150 TL Üzeri Kargo Bedava

Kahve Makinesi

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

En Lezzetli Kahvelerinizi Hazırlayacağınız Kahve Makineleri

Pek çok bireyin vazgeçilmez sıcak içeceklerinden ve hatta tutkularından biri haline gelmiş olan kahvenin en lezzetli haline ulaşmanın önemli yollarından biri, lezzetli bir kahve çekirdeğinin yanı sıra, arzulanan kahve tadı için ideal bir kahve makinesine sahip olmaktan geçer. Kaliteli ve kolay kullanıma sahip kahve makine modelleri sayesinde, hem hızlı hem de pratik bir şekilde istenen kahve keyfine dakikalar içerisinde ulaşmak mümkün olur. Her yaşam alanında kendine yer bulan birbirinden farklı kahve makine modelleri, hazırladığı kahvef türüne ve miktarına göre farklılaşır. Örneğin geleneksel bir kahve keyfinin tadını başka bir içecekte bulamayan kişiler için tamamen otomatik Türk kahvesi makinesi veya elektrikli cezve modelleri ideal iken, daha uzun içeceklerden hoşlananlar için americano ve latte gibi büyük ve espresso bazlı kahveler hazırlayan kahve makine çeşitleri veya filtre kahve makine çeşitleri daha uygun bir seçim olabilir. Kahve makinesi fiyatları hazırladığı kahve çeşidine, kahve miktarına ve görünümüne göre değişkenlik gösterebilir. Ancak her bütçeye ve ihtiyaca uygun bir kahve makinesine ulaşmak oldukça kolaydır. Mümkün olduğunca uygun kahve makinesi fiyatları için Kiwi kahve makinesi veya Sinbo kahve makinesi uygun olabilirken, aynı zamanda sütlü ve köpüklü kahveler de hazırlayabilen daha kapsamlı modelleri isteyenler için espresso bazlı kahveler hazırlayan, nispeten daha gelişmiş özelliklere sahip otomatik kahve makinesi modelleri uygun olur.

Kahve Makinelerinin Çalışma Sistemi

Birbirinden leziz kahveleri pişirme ve hazırlama amacı ile kullanılan kahve makine türlerinin çalışma sistemleri, hazırladıkları kahveye göre değişkenlik gösterir. Örneğin kapsül kahve makinelerinin çalışmaya başlaması için, o makine türüne özel olarak üretilen kahve kapsüllerine ihtiyaç duyar. Bu kapsüllerdeki kahve türü farklılaşabildiğinden, kahve makinesinin ortaya çıkardığı kahve de farklılaşır. Bu nedenle kahveyi hazırlayış türü ve süresinin farklılaştığı görülebilir.

Filtre kahve makinelerinin iki haznesi bulunur. Bunlardan bir tanesine kağıt veya demir gibi farklı malzemelerden üretilmiş filtreler ve bu filtrenin üzerine istenen miktarda kahve, diğer hazneye ise su konur. Filtre kahve makinesinin düğmesine basıldığında bu iki hazne etkileşime geçer ve filtre kahveyi hazırlamaya başlar. Filtre kahve, yavaş yavaş iki haznenin veya kahve haznesinin altında yer alan kahve potunda damlama şeklinde birikmeye başlar ve haznedeki su tükendiğinde kahvenin damlaması durur. Bu sayede filtre kahvenin hazır olduğu anlaşılır. 

Öte yandan espresso bazlı kahve hazırlayan kahve makine modellerinde biraz daha farklı ve kompleks çalışma sistemleri görülebilir. Latte, cappuccino ve americano gibi kahve türlerini hazırlayabilen kapsamlı kahve makine çeşitlerinde, espressoya özel olarak çekilmiş olan kahve, makinenin dış kısmında yer alan kahve kaşığı bölümüne doldurulur. Sütlü bir kahve hazırlanıyorsa sıcak süt makinenin kendisi tarafından hazırlanabildiği gibi makine kullanıcı tarafından da hazırlanabilir. Aynı şekilde gerekli olduğu durumlarda süt de köpürtülüp hazır hale getirilebilir.

Kahve Makinesinin En Doğru Kullanım Şekli

Kahve için kullanılan makineler farklı çeşitlerde olduğundan, bu makinelerin kullanım şekli de farklı noktalara sahip olabilir. Ancak temelde kahve yapmak için kullanılan makineleri çalışma biçiminin aynı olduğu da söylenebilir. İstenen miktarda su, gerekli durumlarda istenen miktarda süt ve ihtiyaç duyulan miktarda kahvenin makineye eklenmesi ve makinenin çalıştırılması ile kahve makineleri kolayca kullanılabilir. Bu noktada önemli olan hazırlanan kahvenin türü, söz konusu kahvenin kaç kişiye hazırlandığı gibi detaylardır. Örneğin kahve birden fazla kişiye hazırlanıyor veya bol miktarda kahve hazırlanmak isteniyorsa, buna uygun olarak su ve kahvenin makineye eklenmesi gerekir. Gerek filtre kahve makinesi gerekse Türk kahvesi makinelerinde su haznelerinde ölçü işaretlemeleri görülür. Bu işaretlere göre makineye konacak su miktarı hazırlanabilir. Su mililitre işaretlemelerinin yanı sıra, kahve makine yüzeylerinde kahve fincanı ile gösterim de yapılır. Örneğin iki fincan kahve yapmak isteyen bir kişi, fincan işaretinin olduğu sırada ikinci seviyeye kadar su doldurarak amacına ulaşabilir. Bu özellik, büyük bir kullanım kolaylığı sağlar.

Gerekli malzemeler kahve makinesinin ilgili bölümlerine eklendikten sonra makine ayarlarında gerekli düzenlemeler yapılır ve en son aşamada çalıştırma düğmesine basılır. Kahve makine modelleri, hazırladığı kahvenin hazır olduğunu farklı şekillerde belli edebilir. Kimi kahve makinesinin kahve hazırlarken çıkardığı yoğun sesin azalıp sonlanması ile kahvenin hazırlandığı anlaşılabilirken daha gelişmiş teknolojik özelliklere sahip kahve makine çeşitleri kendilerine has sinyaller ve sesler ile kullanıcıya kahvesinin tadını çıkarabileceğini bildirir.

Kahve Makinelerini Temizlemenin Püf Noktaları

Kahve makine türü ne olursa olsun, temizleme aşamasında en önemli püf noktası, mümkün olan en kısa sürede kahve makinesinin temizliğine başlanmasıdır. Kahve tüketildikten ve kahve makinesi soğuduktan sonra makinenin temizliği hızlıca yapılabilir. Bu sayede içerisinde kurumuş kahve tortusu kalma ve nemden kahve makinesinin herhangi bir parçasının zarar görme ihtimali yok denecek kadar azalır. Örneğin filtre kahve makine modellerinde, kahvenin yer aldığı filtrenin eğer kağıt ise çöpe atılması, plastik veya metal ise hızlıca yıkanması gerekir. Aynı şekilde hazır kahvenin bulunduğu cam pot da sudan geçirilerek kurumaya bırakılabilir. Öte yandan moka pot gibi daha basit bir yapıya sahip olan kahve demleme gereçlerinde lastik gibi daha farklı parçalar bulunur. Bu parçaların da dikkatlice yıkanması ve makineye yeniden yerleştirilmeden önce tamamen kuruduğundan emin olunması gerekir. Temizlenen kahve makinesi parçaları, kurumadan yeniden makineye yerleştirildiğinde küf oluşumuna zemin sağlanmış olabilir, makinenin çeşitli bölümleri nemden dolayı çürüme yapabilir. 

Kahve Makinesi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Pek çok farklı elektrikli ev eşyası markası, çeşitli kahve makine modelleri üretmekte ve satışa sunmaktadır. Bu kahve makine modellerini her fiyat aralığında bulmak mümkündür. Dolayısı ile bütçenize uygun bir aralıkta bulunan kahve makinesi bulmanız daha olası olur. Kahve makine çeşitlerinin fiyat aralığını belirleyen faktörlerin başında kapasiteleri gelir. Tek seferde tek fincanlık kahve hazırlayabilen bir ürün ile kafe ve restoranlarda kullanılan, endüstriyel tip kahve makine çeşitlerinin fiyatları farklılık gösterecektir. Kapasitesinin yanında hazırlayabildiği kahve çeşidi sayısı da kahve makinelerinin ücretlerini belirleyici özelliğe sahiptir. Filtre kahve hazırlayabilen kahve makine modelleri daha uygun bir fiyat aralığında iken, cappuccino ve latte gibi kahveleri hazırlayabilen, süt ısıtabilen ve köpürtebilen kahve makineleri nispeten biraz daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Modelin büyüklüğü ve görünümü de kahve makinesi fiyatını belirleyen faktörler arasında yer alır. Kahve makine modelleri oldukça sade ve düz hatlara sahip olabilirken büyük ve gösterişli görünümlü çeşitleri de bulunur. Ayrıca mika veya plastik benzeri malzemelerden üretilen kahve makine modelleri daha az bütçe ile ulaşılabilen ürünler arasında yer alırken metal gibi daha dayanıklı materyallerden üretilen kahve makine modelleri daha yüksek bir fiyat aralığında bulunabilir.

Kahve Makinesinin Uzun Ömürlü Olması İçin Yapılması Gerekenler

 • Kahve makinesini uzun süre çalışır durumda bırakmamak: Kahve makine modelleri, çalıştığı esnada haznesindeki kahveyi sıcak tutabilmek için devamlı elektrik akışı sağlar. Belirli bir süreye kadar kahve makineleri açık kalmaya ve haznesini sıcak tutmaya dayanıklı olsa dahi çok uzun saatler bu makineyi açık bırakmak, hem makinenin çeşitli parçalarının hasar görmesine yol açabilir hem de gereksiz elektrik harcamalarına sebep olabilir. Bu nedenle kahve makine modellerinin özellikle kahve tüketildikten sonra mutlaka elektrik ile temasının kesilmesi gerekir. 
 • Kahve makinesini daima temiz tutmak: Kahve makine modelleri, içerisindeki kahveyi su ile birleştirerek keyifle içilen kahveler hazırlar. Bu nedenle kuru ve toz şeklinde olan kahveler, su ile temas ettiğinde ıslanır ve daha koyu bir kıvam alır. Kahve makineleri her kullanımdan sonra temizlenip kuru bir bez yardımı ile kurulanmadığında nemli kalır. Bu durum, makinenin içinde kalan kahvenin kötü olmasına, çürümesine ve makinenin bazı parçalarının zaman içerisinde deforme olmasına yol açabilir.
 • Kahve makinesinin kuru kalmasına özen göstermek: Kahve makinelerinin içerisinde su haznesi bulunur. Bu su haznesindeki sıvı, kahve haznesine ve pota geçiş yapar. Her kullanım sonrası temizlenen kahve makinesi kurulanmadığında bazı parçalarda paslanma yapabileceği gibi, beklemiş su kahve makinesinin içerisinde kötü kokuya ve mikrop oluşumuna sebep olabilir.
 • Kahve makinesine uygun kahve çekirdeği kullanmak: Espresso makineleri ile filtre kahve makine çeşitlerinde kullanılan kahvenin inceliği aynı olmamaktadır. Kullanılacak makineye ve hazırlanacak kahveye göre bu çekirdeklerin öğütülmesi gerekir. Kahve hazırlanacak makineye uygun olarak çekilip öğütülmeyen çekirdekler, kahve tozunun gereğinden fazla küçük veya büyük kalmasına neden olur. Bu da, kahvenin lezzetsiz olması gibi makinenin bozulmasına da yol açabilir.

Her Kahve Türü İçin Gereken Kahve Makinesi

En sevilen sıcak içecekler arasında ilk sıralarda yer alan kahveler, sayısız farklı çeşitte sevenleri ile buluşur. Klasik ve sade tatlardan hoşlananların tercihi genellikle filtre kahve, espresso ve americano gibi kahveler olurken sütlü ve yumuşak kahvenin içiminden keyif alanlar tercihini latte ve cappuccinodan yana kullanabilir. Kahve çeşitlerinin yapıldığı makineler birbirinden ayrılabilir. Kahveler temelde espresso bazlı kahveler ve filtre kahveler olarak ikiye ayrılabilir. Öte yandan Türk kültürünün vazgeçilmezi olan Türk kahvesi de üçüncü bir kategori olarak karşınıza çıkar. Tüm bu kategorilerin pişimi için farklı mutfak aletleri gerekir. Espresso, americano ve latte gibi espresso bazlı kahvelerin yapımı için espresso makinesi veya mokapot gibi kahve makineleri arasından tercih yapmak gerekir. Türk kahvesi favori kahveniz ise evinize kahve makinesi satın alırken elektrikli cezve veya markaların tek hazneli veya çift hazneli Türk kahvesi makinelerinden yana seçim yapabilirsiniz. Öte yandan sabahları filtre kahvesiz kendinize gelemiyorsanız ihtiyacınız olan kahve makinesi filtre kahve makinesi olacaktır. Pek çok kahve çeşidi bulunduğundan ve hepsinin kişiye verdiği keyfin yeri ayrı olduğundan, hangi kahveleri daha sık tüketiyorsanız ona uygun bir kahve makinesi tercihi yapmanız uygun olur. 

Kahve Keyfini Artırmak için İkili Kahve Makinesi

Kahve keyfini paylaşmayı sevenler, genelde kahvesini ailesinden veya arkadaşlarından biri ile birlikte içenler veya sık sık evinde misafir ağırlayan biri için, kısıtlı bir kahve hazırlama kapasitesine sahip olan makineler yorucu olabilir. Sevdikleriniz ile birlikte kahve tüketmekten hoşlanıyor, ailenizle, arkadaşlarınızla, komşularınızla veya akrabalarınız ile sık sık Türk kahvesi tüketiyorsanız eviniz için satın alacağınız Türk kahve makinesinde bu durumu da göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Pek çok elektrikli ev aletleri markasının, tek hazneli modelleri olduğu gibi iki, üç ve dört hazneli otomatik Türk kahvesi makinesi modelleri bulunur. Siz de bu şekilde üretilen çok hazneli Türk kahvesi makinesi modelleri arasından yaşam alanınız için seçim yaparak en lezzetli Türk kahvelerini en pratik ve hızlı şekilde hazırlayabilirsiniz. Üstelik çok hazneli makineler sayesinde hem sade kahveler hem de şekerli kahveler eş zamanlı olarak hazır olur, size de misafirleriniz ile kahve keyfini aynı anda paylaşmak kalır.

Kahve ile İlişkili Aksesuarlar Sayesinde Zenginleşen Kahve Tatları

Klasik sade kahve lezzetinden vazgeçemiyor, ancak zaman zaman günlük içtiğiniz kahvenizde farklı lezzetler ve dokunuşlar ile ufak değişiklikler yaratmaya ihtiyaç duyuyorsanız, kahve ile ilgili çeşitli mutfak araçlarından yardım almanız kahvenizde bambaşka tatlara ulaşmanızı sağlayabilir. Örneğin normalde filtre kahve veya americano tüketiyor ancak zaman zaman sütün hafifliğini kahvenizde istiyorsanız süt ısıtıcısı sizin için ideal bir kahve yardımcısı olabilir. Süt ısıtıcı makineler, saniyeler içinde sıcak süte sahip olmanızı sağlar. Aynı şekilde canınız süt köpüklü bir kahve çektiğinde farklı boyutlarda, pilli veya elektrikli olarak satılabilen süt köpürtücüsünden de destek alabilirsiniz. Hem süt ısıtan hem de köpürten makineler de bulabilmeniz mümkün. Öte yandan bu lezzetler için fazladan ürün satın almak istemiyorsanız ve hem kendiniz için hem de misafirleriniz için zengin bir ikram listesine sahip olmayı arzuluyorsanız sütlü kahve makinesi modelleri arasından seçim yaparak tüm bu aşamaları tek seferde çözebilirsiniz.  

Kahvenin en güzeli, taze kahve ile yapılandır. Siz de kahvenizi mümkün olduğu kadar taze ve lezzetli şekilde içmek istiyorsanız kahve çekirdeklerinizi satın alarak kendiniz öğütebilirsiniz. Bunun için kahve öğütücü bir mutfak yardımcısına ihtiyaç duyabilirsiniz. Kahve öğütücüler elektrikli olabildiği gibi çevirmeli ve manuel de olabilmektedir. Bütçenize ve kullanım sıklığınıza göre sizin için en ideal kahve öğütücüyü bulabilir, bir yandan kahvenizi öğütüp pişirmeye hazır hale getirirken bir yandan da evinizi mis gibi kahve kokusunun sarmasını sağlayabilirsiniz.

Kendinize En İdeal Kahve Makinesini Bulmanız için Tavsiyeler

En iyi kahve makinesi, ihtiyaçlarınızı ve bir kahve makinesinden beklentilerinizi karşılayan mutfak yardımcınızdır. Örneğin evinizde, özellikle mutfağınızda kısıtlı alanınız varsa sizin için en iyi filtre kahve makinesi az yer tutan bir model olacaktır. Siz de sizin için en ideal kahve makinesini tespit edebilmek için aşağıda sıralanan unsurlardan destek alabilirsiniz. 

 • En sevdiğiniz ve en sık içtiğiniz kahve türüne karar verin: Sevilen kahvenin çeşidi, kahve için makine seçiminde en önemli faktördür. Espresso bazlı kahveler ile filtre kahveler farklı makineler ile hazırlanır. Bu nedenle kahve makine modelleri incelenirken, ilk olarak hangi kahvenin daha sık içildiği düşünülmeli ve buna göre bir karar verilmelidir. 
 • Ne kadar miktarda kahve hazırlayacağınızı göz önünde bulundurun: Çok sık ve çok fazla kahve tüketen birinin isteyebileceği kahve makinesi farklı iken, genellikle bir fincan kahve içen biri için tatmin edici olan kahve makinesi modeli farklı olabilir. Örneğin kimi markalar, daha uygun fiyatlı ve tek fincan için kahve hazırlayan filtre kahve makineleri modelleri üretip satışa sunar. Ancak birden fazla fincan kahve içmekten keyif alan biri için, daha büyük bir hazneye ve pota sahip bir filtre kahve makinesi gerekli olur.  
 • Yaşam alanınızda kahve makinesine ayırabileceğiniz alana karar verin: Örneğin Beko kahve makinesi modelleri tek hazneli olabildiği gibi birden fazla hazneye de sahip olabilmektedir. Çoğunlukla bir kişi için kahve hazırlanan bir yaşam alanında tek hazneli bir Türk kahvesi makinesi yeterli olabilir. Ancak kalabalık bir ailede veya sık sık misafir ağırlanan bir yaşam alanında Türk kahvesi ikramı yapılırken iki veya dört hazneli bir Türk kahvesi makinesine sahip olmak daha pratik bir kullanım sağlayabilir. 

Evinizin Dekorasyonunu Bir Üst Seviyeye Çıkaran Kahve Makineleri

Leziz kahveler hazırlayan birbirinden farklı kahve makineleri artık yalnızca işlevsel bir mutfak aracı olarak görülmez. İstenen türde kahveler hazırlayan kahve makine modelleri, küçük ev aleti olmasının yanı sıra dekoratif bir unsur olarak yaşam alanlarında yer alır. Kahve makineleri çeşitlerinin görünümleri, sahip olduğu aksama ve materyale göre değişkenlik gösterebilir. Bu durum, kahve makinesinin evin dekoratif stiline göre seçilebilmesine olanak tanır. Örneğin el değmemiş görüntülerin hedeflendiği İskandinav ve endüstriyel gibi dekorasyon stillerinde veya mümkün olduğu kadar sade görünümlerin istendiği minimalist dekorasyon stillerinde kullanılabilecek kahve makineleri, tamamen siyah veya metal renklere sahip olabilir. Öte yandan daha canlı ve cıvıl cıvıl bir mutfağa sahip olmak isteyenler, tercihini mor ve kırmızı gibi farklı renklere sahip kahve makineleri türlerinden yana kullanabilir. 

Sıcak içeceklerin her mevsim en gözdeleri arasında yer alan kahve sizin için de bir tutkuysa ve yaşam alanınızda bir modele sahip olmak istiyorsanız ihtiyaçlarınızın tümünü karşılayan ve size en uygun kahve makine çeşitlerini Koçtaş'ta bulabilirsiniz. Koçtaş, çok sayıda markaya ait birbirinden farklı modelleri bir arada görüp kıyaslamanızı sağlar. İster Türk kahvesi, ister filtre kahve makinesi, ister espresso... Hayallerinizi süsleyen kahve makinesini Koçtaş'ın zengin ürün skalasında bulabilir, bütçenize ve isteklerinize en uygun ürünü kolayca bulup sepetinize ekleyerek hızlıca satın alabilirsiniz. Koçtaş güvencesi ile satın aldığınız kahve makinesi ile dilediğiniz yerde kahve keyfi yapabilir, en leziz kahvelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Kahve Makineleri Kategorisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Makinelerinin kullanım şekli, makinenin türüne göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin Türk kahve makinesi, iki farklı çalışma sistemine sahiptir. Bunlardan birinde Türk kahvesi makinesindeki cezveye yalnızca Türk kahvesini eklemeniz yeterliyken, diğerinde kahveyi hem de suyu eklemeniz gerekebilir. Genel hatları ile bakıldığında kahve makineleri, su ve kahvenin eklenmesi ve gerekli düzenlemelerin yapılmasından sonra makinenin tuşuna basarak başlatılması ile çalışır.  

Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kahve makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında, en sık tüketilen kahve türü gelir. Örneğin espresso bazlı kahvelerden hoşlanıyorsanız filtre kahve makinesi satın almak sizi tatmin etmeyebilir. Bu nedenle içmekten en çok keyif aldığınız kahve türünü belirlemenizde yarar olabilir. Hazırladığınız kahvenin hangi miktarda tüketileceği de önemlidir. Sık sık misafiriniz geliyorsa cezve formatındaki elektrikli kahve makinesi modellerinden ziyade ikili makineler sizin için daha uygun olabilir. 

Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir?

Kahve makinesinin temizlenmesi, kolay olduğu kadar hassas bir işlemdir. Kahve makinesinde yer alan pot, filtre ve kaşık gibi parçalar, öncelikle makineden nazikçe ayrılmalıdır. Daha sonrasında su ile hassas bir şekilde temizlenerek üzerindeki kahve telvesinden arındırılmalıdır. Kahve telvesinden arındırılmış olan parçalar kuru bir bez yardımı ile dikkatlice kurutulmalıdır. Bu temizlik sayesinde kahve makinesinin ömrü olabildiğince uzar.

En İyi Türk Kahvesi Makinesi Modelleri Hangileri?

En iyi Türk kahvesi makinesi modelleri, kişinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayan modellerdir.  Örneğin elektrikli cezve modelleri ile hızlıca kahve hazırlamak mümkün olduğu gibi küçük tabanı sayesinde yer tasarrufunda da bulunursunuz. Öte yandan daha pratik bir kullanıma sahip bir Türk kahvesi makinesi arayışındaysanız su hazneli kahve makinesi modelleri sayesinde yalnızca dilediğiniz miktarda Türk kahvesini makineye ekleyerek kahvenizi hazırlanmaya bırakabilirsiniz.

En Çok Satan Kahve Makinesi Hangileri?

Koçtaş Kahve Makinesi kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. KF570 Caf House Pure Aroma Deluxe Fi
 2. TKM 8961 S Çiftli Türk Kahvesi Makinesi
 3. TKM 8961 A Çiftli Türk Kahvesi Makinesi
 4. Arçelik Tkm 3341 Telve-x Antrasit Türk Kahve Makinesi
 5. Süt ve Kahve Köpürtücü Siyah
Daha fazla göster
84 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: