200 TL Üzeri Kargo Bedava

Batarya ve Musluk Yedek Parçaları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Batarya ve Musluk Yedek Parçalarının Farklı İşlevlere Sahip Modelleri

Kullanım alanları oldukça geniş olan musluklar, hayatın olağan akışında sıkça kullanılır. Musluk yedek parçaları, musluğun işlevlerini düzgünce yerine getirebilmesi için oldukça önemlidir. Evin tuvalet, banyo, mutfak gibi çeşitli bölümlerinde yararlanılan bataryalar, amaçlara uygun olan modelleri seçildiğinde iyi şekilde verimlilik sağlar.

Kolay kullanılması, dayanıklılığının yüksek olması gibi özellikleri doğrultusunda bir musluk tercihi yapılır. Musluk yedek parçaları seçilirken kaliteli malzemelerden imal edilen parçaların edinilmesi gerekir. Kısa sürede bozulan ve hasar gören parçalar kullanıcılar için yalnızca ekstra masraf anlamına gelir.

Musluk yedek parçaları oldukça geniş bir kategoridir. İçerisinde; ara musluk, taharet musluğu, valf, çamaşır musluğu, musluk hortumu, yönlendirici, arka dirsek, musluk başlığı, çamaşır makinesi çatalı, volan takımı, musluk rozeti, filtreli ara musluk, su tasarruf kartuşu, küresel vana bas, kartuş, ankastre ara kesme vanası, musluk aynası gibi birçok parçayı barındırır.

Aç kapa musluk yedek parçalar, suyun akışının kullanıcının kontrolünde olmasını sağlayan fonksiyonel parçalardır. Hortum ve borular ise suyun gidiş yolunu hazırlayan ayrıca çeşitli üretim materyallerinden elde edilmiş olan ürünlerdir. Musluk aynası ve musluk rozeti türleri, bataryaların ışıl ışıl görünmesini sağlar. Musluk rozeti, duvar ile batarya arasında şık bir geçiş oluşturduğu için dekorasyonu zenginleştiren ürünler arasında yer alır. Batarya kartuşu ise sızıntı ve damlatmaların önüne geçer, düzgün bir musluk çalışma sistemi için gereklidir.

Farklı türlerde tasarlanan musluklarının her birinin batarya yedek parçası farklıdır. Her yedek parça, farklı çeşitlerdeki musluklara uyum sağlayamayabilir. Bataryalar yaşam alanlarında sıkça kullanıldığı gibi ofis, otel, restoran gibi ortamlarda da hijyen için son derece gerekli ürünlerdir. Zaman içerisinde kullanıldıkça bozulabilmeleri sonucu musluk iç parçalarına ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda sürekli olarak su ile temas hâlinde olan su bataryası parçaları, aşınma ve kireçlenme gibi etkiler gösterebilir.

Musluk ve bataryaların yapısal olarak bozulmaları durumunda modellerine uygun şekilde yedek parça seçimi yapılmalıdır böylece muslukların kullanım ömrü uzar. Yenilenen parçalarla birlikte yepyeni bir görünüme kavuşan bataryalar, işlevlerini daha iyi bir şekilde yerine getirmeye başlar. İşlevlerinin iyileşmesinin yanı sıra paslanmış, kireçlenmiş, aşınmış görünümlerinden kurtulan muslukların dış görünüşü de yenilenmiş olur.

Banyo, tuvalet ve mutfak alanlarında yer alan bataryaların parçalarının değişmesi sonucu yeni görünümlerine kavuşan musluklar; ortamların dekorasyonuna da katkı sağlar. Batarya yedek parça fiyatları ürünlerin kalitesi ve dayanıklılığı doğrultusunda değişir.

Fonksiyonel Batarya ve Musluk Yedek Parçalarının Kaliteli Üretim Materyalleri

Musluk yedek parçalarının hangi malzemeler kullanılarak üretildiği oldukça önem taşır. Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmeyen batarya yedek parçaları kullanmak, musluğun işlevini düzgünce yerine getirmesini önler. Hortumu hasar gören ya da açma kapama aparatı kullanılamaz hâle gelen musluklar için uygun parçalar edinilmelidir.

Musluk parçalarının üretim materyalleri arasında pirinç, paslanmaz çelik, krom, silikon, metal gibi çeşitli maddeler yer alır. Her bir parçanın görevi farklı olduğu için yapısal anlamda ihtiyaç duyduğu özellik de farklılaşır. Batarya yedek parçalarının genel olarak kireçlenmeye ve paslanmaya dayanıklı olması gerekir. Musluklar işlevsel olarak su aktarımını sorunsuz olarak sağlamaya yarar. Sürekli olarak su temasında bulunacağı için uzun vadede suyun yarattığı etki olarak ortaya çıkan kireçlenme ve paslanma gibi etkenlere karşı sağlam durabilen yapıya sahip olması önemlidir.

Süreç içerisinde sıkça neme maruz kalan muslukların kolayca deforme olmaması için kaliteli malzemelerin kullanılmış olması gerekir. Kalitesiz musluk bataryası parçaları, kısa bir süre zarfı içerisinde deforme olur ve paslanma etkileri göstermeye başlar. Batarya yedek parçaların taşıması gereken diğer bir özellik ise sızdırmazlıktır. Yedek parçalarla sağlanan musluk sistemi bütünlüğünde seçilecek olan batarya yedek parçalarının sızdırmayan özellikte olması gerekir.

Krom materyalinden elde edilen parçalar; sızdırmayan, paslanmayan ve kolay deforme olmayan yapısı ile öne çıkar. Ne kadar uzun süre kullanılırsa kullanılsın formu bozulmadan varlığı sürdürür ve bireylerin ihtiyaçlarını karşılar. Paslanma durumuna karşı oldukça dayanıklı olan krom, batarya yedek parçaları üretiminde yaygınca tercih edilen modellerdendir.

Çelik malzemeden üretilen ürünler, uzun süre problemsiz olarak kullanılır. Sıkıntı çıkarmayan sağlam yapısı sayesinde kullanıcıların tercihlerinde üst sıralarda yer alır. Paslanmaz çelik parçalar aynı zamanda oldukça kolay bir şekilde temizlenebilir. Hijyeni kolay sağlanabilen ürünler, temizliğe önem veren kullanıcıların dikkatini çeker.

Pirinç maddesi, banyo batarya yedek parçalarında sıkça görülen malzemeler arasında bulunur. Pirinç, maddesel olarak kolay işlenebilen bir yapıdadır. Estetik görünümler elde etmek için edinilen yedek parçaların şık alanlar oluşturmaya yardım ettiği söylenebilir. Kolay işlenme özellikleri doğrultusunda farklı görünümlerde olan modeller seçilerek uygun boyutlardaki türleri kolayca monte edilebilir.

Metal maddeden elde edilen yedek parçalar, neme ve ıslaklığa olan yüksek dirençleri ile öne çıkar. Deforme olma ve aşınma gibi olumsuz etkiler gözlenmeden uzun zamanlar boyu kullanılmaya elverişlidir. Aynı zamanda parlak görünümleri sayesinde alanlarda hoş ve temiz bir görünüm yaratır. Uzun süreler boyunca sağlam kalabilmesinden faydalanılarak kullanılan metal parçalar, sık sık temizlenerek hijyeni pratik şekilde sağlanabilir. Pırıl pırıl gözüken bataryalara sahip olmak için metal yapılı parçalardan yardım alınabilir.

Kullanıcılar için bütçelerinin de doğru kullanılmasına yardım eden kaliteli parçalar, musluğa uygun büyüklükte ve şekilde olmalıdır. Her bir bataryanın gereksinim duyduğu yedek parçanın çap, genişlik, uzunluk, yükseklik gibi ölçü değerleri farklılık gösterir. Batarya yedek parça fiyatları sahip olduğu teknik ve tasarım özellikleri doğrultusunda değişir. İhtiyaçlarınıza göre bir batarya yedek parçaları arasından bir tercih gerçekleştirebilirsiniz.

Birbirinden Dayanıklı ve Kullanışlı Batarya ve Musluk Yedek Parçaları

Farklı türlere sahip olan batarya ve musluklar için edinilecek olan yedek parçaların kaliteli malzemelerden imal edilen türlerinin edinilmesi önemlidir. Görevlerini doğru şekilde yerine getirmeleri için eskiyen ve çeşitli parçaları işlevlerini yerine getiremeyen bataryalar için uygun parçalar edinilmelidir. Modeli, tasarımı, büyüklüğü, markası değişkenlik gösteren batarya yedek parçalarının mevcut bulunan musluğa uyum sağlaması önemlidir.

ECA musluk yedek parça çeşitleri, kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilir. ECA batarya yedek parçaları arasında ara kesme valfi, musluk rozeti, filtreli ara musluk, çamaşır musluğu gibi çok çeşitli musluk yedek parçası bulunur. Uzun ömürlü olarak kullanılabilen ECA marka musluk yedek parçaları edinerek işlevsel özelliklerinden yararlanılabilir.

GPD musluk yedek parça modelleri arasında ankastre ara kesme vanası, ara musluk, taharet musluğu gibi ürünler bulunur. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan GPD batarya yedek parçaları, uzun süreli sorunsuz kullanım sağlamaları ile öne çıkar. Gereksinimleri iyi şekilde karşılayan kaliteli materyallerden elde edilen batarya yedek parçalarının uygun boyutlarda ve şekillerde olduğundan emin olmak gerekir.

Artema musluk yedek parça türleri; filtreli ara musluk, ikili filtreli ara musluk, kare ara musluk, kısa musluk, uzun musluk gibi değişir. Birçok farklı işlev gören batarya parçalarına sahip Artema markasının kaliteli modellerine ulaşmak mümkündür. Suyu açma kapama, eklemleri bağlama, su yolu oluşturma gibi çeşitli fonksiyonlara sahip musluk yedek parçaları arasından ihtiyaçlara uygun bir model edinilebilir.

Musluk yedek parça fiyatları, ürünlerin kalitelerinin yüksek olmasına doğru oranda yükseliş gösterir. İhtiyaçlarınıza uygun yedek musluk malzemeleri edinerek fonksiyonel kullanım sağlayabilirsiniz. Birbirinden çeşitli batarya ve musluk yedek parçalarını kullanıcı ile buluşturan Koçtaş’ta ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün bulabilirsiniz. Gereksinimlerinizle ve kişisel beğenilerinizle örtüşen batarya ve musluk yedek parçaları arasından seçtiğiniz modeli Koçtaş’tan kolayca sipariş edebilirsiniz.

Batarya ve Musluk Yedek Parçaları Kategorisi ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Musluk yedek parçaları nelerdir?

Musluk ve batarya yedek parçaları, muslukların işlevlerini doğru şekilde yerine getirmesini sağlayan malzemelerdir. Musluk kullanımı esnasında zarar gören, paslanan, kireçlenen yani işlevini yerine getirmekte zorlanan parçalar; yenileri ile değiştirilir. Böylece bataryanın kullanımına devam edilir ve görünüm olarak da alanlar olumlu şekilde etkilenir.

Batarya yedek parçaları nelerdir?

Musluk aynası, musluk hortumu, musluk başlığı, yönlendirici, musluk kapak takımı, musluk arka dirseği, taharet musluğu, filtreli ara musluk, musluk rozeti, çamaşır makinesi çatalı, arka dirsek, ankastre ara kesme vanası, sıcak soğuk ayarı kartuşu, su tasarruf kartuşu, çamaşır musluğu, valf, volan takımı, eviye spirali gibi çeşitli parçaları barındırır.

Batarya ve musluk yedek parçaları alırken nelere dikkat edilmeli?

Seçim esnasında yedek batarya fiyatları, üretim materyali, kalite, dayanıklılık düzeyi, sızdırmazlık gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Ayrıca yedek parçaların muslukların yapısına uygun ölçüde ve formda olması gerekir. Tasarım anlamında kullanıcıya hoş görünen modeller tercih edilmelidir. Montajının kolay olması ve temizliğinin kolayca yapılması da tercih sırasında dikkat edilen noktalar arasındadır.

En Çok Satan Batarya ve Musluk Yedek Parçaları Hangileri?

Koçtaş Batarya ve Musluk Yedek Parçaları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

  1. Poli̇ 35 Q Ayakli Kartuş (yd569)
  2. Duş Kolonu Yönlendiricisi
  3. Mutfak Banyo Musluk Batarya Kuğu Evye Borusu Spiral Hortumlu Krom Renk 2 Kademeli Su Kubar Ayarlı Başlık
  4. İz Yapı Taşmasız Aç Kapa Körüklü Lavabo Sifonu Seramik Beyaz
  5. Kartuş Düz
Daha fazla göster
94 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: