Peşin Fiyatına 7 Taksit

Klavye

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Bilgisayar Kullanımını Kolaylaştıran Klavye Çeşitleri

Klavye çeşitleri dizüstü ya da masaüstü fark etmeksizin her bilgisayarın daha rahat bir şekilde kullanılmasına yardımcı olan ürünlerdir. Metinleri girerken ya da oyun oynarken işlevsel hale gelen ürünler, kullanıcılarının günlük hayatına fonksiyonellik katar. Bilgisayarlar söz konusu olduğunda standart bir cihaz haline gelen ürünler, kullanım kolaylığı ve rahat taşınabilirliği ile öne çıkar. Bununla beraber ürünleri incelediğinizde farklı tasarımlara, özelliklere ve fonksiyonlara sahip seçenekler de olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, bazı modellerde ekstra tanımlamalar yapmanıza imkan tanıyan bazı tuşlar yer alır. Bu tuşlara belirli bir uygulamanın açılmasını ya da kopyalama gibi belirli bir işlemin gerçekleştirilmesi gibi sorgular tanımlayabilirsiniz.

Bazı modellerde ise çeşitli ışıklandırma sistemleri yer alır. RGB aydınlatma olarak da bilinen ışıklandırma sistemleri, klavyelerin daha renkli bir görünüm kazanmasını sağlar. Özellikle oyun oynarken gerçekleştirdiği ışık oyunlarıyla oyuncuların kendilerini oyunun içindeymiş gibi hissetmelerine olanak tanıyan ürünler, bu yönüyle birçok oyuncu tarafından da tercih edilir. Ayrıca ürünler mekanik ya da membran olmalarına göre de kendi içinde çeşitli kategorilere ayrılır. Her model, kendi içinde bazı avantajlar sunduğu için klavye arayışında olan kişilerin istediği nitelikleri sunmayı başarır.

Türkiye’de genellikle Q klavye çeşitleri kullanılırken alternatiflere göz attığınızda F klavye modelleri de olduğunu görebilirsiniz. Türkçe F klavye çeşitlerine göz attığınızda ürünlerin ilk harfinin F olduğunu görebilirsiniz. Bununla beraber tuşların ve harflerin yeri Q klavye çeşitleri ile karşılaştırıldığında oldukça farklıdır. Örneğin, Q modellerde üçüncü harf E iken F klavye çeşitlerindeki üçüncü harf Ğ’dir. Hangi dizilimin sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra alternatifler arasından seçiminizi pratik bir şekilde yapabilir, günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz. Q ya da F klavye fiyatları arasından istediğiniz dizilime sahip olan ürünlere erişebilir, bilgisayar üzerinde yaptığınız işlemleri daha pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarların yanı sıra uyumlu tabletlerle de kullanılabilen ürünler, akıllı cihazlarınızı daha rahat bir biçimde yönetmenizi mümkün kılar. Klavye fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek aradığınız nitelikleri sunan ürünlere erişebilir, günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ürünler arasından istediğiniz görünüme ve özelliklere sahip olan modellere vakit kaybetmeden sahip olabilirsiniz. Uygun klavye fiyatları içerisinden sizin için uygun olan ürünlere kısa sürede erişebilirsiniz.

Klavye Modellerini Kullanmanın Sunduğu Avantajlar

Klavye modelleri sahip olduğu özellikler ve işlem yapmayı kolaylaştırmasıyla kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Ürünlerin avantajları ve fonksiyonelliği hakkında daha detaylı bir biçimde bilgi almak isterseniz aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, ürünlerin günlük hayatınızı nasıl iyileştirebileceğine dair fikir edinebilirsiniz;

 • Ürünler genel olarak bilgisayarlara ya da tablet gibi farklı cihazlara metin ya da sayı biçimde verileri girmenizi kolaylaştıran ürünler arasında bulunur. Verileri hızlı bir şekilde girmenizi mümkün hale getiren ürünler, bilgisayar üzerinde istediğiniz işlemleri daha rahat bir biçimde gerçekleştirmenizi mümkün hale getirir. Her ne kadar masaüstü bilgisayarları klavye olmadan da kullanabilseniz de çoğu işlemi yapmakta zorlanırsınız. Örneğin, bilgisayarı açmak için bir şifre belirleyemez ya da belirlediğiniz şifreleri ürünler olmadan girmekte zorlanırsınız. Ürünler, bilgisayar sistemlerini daha işlevsel hale getirmesi ve kullanıcılarının birçok farklı ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip olmasıyla dikkat çeker. Böylece ürünleri günlük işlemlerinizi gerçekleştirmek için rahat bir şekilde kullanabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • Klavye çeşitlerini incelediğinizde bazı modellerin üzerinde çeşitli kısayollar olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, eğer dizüstü bilgisayarınızın klavyesinde müzik açma ya da durdurma gibi kısayol tuşları yoksa ürünler aracılığıyla bu kısayolları kendiniz elde edebilirsiniz. Bununla beraber bazı modellerde ekranın ışığını açıp kapatmanızı ayarlamanızı kolaylaştıran bazı kısayol alanları yer alır. Böylece dizüstü bilgisayarınızın ekran ayarlarına girmeden pratik bir şekilde ekran ayarlamalarını gerçekleştirebilirsiniz. Bununla beraber bazı özel modellerde programlanabilir tuş alanları da yer alır. Özelleştirilebilir fonksiyonlara sahip olan alanlara makro tuşlar ismi verilir ve kullanıcılar bu tuşları istediği gibi yapılandırabilir. Örneğin, bilgisayarda çok fazla kopyalama ve yapıştırma işlemleri yapıyorsanız bu alanları bu işlemleri kolaylaştırmak içinde değerlendirebilirsiniz. Bununla beraber oyun oynarken kısayollara ihtiyaç duyuyorsanız da makro tuşlar sizin için iyi bir seçenek haline gelir. Farklı niteliklere sahip olan ürünler arasından istediğiniz özellikleri sunan ürünlere pratik bir şekilde erişebilir, günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz.
 • Seçenekleri incelediğinizde ürünlerin Q ve F olmak üzere genel anlamda iki farklı tipte üretildiğini görebilirsiniz. QWERTY olarak da nitelendirilen modeller, yazma hızını optimize edecek şekilde özel olarak üretilir. Türkiye’de sıklıkla QWERTY olan modeller tercih edilse de seçenekler arasında farklı bir tuş dizilimine sahip olan F klavye modellerini de görebilirsiniz. Hangisinin sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra Q ve F klavye fiyatları arasından size hitap edeni bulabilir, bilgisayarda yapacağınız işlemleri pratik hale getiren ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz.
 • Klavye modellerini incelediğinizde ürünlerin farklı renk ve tasarım detaylarına sahip olduğunu görebilirsiniz. Masaüstü bilgisayar sistemlerinizi istediğiniz gibi tamamlamak istiyorsanız ürünler arasından hayalinizdeki görünümü sunan parçalara pratik bir şekilde erişebilirsiniz. Bazı modeller siyah ağırlıklı bir şekilde üretilirken bazılarında beyaz renklerin öne çıktığını görebilirsiniz. Hem açık hem de koyu tonların bir arada kullanıldığı modeller ise kontrast elde edilmesini sağlamasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Hayalinizdeki görünümü ve istediğiniz renk detaylarını belirledikten sonra seçeneklere göz atabilir, aradığınız ürünlere kısa süre içinde erişebilirsiniz.
 • Seçeneklere göz attığınızda ürünlerin boyutları bakımından da birbirinden ayrıldığını görebilirsiniz. Sahip olduğunuz alanın ebatlarını ya da istediğiniz ölçüleri göz önünde bulundurarak seçenekler arasından sizin için uygun olanı bulabilirsiniz. Klavye mini olarak nitelendirildiğinde genellikle sağ tarafında yer alan sayıların yer aldığı bölüm bulunmaz. Eğer o alanı çok fazla kullanmayacaksanız ürünler arasından küçük ebatlı olanları tercih edebilirsiniz. Bununla beraber midi klavye çeşitleri ideal ölçüleri ve her yerde rahat bir biçimde kullanılabilmesiyle öne çıkar. Dışarı çıkarken yanınızda taşıyabileceğiniz bir ürün arıyorsanız midi ya da mini klavye çeşitleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, ihtiyaçlarınızı ürünler sayesinde pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz.
 • Ürünler aynı zamanda masaüstü ya da dizüstü bilgisayarları istediğiniz uzaklıktan kontrol etmenizi mümkün hale getirir. Örneğin, bilgisayarınızı televizyona bağladıktan sonra dizi ya da film izlemeyi düşünüyorsanız ürünler sayesinde kontrollerini uzaktan rahat bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. İzlediğiniz içeriği başlatmak ya da durdurmak istediğinizde ürünler aracılığıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca ürünler, uzaktan kontrolü rahat bir biçimde gerçekleştirmenizi mümkün hale getirdiği için daha rahat bir kullanım elde edilmesini sağlar. Bilgisayarlarınızı istediğiniz yerden kontrol edebilir, rahat bir kullanım yakalayabilirsiniz.
 • Seçenekleri incelediğinizde ürünlerin kablolu ve USB bağlantılı olmak üzere kendi içinde iki farklı kullanım şekline sahip olduğunu görebilirsiniz. Kablosuz klavye çeşitleri daha rahat ve işlevsel bir kullanım sunmasına rağmen kablolu modellerin de kendi içinde bazı avantajları vardır. Kablolu ve kablosuz klavye fiyatları ile özelliklerini inceleyerek hangisinin sizin için daha uygun olduğuna pratik bir şekilde karar verebilirsiniz.
 • Oyun ya da büro klavye çeşitleri arasından istediğiniz özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Ofis ortamında yapacağınız işlemleri kolaylaştıracak şekilde donatılan ürünler sayesinde verimlilik seviyenizi artırabilir, gereksinimlerinizi pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Bununla beraber oyun için özel olarak tasarlanan modeller ile oyun performansınızı geliştirebilirsiniz.

