750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kavanozlar

Filtreler
Özellikler
İlgili Kategori
-
31 Ürün Listeleniyor
Filtrele

Kavanozlar

Mutfak aksesuarları arasında yer alan kavanozlar mutfakların temel depolama birimlerinden biri. Mutfak hayatını kolaylaştırırken dağınıklığı yok eden ve mutfak dekorasyonunuza şık bir dokunuş ekleyen kavanozlar, pratik mutfakların vazgeçilmezleri arasında. Baharatlardan baklagillere, undan şekere, makarnadan çaya tüm gıdalarınızı saklarken, yiyeceklerinizin bayatlamalarını engelleyen ve onları uzun zaman muhafaza eden kavanozlar, farklı boy ve tasarımlara sahip.

Mutfakların Gizli Kahramanları: Kavanoz Çeşitleri

Kavanozlar üretildikleri maddeye göre cam, seramik veya akrilik yapıda olur. Cam veya akrilik materyal, içerisindeki maddeyi kapağını açmadan görme kolaylığı sağlarlar. Bu nedenle baklagillerin, un, tuz, şeker, makarna, çay gibi her evde bulunan ve sıklıkla kullanılan kuru maddelerin saklanmasında tercih edilirler. Seramik, cam veya akriliğe göre daha ağır bir madde olduğundan, seramik kavanoz çeşitleri daha çok küçük miktarlarda gıdaları saklamak için kullanılır. Özellikle görsel açıdan daha estetik özelliklere sahip olmasını isteyeceğiniz tuz, şeker, baharat gibi gıda madelerini seramik kavanozlarda saklayarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Baharatlık çeşitlerinde cam veya akrilikten farklı olarak metal yapıdaki kavanozlar da da kullanabilirsiniz. Cam, akrilik veya seramikten daha dayanıklı olan metal yapıdaki baharatlık kavanoz çeşitleri daha çok günlük kullanımda ya da lokanta gibi halka açık yemek yerlerinde tercih edilir. Ancak cam ve seramik yapıdakiler daha sağlıklı bir yapıya sahip olduğu için, ev tipi kullanımlar için daha uygundur. Kavanozların mutfak içerisinde çok geniş bir kullanım alanı olduğundan çok çeşitli boylarda üretilirler. İhtiyacınız olan şey sofrada ve elinizin altında günlük kullanım için uygun tuz ya da şekerlik ise, küçük veya orta boyda üretilen kavanoz seti sizin için uygun olabilir. Ayrıca kavanoz seçerken saklamak istediğiniz malzemeye göre kapak seçmeniz gerekir. Filtre kahvenizi ya da çerezlerinizi saklamak için bir kavanoza ihtiyacınız varsa hava aldırmayan kapak özelliğine sahip kavanozları seçmelisiniz. Bu tarz kavanozlar yapısı gereği ürünün havayla temasını keseceğinden uzun süre taze kalmasını sağlar.

Aradığınız ürünü zengin model çeşitliliği arasından seçmek için siz de Koçtaş’a gelin! Online alışverişin keyfini doyasıya yaşayın.

Daha fazla göster