına göre daha uygun fiyattan sunulur. Çevirmeli ve basmalı musluklara göre sensörlü modeller daha yüksek fiyata sahiptir. Yaşam alanlarınız için batarya seçerken kullanım alışkanlıklarınıza, su tesisatınızın yapısına, banyonuzun alanına göre seçim yapmanız önemlidir.

En Çok Satan Fotoselli Batarya Hangileri?

Koçtaş Fotoselli Batarya kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Gpd Flb10 Fotoselli Batarya Armatür Ve Filitreli Ara Musluk 2 Adet
 2. Fotoselli Pisuvar Bataryası Sıva Üstü Kfb103
 3. Fause Fotoselli Lavabo Bataryası Çift Su Girişli Kfb105-2
Daha fazla göster
117 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: