750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Paravanlar

Filtreler
Özellikler
0 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Aradığınız kriterlerde ürün bulunamadı.

Paravanlar

Paravanlar, birbirine bağlı olan, ahşap ve benzeri malzemelerden üretilen ve bölme işlemi için kullanılan malzemelerdir. Paravanlar ile açık ya da kapalı alanlarda geniş alanlar birbirinden ayrılarak özel bölümler oluşturulabilir. Paravanlara benzer şekilde gölgelik modelleri de güneşten ve diğer dış etmenlerden korunmak amacı ile kullanılır. Gölgelikler ağırlıklı olarak açık alanlarda kullanılır. 

En Çok Talep Gören Paravan Çeşitleri

Paravanlar özellikleri, üretildikleri malzemeler ve şekillerine göre çeşitlere ayrılır. Bahçe paravanı olarak kullanılan modeller ağırlıklı olarak dayanıklı ve uzun ömürlü ahşap malzemeden üretilir. Kullanılacakları yere göre genişlik ve yükseklik ölçüleri değişkenlik gösterir. Bölme branda, paravanlar ile aynı işlevi yerine getirmek üzere tasarlanan benzer sistemlerdir. Metal ayak sistemleri arasına uygulanan brandalar ile bölmeler birbirinden ayrılarak kullanılır. İstenilen büyüklükte seçilebilen brandalar ile geniş alanlarda bile bölümleri ayırma işlemi uygulanabilir. Ara bölme profili kullanılarak yapılan ayırma işlemi ile brandalar daha sağlam şekilde durarak rüzgâr ve benzeri durumlardan etkilenmez. Bahçe gölgeliği, açık alanlarda güneşin ve diğer dış etkenlerin olumsuz etkilerini engellemek için kullanılan sistemdir. Boru ya da metal profil kullanılarak sabitlenen gölgelikler yaz ayları için en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Gerginleştirmek ve sabitlemek için ipler ile işlem yaparak sorunsuz kullanım sağlanır. Bahçe gölgelikleri üçgen, kare ya da dikdörtgen şekillere sahip olabilir.

Paravan Kullanım Alanları Nelerdir?

Paravanlar ve gölgelikler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ahşap paravanlar hem kapalı alanlarda hem de açık alanlarda kullanılabilen malzemelerdir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılabilen paravanlar ile kapalı ve geniş alanları bölümlere ayırmak mümkün olur. Dekoratif alanlar oluşturmak ve bu alanları diğer alanlardan farklı amaçlar için kullanmak paravan sistemi ile gerçekleştirilebilir. Ahşap paravan modelleri açık alanlar için de kullanılabilir. Bahçeler, havuz kenarları ve benzeri yerler için tercih edilebilir. Bahçe brandası ve gölgelikler ise açık alanlar için tasarlanmıştır. Yaz aylarında güneşin vurmasını engellemek ve istenilen alanın üzerinin kapatılması için kullanılır. Masa ve şezlong gibi alanların üstünün kapatılması için en ideal ürünlerdendir. Branda, kumaş ya da benzeri malzemeler kullanılarak üretilmesi kullanımını kolaylaştırır. Taşınabilir olması ile de istenilen alanlarda değerlendirilebilmesi mümkündür.
Paravanlar ve gölgelikler ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm seçenekleri Koçtaş’ta bulabilirsiniz. İstediğiniz ürünleri kolayca sepete eklemek için şimdi tıklayın.

Daha fazla göster