Klavye fiyatları ve alternatifleri sayesinde ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, bilgisayarda yaptığınız işlemleri daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlar ile beraber kullanılabilen ürünler sayesinde ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde karşılayabilirsiniz.

Klavye Çeşitlerinin Tuş Özellikleri

Klavye çeşitlerine göz attığınızda ürünlerin farklı alanlara sahip olduğunu görebilirsiniz. Bazı modellerde bazı alanlar yer almazken bazılarında hepsi bir bütün halinde bulunur. Örneğin, oyuncu klavye çeşitlerin incelediğinizde çoğunlukla hem sayısal tuşların yer aldığı bölümle makro tuşların bulunduğu ek bir alan olduğunu görebilirsiniz. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek ürünlerin üzerindeki alanların ne olduğu hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz;

 • Ürünleri incelediğinizde üzerinde yer alan tuşların genel olarak alfanümerik, sayısal, fonksiyon, özel anahtar ve gezinme tuşları şeklinde beş farklı kategoriye ayrıldığını görebilirsiniz. Alfanümerik tuşlar genel olarak ürünlerin büyük bir alanını kaplar. Alfabede bulunan bütün harfleri kapsarken aynı zamanda harf tuşlarının üzerinde yer alan 0 - 9 tuşlarını da içerir. Ayrıca alfanümerik tuşlarda yer alan sayısal tuşlar özel karakterler ile kombinasyon halindedir ve bu kombinasyonlar aracılığıyla yazım işlemlerinizi daha rahat bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Shift ya da başka bir tuşla beraber kullanarak numara alanlarında bulunan tuşların işlevselliğini artırabilirsiniz.
 • Sayısal tuşlar ise genellikle ürünlerin sağ tarafında yer alır. Bununla beraber modelleri incelediğinizde bazı ürünlerde bu alanın kaldırıldığını görebilirsiniz. Daha kompakt ve işlevsel bir parça satın almak istiyorsanız sayısal tuşların olmadığı modeller arasından da seçim yapabilirsiniz. MacBook gibi markaların da dizüstü bilgisayarlarında sayısal tuş takımları kaldırılmıştır. Sayısal tuşların kaldırılması, ürünlerin küçülmesini ve daha rahat bir biçimde kullanılmasını sağlayabilir. Bununla beraber sayısal tuşlarda yer alan bütün tuşlar alfanümerik alanlarda yer aldığı için onların yokluğuna alıştığınızda herhangi bir problem yaşamazsınız.
 • Fonksiyon tuşları da ürünlerin işlevselliğini artıran alanlar arasında yer alır. Fonksiyon tuşları genel olarak alfanümerik tuşların üzerinde, ürünlerin en tepesinde yer alan tuşlardan oluşur. Genellikle işletim sistemleriyle çalışması amaçlanan ve ses açıp kapatma ya da müziği durdurup başlatma gibi işlemleri gerçekleştirmenizi kolaylaştıran ürünlerden oluşur. F1 ve F12’ye kadar 12 adet tuşun yer aldığı alan, bilgisayarınızda birçok farklı işlemi pratik bir biçimde gerçekleştirmenizi mümkün hale getirir.
 • Özel anahtarlar her modelde bulunmaz. Bazı ürünleri incelediğinizde özelleştirilebilir alanlara sahip makro tuşlar içeren modeller olduğunu görebilirsiniz. Makro tuşlar, genel olarak üretkenliği ve verimliliği artırmayı mümkün kılan bir alandır. Makro tuşlar sayesinde tek bir tuşa basarak belirli eylemleri ya da komutları gerçekleştirebilir, günlük hayatınıza işlevsellik katabilirsiniz. Ürünlerin önemli avantajları arasında iş akışınızı hızlandırmanıza yardımcı olması gelir. Menülerde gezinmek ya da bir komutu gerçekleştirmek için birden fazla tuşa basmak yerine ürünler sayesinde tek bir makro tuşu ile programlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hem zamandan hem de emekten tasarruf elde edilmesini sağlayan tuşlar, kullanıcılarının eylemleri daha rahat bir biçimde gerçekleştirmesine olanak tanır.
 • Gezinme tuşları bilgisayarın ekranındaki imleci bir yerden başka bir yere daha rahat bir biçimde taşımanıza yardımcı olan bir alandır. Yön tuşları olarak da nitelendirilen alan, özellikle oyun oynayan kişiler için önemlidir. Bazı modellerde yön tuşları daha küçük bir yapıya sahipken bazılarında daha büyüktür. Eğer oyun oynarken A, W, S, D kombinasyonunun yerine yön tuşlarını kullanıyorsanız ürünler arasından seçim yaparken bu alanları dikkate almanız gerekir. İmleci rahat bir biçimde hareket ettirmenizi sağlayan ve bu şekilde bazı durumlarda fareleri gereksiz hale getiren tuşlar, ürünlerin önemli bir parçasını oluşturur.

Klavye fiyatları ve tuş takımlarını inceleyerek hangi alanların yer aldığı modellerin sizin için daha uygun olduğuna karar verebilir, bilgisayarda yaptığınız işlemleri göz önünde bulundurarak seçenekler arasından tercihte bulunabilirsiniz.

Klavye Özellikleri

Klavye çeşitleri herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özel olarak yapılandırılan ürünlerden oluşur. Çeşitli özellikleri bakımından birbirinden ayrılan ürünler arasından istediğiniz nitelikleri sunan klavye modellerine ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde karşılayabilirsiniz;

 • Makro klavye çeşitleri sahip olduğu fonksiyon tuşları sayesinde kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Q klavye F klavye çeşitlerini incelediğinizde bazı modellerde ekstra bir alan olduğunu görebilirsiniz. Bu alanlar, istediğiniz eylemleri programlayabileceğiniz bir yapıya sahip olan tuşlardan oluşur. Tuşları istediğiniz işlemi yapılandırmak için kullanabilir, işlemlerinizi pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bir video düzenleme işlemi sırasında belirli bir efekt uygulamak ya da videoyu dışarı aktarmak için tuşları yapılandırabilirsiniz. Ya da günlük hayatınıza sıklıkla kullandığınız bir programı açmak için tuşu yapılandırabilirsiniz. Tuşları genel olarak bir uygulamayı başlatmak, belirli bir dosya ya da klasörü açmak veya kopyalama yapıştırma gibi işlemleri yapabileceğiniz şekilde yapılandırabilirsiniz. Böylece özel ihtiyaçlarınızı ve iş akışlarınızı pratik hale getirebilir, günlük hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Makro tuşlara sahip olan modeller, genellikle editörler ve programlama işlemleri ile ilgilenen kişiler arasında popülerdir. Bununla beraber oyuncular da sıklıkla makro tuşların bulunduğu ürünler arasından seçim yapmayı tercih eder. Makro tuşlar sayesinde oyunda nişan alma ya da tetiği çekme gibi işlemleri pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz. Makro klavye çeşitleri üretkenliği artırması, zamandan tasarruf elde edilmesini sağlaması ve günlük hayatı kolaylaştırmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilen ürünler arasında yer alır.
 • Sessiz klavye çeşitleri de sahip olduğu özellikler ile kullanıcılarına birçok farklı avantaj sunar. Geleneksel modeller ile kıyaslandığında ürünlerin en belirgin avantajı gürültüyü azaltmasıdır. Örneğin, kalabalık bir ortamda bir içerik yazmanız gerekiyorsa sessiz olan modeller sayesinde etrafta bulunan kişileri rahatsız etmeden istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Gürültü seviyelerini önemli ölçüde azaltacak biçimde üretilen ürünler, kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Bununla beraber ürünler üzerinde yazı yazarken çıkan seslerden rahatsız oluyor ve bu seslerden dolayı yaptığınız işe konsantre olmakta zorlanıyorsanız da ürünler arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Genel olarak rahat ve keyifli bir yazma deneyimi sunan ürünler, kullanıcılarının günlük hayatına fonksiyonellik katar. Ayrıca geceleri geç saate kadar çalışıyorsanız ya da bilgisayar üzerinde bazı işlemleri gerçekleştiriyorsanız da sessiz bir yapıya sahip olan ürünler arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Sessiz klavye fiyatları arasından istediğiniz rahat kullanımı sunan ürünlere erişebilirsiniz.
 • RGB klavye çeşitleri de popüler seçenekler arasında bulunur. Klavye ışıklı bir yapıya sahip olduğunda farklı bir tasarıma bürünür. Seçenekleri incelediğinizde RGB aydınlatma sistemlerine sahip olan modellerin kendine has bir görünümü olduğunu görebilirsiniz. Özellikle oyuncular, klavye modellerinden farelere kadar birçok farklı donanımını RGB aydınlatma sistemine sahip olan ürünler arasından tercih eder. Daha eğlenceli bir görünüme sahip olan ürünler, ev oyun sistemlerinin önemli bir parçasını oluşturur. RGB desteğine sahip olan ürünler çok yönlü bir yapıya sahip olmasıyla öne çıkar. Ürünlerde 16 milyondan fazla renk bulunur ve bazı modellerde renk oyunları yapılmasına izin verilir. Bazı modellerde ise birkaç tane temel rengin görüntülenmesini sağlayan bir tasarım yer alır. Hangisinin sizin için daha uygun olduğunu belirledikten sonra seçenekler arasından size hitap edeni bulabilir, hayalinizdeki görünümü sistemlerinize kazandırabilirsiniz. Oyuncular için özel olarak tasarlanan modeller, WASD tuşları farklı renk detaylarına sahip olacak şekilde üretilir ve oyun sırasında da farklı bir biçimde aydınlatılır. Böylece oyun sırasında hızlı bir şekilde istediğiniz tuşları bulmanızı mümkün hale getirir. Işıklı ve renkli klavye çeşitleri, sistemlerine kendine has bir görünüm kazandırmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Ayrıca ışıklı yapı sayesinde karanlıkta da rahat bir şekilde oyun oynayabilir, bilgisayar başında istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilir, günlük hayatınıza işlevsellik kazandırabilirsiniz. Işıklı klavye çeşitlerini inceleyerek ürünlerin sunduğu avantajlardan yararlanabilir, sistemlerinizi dilediğiniz hale getirebilirsiniz.
 • Şeffaf klavye çeşitleri de farklı tasarım detaylarından hoşlanan kişiler için idealdir. İsminden de anlaşılabileceği gibi ürünler şeffaf detaylara sahip olacak biçimde özel olarak tasarlanır. Bununla beraber genellikle şeffaf tuşların alt tarafında RGB aydınlatmalar bulunur. Renkli ışıklara sahip olan modellerden farklı olarak buradaki RGB ışıkları sadece parlak bir görünüm sunmak için kullanılır. Tuşların üzerine her bastığınızda canlı bir parlaklık ortaya çıkar ve yazı yazma işlemlerinizi daha doğru bir biçimde yapmanıza olanak tanır. Bununla beraber seçenekleri incelediğinizde bazı modellerde renkli ışık oyunlarının yapılmasını mümkün hale getiren özellikler de yer aldığını görebilirsiniz. Bazı modellerde ise WASD tuşlarının rahat bir şekilde bulunabilmesi için o tuşlar renkli bir şekilde tasarlanırken diğerleri şeffaf bırakılır ya da tam tersi WASD tuşları şeffaf iken diğer tuşlar renklendirilir. Böylece oyun sırasında aradığınız tuşlara rahat bir şekilde ulaşmanız mümkün hale gelir.
 • Kablosuz bağlantı özelliğine sahip olan ürünleri incelediğinizde farklı klavye özellikleri sunan modeller olduğunu görebilirsiniz. Bazı modeller USB bağlantısı aracılığıyla bazıları ise Bluetooth ile çalışır. USB bağlantısı aracılığıyla çalışan modelleri kullanmak için ürünle beraber gelen ve dongle ismi de verilen aparatı bilgisayarınızın ilgili bağlantı noktasına takmanız gerekir. Sonrasında ürünü açtıktan sonra bilgisayarınızla kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Herhangi bir senkronizasyon işlemine ihtiyaç duymayan ve tak çalıştır mantığıyla çalışan modeller, birçok kişi tarafından tercih edilir. Bluetooth klavye çeşitleri ise Bluetooth aracılığıyla bağlantı kurar. Genellikle birkaç cihaza kadar hafızaya sahip olan modeller, ilk senkronizasyon işleminin ardından pratik bir şekilde kullanılabilir. Bağlantısı hızlı klavye modellerinden birini tercih etmek istiyorsanız Bluetooth ya da dongle içeren modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ürünler membran ve mekanik klavye olmak üzere de birbirinden ayrılır. Membran klavye çeşitleri genellikle daha sessizdir ve yumuşak bir yazma hissi verir. Çoğu model, birçok farklı özelliğe sahip olacak şekilde üretilir. Mekanik klavye çeşitleri ise dokunsal bir deneyim elde edilmesini sağlar. Mekanik modeller dayanıklılığıyla dikkat çeker. Mekanik olan modeller genellikle oyun oynamak için bir ürün arayışında olanlar için idealdir. Membran olanlar, daha sessiz bir deneyim sunduğu için yazı yazarken ya da ofis ortamında kullanırken daha işlevsel hale gelir. Mekanik olan modeller de kendi içinde blue ya da red switch klavye olmak üzere iki farklı tipte üretilir. Klavye önerileri ve ürünlerin özelliklerini inceleyerek hangisinin sizin için daha uygun olduğuna kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

En iyi klavye modeli kişiden kişiye farklılık gösterse de birçok farklı özelliğe sahip olan ürünler arasından sizin için uygun olanı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Koçtaş’taki klavye fiyatları ve ürünleri içerisinden size hitap edeni bulabilir. Uygun klavye fiyatları arasından ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz modellere erişebilirsiniz.

Klavye Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Klavye Işığı Nasıl Açılır?

Genellikle ürünlerde ışığı açmak için F5 ya da F4 tuşlarından birine basılması yeterlidir.

Klavye Nedir?

Ürünler genel olarak bilgisayar ya da tablet gibi cihazlara metinleri, rakamları ya da başka verileri aktarmanızı kolaylaştırır.

Klavye Nasıl Temizlenir?

Ürünleri temizlemek için özel fırçalar alabilir, üzerlerindeki tozu pratik şekilde ortadan kaldırabilirsiniz.

Q Klavye Nedir?

Q klavye ismini ilk tuşunun Q olmasından alır ve ürünler aynı zamanda QWERTY olarak da nitelendirilir. Q ya da F klavye fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek sizin için uygun tuş dizilimine sahip olan modellere anında ulaşabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

En Çok Satan Klavye Hangileri?

Koçtaş Klavye kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Vilya Gaming Ledli Işıklı Gaming Klavye Mouse Set Oyuncu Set Gamer Set Special
 2. T50 Kablosuz Işıklı Klavye Mouse Rainbow Aydınlatmalı Mousepad Hediyeli
 3. M87 Pro Bluetooth Kablosuz Rainbow Aydınlatmalı Klavye 87 Tuşlu Led Işıklı Dual Modlu
 4. Inca Ikg-439 Empousa Red Switch Full Rgb Mechanıcal Keyboard
 5. Smart Tv Box Ps3 Uyumlu Kablosuz Pilli Touchpadli Mini Klavye K1
Daha fazla göster
189 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: