Peşin Fiyatına 7 Taksit

Bisiklet ve Bisiklet Akseuarları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Uygun Fiyatlı Bisiklet ve Bisiklet Aksesuarları

bisiklet zinciri ve aksesuarlarıBisiklet çeşitleri, herhangi bir yakıta ihtiyaç duymadan çalışabildiği için en çevre dostu ulaşım araçlarından biri olarak nitelendirilir. Karbon salınımını azaltmak ve karbon ayak izinizi düşürmek istiyorsanız bir ulaşım aracı olarak bisiklet kullanmayı düşünebilirsiniz. Çünkü ürünler yakıt kullanımı olmadan çalıştığı için çevreye de herhangi bir atık salınımı yapmaz. Bununla beraber daha hareketli bir yaşam tarzı benimseniz konusunda sizi destekler. Ürünleri kullanmak için sürekli olarak hareket etmeniz gerekir ve bu da pratik bir şekilde spor yapmanıza yardımcı olur. Ürünler, hareketsiz kalan vücudun dinçleşmesini sağlamasıyla da birçok kişi tarafından tercih edilir. Bununla beraber ürünler, yükselen yakıt fiyatları karşısında neredeyse maliyetsiz bir alternatif haline gelir. İlk maliyeti haricinde kullanmak için herhangi bir ekstra maliyete gereksinim duymayan ürünler, bu yönüyle birçok kişinin dikkatini çeker. Bütün bu avantajlarının yanı sıra ürünler, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de kısa mesafe ulaşım aracı olarak sıklıkla tercih edilir. Türkiye’de özel yolların artması da insanları bu araçları kullanmaya iter. Bisiklet kullanımını özendirmek için çeşitli kampanyalar düzenlenir ve daha sürdürülebilir bir dünya oluşturmak için insanlar teşvik edilir.

Ürünler, sahip olduğu farklı alternatifler ile de birçok kişinin beğenisini kazanır. Renk, tasarım ve özellik bakımından birbirinden ayrılan ürünler, hemen hemen her türlü amaç için kullanılabilir. Şehir içi kullanımlardan outdoor sporlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan ürünler sayesinde günlük hayatınıza farklı bir aktivite kazandırabilir, sağlıklı ve sürdürülebilir bir hayat tarzı benimsemeye başlayabilirsiniz.

Kent içinde kısa mesafeli bir ulaşım aracı olarak şehir bisikletleri tercih edilir. Arazi gezilerinde dağ modelleri kullanılır. Yol bisikletleri, asfalt yarışlarda kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan modellerdir. Bu modellerin triatlon, time trial, dirt jump gibi daha özgün tipleri de vardır. Bunun yanında ana modellerin özelliklerini harmanlayan hibrit tasarımlar ise daha genel kullanım içindir. Çocukların, kadınların kullanımı için onların özellikleri göz önünde bulundurularak geliştirilen modelleri de vardır.

Çocuk bisikleti çeşitlerini incelediğinizde küçük yaştaki kullanıcılar için her ayrıntısı özenle düşünülmüş modeller olduğunu görebilirsiniz. Örneğin, yeni bisiklet kullanmaya başlayan çocuklar için dört tekerlekli modeller üretilir. Bununla beraber çocuklar araç üzerinde dengede durmayı öğrendikçe 3 tekerlekli bisiklet çeşitlerine geçiş yapabilir ve onların iki tekerlekli modellere alışmasını sağlayabilirsiniz. Üç tekerlekli bisiklet çeşitleri, küçük yaştakilerin rahat bir şekilde kullanabileceği bir yapıya sahiptir. Ayrıca çocuklar, bu araçlar ile doğada diledikleri gibi vakit geçirebilir ve açık hava etkinliklerinde dilediği gibi eğlenebilir. Çocuklar düşünülerek özel olarak tasarlanan modeller, onların vücut tiplerine uygun olacak şekilde dizayn edilir. Her çocuğun rahat bir şekilde kullanabileceği bir yapıda olan ürünler sayesinde çocuklarınıza eğlenceli alışkanlıklar kazandırabilir ve onlara kendi başlarına keyifli vakit geçirebilecekleri bir hobi sunabilirsiniz.

Araçların kullanımını özgünleştirmek ve daha işlevsel hale getirmek için de kullanabileceğiniz bazı bisiklet aksesuarları bulunur. Örneğin, geceleri sürüş yapmayı tercih eden kişiler jant ışığı kullanmayı düşünebilir. İsminden de anlaşılabileceği gibi jant ışıkları, ürünlerin jantlarına takılır ve gidilen yolun rahat bir şekilde görülmesini mümkün hale getirir. Ayrıca bisiklet aksesuarları incelendiğinde ürünlerin ön tarafına yerleştirilebilen ışıklar da olduğu görülebilir. Bu ışıklar, güneş enerjisi ile doldurulduğu için geceleri oldukça işlevsel hale gelir. Herhangi bir işlem yapmadan ürünleri günlük hayatınızda rahat bir şekilde kullanabilir, geceleri yolunuzu aydınlatarak sürüşün keyfini çıkarabilirsiniz. Ek olarak çocukların kullanımında da yan tekerlekler tercih edilir. Yan tekerlekler, çocukların bisiklet kullanmasına yardımcı olan parçalardan oluşur. Çıkarılabilir bir yapıya sahip olan ürünler, çocuklar araçları kullanmayı öğrendikten sonra kaldırılabilir. Bununla beraber çocukların başlangıçta kendilerine güvenmesi ve araca alışması için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bununla beraber araçlarınızı şehirlerde kullanmayı düşünüyorsanız özel kilitlere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Kilitler, bisiklet çeşitlerini bir yere bıraktığınız zaman oraya sabitlemenizi mümkün hale getirir. Şifreli ya da anahtarlı olmak üzere iki farklı tipte üretilen modeller, araçlarınızın çalınma riskini düşürür. Böylece araçlarınızı bir yere bıraktıktan sonra rahatlıkla gezebilir ve işiniz bittikten sonra onları bıraktığınız yerde bulabilirsiniz. Ek olarak arazi sürüşleri ile ilgilenen kişiler için de birçok farklı aksesuar bulunur. Örneğin, taşıyıcı aparatlar araçları arabalarınızın üzerine yerleştirmenizi mümkün hale getirir. Böylece sürüş yapmak istediğiniz yeri belirledikten sonra oraya arabanızla gidebilir ve arazinin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Bisiklet fiyatları ve seçeneklerini inceleyerek ürünlerin sunduğu özelliklerden yararlanmaya başlayabilir, ihtiyaçlarınızı pratik bir şekilde giderebilirsiniz. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için ürünler arasından seçim yapabilir, günlük hayatınıza fonksiyonellik katabilirsiniz. Farklı koşullarda kullanılabilecek biçimde dizayn edilen ürünler sayesinde istediğiniz özelliklere kısa süre içinde sahip olabilir, arazilerin ya da şehrin keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Bisiklet Terimleri

Ürün seçiminde bulunurken araçların her parçasını ayrı bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. Bununla beraber bütün parçaların da birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışması oldukça önemlidir. Bu nedenle modelleri ve özellikleri incelenmeden önce parçaları tanımlayan kavramlar bilinmelidir. Ortalama bir kullanıcının tercihini etkileyecek parçalar ve bu parçaların özellikleri aşağıdaki listede bulunabilir. Aşağıdaki maddeleri inceleyerek bisiklet parçaları hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi edinebilir, ürün seçiminizi tam olarak ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yapabilirsiniz.

 • Kadro ya da şasi denilen gövde bölümü doğru bir seçim yapmak için son derece önemlidir. Araç üzerinde ayakta bir vaziyette durulduğunda kadro üst bölümü ile bacak arası mesafesinin genişliği ortalama 3 ile 4 cm arasında olmalıdır. Bundan dolayı seçim yapmadan önce ölçüleri doğru bir şekilde almanız gerekir.
 • Aynakol kullanıcının kas gücünü araca ulaştıran temel bölümlerden biridir. Dayanıklı olması gücün etkili bir şekilde aktarımında önemlidir. Aynakol koruyucu çeşitleri ise bu parçanın güvence altına alınmasını mümkün hale getirir. Parçanın paslanmasının önüne geçer ve daha iyi bir şekilde çalışmasına olanak tanır.
 • Ön tekerleklerin bağlandığı bölgeye maşa denir. Sabit ya da amortisörlü olabilir. Sabit maşa genellikle yol bisikletlerinde kullanılırken, amortisör ise şehir ve dağ modeller için uygundur.
 • Bisikletin direksiyonuna gidon denir. Araca yön vermenin yanında, hareket halinde kullanıcının ağırlığının bir bölümünü de taşır. Farklı kullanım tiplerine göre gidon çeşitleri de değişir. Sürüş sırasında kullanıcının konforunu belirleyen ana elemanlar arasında yer alır. Gidon, kaldıraç pedallara da ne kadar güç aktarılabileceğini tanımlar.
 • Düz gidonlar, çok yönlü olmalarının yanı sıra oldukça basit bir tasarıma sahiptir. Düz gidonlara telefon tutucuları ya da diğer ekipmanları rahat bir şekilde takabilirsiniz. Bununla beraber düz olan modeller zorlu parkurlar için uygun değildir. Bir bölümü yükselen gidonlar ise sürüş kontrolü elde etmenizi sağlar. Dönüşü kolaylaştırır ve patikalarda daha rahat bir şekilde sürmenizi mümkün hale getirir. Farklı gidon tipleri arasından sizin için uygun olanı bulabilir, araçlarınızın işlevselliğini artırabilirsiniz.
 • Aracı kullanırken oturulan bölgeye sele denir. Rahat bir sürüş için konforlu bir tasarım gereklidir. Selelerin seçiminin dikkatli bir şekilde yapılması önemlidir. Sele, araçların tasarımını da belirler. Bununla beraber kendinizi daha rahat hissedebileceğiniz bir ortam elde etmenizi de kolaylaştırır. Seleler incelendiğinde birçok farklı tasarıma sahip olan model olduğu görülebilir. Bazı selelerin ortasında boşluklar bulunurken bazıları bütün bir yapıya sahiptir. Ayrıca çocuklar için tasarlanan selelerde çeşitli çizgi film karakterlerinin baskıları da olduğu görülebilir. Genellikle seleler siyah renkli olsa da seçenekleri incelediğinizde farklı detaylara sahip olan modeller de olduğunu görebilirsiniz. Böylece istediğiniz renge pratik bir şekilde erişebilirsiniz.
 • Ürünler vitesli ya da vitessiz de olabilir. Vitesli olanlar aynakolun dişli sayısına göre farklılaşır.
 • Jant, tekerin ana bölümünü oluşturur. Lastiklerin takıldığı bölgedir. Ebatına göre farklı şekillerde adlandırılır. Örneğin, 16 jant bisiklet ortalama 110 cm boyundaki kişiler için tasarlanırken 26 jant bisiklet 150 cm boylarındaki kişilerce kullanılır. 15 jant bisiklet çeşitleri ise genellikle küçük yaştaki çocuklar içindir. 3 ile 6 yaş arasında olan çocuklar 15 ya da 14 jant bisiklet çeşitleri arasından tercihte bulunabilir.

Bisiklet fiyatları ve parça özelliklerini inceleyerek sizin için uygun olan modellere anında erişebilir, hayalinizdeki araçlara kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Doğru Bisiklet Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru bir tercih, aracın nerede kullanılacağının yanında kişinin fiziksel özellikleri ile doğrudan bağlantılıdır. Yanlış bir araç ise sürüşten alınacak keyfi düşürdüğü gibi güvenlik zafiyeti de yaratır. Kalıcı sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Doğru bir seçimin ilk adımı, aracın nerede ve ne amaçla kullanılacağına karar vermektir. Mahalle içinde hobi olarak ya da kısa mesafeli ulaşım için şehir bisikletleri tercih edilir. Arazide performans amaçlı kullanımlarda dağ modelleri kullanılırken, düz yol için yol tipi araçlar uygundur. Şehirler arası yolculuklar için tur modelleri tasarlanır. Ayrıca, öncelik verilen özelliğe göre de farklı sınıflandırma yapılabilir. Örneğin, daha az efor ile daha çok yol almak için elektrikli modeller seçilebilir. Elektrikli modeller, sürüş deneyimini iyileştirmesi ve kolaylaştırmasıyla dikkatleri üzerinde toplar. Model seçimi yapıldıktan sonra aracın fiziksel ve teknik özelliklerine geçilebilir. Doğru aracı seçmek için aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir;

 • Kadro boyu, boy, kilo ve kol uzunluklarına uygun olmalıdır. Seçim için farklı formülasyonlar olsa da konforlu bir sürüş için mutlaka bir ön sürüş yapılmalıdır.
 • Gelişen teknoloji ile birlikte vites sistemleri de değişti. Artık, en yüksek vites sayısı en iyi performans anlamına gelmiyor.
 • Fren kullanımında disk ya da V fren olmak üzere iki çeşit bulunur. Sık kullanımlarda disk fren daha güvenlidir. Çocuklar için ise V fren kullanılır.
 • Sele seçimi genellikle göz ardı edilse de konforlu bir sürüş için en önemli detaylardan biridir. Satın alırken baş kriter olmasa da değiştirilebilir bir düzeneğe sahip olması tercih edilir. Böylece gerekirse sele değişimi yapılabilir. Bununla beraber renk seçimi de tercihinizi belirleyebilir.
 • Gidon, sürücünün ağırlığını taşıyan ve araca yön veren önemli bir parçadır. Farklı modeller ile uyumlu olacak şekilde farklı tasarımlar yapılır. Şehir bisikletlerinde genellikle kelebek gidon tercih edilir. Dağ bisikletlerinde ise el desteği sağlaması için barend adı verilen bir aksesuar kullanılır.
 • Jant boyutu da kullanıcının boyuna uygun olmalıdır. Jant setinin kalitesi ise özellikle performans için kullanılan araçlarda ön plana çıkar.
 • Şehir ve tur kullanımları için aracın bir bagaj bölümünün bulunması önemlidir. Sırt çantası kullanımı hem yorucu hem de denge bozucu olur.
 • Seçim yaparken jant boyutlarına da dikkat etmeniz önerilir. Kullanacağınız lastiklerin genişliğine göre doğru jantı seçmeniz gerekir. Bisiklet jantı çeşitlerini incelediğinizde 15 ya da 18 jant bisiklet gibi pek çok farklı alternatif olduğunu görebilirsiniz. Böylece ürünler arasından sizin için uygun olanı pratik bir şekilde seçebilirsiniz.
 • Bisiklet jantı çeşitleri incelendiğinde alüminyum ve karbon fiber olmak üzere iki farklı malzeme olduğu görülebilir. Alüminyum olanlar, karbon jantlarla kıyaslandığında genellikle daha uygun fiyatlıdır. Bununla beraber karbon olanlara göre daha ağır bir yapıya sahiptir.
 • Karbon olanlar ise alüminyum olanlara göre daha hafif olmasıyla öne çıkar. Eğer satın alacağınız aracın hafifliğine önem veriyorsanız karbon fiber olanlar arasından se