750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Tavan Boyaları

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
Fırsatlar
Fırsatlar
14 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Tavan Boyaları

Boya seçimi iç mekan dekorasyonunun temel parçalarından biri. İç mekan boyalarında ise tamamlayıcı ürün grupları arasında tavan boyaları yer alıyor. Ortamda estetik bir görüntü yakalayabilmek için tavan boyaları seçiminizi hem pürüzsüz ve canlı bir görünüm verecek hem de rengi ve dokusuyla genel dekorasyonla uyum gösterecek modellerden yana yapmalısınız.

Tavan Boyaları Uygulamasına Dair Pratik Bilgiler

Tavan boyaları  genellikle nefes alabilirlik özelliği ile dikkat çeker. Rutubetli ortamlarda tavan boyası kaliteli seçilirse tavanda lekelenme sorunu ortadan kalkar. Pürüzsüz görüntüye sahip olmaları sayesinde duvar boyaları ile mükemmel uyum yakalayan bu ürünler mat bir görüntü elde etmenizi sağlar.
Tavan boyası renkleri arasında sadece ton farkı bulunuyor. Kalıcı ve keskin bir beyazlık elde etmek istiyorsanız ekstra beyaz tavan boyalarını kullanabilirsiniz.
Tavan boyalarındaki örtme kabiliyetinin yüksek olması tavanda lekelenme gibi sorunları tamamen çözüme kavuşturur. Bu boyaları Saten alçı ya da alçıpan bulunan iç mekanlarda da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kaliteli tavan boyaları dökülme ya da kabarma problemlerine neden olmaz. Bu da ortamda şık bir görüntü elde etmenize yardımcı olur.
Alt zeminde macun, astarlama ya da alçı yapılmış olan tavanlarda rahatlıkla kullanılabilen tavan boyaları su bazlı özelliğe sahiptir. Hızlı kuruma kabiliyeti olan tavan boyalarını rulo ile uygulayabileceğiniz gibi püskürtme yöntemi ile de uygulayabilirsiniz. Fırça ya da rulo benzeri ürünler ile uygulama esnasında ortama %20 oranında su ile inceltmek gerekiyor. Püskürtme yöntemi kullanılarak uygulanacak ise ortalama %10 inceltilmesinde yarar var. Bu oranlar markalara göre küçük farklılık gösterebilir.
Çok kirli bir tavanda dahi tek kat olarak kullandığınızda istediğiniz verimi elde etmeniz mümkün. Kokusuz olması sayesinde nefes alabilen ortamlar yaratabilirsiniz.

Tavan Boyalarında Fiyatlar Neye Göre Değişir?

Tavan boyaları denince akla gelen markalar arasında Marshall, Fabel, Polisan ve Dyo bulunuyor. Farklı kalitelere sahip olmaları nedeniyle her markanın ürettiği tavan boyası fiyatları da değişiklik gösterebiliyor. Tavan boyalarında ihtiyaç duyulan litre de fiyatların farklı olmasına neden oluyor.  
 
En kaliteli tavan boyalarını Koçtaş'ın sağladığı online alışveriş güvencesiyle temin edebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü şimdi sepetinize atmayı ihmal etmeyin.

Daha fazla göster