65+ yaş müşterilerimiz mağazalarımıza gelemediği için, 0 850 209 50 50’yi arayarak verecekleri mobilya, mutfak ve banyo dolabı siparişlerinde nakliye ve montaj ücretsiz! Sadece telefonla siparişlerde geçerlidir.

Koçtaş 500TL ve üzeri kargo bedava500 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA
Filtreler Temizle
Özellikler
Fırsatlar
Fırsatlar
  95   Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li

Parke Profil ve Aksesuarları

Parke Profil ve Aksesuarları

Parke, yer döşemelerinde kullanılan bir kaplama türüdür. Doğal bir malzeme olması nedeni ile ahşap zemin kaplamaları yoğun olarak kullanılmakla birlikte günümüzde laminant ve lamine parkeler de popülerliğini artırmaya başladı. Malzeme seçiminin yanı sıra kusursuz görünümlü bir parke için parke profil ve aksesuarları seçimi de  dikkatle yapılmalıdır. Dekorasyon zevkiniz ve ihtiyaçlarınıza göre seçtiğiniz parke profil ve aksesuarları en doğru montajla da birleşirse ev ve ofisleriniz ideal zemin kaplamasına kavuşacaktır. 

Parke Profili Çeşitleri Nelerdir?
Parke profil ve aksesuarları içerisinde yer alan parke profilleri duvar köşeleri, kapı ağızları ve merdivenler için birçok çeşide sahiptir. Profil seçerken parkeler ile benzer renkte olmasına dikkat ederseniz, kullanacağınız mekana bütünlük katacaktır. Kullanmak istediğiniz bölge ile aldığınız profilin uyumlu olduğuna da mutlaka emin olmanız gerekiyor. Eviniz için seçmiş olduğunuz parkeyi döşedikten sonra bazı noktalarda açıklıklar ile karşılaşabilirsiniz. Bu açıklıklar yoğun olarak evin köşelerinde meydana gelmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak, uygun bitim profili kullanımı ile mümkün olacaktır. Döşeme yaptığınız alanda merdiven varsa bunun için de uygun parke profil ve aksesuarlarını bulmak mümkün. Alacağınız merdiven profili, merdiven köşelerini daha düzgün görünür hale getirecek ve olası kazalar da engellenmiş olacak. 

En Doğru Parke Döşemesi İçin Mutlaka Parke Profil ve Aksesuarları Kullanın
Parkenizi seçtikten sonra, hangi çeşidini tercih ederseniz edin, satın aldığınız parkeyi evinize uygulamak için parke profili ve aksesuarları, ihtiyaçtan öte, sağlıklı kurulum ve kullanım için hayati önem taşıyacaktır. Duvarlarda düzenli bitişler, kapı kenarlarında ve farklı döşemeler arasında temiz geçişler, süpürgelikler ve parke profilleri kullanılarak elde edilebilir. Parke profil ve aksesuarları arasında yer alan döşeme altlıkları (parke altı şilteler) ile darbe sesi azaltılabilir, ısı yalıtımının verimliliği optimize edilebilir ve parkenin diğer bileşenlerinin nemden korunması sağlanabilir. Profesyonel bir kurulum için parke profil ve aksesuarları en uygun fiyat avantajları ile Koçtaş’ta sizleri bekliyor. 

Yararlı Teknik Bilgi: Kot Farkı Profilleri - Geçiş Profilleri
Geçiş profilleri, laminant ya da ahşap parke yapılan zemindeki kot farkını ortadan kaldırmak, yaşam alanına vurgu yapmak, farklı zemin yükseklikleri ya da farklı zemin kaplamaları arasındaki geçişi sağlamak için gerekmektedir. Estetik görüntünün yanı sıra tehlikeli olabilecek çıkıntılı kenarları da engellemek bu geçiş profilleri ile mümkün olacaktır. Modeller genellikle kendinden yapışkanlı ve vidalı olduğundan montajları da çok pratiktir.

Parkenin Olmazsa Olmazı: Parke Altı Şilte
Parkenizi seçtikten sonra, parkeyi zemine yerleştirmeden, altına sereceğiniz parke altı malzemesine de karar vermeniz gerekmektedir.  Parke profil ve aksesuarları için olmazsa olmaz olan ve yalıtım amacıyla kullanılan bu malzeme sayesinde parkelerin ömrü daha uzun olmaktadır.  Rutubet ve ses yalıtımını sağladığı gibi kullanılan parkeye esneklik de kazandırır. Böylece esneklik kazanan parkede, yürürken oluşabilecek sesler en aza inecektir. Her bütçeye uygun, normal şilte, mantar şilte, strafor gibi farklı seçenekleri olan, bu ürünlerden bütçenize ya da zevkinize en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Küçük Bir Detaydan Fazlası: Süpürgelik
Ev zemini yaptırılırken süpürgelik küçük bir detay gibi görünse de, doğru süpürgelik seçimiyle evinize ayrı bir hava katmak mümkün… Duvar ve zemin rengi ile uyumlu olan bir süpürgelik, odanın içindeki bütünlüğü en estetik şekilde sağlayacaktır. Farklı renk, boyut ve malzemeden üretilmiş, uygun fiyatlı birçok süpürgelik çeşidini bir arada bulabilmeniz için sizi parke profil ve aksesuarları kategorisine göz atmaya davet ediyoruz.

Parkeleriniz Zarar Görmesin: Parke Takozu
Lamine ve MDF parkelerinizi döşerken, özellikle kilit sistemli parke tercih ettiyseniz mutlaka parke takozu kullanmanız gerekiyor. Parkeleri uzunlamasına hareket ettirerek boşlukları kapatmada büyük kolaylık sağlayacak bu ürün, parkelere zarar vermeden birbirlerine sabitlemek için gönül rahatlığı ile kullanılabilir. 

Parkenizi Döşemesi İçin İşlevsel Püf Noktaları
Parkeyi döşeyeceğiniz alanın hesaplanması çok önemlidir. Yerleştirme yapılacak alanın temiz ve düz olması gerekir. Zemin ne kadar düz olursa yapılacak olan iş o kadar düzgün olacaktır. Zeminde çukur veya benzeri küçük kusurlar varsa alçı gibi malzemelerle dolgu yapılabilir. Zemin PVC, marley gibi malzemelerle kaplı ise üzerine laminant parke döşenebilir. Ayrıca zemin kuru olmalıdır. En alt kata ince folyo ve folyonun üzerine uygun bir parke altı şiltesi serilmelidir. Döşemeye başlanacak alan, kapı arkasının tam karşısı olursa, yerleştirme işlemi tam kapı arkasında biter ve yarım kalan parkeler de bu bölgede kalır. Parkeler döşenirken muhakkak genleşme payı bırakılmalıdır. 
Aradığınız tüm parke profil ve aksesuarları şimdi Koçtaş’ta, online alışverişte! Kaliteyi uygun fiyata almak için zaman kaybetmeden internet sitemizi ziyaret edin ve dilediğiniz ürünü sepete ekleyin!

Daha fazla göster