200 TL Üzeri Kargo Bedava

Pisuvar Musluğu

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Farklı Modelleriyle Pisuvar Muslukları

Tuvalet ve kişisel bakım hijyeninde önemli bir yeri olan pisuvar musluğu doğru şekilde monte edilmelidir. Kaliteli ve dayanıklı musluk çeşitleri ile banyonuzu daha konforlu hale getirebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın banyosu ve toplu kullanım sunan tuvaletler için kritik önem taşıyan pisuvar musluğu seçenekleri pratik bir şekilde kullanılır. Farklı çeşitleri bulunan musluklar kişisel bakımı etkili şekilde uygulayabilmek için önemlidir.

Duvara monte edilmiş veya yere sabitlenen klozetler hijyen sağlamak için uygun tesisat sistemine sahip olmalıdır. Musluk ve su tesisatında yapılan pratik çözümler sayesinde fiziksel ihtiyaçlarınızı giderirken hijyenik bir kullanım sağlayabilirsiniz. Her ortama uygun olan banyo ve tuvalet sistemleri bulunur. Yaşam alanlarında bulunan kişiler ve fiziksel özellikleri tuvalet tasarımlarında etkili olur. Çocukların kullandığı okul, kreş, etkinlik merkezi gibi alanlarda tuvaletler ve musluklar uygun şekilde tasarlanmalıdır. Yaşlı bakım evleri, engelli bireylerin bulunduğu ortamlar, hastaneler için klozet ve çeşme tasarımı işlevsel özellikler taşımalıdır.

Pisuvar Musluğu Çeşitleri Nelerdir?

Pisuvar musluğu çeşitleri, kullanım amacına ve işlevsel tasarımına göre çeşitlilik gösterir. Basmalı, zaman ayarlı, fotoselli pisuvar muslukları farklı çalışma mekanizmalara sahiptir. Her bir seçeneğin avantajı ve dezavantajı bulunur. Seçim yapılırken ortamın yapısına, tesisatın özelliğine, kullanım şekline ve kullanıcıların sayısına göre değerlendirilmelidir.

Otomatik pisuvar musluğu, kalabalık ortamlar için idealdir. Toplu kullanım alanlarında hijyen sağlamak kritik önem taşır. Tuvaletlerin temiz kalması için otomatik pisuvar musluğu modelleri tercih edilmelidir. Temas gerektirmeyen otomatik musluklar kullanım açısından elverişli olur.

Fotoselli Pisuvar Musluğu

Elektrik ve pille çalışan sensörlü pisuvar musluğu toplu kullanım alanları için idealdir. Hastane, okul, kütüphane gibi toplu kullanım alanlarında su tasarrufu sağlamak, hijyeni korumak, kolay bir şekilde arızalara müdahale etmek için sıva üstü fotoselli pisuvar musluğu tercih edilir. Sıva üstü olarak sunulan bu musluklar duvarın yüzeyinde olduğu için herhangi bir arıza veya pil değişimi durumunda pratik kullanım sunar. Fotoselli musluklar kişinin tuvalete yaklaştığı anda çalışmaya başlar. Bu sayede basmalı olan musluklara göre daha az su harcar. Modern görünümü ve fonksiyonel özellikleri ile pisuvar musluğu sensörlü modeller seçilir.

Fotoselli Pisuvar Musluğunun Avantajları

Yaşam alanlarını daha konforlu ve hijyenik hale getirmek için kullanılan pisuvar modellerinin avantajlarını ve dezavantajlarını iyi bilmek gerekir. Doğru tercih yapılması için detaylı inceleme önem taşır:

 • Fotoselli pisuvar muslukları kullanıcıların temasını gerektirmediği için daha hijyenik bir kullanım sunar.
 • Sensörlü şekilde devreye girdiği için su tasarrufu sağlar. Sürekli su tahliyesi ve dolum işlemi yapmadığı için suyun daha az kullanılmasına yardımcı olur.
 • Modern ve şık bir görünüme sahiptir. Yaşam alanlarında banyo dekorasyonuna daha uyumlu görünür.
 • Sıva üstü modelleri teknik bakım ve arıza zamanlarında kolay bir müdahale edilmesini sağlar.

Basmalı Pisuvar Musluğu

Pisuvar musluğu basmalı modellerde basış süresi boyunca su tahliyesi yapılır. Kullanıcı eliyle temas ederek suyun akmasını sağlar. Kalabalık alanlarda ve toplu kullanım noktalarında hijyenik bir kullanım sunmadığı için çok tercih edilmez. Genellikle ev ve ofis gibi az kişinin bulunduğu yaşam alanları için uygundur. Zaman ayarlı pisuvar musluğu ise belli bir zaman su akışı sağladığı için tasarruflu kullanım açısından avantajlıdır. Üstelik pisuvar zaman ayarı ile çalıştığından dolayı tekrar kullanım için beklenmesi gerekmez.

Basmalı Pisuvar Musluğu Avantajları

Basmalı pisuvar musluğunun avantajlarını inceleyerek doğru bir seçim yapabilirsiniz;

 • Klasik model olarak bilinen basmalı pisuvar muslukları etkili bir temizlik sağlar. Tuvaletin kullanım sonrasında iyice temizlenmesi için yoğun su tahliyesi yapar.
 • Klozet üstüne kolay bir şekilde monte edildiği için pratik bir kullanım sunar. Herhangi bir bakım onarım anında duvara gizlenmiş pisuvarlara göre çabuk tamir edilir.
 • Yedek parça gerektiren durumlar için geniş seçenek sunar. Farklı arızalarda yedek parça değişimi yapmanız gerekirse uygun olan aparatları daha kolay bulabilirsiniz.

Pisuvar Musluğu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaşam alanlarınız için musluk seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekir. Hijyen sağlamak için gerekli olan su tesisatının doğru şekilde çalışması için tercih edilen musluk modelleri önemlidir:

 • Kaliteli ve dayanıklı musluk seçimi tuvalet tesisatı için kritik öneme sahiptir. Suyun akış hızını ve tahliyesini belirleyen musluklar kaliteli markalardan tercih edilmelidir.
 • Kullanıcıların kolay şekilde kullanabileceği musluk modelleri değerlendirildiğinde daha doğru bir seçim olur. Musluğun tasarımı ve monte edildiği yer kullanıcıların fiziksel özelliklerine uygun şekilde belirlenmelidir.
 • Su tesisatının sorunsuz işlemesi için tesisatın yapısına uygun musluk seçimleri yapılmalıdır. Yaşam alanlarının tesisat yapısı ve kullanıcı sayısı musluk seçiminde etkili rol oynar.
 • Pisuvar musluğu seçenekleri olan basmalı ve fotoselli modeller arasından seçim yaparken kullanım alışkanlıkları göz önüne alınmalıdır. Fotoselli musluklar hijyenik kullanım ve su tasarrufu için daha uygundur.
 • Kolay temizlenen ve paslanmayan musluk modelleri yaşam alanları için idealdir. Kaliteli malzemeden üretilen ve yedek parça sıkıntısı olmayan klozet musluklarını tercih edebilirsiniz.
 • Banyo tesisatınızın yapısı musluk seçiminde önem taşır. Sürekli arıza veren su tesisatları için kolay müdahaleye imkan veren sıva üstü pisuvar modelleri uygun olur. Duvara gizlenmiş pisuvarlar daha büyük çaplı onarım gerektirebilir.

Pisuvar Musluğu Temizliği Nasıl Olmalı?

Pisuvar muslukları klozet su tesisatında yer alan ara parçalardır. Bu muslukları temizlemek için tamamen sökme işlemi yapmak gerekir. Sirkeli su gibi doğal malzemelerle ara parçalarda meydana gelen kireç ve pas oluşumlarını temizleyebilirsiniz. Pas sökücü ve kireç çözücü kimyasal ürünler musluk metaline zarar verebilir. Yoğun kimyasal içeren temizlik deterjanları su tesisatınızı aşındırabilir. Limon, sirke, karbonat gibi doğal malzemelerle oluşan pasları çözebilirsiniz. Özellikle fotoselli pisuvar musluklarının sensör kısmı hassas bir yapıya sahiptir. Yüksek kimyasal bileşen içeren deterjanlar sensör kısımlarını bozabilir. Otomatik sensörlü muslukları temizlerken hafif forma sahip deterjanları ve yumuşak bezleri kullanmanız gerekir. Sert kıllı fırça ve tel süngerler metalin aşınmasına neden olur. Çizilen ve yıpranan metal yüzeyler daha çabuk paslanır. Yumuşak bir bez ve doğal malzemelerden elde edilen temizlik ürünleri hijyen sağlamak için yeterlidir.

Pisuvar musluğu değişimini belli dönemlerde yapabilirsiniz. Düzenli temizleme işlemi yapsanız bile kullanım sıklığına bağlı olarak bu musluklar işlevselliğini kaybedebilir. Uzun süreli kullanım için pisuvar musluğu paket üzerinde yazan monte ve temizleme uyarılarına dikkat etmeniz gerekir. Aşındırıcı özelliği olan temizlik ürünleri su tesisat borularında hasar yaratabilir. Tesisat sisteminizin düzgün ve sorunsuz çalışması için belli aralıklarla bakım yapılması gerekir. Özellikle banyo tesisatında meydana gelen herhangi bir arızada uzman kişilerden destek almanız önemlidir. Sorunun kısa sürede çözülmesi ve daha büyük onarım gerektiren problemlere yol açmaması için tesisat uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Kendi başınıza arızayı onarmaya çalışmak hem hijyen açısından hem de su tesisatının bütünlüğü bakımından risk oluşturabilir.

Pisuvar Musluğu Fiyatları

Pisuvar musluğu fiyatları; kalitesine, tasarımına, kullanım şekline göre değişiklik gösterir. Fotoselli pisuvar muslukları basmalı modellere göre daha yüksek fiyat aralığına sahiptir. Zaman ayarlı basmalı pisuvar muslukları su tasarrufu sağladığı için klasik seçeneklere göre daha üst fiyat aralığından sunulur. Basmalı pisuvar musluğu fiyatları uygun seçenekleriyle sık tercih edilir. Yaşam alanlarınızın yapısına, kullanım alışkanlığına, su tesisatının özelliklerine göre seçim yapabilirsiniz. Koçtaş her bütçeye uygun musluk ve yedek parça ürünleri ile tesisatınızın sorunsuz işlemesine yardımcı olur. Konforlu bir yaşam için tesisatınızda gereken tüm parçaları Koçtaş’ta bulabilirsiniz.

Pisuvar Musluğu ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Pisuvar musluğu nedir?

Tuvalet kullanımında hijyen sağlayan pisuvar muslukları su tahliyesini etkili şekilde sağlar. Farklı tasarımları bulunan pisuvar muslukları hem kişisel hijyen hem tuvalet temizliği için önemlidir. Su tahliyesinin nasıl ve ne şekilde olması gerektiğini belirleyen ara parçalardan biridir.

Pisuvar musluğu çeşitleri neler?

Basmalı ve sensörlü olan pisuvar muslukları her ortama uygun seçilir. Fotoselli pisuvar musluklar sensör yardımıyla kişinin tuvalete yaklaştığı an çalışmaya başlar. Temas gerektirmeyen yapısı ile hijyenik bir kullanım sunar. Toplu kullanım alanlarında hijyen ve su tasarrufu için tercih edilir. Modern tasarımı ile dekorasyona anında uyum sağlar. Basmalı pisuvar modelleri ise zaman ayarlı seçenekleri ile su tahliyesini etkili şekilde kontrol eder.

Pisuvar musluğu fiyatları ne kadar?

Pisuvar musluğu fiyatları işlevsel tasarım özelliklerine göre değişiklik gösterir. Fotoselli veya sensörlü musluk modelleri klasik tasarımlara göre daha yüksek fiyattan sunulur. Su tasarrufu sağlayan ve pratik kullanım sunan zaman ayarlı basmalı musluklar üst fiyat aralığına sahiptir. Koçtaş, erişilebilir musluk fiyatları ve kaliteli malzemesi ile yaşam alanlarınıza konfor getirir. Hemen siz de ihtiyaç duyduğunuz tesisat parçasını satın alabilirsiniz.

En Çok Satan Pisuvar Musluğu Hangileri?

Koçtaş Pisuvar Musluğu kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Ar Minimal Taharet Musluğu 102111505
 2. Sprey Taharet Seti STS01
 3. Spiralli Taharet Musluk Seti Krom Tuvalet Wc Tabancası Taharet Başlığı | Duş Hortumu | Duş Mafsalı
 4. Taharetmatik Kromlu Musluklu
 5. Perlatörlü Osmanlı Musluk Sarı
Daha fazla göster
32 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: