200 TL Üzeri Kargo Bedava

Kedi Tuvaleti ve Aksesuarları

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Fonksiyonelliğiyle Öne Çıkan Kedi Tuvaleti ve Aksesuarları Koçtaş’ta!

Kedi tuvaleti ve aksesuarları her evcil hayvan sahibinin edinmesi gereken önemli ürünler arasında yer alır. Ürünler sadece kedilerin idrarını ya da dışkılarını yapmaları için özel bir alan sağlamakla kalmaz, aynı zamanda evcil hayvan sahiplerinin de etrafı daha kolay bir şekilde temizlemelerine olanak tanır. Bununla beraber kediler hijyene önem veren canlılar olduğu için ürünler onlar için oldukça önemlidir. 

Kedilerinizin zihinsel ve genel sağlıklarını iyileştirmek istiyorsanız onlar için uygun bir alan oluşturmanız gerekir. Kedi tuvaleti çeşitleri sahip olduğu geniş ürün yelpazesi sayesinde herkesin aradığı ürüne kolay bir şekilde ulaşmasını mümkün hâle getirir. Ürünleri incelediğinizde farklı boyut, malzeme ya da ek özelliklere sahip olan modeller olduğunu görebilirsiniz. Böylece alanınıza ve kedilerinizin ihtiyacınıza uygun olan ürünleri kolay bir şekilde bulabilir, evcil hayvanlarınız için ideal ortamı oluşturabilirsiniz. Kediler genellikle tuvalete gitmeleri gerektiğinde özel ve sessiz bir yerde olmayı tercih ettiği için ürünleri ona uygun bir alan koymanız gerekir. 

Evcil hayvanlarınızın kendilerini rahat hissedeceği bir yer bulduktan sonra ürünler arasından o alana uygun parçalara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Örneğin, ürünlerin evin en kalabalık olduğu yerlerine konulması önerilmez. Ürünler hem etrafa koku yayacağı hem de evcil hayvanlarınızın mahremiyetini zedeleyeceği için genellikle çok fazla insanın geçmediği yerlere konumlandırılmalıdır. Bununla beraber kedi tuvaleti çeşitlerini aynı zamanda kedilerinizin de rahat bir şekilde ulaşabileceği bir yere yerleştirmeniz gerekir. Küçük ve büyük kedi tuvaleti kabı çeşitleri arasından evcil hayvanlarınız için uygun olana kolay bir şekilde ulaşabilir, onların ve kendi ihtiyaçlarınızı karşılamaya başlayabilirsiniz. Kedi tuvaleti fiyatları ve alternatifleri arasından istediğiniz özellikleri sunan ürünlere ulaşabilir, evcil hayvanlarınızın kişisel ihtiyaçlarını pratik bir şekilde gidermelerini sağlayabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Kullanımının Önemli Noktaları

Kedi tuvaleti çeşitleri evcil hayvanlarınız için oldukça önemlidir. Bununla beraber evin içinin kirlenmesinin önüne geçmesiyle de birçok farklı avantaj sağlar. Her evcil hayvan sahibinin ilk olarak edinmesi gereken ürünler arasında bulunan ürünler, doğru bir şekilde tercih edildiğinde hem sizin hem de kedinizin günlük hayatını kolaylaştırır. Kedi tuvaleti çeşitlerinin önemi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, ürünlerin kritik önemine dair fikir edinebilirsiniz;

 • Kediler herkesin bildiği gibi temiz hayvanlar olduğu için kişisel ihtiyaçlarını giderirken de bulundukları ortamın temiz olmasından hoşlanırlar. Vahşi doğada kediler dışkılarını yapmak için özel bir alan belirler, toprağı açtıktan sonra işlerini tamamlayıp dışkılarının üzerini kapatırlar. Her ne kadar ev ortamında evcil hayvanlarınızın böyle bir alan bulması kolay olmasa da kedi tuvaleti çeşitleri onların en temel ihtiyaçlarına ulaşmalarına olanak tanır.
 • Ürünler, evcil hayvanlarınıza en temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alan sunmanıza olanak tanır. Kediler, dışkılarının ortada kalmasını sevmeyen canlılar olduğu için ürünler sayesinde evcil hayvanlarınıza dışkılarını kapatma imkânı sunabilirsiniz. Kedilerin kendi izlerini gizlemeleri için bir araç olan ürünler, evcil hayvanlarınızın atıklarını güvenli bir şekilde gömmelerini mümkün hâle getirir.
 • Ürünler aşırı koku problemlerinin de önlenmesini mümkün hâle getirir. Doğru kumlarla ürünleri bir arada kullanırsanız evcil hayvanlarınızı da rahatsız edebilecek kokuların ortaya çıkma olasılığını azaltabilirsiniz.
 • Kediler kişisel ihtiyaçları söz konusu olduğunda titiz olabilir. Bundan dolayı kedi tuvaleti çeşitlerini doğru bir şekilde kullanmalarını sağlamak için ürünleri sürekli olarak temiz tutmanız önerilir.

Kedi tuvalet seti ve ihtiyaçları arasından evcil hayvanlarınız için uygun olan ürünlere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kedilerinizin kendilerini rahat hissetmesini, dışkılarını yapabilecekleri özel bir alan elde etmesini ve günlük hayatlarını konforlu bir şekilde geçirmesini istiyorsanız ürünler arasından sizin için uygun olanı seçebilirsiniz. Kedi tuvaleti fiyatları ve alternatifleri arasından evcil hayvanlarınızın kendisini güvende hissedebileceği bir alanı kolay bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Çeşitleri

Kedi tuvaleti çeşitleri kendi içinde genel anlamda üç farklı kategoriye ayrılır. Her model, bazı avantajlar sunmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Ürünler hakkında daha detaylı bir şekilde bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilir, hangisinin sizin ve kediniz için daha uygun olduğuna pratik bir şekilde karar verebilirsiniz;

 • Kedi tuvaletleri açık, yarı açık ve kapalı olmak üzere üç farklı tipte üretilir. Böylece seçenekler arasından aradığınız özellikleri sunan ürünlere pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Üstü kapalı kedi tuvaleti çeşitleri sıklıkla tercih edilen modeller arasında bulunur. Özellikle küçük bir evde yaşıyor ve kedilerinizin ihtiyaçlarını giderebilecekleri özel bir alan sunmakta zorlanıyorsanız kapalı olan modeller arasından seçim yapmanız önerilir. Kapalı kedi tuvaleti çeşitlerinin önemli avantajları arasında çocukların dışarıdan kumlarını karıştırma olasılıklarının azalması gelir. Eğer oturduğunuz evde çocuk varsa onları kedilerin özel alanlarından uzakta tutmak için üstü kapalı modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Bununla beraber kapalı olan modeller kokuyu içinde hapsedebilmesiyle öne çıkar. Yine de düzenli aralıklarla temizlenmezse kedi tuvaleti kapalı olsa da dışarıya koku yaymaya başlar.
 • Ek olarak insanlar gibi kediler de mahremiyetlerine önem verir. Bu nedenle kapalı olan modeller onlar için uygun olabilir. Örneğin, evcil hayvanınızın özel alanını evinizdeki ikinci tuvalette saklamayı düşünüyorsanız kedileriniz için kapalı bir model tercih edebilirsiniz. Ayrıca ürünleri banyoda saklamayı düşünüyorsanız kapalı olan modeller sayesinde kokunun dışarıya çıkma olasılığını da azaltabilirsiniz.  Kapalı olan modellerin kokuyu içeride tutması bir avantaj olsa da bu durum kediniz için olumsuz olabilir. Kediler doğaları gereği titiz canlılar olduğu için dışkılarının kokularını almaktan hoşlanmaz. Kokuyu içeride hapseden ürünler ise evcil hayvanınızın kutu içerisinde kendisini rahatsız hissetmesine neden olabilir. Ayrıca ürünler, açık olanlar ile kıyaslandığında daha zor bir şekilde temizlenir. Çünkü kapalı olan modellerde temizlenmesi gereken daha fazla parça vardır.
 • Açık kedi tuvaleti çeşitleri de kendi içinde bazı avantajlar sunmasıyla öne çıkar. Açık olan modeller, kedilerinize kendilerini kısıtlanmış hissetmeden rahat bir şekilde kişisel ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir alan sağlar. Kedinizin kutunun içinde özgür bir şekilde hareket etmesini sağlayarak onların kendilerini rahat hissetmesini mümkün kılar. Özellikle evinizde kedileriniz için özel bir alan oluşturabileceğiniz bir yeriniz varsa açık yapıda olan modeller arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Ek olarak açık olan ürünler, kapalı olanlar kadar kokuyu içinde hapsetmediği için temizlenmesi de daha kolaydır. Ayrıca temizlemek için daha az parçaya sahip oldukları için de birçok evcil hayvan sahibi tarafından tercih edilir.
 • Açık olanların dezavantajı ise kedileriniz ihtiyacını giderdikten sonra dışkısının üzerini kapatmak için kumu kazmaya başladığında kumun etrafa dağılma olasılığıdır. Açık yapıda olan ürünlerin etrafı kapalı olanlar ile kıyaslandığında daha fazla dağılmaya meyillidir. Ayrıca kum dışarı çıktığında da evinizi kokutma olasılığına sahiptir.
 • Yarı kapalı kedi tuvaleti çeşitleri de temel olarak her iki modelin karışımı olarak özetlenebilir. Bu ürünlerin genellikle yan duvarları uzundur ve üst kısımları açık olacak şekilde bırakılır. Böylece kedilerin içinde kendilerini kısıtlanmış hissetmeden rahat bir şekilde ihtiyaçlarını gidermelerine olanak tanır. Her ne kadar birden fazla kedi için farklı alanlar alınması önerilse de çok fazla kediniz varsa yarı açık ya da kapalı bir tasarıma sahip olan ürünler arasından seçim yapmayı düşünebilirsiniz. Ürünlerin çevresinde yer alan ek yükseklik etrafın kirlenme olasılığını azaltır. Böylece kedileriniz kumu kazsa bile çevre yerlerine sıçratma ihtimali oldukça düşüktür. Oldukça kullanışlı bir yapıya sahip olan ürünler, yeterli alanı olan kişiler için iyi bir seçenek olabilir.
 • Yarı kapalı olan modeller açık olanlar ile benzer şekilde kokunun direkt olarak dışarı sızmasını engellemez. Ayrıca evinizde çocuk varsa ortada kalan kumlarla oynama olasılığı vardır. Kedi kumunun görünümünden hoşlanmayan kişiler için de iyi bir seçenek değildir.

Kendi içinde avantajları ve dezavantajları olan modeller arasından evcil hayvanlarınız için uygun olanı bulabilir, onlara özel bir alan oluşturabilirsiniz. Farklı tasarımlara sahip olan ürünler sayesinde evcil hayvanlarınızın içinde kendilerini rahat hissedebilecekleri bir alana erişebilir, onların ve kendinizin günlük hayatına fonksiyonellik katabilirsiniz. Kedi tuvaleti fiyatları ve tasarım alternatifleri arasından sizin için uygun olanı kısa süre içinde bulabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Kedi Tuvaleti Modelleri

Kapalı, açık ve yarı açık modellerin yanı sıra ürünler sahip olduğu ek özellikler bakımından da birbirinden ayrılır. Ürünlerin ek özellikleri ve olumlu tarafları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz atabilir, hangisinin sizin için daha uygun olduğuna hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz;

 • Akıllı kedi tuvaleti çeşitleri evcil hayvan sahiplerine birçok farklı avantaj sunmasıyla öne çıkar. Otomatik kedi tuvaleti olarak da nitelendirilen ürünler, evcil hayvanlarınıza her zaman daha temiz bir alan sunmanızı mümkün hâle getirir. Kediler, temizliğe önem veren canlılar olduğu için kişisel ihtiyaçlarını giderdikleri alanın da temiz olmasını takdir ederler. Bundan dolayı kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan ürünler, onların da günlük hayatını güzelleştirir.
 • Kedi tuvaleti otomatik olduğunda etkili bir koku kontrolü yapmanızı mümkün hâle getirir. Her kullanımdan sonra kendi kendini temizleyen modeller, evcil hayvanlarınızın dışkısı ya da idrarından kaynaklı ortaya çıkabilecek kokuları engellemesiyle öne çıkar. Her ne kadar kokuyu kontrol etmenin bir yolu da kullandığınız kum olsa da ürünler de fonksiyonelliği sayesinde etrafın çok fazla kokmasının önüne geçer.
 • Kendini temizleyen kedi tuvaleti çeşitleri sayesinde evcil hayvanlarınıza her zaman gidebilecekleri temiz bir alan sağlayabilirsiniz. Ayrıca ürünler, kendi kendini temizleme özelliğine sahip olduğu için ekstra kedi tuvaleti küreği benzeri aksesuarlar almanızı da gereksiz hâle getirir. Genellikle evcil hayvan sahiplerinin en geç 2 günde bir kutuların içini temizlemesi gerekir. Bununla beraber ürünler, bu temizlik işlemini evcil hayvan sahipleri için kendiliğinden gerçekleştirir.
 • Geleneksel ürünleri temizlemek için kedi tuvaleti eleği gibi kepçe şeklindeki ürünlere ihtiyacınız olur. Kendini temizleyebilme özelliğine sahip olan ürünler ise aksesuar ihtiyacını ortadan kaldırarak evcil hayvan sahiplerinin günlük hayatını kolaylaştırır. Genel olarak kendi kendini temizleyen modellerde topaklanmış çöp kutuların altındaki gizli bir atık bölmesine düşer. Bazı modellerde atık bölmesinin dolu olduğunu gösteren alanlar da bulunur. Evcil hayvanlarınızın özel alanlarını temizlemek için sadece atık bölmesi dolduğu zaman orayı boşaltmanız yeterlidir. Bununla beraber kendi kendini temizleme özelliğine sahip olan ürünler, zamandan da tasarruf etmenizi mümkün hâle getirir. Geleneksel modelleri temizlemek için belirli bir zaman harcamanız gerekse de kendini temizleyebilen modellerde sadece bölmeyi boşaltmanız yeterlidir.
 • Genellikle kendi kendini temizleyen ürünler, pratikliğiyle öne çıkar. Bununla beraber seçenekleri incelediğinizde yarı otomatik kedi tuvaleti çeşitleri de olduğunu görebilirsiniz. Yarı otomatik olanların tek farkı ürünlerin temizliği yapabilmesi için yan tarafında bulunan kolu çekmeniz gerekmesidir. Otomatik kedi tuvaleti elektrikli bir yapıya sahipken yarı otomatik olan modeller manuel bir şekilde çalışır. Bununla beraber yarı otomatik olanlarda da kolu çevirdiğinizde kedilerinizin yaptığı dışkılar kolay bir şekilde toplanarak alttaki bölmeye gönderilir. Böylece herhangi bir ekstra işleme ihtiyaç duymadan kedilerinizin alanlarını kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.
 • Elekli kedi tuvaleti çeşitleri ise kumları daha verimli bir şekilde kullanmanızı mümkün hâle getirmesiyle öne çıkar. Temel olarak ürünlerin alt bölümlerinde elekler yer alır. Kedilerinizin tuvaletini temizlemek istediğinizde alt bölümdeki elekli parçayı ürünün tabanından yukarı doğru kaldırmanız yeterlidir. Eleği kaldırdığınızda üst bölümde kedinizin topaklanmış dışkısı ve idrarı toplanır. Alt bölümde ise temiz kalmış kum yer alır. Kedi tuvaleti elekli kapalı ve açık modelleri genel olarak sahip olduğunuz kumu daha verimli bir şekilde değerlendirmenize olanak tanır. Kedinizin topaklanmış dışkılarını eleğin üzerinde tutması sayesinde kumu olması gerektiğinden fazla kullanmanızın önüne geçer.
 • Elekli olan modeller genellikle süzgeç benzeri bir alt tabana sahip olan ürünlerden oluşur. Ürünlerin ana özelliği, tepsi sayesinde kumu dışkılardan kolay bir şekilde ayırmanıza yardımcı olmasıdır. Elek bölümü küçük ve temiz kumun alt bölüme rahat bir şekilde geçmesini sağlarken üst tarafta sadece topaklanmış atıkların kalmasına olanak tanır. Böylece evcil hayvanlarınızın özel alanlarını da daha rahat bir şekilde temizlemenizi mümkün hâle getirir. Ürünlerin alt bölümünde yer alan kedi tuvaleti filtresi sayesinde atıklarla kumu kolay bir şekilde ayırabilir, temizlik işlemini kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.
 • Çekmeceli kedi tuvaleti çeşitleri de fonksiyonelliğiyle dikkatleri üzerinde toplar. Genellikle kapalı bir yapıya sahip olan ürünlerin alt tarafında çekmeceler yer alır. Çekmeceleri yerinden çıkararak içine torba ve kum koyabilir, pratik bir şekilde ürünleri kullanabilirsiniz. Genellikle üstü kapalı olan modellerde kedi kumunu koyabilmek için kapağı tamamen yerinden kaldırmanız gerekse de çekmeceli olanlarda böyle bir durum söz konusu değildir. Çekmeceleri çıkartıp torbanın içinde kum koyarsanız ürünlerin temizliğini de daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Torbayı direkt çıkarıp çöpe atabilir ya da içindeki kumu çekmeceyi açarak temizledikten sonra birkaç gün daha kedilerinizin kullanması için yerine itebilirsiniz. Çekmeceli modeller kedi tuvaleti kapağı açma derdini ortadan kaldırmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir. Pratik kullanımıyla evcil hayvan sahiplerinin günlük hayatını kolaylaştırır.
 • Elektrikli kedi tuvaleti çeşitlerini incelediğinizde bazı modellerin daha teknolojik bir tasarıma sahip olduğunu görebilirsiniz. Elektrikli olan modellerde de kedi tuvaleti elekli bir yapıya sahiptir. Ürünlerin ön bölümünde eleği temizleme, çocuk kilidi, kedi kumunu değiştirme ve döngüyü temizleme gibi alanlar yer alır. Ayrıca ürünleri Wi-Fi ile bağlayarak uzaktan da rahat bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ürünlerin bir bölümüne temiz kum koyarak istediğiniz zaman o kumu kutunun içine aktarabilir, kedilerinize temiz bir alan sağlayabilirsiniz. Diğerleri ile kıyaslandığında biraz daha ağır bir yapıya sahip olan ürünler, evcil hayvanlarınızın bakımını pratik bir şekilde yapmanıza olanak tanır. Kedi tuvaleti temizliği ve bakımını kolaylaştırmasıyla birçok kişi tarafından tercih edilir.
 • Ürünler genellikle ön taraftan girişli olacak şekilde üretilse de seçenekleri incelediğinizde üstten girişli kedi tuvaleti modelleri de olduğunu görebilirsiniz. Üstten girişli olan kedi tuvaleti seti ilk olarak kumun dışarı taşma olasılığını ortadan kaldırır. Giriş bölümü üst taraftan olduğu için ürünlerin açıklığı da üst tarafta bulunur. Kumu içeride tutmasının yanı sıra aynı zamanda farklı görünümüyle de öne çıkan üstten girişli modeller, evcil hayvanlarınıza rahat bir ortam sunmanıza olanak tanır. Üstten girişli kedi tuvaleti alıştırma ve kedilerinizin sevmesini sağlama da oldukça kolaydır. İlk olarak kedilerinizi ürünlerin üst bölümüne yerleştirmeniz gerekir. Ardından evcil hayvanlarınızın tanıdığı kokuları kutuların içine yerleştirerek onların içeriye girmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi birkaç gün tekrar etmeli ve sabırlı olmalısınız.
 • Kumsuz kedi tuvaleti olmasa da evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını giderdiği alanları kolay bir şekilde temizlemenize yardımcı olan ürünler de vardır. Ayrıca koku yapmayan kedi tuvaleti çeşitleri, kumdan çıkacak kötü kokuların etrafa yayılmasının önüne geçmesiyle öne çıkar. Böylece evcil hayvanlarınızın da kutuların içinde kendilerini rahatsız hissetmelerinin önüne geçebilirsiniz.
 • Ürünleri incelediğinizde genellikle modellerin yıkanabilir kedi tuvaleti şeklinde kategoriye ayrıldığını görebilirsiniz. Yıkanabilir yapıda olan ürünler sayesinde evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını giderdiği yerlerin sürekli olarak temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Ürünler genellikle sabun ve su yardımıyla kolay bir şekilde temizlenebilecek biçimde özel olarak üretilir. Böylece kedilerinizin neden olduğu kirleri ortadan kaldırabilir, onlara temiz bir alan sunabilirsiniz.
 • Katlanabilir kedi tuvaleti çeşitleri de özellikle hareket hâlinde iseniz sizin için oldukça uygundur. Portatif kedi tuvaleti çeşitleri arasında bulunan ürünler, evcil hayvanınızla bir yolculuğa çıktığınız zaman onun ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde gidermenize yardımcı olur. Seçenekleri incelediğinizde genellikle kumaş benzeri bir malzemeden üretildiklerini görebilirsiniz. Kedileriniz ihtiyaçlarını giderdikten sonra ürünleri katlayarak ortadan kaldırabilir, sonra tekrardan ortaya çıkararak kullanabilirsiniz.
 • Süzgeçli kedi tuvaleti ya da otomatik modeller arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilir, evcil hayvanlarınızın günlük hayatını kolaylaştırabilirsiniz. Evde kedi tuvaleti kullanmak istiyorsanız çekmeceli, süzgeçli ya da akıllı gibi pek çok alternatif arasından seçim yapabilirsiniz. Yolculuğa çıktığınız zamanlarda evcil hayvanlarınızın ihtiyaçlarını giderebileceği bir alanı yanınızda taşımak istiyorsanız da seyahat kedi tuvaleti modelleri arasından seçim yapabilir, pratik bir şekilde gereksinimlerinizi giderebilirsiniz.
 • Ürünler genellikle yetişkin ya da yavru kedi tuvaleti şeklinde kategorilere ayrılmasa da seçim yaparken ürünlerin ölçülerini dikkate almanız gerekir. Kedinizin içine rahat bir şekilde girip çıkabileceği bir model tercih ederek onların kendilerini rahat hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Koçtaş’taki kedi tuvaleti fiyatları ve alternatiflerini inceleyerek aradığınız ürüne ulaşabilir, evcil hayvanlarınız için özel bir alan oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı pek çok farklı özelliğe sahip olan ürünler sayesinde evcil hayvanlarınızın içinde kendilerini rahat hissedebilecekleri bir alan kısa sürede sahip olabilirsiniz. Ayrıca temizlik anlamında birçok farklı fonksiyon sunan ürünler sayesinde kendinizin de günlük hayatını kolaylaştırabilir, evcil hayvanlarınızın özel alanlarını kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Uygun kedi tuvaleti fiyatları ve alternatifleri sayesinde ihtiyaçlarınızı bütçenizi zorlamadan giderebilir, evcil hayvanlarınız için evinizde özel alanlar oluşturabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti ve Aksesuarları Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Evde Kedi Tuvaleti Nerede Olmalı?

Kediler mahremiyetlerine önem veren canlılar olduğu için ürünleri sakin ve çok fazla trafik olmayan alanlara yerleştirmeniz önerilir. Genellikle evlerde kullanılmayan banyolar uygun bir alan hâline gelir.

Kedilerin Tuvaleti Geldiğini Nasıl Anlarız?

Evcil hayvanlarınızı gözlemleyerek durumları hakkında fikir edinebilirsiniz. Örneğin, evcil hayvanınızın kedi tuvaletine doğru gidiyorsa muhtemelen temel ihtiyaçlarını giderme vakti gelmiştir.

Kedi Tuvaleti Kokusu Nasıl Giderilir?

Ürünlerin içinde koku birikmemesi ve sinmemesi için genellikle birkaç günde bir yıkanmaları önerilir. Bununla beraber eğer ürünlerin içinde koku kaldıysa sıcak su ve karbonat ya da doğal temizlik ürünleri ile kutuların içini pratik bir şekilde temizleyebilir, kokuyu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Gelince Ne Yapar?

Kediler kaka ya da çişlerini yapmaları gerektiği zaman genellikle önceden yaptıkları alana yönelirler. Eğer evcil hayvanınıza eğimini verdiyseniz kedi kumunun olduğu kutuya yönelecektir.

Kedi Tuvaleti Banyoya Konur Mu?

Eğer evde kullanılmayan ikinci bir banyo varsa kedi tuvaletleri oraya konulabilir. Bununla beraber sıklıkla kullanılan bir banyoda kedilerin klozetten su içme ihtimalleri olacağı için oraya yerleştirilmesi önerilmez.

Kedi Tuvaleti Nasıl Olmalı?

Kedi tuvaleti evcil hayvanlarınızın içinde kendisini rahat hissedebileceği bir yapıya sahip olmalıdır. Örneğin, evcil hayvanınız kiloluysa ve satın aldığınız ürünün içinde hareket edebileceği az alan varsa kediniz bu üründen hoşlanmayabilir. Kedinizin boyutlarını ve ihtiyaçlarını dikkate alarak alternatifler arasından seçim yapmalısınız.

Kedi Tuvaleti Neden Kokar?

Kedilerin dışkılarında bulunan bakteri ya da kurtlar ürünlerin kokmasına neden olabilir. Kedi tuvaleti fiyatları ve aksesuarlarını inceleyerek koku giderici ürünler ile bu problemin üstesinden gelebilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Kaç Günde Bir Temizlenir?

Ürünlerin en az 2 günde bir temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde kedileriniz için de hijyenik olmayan bir alan elde etmiş olursunuz. Pratik bir şekilde temizlenebilen modeller sayesinde evcil hayvanlarınız için hijyenik bir yer oluşturabilirsiniz.

En Çok Satan Kedi Tuvaleti ve Aksesuarları Hangileri?

Koçtaş Kedi Tuvaleti ve Aksesuarları kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Açık Kedi Tuvaleti Elekli Filtre PT300
 2. Plastart Kapalı Kedi Tuvaleti Kürek Hediyeli Gri Pt-305
Daha fazla göster
39 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: