Peşin Fiyatına 7 Taksit

Rustik Perde

Filtreler
Özellikler
-
Fırsatlar
Fırsatlar

Ev Dekorasyonuna Uyum Sağlayan Rustik Perde Modelleri

Her geçen gün kullanımı artan rustik perde, silindir bir boruya asılan perde anlamına gelir. Geçmişten bugüne kadar gelişerek gelen bu ürünler, şık ve kullanışlı tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeker. Farklı tasarımlara ve renklere sahip rustik perdeler, evin genellikle salon, oturma odası ve mutfak bölümlerinde kullanılır. 

Kullanıldığı alana otantik bir atmosfer katan rustik perde, farklı malzemelerden yapılır. Ahşap malzemeden imal edilen ceviz, kahverengi, çam ve beyaz renkteki ürünleri istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. 

Ev dekorasyonuna renk katan rustik perde, oturma alanlarında koltuk takımı, perde, sehpa, masa ve konsol ile uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Kolay temizlenebilir ve ayarlanabilir oluşuyla sürekli takılıp çıkarılabilir. Bu özellik, ev temizliğinde ve taşınma süreçlerinde size kolaylık sağlar.

Her dekorasyonuna mükemmel uyum sağlayan rustik perde modelleri, dekoratif detaylara sahiptir. Ürünlerin iki ucunda bulunan bu detaylar, perde bağlantılarının yerinden çıkmasını önler. Bu gibi önemli detaylar, ürünün fonksiyonunu artıran özellikler olarak öne çıkar.

Yaşam alanlarında en çok zaman geçirilen yerlerin başında mutfaklar gelir. Özenle hazırlanan kahvaltı sofralarının, yemek masalarının en güzel alanlarda sunulması için dekorasyonda mutfak rustik perde çeşitlerini kullanabilirsiniz. 

Kolay asılabilir rustik perde mutfak dekorasyonunun tamamlayıcı bir unsuru olarak tercih edilebilir. Mutfakta sadece tül kullanıyorsanız ceviz, beyaz ve çam rengindeki tekli ürünleri satın alabilirsiniz.

Rustik Perde Kullanımında Öne Çıkan Detaylar 

Rustik perde kullanımında bazı püf noktalara dikkat ederek ürünün ömrünü uzatabilirsiniz. Rustik perdelerin uzun süreli kullanımı için şu hususları göz önünde bulundurabilirsiniz:

 • Öncelikle kullanacağınız alanın dekoruna uygun olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Ahşap rustik perde çeşitleri, daha çok klasik mobilyalar ile dizayn edilmiş ortamlara uygundur. Sade ve spor tarzın benimsendiği yatak odası ve çocuk odası için yanlış bir seçim olabilir. 
 • Rustik boru tercihinizi ahşaptan yana kullanacaksanız, perde kumaşının keten olmasına dikkat edebilirsiniz. Ahşap ve ketenin mükemmel uyumu salon gibi önemli misafirlerin ağırlandığı alanlara estetik kazandırabilir.
 • Klasik ve eskinin izlerini yansıtan mobilyalar için rustik pirinç boru doğru bir seçim olabilir. Şık ve kaliteli mobilyalarınıza ufak dokunuşlar yapmak için pirinç borular size yardımcı olabilir. 
 • Evinizin farklı alanlarında kullanabileceğiniz güneşlikli rustik perde için 2’li modelleri tercih edebilirsiniz. Güneşlik ve fon kullanımını bir arada gerçekleştirmek için 2’li setler seçenekler arasında geniş yer tutar. 
 • Tavanın basık olduğu ortamlar için tavandan rustik perde kullanmak pek doğru bir tercih olmayabilir. Tavana monte edilen rustik perdelerde seçiminizi pencere ve duvar boyutuna göre yapabilirsiniz. 
 • Her ortama uyum sağlayabilecek modeller arasında renkli rustik başlıklar da bulunur. Çizgili ve rengarenk bu rustik başlıklar, sade eşyaların kullanıldığı alanlarda dekorasyonu renklendirmek için tercih edilebilir.

Dikkat Çekici Rustik Perde Özellikleri

Kornişe ihtiyaç duyulmadan asılan rustik perde için herhangi özel bir kumaş yoktur. Zevkinizi yansıtan sade ve renkli kumaşları bu ürünlerde kullanabilirsiniz. Evinde sadeliği ve zarafeti sevenler, beyaz rustik perde ile bulunduğu ortamı renklendirebilir. 

İkili şekilde satılan beyaz rustik perde çeşitlerinde fon ve tül bir arada kullanılabilir. Ayrıca üründe 60 adet perde halkası bulunur. Bu sayede evin salon ve oturma odası gibi bölümlerinde istediğiniz uzunlukta perde kullanabilirsiniz.

Beyaz renkteki modeller arasından seçimin yaparken kullanacağınız alanın duvar rengini göz önünde bulundurabilirsiniz. Açık ve pastel tonlara sahip duvarlar için ahşap ürünler tercih edilebilir. 

Geometrik desenler ve şekiller rustik perde modellerinin öne çıkan bir diğer özellikleri arasında yer alır. Dayanıklı ve kaliteli malzemeden yapılan ürünler değişen uzunluklarıyla da kullanıcılara seçim imkânı sunar. Rustik perdenin kullanım alanını uzatmak için ek aparatlar da satılır. İlave aparatları rustik perdeye takarak istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Siyah rustik perde kullanıcılara görsel açıdan zengin bir çeşitlilik sunar. Pek çok dekorasyona uyum sağlayan siyah rustik perde, beyaz kumaşlarla uyum içinde kullanılabilir.

Beyaz ve siyah renkteki rustik perdelerde halkalar plastik malzemelerden tasarlanır. Uzun süreli kullanım sağlayan bu halkalar, perdenin takılması için kullanılır. Perdenin uzunluğu kadar halka sayısı gerektiğinde ek aparatlar satın alabilirsiniz. 

Geniş Kullanım Alanına Sahip Rustik Perde Çeşitleri

Ev dışında ofis içinde de kullanılan rustik perdeler bronz, metal, krom ve ahşap malzemeden tasarlanır. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerin kullanıldığı parçaları sünger ve fırça yardımıyla temizleyebilirsiniz. Farklı boyutlara ve renklere sahip ürünler tarzınızı evinize yansıtmak için ideal bir seçim olabilir.

Rustik perde çeşitleri en uzun ve en kısa olacak şekilde tasarlanır. Seçenekler arasında bulunan 1,20 m, 1,8 m, 2 m ve 2,5 m açılabilir rustik perde modelleri kullanıcılara seçimlerinde büyük kolaylık sağlar. 

Duvara ve tavana monte edilen bu ürünlerin aparatları ahşap ve plastikten tasarlanır. Bu aparatlar darbelere, çizilmelere ve kırılmalara karşı oldukça dirençlidir. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde perdelerinizde kullanabilirsiniz. 

Yaşam alanlarına otantik hava katan bu parçalar, evdeki mobilyalar ile bütünlük oluşturabilir. Keten rustik perde, dekorasyonda klasik tarzı benimseyenler için uygun bir seçim olabilir. Bu perdelerin en önemli özelliği kornişe değil halkalara takılmasıdır. Rustik perdelerin ebatına göre halka sayısı 40 ile 60 arasında değişiklik gösterir. Ayrıca kaybolan veya hasar alan halkalar için ayrı satılan parçaları da tercih edebilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Rustik Perde Modelleri

Modernin gelenekle birleştiği silindir biçimindeki borunun üzerinde yer alan halkalara takılarak kullanılır. Kullanıcı tercihlerinde avantajlı rustik perde fiyatları dışında şık tasarım ve kolay kullanım da belirleyici rol oynayabilir. Salon, yatak odası, oturma odası, mutfak ve banyo için yeni dekorasyon fikirlerini bu ürünler ile yapabilirsiniz. 

Kalitesi ve tasarımıyla dikkat çeken rustik perde çeşitlerine Koçtaş farkıyla sahip olabilirsiniz. Kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi sunan markanın farklı renk ve boyutlara sahip modelleri, evinde ufak dokunuşlar yapmak isteyenler için idealdir. Bütçe dostu rustik perde fiyatları malzemesine, ebatına, rengine ve modeline göre değişiklik gösterebilir. 

Rustik perde modelleri ve fiyatları ekonomik açıdan kullanıcıları zorlamayacak seçeneklere sahiptir. Düşük ve yüksek bütçeli parçalar, kullanıcıların bütçesine uygun ürünü satın almasına olanak tanır. 

Koçtaş mağazaları ve internet sitesi kullanıcılara rustik perde fiyatlarını geniş bir skalada sunar. Kişisel zevkinizi evinize yansıtmak isterseniz, Koçtaş üzerinden rustik perde modelleri ve fiyatlarını inceleyebilir ve istediğiniz ürünü indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

Rustik Perdeler Kategorisiyle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Korniş yerine silindir bir boru üzerine asılan rustik perdeler, farklı tasarımlara ve boyutlara sahiptir. Tasarımındaki farklar rustik perde fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerin başında gelir. Sıkça sorulan sorular, kullanıcı memnuniyetinin yüksek olduğu şık ve kaliteli rustik perde modelleri ile ilgili aklınıza takılan noktalarda size yardımcı olabilir.

Rustik Perde Ne Demek?

Rustik perde, üzerinde halkaların olduğu bir boruya takılarak kullanılan parçayı ifade eder. Perde asma şekli olarak da ifade edilen rustik, farklı kumaştaki perdelerin korniş yerine borudaki halkalara takılmasını sağlar. Ürünün ebatına göre değişen bu halkalar, ayrı olarak da satılır. 

Rustik halkası, rustik borusu ve duvara montajı sağlayan aparatlar ayrı bir şekilde satışa sunulur. Farklı renklere sahip başlık ve halkalar ile kendi rustik perde modelinizi oluşturabilirsiniz. Kullanılacak alanın dekorasyonuna göre seçenekler arasından bir seçim yapabilirsiniz.

Rustik Perde Ne İşe Yarar?

Her türlü mekanda kullanılabilecek rustik perdeler, dekorasyonun tamamlayıcı unsuru olarak öne çıkar. Perdelerin takılma şeklini ifade eden rustik, boru ve halkalardan oluşur. Evinizdeki perdeleri düğmeler aracılığıyla kornişe asmak yerine rustik borudaki halkalara asabilirsiniz.

Uzunlukları değişen boru ve halkalar, kullanılacak alanın pencere ve duvar genişliğine göre seçilebilir. Yazlık ve dağ evlerinde ortama otantik bir hava katmak için tercih edilen bu ürünleri istediğiniz perde kumaşıyla kullanabilirsiniz.

Rustik Perde Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Rustik perdenin kullanıldığı alanın kartonpiyer olmaması son derece önemlidir. Ürünün kullanımı sırasında kartonpiyerin alçıyla kapatılması perdenin şık ve estetik görünmesini sağlayabilir. Ayrıca ürünler arasında seçim yapmadan önce malzemesini ve kullanılacak alanın pencere boyutunu da hesaba katabilirsiniz. 

Pencerenize küçük gelmeyecek bir ürün seçimi son derece önemlidir. Ayrıca parçanın kullanılacağın alanın duvar rengini de satın alma işleminde göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Raylı ve raysız satılan modeller arasından bütçenize göre bir seçim yapabilirsiniz. Raysız modellerin monte işlemi raylı olanlara nazaran uzun sürebilir. Hızlı ve pratik bir şekilde monte etmek isterseniz, bu noktayı seçimlerinizde göz önünde bulundurabilirsiniz.

En Çok Satan Rustik Perde Hangileri?

Koçtaş Rustik Perde kategorisinden en çok satan 5 ürün;

 1. Ahşap Rustik Tekli 1.80 Metre
 2. Ahşap Rustik Tekli 1.20 Metre
 3. Banyo Perde Borusu Köşeli
 4. Beyaz Ahşap Rustik Perde Borusu
Daha fazla göster
46 Ürün Listeleniyor
Filtrele
Göster: 3'lü 5'li
Sıralama: